IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зърнени Храни България (ZHBG)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

    За да се обясни ситуацията, тази Силистра база чия собственост е?
    понеже ме изтриха а съм бивш техен доставчик
    казвам го така:
    ЗХСС е :

    на
    *Т*ихомир ; *И*во и *М*арин,
    не е препоръка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Това никак не ми се вижда като причина за да се листнат на борсата. Напротив - това дружество е печелившо.
      Другото което е, ми че те собственост ли са на мажо?

      Нека на това отговорят тези които купуваха на 4.50. Помниш ли? нали точно затова купуваха, заради това което се случва сега, от Зърно, Храни, Газ, Олио се правят луди пари.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

        Защото сегашмата година е върхова за Зърно, Олио, Гас, Мас и Имоти!
        Това никак не ми се вижда като причина за да се листнат на борсата. Напротив - това дружество е печелившо.
        Другото което е, ми че те собственост ли са на мажо?

        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          КОЙ да я листне на борсата, и по-важно защо?
          Защото сегашмата година е върхова за Зърно, Олио, Гас, Мас и Имоти!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

            Питам защото не ми се връзва! Как е възможно? Защо не листнат тогава Силистра на борсата? Защо не отпишат СГБГ?
            КОЙ да я листне на борсата, и по-важно защо?
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

              Май си като чукчите - пишеш много ,но не четеш !

              Това са две различни дружества .
              Едната (зърнени храни - силистра) се е развила с помощта на другата и е с цветущо здраве,а относно публичната Зърнени храни България -тя агонизира с вещото управление на мажоритаря си.
              Питам защото не ми се връзва! Как е възможно? Защо не листнат тогава Силистра на борсата? Защо не отпишат СГБГ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                А това кое е? http://www.zarnenihrani.com/
                Чии акции се търгуват на това дето ти прати като линк и което аз ти пращам?
                Май си като чукчите - пишеш много ,но не четеш !

                Това са две различни дружества .
                Първото (зърнени храни - силистра) се е развило с помощта на другото и е с цветущо здраве,а относно публичнотоЗърнени храни България - то агонизира с вещото управление на мажоритаря си.
                Last edited by vale1; 10.09.2021, 23:07.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                  Не знам на къде биеш,но базата си е тяхна.
                  Имат и други бази ,.даже и във Варна -
                  А това кое е? http://www.zarnenihrani.com/
                  Чии акции се търгуват на това дето ти прати като линк и което аз ти пращам?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                    За да се обясни ситуацията, тази Силистра база чия собственост е?
                    Не знам на къде биеш,но базата си е тяхна.
                    Имат и други бази ,.даже и във Варна -

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение


                      Прав си !

                      Примерно - Зърнени храни - Силистра стартира като малка местна фирма и с финансов заем от ЗХБГ и с добро управление направи съвременна база и сега е на 6-7 място по търговия със зърнени храни в България.
                      Мастодонта в миналото ЗХБГ сега май няма дейност като търговия със зърно.
                      За сметка на това развива редица несвойствени дейности - финансова - Омега финанс,петрол - ПДНГ,производство - асенова крепост,менажиране на недвижими имоти и т.н. А завода в Провадия май едва покрива заемите си . Булмаркет според вестник Капитал прави отлични печалби от производство и търговия с биодизел, а ЗХБГ - нищо.
                      Като не могат да ги управляват да продават завода и другите несвойствени активи..

                      Върха на простотията е собствеността на 99 % от футболен клуб "Черно море" ,който вероятно е каца без дъно за публичното дружество,което едва крета.

                      Затова е и на това дередже 10 - 15 ст. на акция,а в консолидираните отчети на Химимпорт го смятат много пъти повече за да им излезнат сметките - акциите на ЗХБГ са осчетоводени със цена над 1,30 лв. на бройка

                      Мажоритаря неглижира проблема,но това се отразява на всичко в холдинг Химимпорт ,както и на пенсионите и доверителните им фондове.
                      За да се обясни ситуацията, тази Силистра база чия собственост е?

                      Коментар


                      • За дървените много е изписано и много се знае. Фактът е, че тука става само за спекула - и то на дребно...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                          "Синергон хотели" ще изкупи 1,5 млн. собствени акции на цена от 1,05 до 2,5 лева, за да приведе капитала в съответствие с активите си !!!

                          Подариха ( дадоха ги под наем...) зърнобазите на свои хора, източиха милиони в един губещ завод, а капитала същия....
                          Изкупете си 100 млн акции и ги нулирайте, осветлете си активите и тогава може да се случи нещо положително в цялата група.
                          Имало 2-3 фирми в североизтока, дето правили по 50 - 60 млн само от износ на зърно....
                          Тука люпят семки и гледат....

                          Прав си !

                          Примерно - Зърнени храни - Силистра стартира като малка местна фирма и с финансов заем от ЗХБГ и с добро управление направи съвременна база и сега е на 6-7 място по търговия със зърнени храни в България.
                          Мастодонта в миналото ЗХБГ сега май няма дейност като търговия със зърно.
                          За сметка на това развива редица несвойствени дейности - финансова - Омега финанс,петрол - ПДНГ,производство - асенова крепост,менажиране на недвижими имоти и т.н. А завода в Провадия май едва покрива заемите си . Булмаркет според вестник Капитал прави отлични печалби от производство и търговия с биодизел, а ЗХБГ - нищо.
                          Като не могат да ги управляват да продават завода и другите несвойствени активи..

                          Върха на простотията е собствеността на 99 % от футболен клуб "Черно море" ,който вероятно е каца без дъно за публичното дружество,което едва крета.

                          Затова е и на това дередже 10 - 15 ст. на акция,а в консолидираните отчети на Химимпорт го смятат много пъти повече за да им излезнат сметките - акциите на ЗХБГ са осчетоводени със цена над 1,30 лв. на бройка

                          Мажоритаря неглижира проблема,но това се отразява на всичко в холдинг Химимпорт ,както и на пенсионите и доверителните им фондове.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                            Най-реалното при Аргията ми изглежда дълга! Все пак преди Актива е Дълга, да си имаме уваженията, преди да е платен, Дълга е по-важен от Актива.
                            Ами от сайтовете на двете им виждам 250 хиляди тона срещу 700 иляди тона? Планове за пристанище за много пари - вероятно още Дълг, срещу такова каквото вече го има. Кое не е така?
                            Ся кой ползва Актива вече изглежда да е разликата.
                            Виж отчетите на Спиди, преди 4-5г. . Собствен капитал мижав спрямо актива. А както знаем Дългът е бил огромен защото е разликата между Актив и собствен капитал. А какво стана после - Спиди скочи 10 пъти. Следователно Важно е Кийн и колко бързо расте капитала т.е. колко бързо може да стопи дълга.
                            http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение

                              Кийн, тук имаш 200 мил. емитиран капитал в хартии. Как е емитиран опитай да разбереш и ще ти се изясни повече ситуацията. Агрия има реален актив четворно над капитализацията
                              Най-реалното при Аргията ми изглежда дълга! Все пак преди Актива е Дълга, да си имаме уваженията, преди да е платен, Дълга е по-важен от Актива.
                              Ами от сайтовете на двете им виждам 250 хиляди тона срещу 700 иляди тона? Планове за пристанище за много пари - вероятно още Дълг, срещу такова каквото вече го има. Кое не е така?
                              Ся кой ползва Актива вече изглежда да е разликата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                                Аргия със над 150 милиона дългове, като бананова република затънала в дълг, никога няма да стигне СХБГ. НО, въпросът е кога тези които печелят от тези АКТИВИ, ще решат да отпишат този резил! Колко са акциите на пазара? Те са нищо. И не забравяйте, че ПАРИТЕ В МОМЕНТА СА САМО ХАРТИШКИ!!! Докато зад акциите стоят АКТИВИ!!!
                                Кийн, тук имаш 200 мил. емитиран капитал в хартии. Как е емитиран опитай да разбереш и ще ти се изясни повече ситуацията. Агрия има реален актив четворно над капитализацията
                                Last edited by iezuita; 09.09.2021, 17:58.
                                http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                                Коментар

                                Working...
                                X