IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зърнени Храни България (ZHBG)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Super Стар
    Отворете началото на темата ХИМ и там ще видите подобни постове на кила
    яко си нагрухал акции на ХИМ и сега си се заел с PR програма - не е лошо като идея, ама дребните дето четат форумите не правят цената, т.е. реализация от дейността ти - нула.

    П.С.

    имам и от хим и от ЗХБ, но не съм доволен от това което направиха!

    Коментар


    • Това е заради забавените от страна на ЦКБ сделки.

      Акциите ще бъдат разпределени по сметките на купувачите в четвъртък и петък, в зависимост от това дали регистрационната сделка е сключена в понеделник или вторник.
      http://www.investor.bg/?cat=169&id=58456
      "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

      Коментар


      • нямям нищо в кобоса

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Super Стар
          Отворете началото на темата ХИМ и там ще видите подобни постове на кила
          пълни глупости
          при ХИМ умните пари играха, сега умните пари не играха

          Коментар


          • Вече имате ли ги акциите?

            Коментар


            • Отворете началото на темата ХИМ и там ще видите подобни постове на кила

              Коментар


              • Един път пуснаха аванта на стадото на 4 лв. и после естествено започна якото стрижене на замаяните инвеститори

                Така се прави

                Браво на Химимпорт, с толкоз милиони които взе от пазара си стана институция

                Жалко за стадото, но стадотото това му е мисията да бъде остригано

                А на Химимпорт евала му правя че чрез ЦКБ купува в Македония, трябва да реколонизираме тази земя

                Добре развива БРП и може след няколко години да купя по днешната цена

                Пичове са и заслужават да вземат каймака от пазара

                Не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа или за формиране на инвестиционна стратегия!

                Първоначално изпратено от tuj-to
                Първоначално изпратено от Super Стар
                Ама като не вярваш на мажоритаря защо си участвал на IPO то ?
                Защо смяташ , че мажоритаря който за сега има отлична история на БФБ ще смени коренно политиката си ?
                Оставам с впечатленито , че предполагаш , че мажоритаря е готов да жертва една много милярдна инвестиция заради няколко десетки милиона !!!
                ТУЙ-ТО исках да те питам
                Аз, ако не вярвах(минало свършено време) нямаше да участвам! Изрично съм написал , че и аз съм вътре!

                Вече, обаче не вярвам - като резултат от добрата постановка!

                Хрибол - прав си, никаде не пише, че химимпорт прави IPO - навсякаде пише Химимпорт прави IPO на дъщерното си дружество - Зърнени храни, ама никой не каза, че Хим и ДЪЩЕРНИТЕ му дружества няма да продават, а напротив щекупуват в това IPO. Понятието свързани лица включва както свързаност надолу - така и нагоре, точно това използваха - излязоха всички от Зърнените храни за сметка на Химимпорт - като замисъл и изпълнение брилятно, само дето беше представено пред публиката по друг начин! Ако си бяха обявили в началото - собствениците ще излизаме на това ИПО за сметка на Хим-а , който влиза, ако искате включете се и вие, щеше да е по-друго......

                Ама какво да правиш, не се изкарват лесно 200 мил. , явно тези си ги бива , добре го набутаха на целия пазар....

                И на мен......

                Коментар


                • Прави сте, навсякаде надолу съм използвал грешно IPO - за SPO иде реч................, ама логическите съждения са си същите.....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Super Стар
                    Ама като не вярваш на мажоритаря защо си участвал на IPO то ?
                    Защо смяташ , че мажоритаря който за сега има отлична история на БФБ ще смени коренно политиката си ?
                    Оставам с впечатленито , че предполагаш , че мажоритаря е готов да жертва една много милярдна инвестиция заради няколко десетки милиона !!!
                    ТУЙ-ТО исках да те питам
                    Аз, ако не вярвах(минало свършено време) нямаше да участвам! Изрично съм написал , че и аз съм вътре!

                    Вече, обаче не вярвам - като резултат от добрата постановка!

                    Хрибол - прав си, никаде не пише, че Химимпорт прави SPO - навсякаде пише Химимпорт прави SPO на дъщерното си дружество - Зърнени храни, ама никой не каза, че Хим и ДЪЩЕРНИТЕ му дружества няма да продават, а напротив щекупуват в това SPO. Понятието свързани лица включва както свързаност надолу - така и нагоре, точно това използваха - излязоха всички от Зърнените храни за сметка на Химимпорт - като замисъл и изпълнение брилятно, само дето беше представено пред публиката по друг начин! Ако си бяха обявили в началото - собствениците ще излизаме на това SPO за сметка на Хим-а, който влиза. Ако искате включете се и вие, щеше да е по-друго......

                    Ама какво да правиш, не се изкарват лесно 200 мил. , явно тези си ги бива , добре го набутаха на целия пазар....

                    И на мен......

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от devils
                      Стигате с това IPO.
                      Първично публично предлагане няма, имаше предлагане на вече съществуващи акции.
                      точно така
                      това си е вторично
                      в дружеството не влиза никакъв кеш
                      това си е чисто и просто продажба, на някой който не иска да притежава тези акции, чул е че на борсата и магаре да вържеш ще го купят и е казал "вземи тези акции"

                      не е препоръка за нищо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Super Стар
                        Ама като не вярваш на мажоритаря защо си участвал на IPO то ?
                        Защо смяташ , че мажоритаря който за сега има отлична история на БФБ ще смени коренно политиката си ?
                        Оставам с впечатленито , че предполагаш , че мажоритаря е готов да жертва една много милярдна инвестиция заради няколко десетки милиона !!!
                        ТУЙ-ТО исках да те питам
                        участвал е защото е част от стадото
                        стадото не мисли то действа по навик
                        аз и моите приятели не сме участвали
                        може да спечелите, винаги има шанс
                        но всичко е въпрос на % на вероятност
                        аз играя само при над 90% вероятност
                        няма да кажа как я изчислявам

                        Коментар


                        • Стигате с това IPO.
                          Първично публично предлагане няма, имаше предлагане на вече съществуващи акции.

                          Коментар


                          • Ама като не вярваш на мажоритаря защо си участвал на IPO то ?
                            Защо смяташ , че мажоритаря който за сега има отлична история на БФБ ще смени коренно политиката си ?
                            Оставам с впечатленито , че предполагаш , че мажоритаря е готов да жертва една много милярдна инвестиция заради няколко десетки милиона !!!
                            ТУЙ-ТО исках да те питам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tuj-to
                              Ей , какво се надъхвате, като за всички стана ясно, че IPO-то не го бива! Доказателства? Ето:

                              1. Химимпорт прави IPO! - Савсем не! IPO - то го направи Химинвест, собственика на Химимпорт - Хим-а беше участник, купувач на това IPO. Парите от офшорката някой знае ли каде отиват? Само се надява! Офшорката не е публична, никой не знае и не може да каже какво ще правят с парите! Могат да си ги държат в пенсионните фондове на Алианц в Германия, за да имат нещо и след 67-та година... ))))))))

                              2. Голямо презаписване? - уви не! някой купувачи, които бяха заложили на тази кълка, продаваха още преди да имат книжата за да си покрият парите по грешно предположения множител.

                              3. И накрая ЦЕНАТА - ако беше успешно цената щеше да е близка до горната ценова граница - а тя е по-близка до долната - т.е. изплашиха инвеститорите с високи очаквания, после кърпиха положението с ниска цена, ама нейсе, кой да се включи накрая? Ако бяха свалили рейнджа с лев надолу, пак можеха да го минат на 4.50, ама много повече хора щяха да заявят. И Черешката на тортата - цената на вторичната търговия пада под емисионната на IPO-то - какво повече да си говорим? ПРОВАЛ !!!!!!!

                              П.С>
                              И аз съм вътре, и аз съм потърпевш.....
                              Хайде пак общи приказки.
                              Никъде не съм прочел че Химимпорт е правил ИПО. Ако не ме лъжи паметта пишеше " Продаващи акционерИ" т.е. Химимпорт и останалите.
                              Коефицента на презаписване си личен избор на всеки един участник. Ако всички играха за колкото пари имат, нямаше да имат такива проблеми.
                              Аз лично не мисля, че е провал. то това си лично мнение

                              Коментар


                              • Ей , какво се надъхвате, като за всички стана ясно, че IPO-то не го бива! Доказателства? Ето:

                                1. Химимпорт прави IPO! - Савсем не! IPO - то го направи Химинвест, собственика на Химимпорт - Хим-а беше участник, купувач на това IPO. Парите от офшорката някой знае ли каде отиват? Само се надява! Офшорката не е публична, никой не знае и не може да каже какво ще правят с парите! Могат да си ги държат в пенсионните фондове на Алианц в Германия, за да имат нещо и след 67-та година... ))))))))

                                2. Голямо презаписване? - уви не! някой купувачи, които бяха заложили на тази кълка, продаваха още преди да имат книжата за да си покрият парите по грешно предположения множител.

                                3. И накрая ЦЕНАТА - ако беше успешно цената щеше да е близка до горната ценова граница - а тя е по-близка до долната - т.е. изплашиха инвеститорите с високи очаквания, после кърпиха положението с ниска цена, ама нейсе, кой да се включи накрая? Ако бяха свалили рейнджа с лев надолу, пак можеха да го минат на 4.50, ама много повече хора щяха да заявят. И Черешката на тортата - цената на вторичната търговия пада под емисионната на IPO-то - какво повече да си говорим? ПРОВАЛ !!!!!!!

                                П.С>
                                И аз съм вътре, и аз съм потърпевш.....

                                Коментар

                                Working...
                                X