IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво знаете за NO DEALING DESK-а ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте!
    Аз плащам комисионна 0.42 Евро за 0.04 Nasdaq.
    Как ви се струва?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master
      Първоначално изпратено от T.A.D.
      Само за добавка- ТОКЛОВА СМЕ НАЗАД В БОРСОВАТА ТЪРГОВИЯ
      Някои са назад. Други сме напред.

      ПП - Казва се заявка купува и заявка продава или... подадена поръчка купува и подадена поръчка продава... Няма нищо сложно и не става за оправдание.

      Лека нощ...
      Повече пари не те изкарват по-напред. Като си оправят и ценностната система някои хора, ще започнем да се развиваме Ценя повечето ти мнения, но тук не си прав! "Дешифриране" е хубава книжка, май авторът се казваше Скот Павлоу. Както съм казвал и друг път: Цъвула е цървул и с 5лв. и с 1 000 000лв., а пич-а си е пич със същите суми. Нищо лично в тази сентенция, само повече хора трябва да го проумеят. "Предлага" и "Изкупува" биха изразявали по точно смисъла и идята на пазара. Не съм се напрягал да мисля по въпроса, но използваните думи (или определения) показват нивото на хората, организиращи търговията. Дано този път съм бил по-ясен(Реториката ми беше най-слабия предмет в училище)

      Коментар


      • Re:

        Първоначално изпратено от limubai
        Първоначално изпратено от FisX
        Можеш ли тогава да ми кажеш защо на запад по-голямата част от трейдърите търгуват през No dealing desk, или и те са балъци като мене които са убедени че това е по добрият вариант ако не можеш да си позволиш ECN или пък още не си на това ниво?
        Ми ще ти кажа, ако ти ми кажеш защо те ядат хамбургери а ние боб
        ядем боб не защото сме балъци, а защото така ни харесва....
        не може да се каже кое е по-добро, боба или хамбургера.
        Всеки си решава сам, не можеш да ме убедиш че NDD е по-добро само с аргумента, че на запад го предпочитат.
        Ядеш боб, щото си плащаш комисионните на маркетмейкър-а и не ти остават пари за хамбургери с месо, ей за тва! А и щото всички сте голями разбирачи и висите във форумите ... и философствате вместо да се опитате да разберете поне част от трейдинга. Айййде... и приятно бобене!

        Коментар


        • Re:

          Първоначално изпратено от FisX
          Можеш ли тогава да ми кажеш защо на запад по-голямата част от трейдърите търгуват през No dealing desk, или и те са балъци като мене които са убедени че това е по добрият вариант ако не можеш да си позволиш ECN или пък още не си на това ниво?
          Ми ще ти кажа, ако ти ми кажеш защо те ядат хамбургери а ние боб
          ядем боб не защото сме балъци, а защото така ни харесва....
          не може да се каже кое е по-добро, боба или хамбургера.
          Всеки си решава сам, не можеш да ме убедиш че NDD е по-добро само с аргумента, че на запад го предпочитат.
          Живота е, това което се случва, докато си правим планове.

          Коментар


          • Re:

            Първоначално изпратено от limubai
            Първоначално изпратено от Alex.Nick
            Тя сметката е елементарна...ама както и да е. Защо трябва да се спори кой плаща повече или по-малко?! Идеята е кой е от същата страна заедно с трейдъра и кой му помага. Демек за какво му е на посредник да ви помага ако печели от загубите?! Малко абсурдизми си говорим тук... Печалбата на всеки пазар зависи от уменията на трейдъра, но и от софтуер, информационна обезпеченост, добри сигнали и др. неща. Който си мисли, че е БОГ и може сам да се справя...нека работи и срещу посредника си. Все едно... Според мен е по-уместно с институцията, която предлага услугата да сте партньори...


            А на Филипс ще му кажа, че цената на търговия... и това, колко реално плаща може да го види като си свали 2-3 платформи наведнъж и да изпълни реални сделки. След това ще си говорим за отклонения. В общия случай по 0.5-1 пипс в двете посоки на 100к пакет са 20 долара минимум на сделка. Влизай 2-3 пъти дневно... и честитка - 1000 долара месечно. Айде до скоро...
            Отклонения при 2 платформи винаги ще има /плюс минус 0.5 пипс/ , но е близо до акъла, че ако на едната платформа са в минус, на другата ще са в плюс в даден период време...след това в друг период може да е обратното....така че мога както и да загубя, така и да спечеля 1000 долара месечено, вероятността е една и съща. Най-вероятно е да се компенсират разликите м/у двете и нито ще спечеля, нито ще загубя.
            Друг е въпроса, че който губи по-принцип едва ли го бъркат 0.5 пипса след като вече е загубил много повече
            Та какво изобщо искаш да ни убедиш не ми стана ясно.
            Можеш ли тогава да ми кажеш защо на запад по-голямата част от трейдърите търгуват през No dealing desk, или и те са балъци като мене които са убедени че това е по добрият вариант ако не можеш да си позволиш ECN или пък още не си на това ниво?

            Коментар


            • Re:

              Първоначално изпратено от Alex.Nick
              Тя сметката е елементарна...ама както и да е. Защо трябва да се спори кой плаща повече или по-малко?! Идеята е кой е от същата страна заедно с трейдъра и кой му помага. Демек за какво му е на посредник да ви помага ако печели от загубите?! Малко абсурдизми си говорим тук... Печалбата на всеки пазар зависи от уменията на трейдъра, но и от софтуер, информационна обезпеченост, добри сигнали и др. неща. Който си мисли, че е БОГ и може сам да се справя...нека работи и срещу посредника си. Все едно... Според мен е по-уместно с институцията, която предлага услугата да сте партньори...


              А на Филипс ще му кажа, че цената на търговия... и това, колко реално плаща може да го види като си свали 2-3 платформи наведнъж и да изпълни реални сделки. След това ще си говорим за отклонения. В общия случай по 0.5-1 пипс в двете посоки на 100к пакет са 20 долара минимум на сделка. Влизай 2-3 пъти дневно... и честитка - 1000 долара месечно. Айде до скоро...
              Отклонения при 2 платформи винаги ще има /плюс минус 0.5 пипс/ , но е близо до акъла, че ако на едната платформа са в минус, на другата ще са в плюс в даден период време...след това в друг период може да е обратното....така че мога както и да загубя, така и да спечеля 1000 долара месечено, вероятността е една и съща. Най-вероятно е да се компенсират разликите м/у двете и нито ще спечеля, нито ще загубя.
              Друг е въпроса, че който губи по-принцип едва ли го бъркат 0.5 пипса след като вече е загубил много повече
              Та какво изобщо искаш да ни убедиш не ми стана ясно.
              Живота е, това което се случва, докато си правим планове.

              Коментар


              • Истината е да се търгува дългосрочно в Бг бъкет, за да нямат значение цаканията при вход и изход. Удоволствието да им късаш нервите е несравнимо.
                The government solution to a problem is usually as bad as the problem.
                Milton Friedman

                Коментар


                • Re:

                  Първоначално изпратено от Alex.Nick
                  ...Защо трябва да се спори кой плаща повече или по-малко?!
                  отворих въпроса за разходите, защото бе пусната таблица с предимствата и недостатъците на NDD и MM брокерите, и първия показан недостатък беше cost of trading... разгледай темата по-надолу

                  Първоначално изпратено от Alex.Nick
                  Идеята е кой е от същата страна заедно с трейдъра и кой му помага. Демек за какво му е на посредник да ви помага ако печели от загубите?!...
                  ок, това е идеята... хайде да видим кой е от страната на трейдъра... ако твърдите, че ММ брокера печели от загубите на трейдърите, да попитам тогава от какво печели NDD брокера? или на него не са му необходими печалби?

                  Първоначално изпратено от Alex.Nick
                  А на Филипс ще му кажа, че цената на търговия... и това, колко реално плаща може да го види като си свали 2-3 платформи наведнъж и да изпълни реални сделки. ...В общия случай по 0.5-1 пипс в двете посоки на 100к пакет са 20 долара минимум на сделка. Влизай 2-3 пъти дневно... и честитка - 1000 долара месечно. Айде до скоро...
                  Alex при моя брокер няма такъв общ случай слипидж имам в под 5% от сделките, а скоростта на изпълнение е под 1 секунда което ако прочетеш по-долу поста на PTJ е аналогично с неговия NDD брокер освен това трябва да ти кажа, че влизам и излизам на ден (и то всеки ден) не по 2-3, а по 20-30 пъти, така че ако някои тук оценяват реалните разходи за търговия, то аз със сигурност съм сред тях... и то на първа линия ... част от времето в което не натискам бутоните buy и sell ми отива в това да водя много точна сметка за всички аспекти на търговията ми, включително и най-дребните, така че съм информиран отлично за всичко, което касае извършваната от мен работа... включително и за разходите по сделките освен това бъди сигурен че следя чрез платформите и на други брокери какво се случва ... говоря за реални, не демо сметки
                  trades better because of
                  [url=http://www.youtube.com/watch?v=K7cUP97Psyw]a-ha - crying in the rain[

                  Коментар


                  • Re:

                    Първоначално изпратено от Alex.Nick
                    Тя сметката е елементарна...ама както и да е. Защо трябва да се спори кой плаща повече или по-малко?! Идеята е кой е от същата страна заедно с трейдъра и кой му помага. Демек за какво му е на посредник да ви помага ако печели от загубите?! Малко абсурдизми си говорим тук... Печалбата на всеки пазар зависи от уменията на трейдъра, но и от софтуер, информационна обезпеченост, добри сигнали и др. неща. Който си мисли, че е БОГ и може сам да се справя...нека работи и срещу посредника си. Все едно... Според мен е по-уместно с институцията, която предлага услугата да сте партньори...


                    А на Филипс ще му кажа, че цената на търговия... и това, колко реално плаща може да го види като си свали 2-3 платформи наведнъж и да изпълни реални сделки. След това ще си говорим за отклонения. В общия случай по 0.5-1 пипс в двете посоки на 100к пакет са 20 долара минимум на сделка. Влизай 2-3 пъти дневно... и честитка - 1000 долара месечно. Айде до скоро...
                    Ето за тва говоря, за тва и я отворих тая тема.

                    Коментар




                    • Тя сметката е елементарна...ама както и да е. Защо трябва да се спори кой плаща повече или по-малко?! Идеята е кой е от същата страна заедно с трейдъра и кой му помага. Демек за какво му е на посредник да ви помага ако печели от загубите?! Малко абсурдизми си говорим тук... Печалбата на всеки пазар зависи от уменията на трейдъра, но и от софтуер, информационна обезпеченост, добри сигнали и др. неща. Който си мисли, че е БОГ и може сам да се справя...нека работи и срещу посредника си. Все едно... Според мен е по-уместно с институцията, която предлага услугата да сте партньори...


                      А на Филипс ще му кажа, че цената на търговия... и това, колко реално плаща може да го види като си свали 2-3 платформи наведнъж и да изпълни реални сделки. След това ще си говорим за отклонения. В общия случай по 0.5-1 пипс в двете посоки на 100к пакет са 20 долара минимум на сделка. Влизай 2-3 пъти дневно... и честитка - 1000 долара месечно. Айде до скоро...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от phillips
                        Първоначално изпратено от PTJ
                        ...Един requote да ти даде Варчев или Булброкърс в момент на по-ниска ликвидност, и ето ти 20-30$ на 1 лот. Ако искаш някаква справка че там спреда е 0.5 пип, да има такива моменти, даже има и моменти когато спреда е 0, дори отрицателен. Ако те кефи фиксираният спред, супер трейдваш си на маркетмейкър и това е.
                        приятелю, не ме разбирай погрешно - не искам да казвам че варчев или булброкърс са добри брокери
                        я обаче ми кажи какво става при твоя NDD брокер, когато ти изпълни цената със слипидж? нещо губиш ли?
                        наясно съм с плаващия спред знам че има моменти когато е 0.5, 0, отрицателен или 8 пипса .... но ти ни кажи колкото ти е таксата за обем? или търгуваш при брокер с плаващ спред, който пада под 2 пипса и не плащаш такса за изтъргуван обем? и колко е тази такса точно?

                        не ме кефи и не ми пука колко е спреда.... важното е колко са ми разходите за търговия аз моите ги казах по-долу.... още не виждам никой да е излязал с по-добра оферта и се чудя защо, след като имало толкова много по-добри брокери ?!
                        Каква такса за изтъргуван обем? Няма такава. Слипиджа си го задаваш ти колко искаш да ти бъде. Ако зададеш Market Range = 0, и до момента на подаването котировката се смени, няма да ти изпълни сделката но няма да има и рекотиране. Принципно при брокера който аз ползвам при Market Range=0 в 9 от 10 сделки ми се execute-ват веднага, на котировката която съм кликнал. Спреда е около 2 пипа, между 1.5 и 2.5 варира. Надявам се да съм ти бил полезен с инфото за cost of trading-a. Ако имаш повече въпроси с радост ще ти отговоря.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от PTJ
                          ...Един requote да ти даде Варчев или Булброкърс в момент на по-ниска ликвидност, и ето ти 20-30$ на 1 лот. Ако искаш някаква справка че там спреда е 0.5 пип, да има такива моменти, даже има и моменти когато спреда е 0, дори отрицателен. Ако те кефи фиксираният спред, супер трейдваш си на маркетмейкър и това е.
                          приятелю, не ме разбирай погрешно - не искам да казвам че варчев или булброкърс са добри брокери
                          я обаче ми кажи какво става при твоя NDD брокер, когато ти изпълни цената със слипидж? нещо губиш ли?
                          наясно съм с плаващия спред знам че има моменти когато е 0.5, 0, отрицателен или 8 пипса .... но ти ни кажи колкото ти е таксата за обем? или търгуваш при брокер с плаващ спред, който пада под 2 пипса и не плащаш такса за изтъргуван обем? и колко е тази такса точно?

                          не ме кефи и не ми пука колко е спреда.... важното е колко са ми разходите за търговия аз моите ги казах по-долу.... още не виждам никой да е излязал с по-добра оферта и се чудя защо, след като имало толкова много по-добри брокери ?!
                          trades better because of
                          [url=http://www.youtube.com/watch?v=K7cUP97Psyw]a-ha - crying in the rain[

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от phillips
                            Първоначално изпратено от Tex
                            ...хората ще кажат - верно че е яко тва NDD, ама аз съм си свикнал да си ме цакат )))
                            NDD-то си е точно като другите - яко е когато блееш
                            а за цакането - защо тези дето търгувате през NDD още не сте дали за сравнение колко плащате на боркера си?
                            Един requote да ти даде Варчев или Булброкърс в момент на по-ниска ликвидност, и ето ти 20-30$ на 1 лот. Ако искаш някаква справка че там спреда е 0.5 пип, да има такива моменти, даже има и моменти когато спреда е 0, дори отрицателен. Ако те кефи фиксираният спред, супер трейдваш си на маркетмейкър и това е.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ManUtd
                              Добре бе хора, какво толкова я дъвчете тая тема. Всичко това са само празни наименования. Защо всички искат да с в ECN или NDD със STP? Тук има единици, които капитала и печелившия им трейдинг налага търсене на non-conflict маркет плейс. Нали виждате, че като е модно бъкетите веднага го дават като опция. Даже и в Бг има от доста време NDD. Три брокера знам, който го предлагат. И какво, пак са същите еманации на маркет мейкърските им игри.
                              PTJ, кой е тоя брокер дето е рекотирал с по 20-30 пипа? Трябва или да си му прибрал набързо 100-200 К и да гледа как да те изгони или ти нещо не си в час.
                              И в крайна сметка, два регулирани пода пуснаха вече мини и микро контракти на валутни фючърси. Ето го регулирания пазар и за ритейлите. Какво се ровите из кухите понятия?
                              IB и MBtrading ECN ли са? FXCM, Делтите и Варчев NDD-та ли са???
                              Защото ако важно е названието, те са точно това.
                              Хайде който има акаунт над 50К, трейдва печелившо и брокера му го цака, да ми пише на лични да му дам съвет.
                              ----------------------------
                              Berbo count: 13
                              We'll Keep the Red Flags Flying High
                              Истината е че ти ще трейдваш по спокойно ако знаеш че брокера не те дебне да ти чукне стопа, не ти разширява спреда когато търгуваш с експерт(тук държа да отбележа, че Варчев, Булброкърс (а и не само те) те включват на индивидуален режим, особено когато си с експерт, тогава ти разширяват спреда от страната на bid-a или ask-а, в зависимост дали си купил или продал, и не те оставят да излезеш от позицията без да си платиш. Къде го има това при NDD?

                              Кои са тия NDD брокери в Бг че ми е много интересно? Кой има кредитна линия със Deutsche Bank или UBS, умирам си да разбера?

                              Относно това дали NDD те прави печеливш, разбира се че не. Но това което ти дава е по-добри стартови условия, по прозрачни от Маркетмейкърите. Кажи ти ManUtd, през кой брокер търгуваш? (пиши на лични ако смяташ че ще направиш реклама).

                              Обърни внимание каква реклама правят NDD брокерите - най-големите клиентски бази в света са при NDD брокери. Ако смяташ, че това е по-скоро случайно аз повече нямам какво да кажа...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tex
                                ...хората ще кажат - верно че е яко тва NDD, ама аз съм си свикнал да си ме цакат )))
                                NDD-то си е точно като другите - яко е когато блееш
                                а за цакането - защо тези дето търгувате през NDD още не сте дали за сравнение колко плащате на боркера си?
                                trades better because of
                                [url=http://www.youtube.com/watch?v=K7cUP97Psyw]a-ha - crying in the rain[

                                Коментар

                                Working...
                                X