IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зърнени Храни България (ZHBG)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от phjord
    Химимпорт АД е купил 13 млн. акции на Зърнени храни България
    19.12.2007 14:32 ( CHIM, ZHBG )

    Във вторник, 18 декември, Химимпорт АД е придобило 13 048 369 акции на Зърнени Храни от Химинвест, става ясно от съобщение на дружеството до Investor.bg. Целта е консолидиране на акционерната структура и увеличаване дела на Химимпорт АД в капитала на дружеството на 67%.

    Сделката не е част от публичното предлагане на 42 696 400 акции и представлява транзакция между свързани лица, се казва още в съобщението.

    Какъв коментар бихте дали за това? Балъците от ТИМ се набутват с боклуци ли?
    напротив
    ТИМ продава Химимпорт купува
    Къде видя че ТИМ купува
    свързано лице продава Химимпорт купува
    просто Химимпорт казва чао чао на 58 млн. кеш

    Коментар


    • Химимпорт АД е купил 13 млн. акции на Зърнени храни България
      19.12.2007 14:32 ( CHIM, ZHBG )

      Във вторник, 18 декември, Химимпорт АД е придобило 13 048 369 акции на Зърнени Храни от Химинвест, става ясно от съобщение на дружеството до Investor.bg. Целта е консолидиране на акционерната структура и увеличаване дела на Химимпорт АД в капитала на дружеството на 67%.

      Сделката не е част от публичното предлагане на 42 696 400 акции и представлява транзакция между свързани лица, се казва още в съобщението.

      Какъв коментар бихте дали за това? Балъците от ТИМ се набутват с боклуци ли?

      Коментар


      • Кое не е случайно бе колега.
        Нищо не е случайно на този свят. Само изтеглянето на Алианц е такова

        Коментар


        • отиват в знайни и незнайни фирми, държали акции в ЗХБ преди ИПО-то и излезнали в КЕШ за наша сметка след него. В Хим-а е само една дребна част. Те хората са го написали йезуитски и в Проспекта - продавачи са Химимпорт и свързани лица - ама кои точно свързани лица - мениджъри за своя сметка или собственика на Химимпорт не се посочва. Не случайно!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fatvili
            Абе вие да не сте купували Хима на 16 лева че ревете? Мето ти на какво викаш подобаваща възвращаемост Хима м/у 300-400% малко ли е? Зрънчо още не почнал вие ревнахте
            Нямах предвид за акции купувани на 4 лева; имам предвид сегашните привлечени стотици милиони; аз така и не разбрах къде отиват тия пари.А това не са малко пари.Дай боже да се върнат стократно пожелавам го от сърце на всички акционери на Хима и дружествата им.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hribol
              Приказката я знам. Но уви на пазара е вярна. Дребните ходят там някъдето са тръгнали големите. А в нашия случай това са чужденците. Не можем да не си признаем, че вероятно те имат по-добър анализ за Зърнени от нас. Опита им е доста по-богат.
              Не се подценявай приятелю

              Коментар


              • Ако знаех че това ипо ще се търгува вторично на неофициалния пазар преди да е регистрирано(раздадени акциите на акционерите),просто нямаше да си купя акции.Така знам само,че моите интереси на са защитени.Как да стана акционер.

                Коментар


                • Приказката я знам. Но уви на пазара е вярна. Дребните ходят там някъдето са тръгнали големите. А в нашия случай това са чужденците. Не можем да не си признаем, че вероятно те имат по-добър анализ за Зърнени от нас. Опита им е доста по-богат.
                  А това че разни хора продават. Добър урок за тези дето не могат да си правят сметките. Защото това е резултат от прекалено агресивна игра на ИПО от страна на инвеститорите.
                  Нека да се наиграят децата и ще видим какво ще стане.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DD
                    Аз пък не съм съгласен много с вас колеги.
                    Дружеството още не е работило реално за да се хванете за показателите му. Много от активите се оценени по номинал което в никакъв случай не отговаря на пазарната им стойност.
                    Мениджмънта е много важен аз не мога да разбера как Вие всички вярвате в CHIMIMPORT, а тук мениджмънта е един и същ това, защо го пропускате това?
                    Аз мисля, че мениджмънта няма да остави дружеството да потъне не задари самото него, а заради свързаността на дружествата в групата и основно Химимпорт.
                    Още повече погледнете сделките от вчера и днес (регистрационните) вижте кои посредници са купили най много от емисията. Как Ви се струва всички тези чужденци дали са толкова неграмотни за да хвърлят тези милиони ей така само и само за да ги изхарчат.
                    Да компанията не е показала нищо като резултат, но когато покаже ще сте закъснели малко за големи покупки търгувайте очаквания.
                    Хайде спокойна вечер от мен :-)
                    Това с чужденците е малко като синоптиците и индианците. ..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от meto76
                      Мисля че Химипорт глътна стотици милиони от пазара, за раздаваните от тях с щедра ръка акции на някои техни дружества, а и на самия холдинг, защо ли се съмнявам че ще видим подобаваща възвращаемост на тези пари.Нямам акции в дружества на Хима. Не е препоръка.
                      Май ,ако бяха го поотложили IPO-то повечко пари щяха да съберат-не им дойде добре тази корекция,а сега и продажби на акции преди да са получени,подкрепи разни
                      http://milom.blog.bg/

                      Коментар


                      • Аз пък не съм съгласен много с вас колеги.
                        Дружеството още не е работило реално за да се хванете за показателите му. Много от активите се оценени по номинал което в никакъв случай не отговаря на пазарната им стойност.
                        Мениджмънта е много важен аз не мога да разбера как Вие всички вярвате в CHIMIMPORT, а тук мениджмънта е един и същ това, защо го пропускате това?
                        Аз мисля, че мениджмънта няма да остави дружеството да потъне не задари самото него, а заради свързаността на дружествата в групата и основно Химимпорт.
                        Още повече погледнете сделките от вчера и днес (регистрационните) вижте кои посредници са купили най много от емисията. Как Ви се струва всички тези чужденци дали са толкова неграмотни за да хвърлят тези милиони ей така само и само за да ги изхарчат.
                        Да компанията не е показала нищо като резултат, но когато покаже ще сте закъснели малко за големи покупки търгувайте очаквания.
                        Хайде спокойна вечер от мен :-)

                        Коментар


                        • Абе вие да не сте купували Хима на 16 лева че ревете? Мето ти на какво викаш подобаваща възвращаемост Хима м/у 300-400% малко ли е? Зрънчо още не почнал вие ревнахте

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от meto76
                            Мисля че Химипорт глътна стотици милиони от пазара, за раздаваните от тях с щедра ръка акции на някои техни дружества, а и на самия холдинг, защо ли се съмнявам че ще видим подобаваща възвращаемост на тези пари.Нямам акции в дружества на Хима. Не е препоръка.
                            Ами аз вече направих подобаваща възвращаемост от Хима, продавайки миналия месец акциите, които взех от ИПО-то..

                            Коментар


                            • И аз съм солидарен с мето.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от meto76
                                Мисля че Химипорт глътна стотици милиони от пазара, за раздаваните от тях с щедра ръка акции на някои техни дружества, а и на самия холдинг, защо ли се съмнявам че ще видим подобаваща възвращаемост на тези пари.Нямам акции в дружества на Хима. Не е препоръка.
                                И аз мисля като теб.
                                Мненията изразени в този форум са лични и не прадставляват препоръки за покупко- проджаби на финанс

                                Коментар

                                Working...
                                X