IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Швейцария върза франка за еврото

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
    Дядо ти Сорос е вече извън играта... Златото го изхвърли от нея и притъпи брадвата му... През Май го скъси на 1700 и още с други юнаци ореваха света да се хвалят с това. След това обаче като проби 1800 се фръцна разсърден и каза че повече няма да управлява чужди пари... Предполагам че когато стигна 1900 се е самопоздравявал за взетото решение!
    Това от твоя опит със среброто ли го измисли

    Сорос управлява предимно свои пари и за 10% чужди няма сми да се разконцентрира да обяснява каквото и да било, в уникални времена

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vilier Разгледай мнение
      дядо Сорос с голямата брадва няма да закъснее да се възползва и да им развали плановете
      p.s. и нека не си правим илюзии с "закриването" на фондовете му
      Дядо ти Сорос е вече извън играта... Златото го изхвърли от нея и притъпи брадвата му... През Май го скъси на 1700 и още с други юнаци ореваха света да се хвалят с това. След това обаче като проби 1800 се фръцна разсърден и каза че повече няма да управлява чужди пари... Предполагам че когато стигна 1900 се е самопоздравявал за взетото решение!
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        Може би остаряваме.....
        Хъм, добре изглеждащи в разцвета на силите, за перката ще си траем.

        Сегашният опит много ще ни попречи при следващия балон, но поне ще участваме

        Коментар


        • швейцарците добре знаят, че ако в такъв момент обвържат франка за еврото с някакъв договор, то и дядо Сорос с голямата брадва няма да закъснее да се възползва и да им развали плановете
          p.s. и нека не си правим илюзии с "закриването" на фондовете му
          подпис

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
            Само половината, до края на септември имат време да клатят, но не ми се седи съвсем без акции, много агресивно се изкупува а нивата са лесни за смазване на съпротивата, особено ако атаката е организирана.

            Ще използвам, всеки спад за да допълвам, все не ми се вярва света да загине и само марсианската банка на някои съворумци да оцелее

            Поздрави
            Може би остаряваме.....
            Бях купил повече бройки от Комерса защото пада като талпа , но днес гледайки каква епична война се провеждаше между 1,629 и 1,634 евро ми идеше за завия заради нежеланието за покупки.Добре че излезна новината от ЕЦБ та се съвзеха и от 1,64 отдоха на 1, 75 за няколко минути.Така че временно ще чакам по ниски нива за следващите покупки.Сега ще събират минфин на ЕС ,колкото повече толкова повече отрицателни новини и никакви действия..
            А относно колегата който дава съвет да не се затваря губещи позиции...По добре 100 евро загуба днес отколкото 3 К след седмица .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              От тона на написаното сигурно си разкарал позициите ...
              Само половината, до края на септември имат време да клатят, но не ми се седи съвсем без акции, много агресивно се изкупува а нивата са лесни за смазване на съпротивата, особено ако атаката е организирана.

              Ще използвам, всеки спад за да допълвам, все не ми се вярва света да загине и само марсианската банка на някои съворумци да оцелее

              Поздрави

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Винга съм смятал ,че човек когато пише за пред непознати хора гледа поне да е на не повече от една водка.
                Най малко поне в дните когато банките се качват с повече от 20 % си трае ...
                А относно максималните исторически нива сега сме с повече от 40 % паднали....
                Успешен първи учебен ден.
                Имам предвид че индексите ще паднат до 20%, а не с 20%, наздраве и на теб ....
                може малко да преувеличавам, но ще има ново дъно, вълните вещаят.

                Но споко, не си сбъркал, стига да не си вкарал повече от 20-30% от капитала си, иначе ще почакаш доста преди да видиш профит. Защото ако падне още, както ми се струва, ще ти трябват пари да купиш отново. И никога не закривай позиция на загуба, ако искаш да печелиш.
                Last edited by vinsa; 15.09.2011, 19:40.
                Мнението си е мое, но загубите са за Ваша сметка :P

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                  Привет, ще затваряш ли по-печелившите, нещо много лесно ми се струва така да свърши цялата патаклама, а и дето викаш и 20% за 2-3 дни не е малко.

                  А франка ще го удържат, освен това грубо опариха доста народ с големи загуби, а само с желание да им го върнат не става.

                  ПС без 2-3 бири и аз рядко се престрашавам да си пиша с корифеите
                  Затворих 2/3 от позициите. Ударих 1,75 при комерса и имам още 1/3 .
                  Дойчебанк са ми на печалба от 21 и затворих малко рано сутринта но ми трябваше кеш .
                  Количките са ми на загуба и утре ще ги мисля да не стана дългостоящ в позицията. Може да ги махна на загуба.
                  Мнението ми е ,че петък и понеделник маркета е мечи и може да продължи дълго или до вторник или до последващата сряда ...
                  Нашият е умрял ама днес си купих малко житце та съм готов за хора на кудкудяка както го нарича един съфоромец....Поздрави!
                  От тона на написаното сигурно си разкарал позициите ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    Винга съм смятал ,че човек когато пише за пред непознати хора гледа поне да е на не повече от една водка.
                    Най малко поне в дните когато банките се качват с повече от 20 % си трае ...
                    А относно максималните исторически нива сега сме с повече от 40 % паднали....
                    Успешен първи учебен ден.
                    Привет, ще затваряш ли по-печелившите, нещо много лесно ми се струва така да свърши цялата патаклама, а и дето викаш и 20% за 2-3 дни не е малко.

                    А франка ще го удържат, освен това грубо опариха доста народ с големи загуби, а само с желание да им го върнат не става.

                    ПС без 2-3 бири и аз рядко се престрашавам да си пиша с корифеите

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vinsa Разгледай мнение
                      Вземи си още 50 аспирина защото не само DAX а DJ, SP500, всичко ще падне на около 20% от максималните си исторически нива.
                      Колкото и да не ми се иска съм съгласен въпреки че много акции на DAX изглеждаха доста апетитни общия икономически фундамент показва че покачването в момента би трябвало да е временна възходяща корекция на мечи тренд затова засега е по разумно да се изчака от колкото да се пазаруват подобни активи ако съм прав ще видиме отново нови дънна при немският индекс някъде около 4200-4300 пункта ако ли пък не и нивото от преди няколко дни е било дънно здраве да е миналият крах не се подлъгах от една подобна корекция и това ме спаси

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vinsa Разгледай мнение
                        Вземи си още 50 аспирина защото не само DAX а DJ, SP500, всичко ще падне на около 20% от максималните си исторически нива.

                        Винга съм смятал ,че човек когато пише за пред непознати хора гледа поне да е на не повече от една водка.
                        Най малко поне в дните когато банките се качват с повече от 20 % си трае ...
                        А относно максималните исторически нива сега сме с повече от 40 % паднали....
                        Успешен първи учебен ден.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          Здравей,
                          съгласен съм с Анон . Следя франка и паунда от 100 години и смятам ,че няма да го задържат дълго на тези нива . Вярно разкарах всички франкове от сметките си от една банка на БФБ днес понеже работеше на курсове над 1,72 ,но скоро мисля пак да се кача на дълъг франк. Франка иЗлатото
                          е убежище . Влезнах дълъг на ДАХ в Комерса и Количките просто не издържав такива цени ...
                          Ти имаш ли акции.....
                          П.П и си вземах 50 аспирина за успокоение.. 11% минус всичко е полудяло.

                          Поздрави!
                          Вземи си още 50 аспирина защото не само DAX а DJ, SP500, всичко ще падне на около 20% от максималните си исторически нива.
                          Мнението си е мое, но загубите са за Ваша сметка :P

                          Коментар


                          • Ах тоя сладък арбитраж .....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                              Добра статия , показваща доколко франка е "вързан" за еврото и какви са ползите от това . Тук и нашите псевдобанкери и "икономисти" трябва да са замислят за ползата от фиксиран курс на лева към еврото, доубиващ шепата мераклии да изпълняват евро-ишлемета, реализирайки символични приходи от износ.И разчитайки да намалят отрицателния ефект, с високи търговски обороти за сметка на по-малка печалба - при непрекъснато поскъпващи суровини и материали , това е стъпка по стъпка към фалит
                              Моето мнение взимайки за пример златотото ,нефта ,йената а сега швейцареца е че нищо не става насила.Рано или късно ще избие нанякъде . Сега купувам на 1,61 и продавам на 1,63 сладка работа ...
                              Вчера с един приятел обсъждахме действията на ШЦБ. Той на шега даде една идея ами ако и самурайте почнат да изкупуват в даден диапазон и то главно швейцареца срещу йени . Егати печатенето ще падне....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mos70 Разгледай мнение
                                Подкрепям напълно!! без борда се връщаме там, където бяхме!
                                Мдаммм...Време е от Брюксел да се поучат от нас и да вържат еврото към лева... Един министър подхвана тази тема, но не посмя да довърши мисълта си докрая...
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X