IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Песимизъм на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Ми много е ясно. То шупето голям страх просто.
    Като не можеш да плуваш - не си топи краката. Никой не те зори.

    Аз влязох на Софикс 330 началото на Ноември. Сега е -10 % , а аз съм 0. На +0.8% де ма се едно чиста нула като сложиш разходите по сделките.
    И какво ще стане. В най-лошия случай да падне още 10-15% до 260-270.
    Голям праз - ще се компенсира само от дивидентите това лято от 7.5% (след данък)
    Аз продължавам да си плувам
    Което само показва колко сме го закъсали щом до дивидентите опряхме на БФБ.
    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от PLP Разгледай мнение
      Не мога да разбера ентусиастите ,които купуват тези дни като след 2-3месеца ще са поне с 10-15% по -евтини.Очаква се корекция на световните борси според мен .
      Ми много е ясно. То шупето голям страх просто.
      Като не можеш да плуваш - не си топи краката. Никой не те зори.

      Аз влязох на Софикс 330 началото на Ноември. Сега е -10 % , а аз съм 0. На +0.8% де ма се едно чиста нула като сложиш разходите по сделките.
      И какво ще стане. В най-лошия случай да падне още 10-15% до 260-270.
      Голям праз - ще се компенсира само от дивидентите това лято от 7.5% (след данък)
      Аз продължавам да си плувам

      Коментар


      • Не мога да разбера ентусиастите ,които купуват тези дни като след 2-3месеца ще са поне с 10-15% по -евтини.Очаква се корекция на световните борси според мен .

        Коментар


        • Дали не е време да скочим на камбоджанската фондова борса

          Коментар


          • Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

            Коментар


            • Простите мажоритари изобщо не си дават сметка, че като крадат явно и директно от миноритарите то сега ще живея като крале ама после като умрат и отидат при Свети Петър ще има: Ти крадна ли? Краднах! Ти лъга ли? Лъгах? Ти мами ли умишлено нещастните миноритари с цел да си напълниш джобовете въпреки, че си пре пре пре завоволен? Да мамих най-нагло и пет пари не давам за задгробния живот щото не вервам у него Я съм си атеист и немам никаква страх от Бога. Атеист на Български значи прост човек щото да не вярваш, че има Бог е точно това.

              И Свети Петър ще каже: Епа за твое съжаление има задгробен живот и сега отиваш при дяволите да те варят във казана където никога няма да можеш да се свариш.
              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                Защо мислиш, че имам колебания за нещо - в кой случай съм си противоречал с различни изказани мнения или съм си сменял позиция? Отделно за разлика от теб , аз никога нямам отворени повече от 3 позиции, димек за разлика от теб - нямам много какво да се колебая след като не съм с портфейл от 10-15 позиции и да се чуди човек къде и какво да прави
                Елементарно, ако човек е сигурен в позициите си, и ги вижда евтини, няма всеки ден да пуска десетки постове за това колко са евтини.

                Аз ти казах веднъж че правиш големи глупости, това с не повече от 3 позиции е също такова.

                С 10 позиции риска на портфейла ти който ти носи един мажоритар или едно кофти стечение в дадена отделна компания ти е не повече от 10%. При три позиции ти е 33%. Така ако нещата се скапят с отделна компания или пък са пзара като цяло загубите са ти по-малки. Защото носиш в много по-висока степен пазарния риск и в много по-ниска степен риска на отделната компания. Т.е. шанса да падаш повече от пазара ти намалява доста.

                Ако смяташ че борсата ще върви нагоре то повечето позиции ще вървят нагоре, но една част няма да вървят. като вземеш 10 позиции има голяма вероятност достатъчно от тях да нарастват. Но ако имаш само 3 е напълно възможно да си избрал точно тези 3 дървета които няма да дръпнат.

                3 позиции си е хазарт с други думи. Всичко зависи дали ще си ги нацелил точно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Леко ме дразни постоянното ти повтаряне на едни и същи глупости. Със сигурност може да се самонавиваш и без да пълниш всички теми с колебанията ти.

                  Не е мой проблем, аз нямам нито на единия нито на другия акции
                  Защо мислиш, че имам колебания за нещо - в кой случай съм си противоречал с различни изказани мнения или съм си сменял позиция? Отделно за разлика от теб , аз никога нямам отворени повече от 3 позиции, димек за разлика от теб - нямам много какво да се колебая след като не съм с портфейл от 10-15 позиции и да се чуди човек къде и какво да прави
                  There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                    Нещо не ти харесвам май
                    Както кажа нещо и все на въпреки пишеш след мен

                    Твой си проблем ако за теб Захариев и Бедо са еднакви мажовци с един маниер
                    Леко ме дразни постоянното ти повтаряне на едни и същи глупости. Със сигурност може да се самонавиваш и без да пълниш всички теми с колебанията ти.

                    Не е мой проблем, аз нямам нито на единия нито на другия акции

                    Коментар


                    • Обаче да не се лъжете. Ако на едни места мажоритарите са проблема то на други съвсем реално дружествата си се скапват. А на трети пък места има просто голям шанс за в бъдеще да се скапят.

                      С две думи шансовете да се спечели искам да кажа да се загуби са добри.
                      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Бедо ако реши да се махне от синергон, то действията му няма да се различават от тези на Захариев. Също както и резултата за акционерите. Там надежда няма.
                        Нещо не ти харесвам май
                        Както кажа нещо и все на въпреки пишеш след мен

                        Твой си проблем ако за теб Захариев и Бедо са еднакви мажовци с един маниер
                        There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                          Дая тая снимка в Синергона
                          Не знам дали ги разбираш добре нещата Гекко но ако се разкарат повечето от сегашните ни мажоритари и на тяхно място дойдат чуждестранни компании уважаващи и държащи на реномето си точно като мажоритарите дето купиха Електро разпределителните дружества.

                          То тая картинка ще стане пълен факт.

                          Сериозни чуждестранни мажоритари уважаващи и държащи на реномето си дойдоха и купиха електроразпределителните дружества и всички видяхме какъв беше крайния резултат. Електро разпределителните показваха добра печалба но на борсата ни има един куп дружества с далеч по-големи печалби но те не само, че не се качват ами падат ли падат.

                          Е аджеба къде излиза, че е проблема.

                          *Аджеба- Научена дума от една от учителните ми на времето която яко я употребяваше.
                          Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                            Дая тая снимка в Синергона
                            Бедо ако реши да се махне от синергон, то действията му няма да се различават от тези на Захариев. Също както и резултата за акционерите. Там надежда няма.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                              Дая тая снимка в Синергона
                              There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                              Коментар


                              • Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                                Коментар

                                Working...
                                X