IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво знаете за NO DEALING DESK-а ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добре бе хора, какво толкова я дъвчете тая тема. Всичко това са само празни наименования. Защо всички искат да с в ECN или NDD със STP? Тук има единици, които капитала и печелившия им трейдинг налага търсене на non-conflict маркет плейс. Нали виждате, че като е модно бъкетите веднага го дават като опция. Даже и в Бг има от доста време NDD. Три брокера знам, който го предлагат. И какво, пак са същите еманации на маркет мейкърските им игри.
    PTJ, кой е тоя брокер дето е рекотирал с по 20-30 пипа? Трябва или да си му прибрал набързо 100-200 К и да гледа как да те изгони или ти нещо не си в час.
    И в крайна сметка, два регулирани пода пуснаха вече мини и микро контракти на валутни фючърси. Ето го регулирания пазар и за ритейлите. Какво се ровите из кухите понятия?
    IB и MBtrading ECN ли са? FXCM, Делтите и Варчев NDD-та ли са???
    Защото ако важно е названието, те са точно това.
    Хайде който има акаунт над 50К, трейдва печелившо и брокера му го цака, да ми пише на лични да му дам съвет.
    ----------------------------
    Berbo count: 13
    We'll Keep the Red Flags Flying High

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tex
      Мисля че вече всички направиха разликата на теория ... ама дето вика Йосифчо, хората ще кажат - верно че е яко тва NDD, ама аз съм си свикнал да си ме цакат )))
      Типично по български: "Вънка нек си вали, мен ми е добре, дори и да ме цакат". Смирението е добродетел, само когато не става въпрос за пари!

      Коментар


      • Мисля че вече всички направиха разликата на теория ... ама дето вика Йосифчо, хората ще кажат - верно че е яко тва NDD, ама аз съм си свикнал да си ме цакат )))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от йосиф
          Първоначално изпратено от E-Bat-Sedefcho
          PTJ голяма провокация си направил
          Така са зидаро мазачите и лепачите на плочки ...ако си забелязал освен поставяне начало на темата от PTJ мнение по въпроса няма..
          А иначе много весела тема наистина.Както един колега в по преден пост написа - нека професионалистите Fisx,Tex и други подобни да си търгуват при NDD брокери ( задължително е да са вносни щот там лъжа измама няма),а ние по простите момчета да ни гъбаркат нашите родни MM брокери.
          Целта на темата беше да се види дали хората тук правят разлика между NDD и ММ. Виждам че става дискусия. Написах я защото преди 1 седмица ме bann-аха от един БГ брокер, маркетмейкър. Разширяваха ми системно спреда на кабела до 20 пипа, почти всеки път рекотиране за 25 хил единици. Красота както му казвам.

          Йосифе, дай мойто момче да си пишем смислени работи, аргументирани. Няма смисъл да си губим времето в празни приказки кой къв бил.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от E-Bat-Sedefcho
            PTJ голяма провокация си направил
            Така са зидаро мазачите и лепачите на плочки ...ако си забелязал освен поставяне начало на темата от PTJ мнение по въпроса няма..
            А иначе много весела тема наистина.Както един колега в по преден пост написа - нека професионалистите Fisx,Tex и други подобни да си търгуват при NDD брокери ( задължително е да са вносни щот там лъжа измама няма),а ние по простите момчета да ни гъбаркат нашите родни MM брокери.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master
              Първоначално изпратено от Tex
              Така си е приятелю, но хайде обясни на хората че на фючърсите спреда е 1 пипс и има комисиона от 10 долара на контракт
              Нещо си се объркаал... На фючърсите няма никакви спредове. Там има само комисионни при сделка. Ако брокерът през който търгуваш валутни фючърси ти котира бид и аск то значи здраво те клатиииии...
              Я кажи кой брокер няма спредове за фючърси че ми стана интересно..... до колкото съм запознат от 7-годишния ми опит в търговията с фючърси единственото място, където получаваш подобно нещо е на самия floor...ама за валутни фючърси няма floor от години на която и да е борса (да не говорим че за място на тези floor-ове трябва да се изръсиш доста солидна сума по всякакви представи.)

              На темата:

              Принципно дали брокера ми ме "клати" или не не би трябвало да е проблем ако поръчките ми се изпълняват когато и където съм ги поставил (ако губя в този вариант грешката си е изцяло моя и най-перфектния брокер не може да ме спаси), но съгласете се че при както го нарече колегата (не помня кой беше) "черно тото" се получава конфликт на интереси, което ако не друго е дразнещо.... не забравяйте, че чуждите брокери от "тото" тип-а стигат дори до там да гонят клиенти, които печелят (да, познавам няколко такива хора, включително и на мен са ми закривали една сметка - без обяснение). Колкото до това кой при какъв брокер търгува - въпрос на личен избор. Неприятно е обаче когато веднъж си плащаш спреда и след това ти взимат още пари (или губиш възможности за търговия, което за мен е едно и също) чрез "дилърски трикове". За мен е важно изпълнението да става възможно най-бързо, което съгласете се, няма как да се получи ако ордера ми минава пред дилър преди да бъде изпълнен. Вярно, говорим за разлика от част от пипса, но не съм достатъчно богат да си позволя да търгувам през калпави брокери.

              kritelin, този брокер на който си дал линка изглежда наистина пуска поръчките на междубанковия, но проблема е че още нямам 1 милион заделен за форекс че да открия сметка при тях

              Коментар


              • http://www.dukascopy.com/swiss/engli...nts/?ibref=305


                The Dukascopy platform is optimized for trading 250,000 units of the primary currency as a standard order size. The minimal acceptable order size is now 100,000 units of the primary currency. However, orders with a size between 100,000 and 250,000 units of the primary currency have an increased probability of being rejected due to lack of interbank liquidity for such small lots.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от T.A.D.
                  Само за добавка- ТОКЛОВА СМЕ НАЗАД В БОРСОВАТА ТЪРГОВИЯ
                  Някои са назад. Други сме напред.

                  ПП - Казва се заявка купува и заявка продава или... подадена поръчка купува и подадена поръчка продава... Няма нищо сложно и не става за оправдание.

                  Лека нощ...
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Е мисля че достигнахме консенсус по един или друг начин и смятам да поспа

                    Коментар


                    • Виждам ускорен образователен курс Само за добавка- ТОКЛОВА СМЕ НАЗАД В БОРСОВАТА ТЪРГОВИЯ, ЧЕ В БЪЛГАРСКИЯТ ЕЗИК за "BID", "ASK"("offer") и "BUY", "SELL" ИМА САМО ДУМИТЕ "КУПУВА" и "ПРОДАВА" !!! НЕ МИ Е ИЗВЕСТНО НЯКОЙ ИКОНОМИСТ или ПРОФЕСОР, от УВАЖАВАНИТЕ СУ и УНСС, да е НАПРАВИЛ НЕЩО ПО ВЪПРОСА !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tex
                        Ако продължаваш да твърдиш, че няма спред, хайде обясни на всички защо има разлика между Futures Bid и Futures Offer от минимум 1 пипс?
                        1. При борсовата търговия се казва тик, а не пип.
                        2. Бид и Офър поръчки има при всяка борса, но това са подадени и регистринани в системата ПОРЪЧКИ.
                        3. Имат минимална разлика, защото СА поръчки. Ако нивото им стане едно и също те вече от 2 поръчки, се превръщат в една сделка!

                        Спред означава, че купувача купува на едно ниво а продавача на друго... и разликата се казва спред. Брокерът печели само от спреда. Докато на борсата /в нашия случай на борсата за валутни фючърси/ сделката става на едно и също ниво /цена/. Брокерът печели само от комисионната. Ако твоят брокер печели и от спред и от комисионна то.... БЯГАЙ ДАЛЕЧЕ!
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master
                          Първоначално изпратено от Tex
                          това си е борсовия механизъм на всяка борса, даже и на БФБ. Когато има сделка винаги цената е една, за това спор няма, но не разбирам как това означава че няма спред???
                          Щом знаеш какъв е механизма на бфб, но не разбираш как така няма спред, я ми кажи какъв е спреда на бфб?!...
                          По-голям от нула ... и много по-голям от този на валутните фючърси ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master
                            [

                            Винаги можеш да се обадиш на брокера си и да го питаш какъв е пазара... Оня който те клати ще ти каже бид и аск... А моят ще ми каже пазара тоест последната сделка на колко е била. Аз мога да му заявя пъръчка да купя или да продам на дадено нива и той ще ги въведе в системата и те се появят като бид или аск със съответното количество. Но мага да му кажа да купи или да продаде на пазара... Ако му кажа че купувам 10 септемврийски контракта, ще се оберат 10-те най-близки до пазара аск-ове и това вече ще промени пазара. НЯМА СПРЕД! Цената и за продавача и за купувача е ЕДНА. Купувачите и продавачите плащат комисионна за всеки купен или продаден контракт на брокера си....


                            Супер си :-) Поръчки по телефона:-)Въвеждане в системата:-)
                            Още някой друг архаизъм знаеш ли?Nicholas Darwas пък с телеграми е пращал поръчките,ма ти естествено си по-напред с мтриала , телефон си имаш ;-)
                            В кой век живееш?Това беше преди 15 години:-)
                            Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tex
                              това си е борсовия механизъм на всяка борса, даже и на БФБ. Когато има сделка винаги цената е една, за това спор няма, но не разбирам как това означава че няма спред???
                              Щом знаеш какъв е механизма на бфб, но не разбираш как така няма спред, я ми кажи какъв е спреда на бфб?!...
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Много добре знам какво съм ти пратил и какво означава. Ако продължаваш да твърдиш, че няма спред, хайде обясни на всички защо има разлика между Futures Bid и Futures Offer от минимум 1 пипс?

                                Много ясно, че като поставиш поръчка на пазара ще обереш най-близките аск-ове, това си е борсовия механизъм на всяка борса, даже и на БФБ. Когато има сделка винаги цената е една за купувача и продавача, за това спор няма, но не разбирам как това означава че няма спред???

                                Естествено, че Брокера ще изпълни на по-добра цена, ако пазара мръдне в обратна посока на поръчката ти.

                                Не си придавай излишни важности и не си мисли че говориш с децата на улицата ...

                                Коментар

                                Working...
                                X