IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Песимизъм на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Напротив, стабилните компании в България са почти винаги подценени. Просто защото спекулантите се кефят на нестабилните, на тези от които могат да направят големия удар, пък инвеститорите, които са в стабилни не се кефят да надуват цени.
    +1

    Коментар


    • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
      Мъдро Мъдро дано си спазваш нещата.

      А колкото до повечето търгуващи на борсата включително и аз, ами 20% на година не ни задоволяват щото сме лакоми и все гоним големите печалби и накрая все свършваме с големите загуби.
      В моменат акциите които не дават дивидент и никога не са давали са ми под 5% от портфейла. И серизно се замислям съвсем да ги разкарам. 20% никого не задоволяват при такива рискови времена, въпроса е че по-добро 5-10% от дивиденти - на 20% не може да се разчита дългосрочно, и някаква капиталова печалба от ръст на цената покрай ръста на печалбата и съответно ръста на дивидента, отколкото да чакам 1000% които може и да станат може и да не станат. Пък ако вземе да стават винаги мога да влеза малко след като е почнало движението и да не направя 1000% ще направя 700%. пазара няма да избяга

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        На мен не ми трябват много, на мен ми трябват достатъчно. достатъчно има. като не ти харесва нещо защо го купуваш. аз неща които не харесвам не купувам.
        Мъдро Мъдро дано си спазваш нещата.

        А колкото до повечето търгуващи на борсата включително и аз, ами 20% на година не ни задоволяват щото сме лакоми и все гоним големите печалби и накрая все свършваме с големите загуби.
        Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
          Първото нещо което трябва да се има предвид е, че стабилните компании в България не са толкова много. А това, че някое дружество показва добър баланс и има добри постъпление е абсолютно нищо ако има за мажоритар Бориславова или някой от другите шмекери, защото това по-никакъв начин не може да се каже, че е стабилна компания.

          И изобщо няма да се съглася, че повечето са подценени. Мечти мечти.
          На мен не ми трябват много, на мен ми трябват достатъчно. достатъчно има. като не ти харесва нещо защо го купуваш. аз неща които не харесвам не купувам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Напротив, стабилните компании в България са почти винаги подценени. Просто защото спекулантите се кефят на нестабилните, на тези от които могат да направят големия удар, пък инвеститорите, които са в стабилни не се кефят да надуват цени.
            Първото нещо което трябва да се има предвид е, че стабилните компании в България не са толкова много. А това, че някое дружество показва добър баланс и има добри постъпление е абсолютно нищо ако има за мажоритар Бориславова или някой от другите шмекери, защото това по-никакъв начин не може да се каже, че е стабилна компания.

            И изобщо няма да се съглася, че повечето са подценени. Мечти мечти.
            Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
              Ние се майтапиме, че една част от дружествата на борсата са пирамида. Но истината е, че са точно това чиста пирамида. А ако за момента лъжат, че не са лесно могат да се превърнат закона дава пълна власт на мажоритаря ама да си прави каквото си иска без да се съобразява ама хич с миноритарите. Ако не вярвате може да видите какви неща се случват в дружествата на Бориславова и Божков.

              Истината е, че много трябва да се внимава къде човек си слага парите. Както и е хубаво когато се усети, че момента е дошъл горещия картоф да се пуска.

              На нашата борса нещата са прости. Колкото е по-стабилно нещо толкова по-малка печалба. А в много случаи се получава надценяване яко там заради точно тази голяма стабилност.
              Напротив, стабилните компании в България са почти винаги подценени. Просто защото спекулантите се кефят на нестабилните, на тези от които могат да направят големия удар, пък инвеститорите, които са в стабилни не се кефят да надуват цени.

              Коментар


              • Ние се майтапиме, че една част от дружествата на борсата са пирамида. Но истината е, че са точно това чиста пирамида. А ако за момента лъжат, че не са лесно могат да се превърнат закона дава пълна власт на мажоритаря ама да си прави каквото си иска без да се съобразява ама хич с миноритарите. Ако не вярвате може да видите какви неща се случват в дружествата на Бориславова и Божков.

                Истината е, че много трябва да се внимава къде човек си слага парите. Както и е хубаво когато се усети, че момента е дошъл горещия картоф да се пуска.

                На нашата борса нещата са прости. Колкото е по-стабилно нещо толкова по-малка печалба. А в много случаи се получава надценяване яко там заради точно тази голяма стабилност.
                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                Коментар


                • Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                  Коментар


                  • Трябва да знаете, че благодарение на Бориславова и Божков поне аз разбрах от първа ръка колко прогнили и слаби са законите ни в страната и колко ама абсолютно незащитени за миноритарните акционери.

                    Ама абсолютно незащитени за миноритарите в което и да е дружество на БФБ. Врътки всякакви може да се направят и да бъдат напълно окрадени.

                    В дружествата със специална инвестиционна цел АЦСИЦ акционерите са много по защитени но и там могат да се правят врътки без проблем.

                    Сега го гледам целия Софикс и БГ40 и в общи линни само за 2 дружества може да се каже, че до някаква степен са защитени акционерите в тях и, че мажоритаря поне има голям шанс да не ги окраде. Едното е ЕЛАРГ Фонд за Земеделска Земя АДСИЦ-София в ликвидация. А другото е Софармата като няма да обсъждам под или над цената си е то. За всички останали ама никакви гаранции не може да се дадат, че в един момент акционерите им няма да осъмнат леко или много обрани.
                    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                    Коментар


                    • Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                      Коментар


                      • Такива хубави пари имах през 2007-ма а сега имам чушки.

                        Ей на от мен да знаете, че Бфбе-то си е опасна работа. И без никакъв проблем можете да обеднеете едно 10 пъти за няколко години.

                        Всеки гони бързата и голямата печалба щото това да направиш и 20% на година печалба то инфлацията ги изяжда.

                        Че видиме каква печалба, че направиме на бфбе-то ама туку обеднееме още поне 5 пъти докато я правиме печалбата.
                        Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                          +1
                          +1
                          Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение
                            щом започнаха да ги ръгат и на мамалигарите (на майна си райна общо взето), значи вече се пълнят с въздух тези артии
                            +1

                            Коментар


                            • Толкова много теми в които може да се злорадства и да се пишат забавни песимистични коментари.

                              В момента си е чист рай за песимистите на БФБ.
                              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                                браво на румънците
                                няма нужда да ги стигаме, просто ще почнат хората да си отварят сметки при техни посредници
                                Нали знаеш, че на крива ракета космоса й бил крив...
                                Човек, който има афект към купуване на шитове ще си ги купува, както на БФБ така и на Румънската фондова борса, така и на NYSE...

                                Мрън-Мрън-Дрън....
                                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X