IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Етропал АД - Етрополе (5EO / ETR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За мен Етропала си е уникална компания на нашия пазар.Смятам че дружеството е хубаво.Не искам да гадая каква цена биха му търсили,но лични аз си мисля че ще е повече от предходната която искаха.И в двата случая ще се изкара печалба от тука.Верно че акцията е неликвидна и малко позаспала,но все си мисля че много скоро ще дойде и нейното време.Притежавам акции тук и си ги харесвам макар че не си падам мноо по нисколиквидните.Ако се изсули цената ще купя още.Рано или късно щом са решили да продават Етропала ще го направят.От тук насетне печалбата от ценната книга е хваната въпроса е само кога и с колко % горница.Тъй си мисла аз дремейки си кротко пред шатрата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от анализаторът
      нали искат да продават Етропал?
      значи трябва да показват печалба, без значение дали я има или я няма
      Ще e добре да прочетеш и отчета преди да анализираш. Този е прост, няма какво да обърка един анализатор

      Та кажи по пера: приходи, печалба, паричен поток, задължения, вземания. Виж там и брой персонал, инвестиции, амортизация, запаси.

      Ко ми умуваш с този скромен ник на общо основание, че печалба имало, ама не се знаело.

      С такива резултати ще му се качва цената, а тези, които купуват дружества доста четат и не можещ да им пудриш, това да не е ти анализ на база форум.

      Коментар


      • това е доста подредено дружество и при обемите с които работят е доста трудно да си изсмучат по-сериозна печалба от пръстите - та трябва наистина да им нещо на мегдан, за да се пишат на +
        отчета въпреки, че не е стандартната форма екселски файл ми допадна много като представяне.

        лека
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от анализаторът
          нали искат да продават Етропал?
          значи трябва да показват печалба, без значение дали я има или я няма

          Тъй требе да е Малко по-малко и ша стане работата накрая Абе те ората си знаят ко и търсят на таз компания па ние само почесваме главите

          Коментар


          • нали искат да продават Етропал?
            значи трябва да показват печалба, без значение дали я има или я няма

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram
              уфф
              много добре
              кризата я борим

              Мдааааа държат контра

              Коментар


              • уфф
                много добре
                кризата я борим
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Съгласно неконсолидирания си отчет за трето тримесечие на 2009 година „Етропал" АД е реализирал нетна печалба в размер на 180 хил. лв. спрямо 42 хил. лв. за съпоставимия период на 2008 година.

                  За деветмесечието приходите от продажби намаляват незначително с около 4% до 9.7 млн. лв. спрямо 10.1 млн. лв. за същия период на 2008 година.

                  Печалбата на компанията преди лихви, данъци и амортизации (EBITDA) е 1.19 млн. лв..

                  Собственият капитал нараства до 6.1 млн. лв. спрямо 5.9 млн. лв. към края на 2008 година. Разходите за лихви са намалели с 28.8% - от 690 хил. лв. за деветмесечието на 2008 година до 491 хил. лв. към края на септември 2009 год-от-про-фит-ина.

                  Коментар


                  • брей, това индианците как извъртате нещата все белите излизат криви.

                    То и на мен каква ми е работата да ти давам акъл, да ме пита човек..

                    Поздрави

                    Коментар


                    • Ами да ша засегна тия дет са вързват за глупости щото то туй не си е никаква обида де ама да не спорим.Както и да е за тия дет мой са засегнат ша им кажа че туй е една мноооо готина компанийка според мен.Надявам са ся да са доволни

                      Коментар


                      • Технически произвеждат медицински изделия за еднократна употреба: консумативи за хемодиализа /диализатори, системи за хемодиализа, фистулни игли/, системи за инфузия и трансфузия, спринцовки и инжекционни игли, катетри и сонди, уринаторни и колостомни торби, комплекти за еднократна амбулаторна употреба, тазобедрени ендопротези и инструменти за имплантиране.

                        Ако искаш ги наричай пикли заради уринаторните торби, твоя си воля, но можеш да засегнеш някой.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от prodigal
                          Първоначално изпратено от Ташунко със сапа
                          Някой може ли да ми даде инфо на тия спринцовкаджии кога им се плаща държавната поръчка
                          Ташунко, обръщението ти е обидно, не знам за дружеството или за теб е обидата

                          Основният бизнес на Етропал не свързан изобщо със спринцовки, а и да беше пак е проява на лош вкус написаното.

                          Нямам акции, но изказването ти е поне некомпетентно, да не говорим за горното!

                          Нищо обидно бледолии в контекст със начина на писане.Клападжии мой да е по-добре.Имам от тез артии доста ма са си шегувам кат ми дойде от вътре.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа
                            Някой може ли да ми даде инфо на тия спринцовкаджии кога им се плаща държавната поръчка
                            Ташунко, обръщението ти е обидно, не знам за дружеството или за теб е обидата

                            Основният бизнес на Етропал не свързан изобщо със спринцовки, а и да беше пак е проява на лош вкус написаното.

                            Нямам акции, но изказването ти е поне некомпетентно, да не говорим за горното!

                            Коментар


                            • Някой може ли да ми даде инфо на тия спринцовкаджии кога им се плаща държавната поръчка

                              Коментар


                              • Абе компанията си е убава ма друг е въпроса как ша са развий играта.Бягат по-най ликвидните а те взеа че паднаа Игричката е такава ко да са прай

                                Коментар

                                Working...
                                X