IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Етропал АД - Етрополе (5EO / ETR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев
    Първоначално изпратено от Ташунко със сапа
    Бат Груйо Отвори тълковния речник бледолики братко и си изясни значението на думата уникален На 1 лв или на 8 все си е такава.И бат ти Майкък Джексън жив или умрял пак си устава юник Мир на праха му.Невероятен беше.Пък на 1.6 ако слезе лично аз ша си купа поне 7-8к ако ми пуснат .Ма нещат на толкоз да дават.Тук единствено требе се чака нищо повече.Койт не мой да чака нема да влиза.единствения недостатък според мен е ниската ликвидност ама въпреки това с постоянство пак стават нещата.Аз бледолики са занимавам само с борсата и при мен се получава макар и не всеки път.
    Виж сега, червенокожи, то ако тръгнем по тази логика всеки от нас е уникален като човек - примерно някои са уникални с глупостта си, други със селянията си, трети с наивността си, четвърти с червената си кожа и т.н. и т.н. - всеки е уникален сам по себе си.
    Компанията е добра, но чак пък да сме убедени, че който е купил ще излезе на печалба - е, айде мола ти се. Като си толкова убеден, че цената ще се качи - купи си и сега,що ще чакаш 1.60 - ще си купиш необходимите 7-8К с 20-30% надценка, ама нали така или иначе няма как да не спечелиш, а и простата математика показва, че ако досега имаш 7-8К на 2 кинта и си купиш още толкова на 2.20, като стане цената 3 кинта, в което всички сте убедени, ще спечелиш едни 15 К левчета, ама ако нес и купиш сега на 2.20 и понеже всички са убедени, че дружеството е подценено и няма да иде на 1.60 пак, ще изпуснеш едни бързи 6-7 К - кое е по-силното в теб - страха, че акцията ще падне или алчността за още 6-7К левчета? Вярата в нещо се доказва с дела, а аз нещо не виждам делата тук, изразяващи се в големи ордери в ляво


    Бат Груйо аз съм на мнение че умния човек требе се страхува.Само безмозъчен глупак мой са хвърля смело къде ли не.Относно Етропала на печалба ще излязат тия дет са около тез цени сега и по ниско.Както и да плюнчим молива и да смятаме цена от 3 лв ша я има а от тез нива с си 50 %.За тия купили на над 6 лв таквоз нещо не моа им кажа.страха и паниката най вече паниката показва невиждани цени понякога.Ако чаляк се закачи там мисла че е гут ако ли не здраве да е.Аз чакам масовия страх да се шмугна.Такава ми е тактиката.Търпение му е майката бледолики братко.Индианска му работа ей

    Коментар


    • Колеги кват и да я мъдрим и да са дърлим файда нема.Истината е еднасамо.рано или късно читавите компании закупени сега ша са отблагодарят на акционерите си.Номера е да се избере читава компания която да има бъдище.На всички ни е ясно че от тези или по ниски цени един ден ша са напраят гуши.Ма нема да е ся.Има време аз затова пипам внимателно .Лека полека с мнооо търпение да се закачам колкот мой по ниско.Щот от бързане един път са бях назобил. Не искам да ми са случва отново.Знам ли па мой един ден да ма споменават кат БЪфет хахахахахаха .Шегичка бледолики братя

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа
        Бат Груйо Отвори тълковния речник бледолики братко и си изясни значението на думата уникален На 1 лв или на 8 все си е такава.И бат ти Майкък Джексън жив или умрял пак си устава юник Мир на праха му.Невероятен беше.Пък на 1.6 ако слезе лично аз ша си купа поне 7-8к ако ми пуснат .Ма нещат на толкоз да дават.Тук единствено требе се чака нищо повече.Койт не мой да чака нема да влиза.единствения недостатък според мен е ниската ликвидност ама въпреки това с постоянство пак стават нещата.Аз бледолики са занимавам само с борсата и при мен се получава макар и не всеки път.
        Виж сега, червенокожи, то ако тръгнем по тази логика всеки от нас е уникален като човек - примерно някои са уникални с глупостта си, други със селянията си, трети с наивността си, четвърти с червената си кожа и т.н. и т.н. - всеки е уникален сам по себе си.
        Компанията е добра, но чак пък да сме убедени, че който е купил ще излезе на печалба - е, айде мола ти се. Като си толкова убеден, че цената ще се качи - купи си и сега,що ще чакаш 1.60 - ще си купиш необходимите 7-8К с 20-30% надценка, ама нали така или иначе няма как да не спечелиш, а и простата математика показва, че ако досега имаш 7-8К на 2 кинта и си купиш още толкова на 2.20, като стане цената 3 кинта, в което всички сте убедени, ще спечелиш едни 15 К левчета, ама ако нес и купиш сега на 2.20 и понеже всички са убедени, че дружеството е подценено и няма да иде на 1.60 пак, ще изпуснеш едни бързи 6-7 К - кое е по-силното в теб - страха, че акцията ще падне или алчността за още 6-7К левчета? Вярата в нещо се доказва с дела, а аз нещо не виждам делата тук, изразяващи се в големи ордери в ляво
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram
          Да излезе тука ДВИ-то и да каже:
          -слагаме цена на витрина X кинта и за тази цена го даваме на секундата и сме доволни. на всички е ясно, че дружеството се продава така че няма какво да се пускат слухове.
          Пък може да се развъртим и да намерим купувач склонен да я плати и да земем комисион

          това в кръга на шегата

          приятна вечер
          ми щото Еврохолд и в частност Етропал нямат реално ДВИ (е, имат номинално - би следвало да го знаеш, при положение, че си акционер.
          Е, има и по-зле - справка: Хим-а - там Керезов го играе като Матросов на мабразурата - запълва всички дупки илипоне се опитва, когато има желание.

          Тук някои хорица от женски пол (не е сексизъм) искат да блеснат с невероятните си знания, че могат да направят ДЦФ анализ - ми хайде давайте ги, то ако само с ДЦФ анализи ставаше, дет са една екселска табличка, на която задаваш некви цифрички, дето си ги смучеш от пръстите и на базата на това оценяваш дружеството - ехеее, досега всички щяхме да сме милиардери, особено ако и прогнозите се сбъдваха - справка ДЦФ-ите на Кура в темата за Монбатя - там човека беше изчисли едни цени, дето трябваше да се получат тази година, ама на - вече са 10-на пъти по-ниски И тук говорим за Монбатя, дето колкото и да не го харесвам това дружество, е супер прозрачно на фона на БФБ - хайде да видим дцф-те тук - ще ми е много весело дали ще докарате цената до двуцифрено число (което искрено ви пожелавам) - аз ще ви я докарам до 3-цифрено
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Да излезе тука ДВИ-то и да каже:
            -слагаме цена на витрина X кинта и за тази цена го даваме на секундата и сме доволни. на всички е ясно, че дружеството се продава така че няма какво да се пускат слухове.
            Пък може да се развъртим и да намерим купувач склонен да я плати и да земем комисион

            това в кръга на шегата

            приятна вечер
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BGN
              Страх ме е от КФН, иначе щях да пейстна тука ДСФ-а да напрайм дискусията още по интересна.
              [/quote]

              Пействай бе BGN, КФН нищо не може да ти направи за това, че си пуснал някакъв анализ. Дай наистина да направим една интересна дискусия. Писна ми тука единия да казва, че му било скъпо, другия ефтино, без никаква обосновка за това. Погледнал тавана и решил, че му е скъпо. Нито сравнява с някакви peers, нито някакъв модел е приложил, обаче скъпо му било.

              Аз също съм правила DCF на компанията и затова ми е интересно при теб какво излиза и какви допускания си ползвал. Тъй като при моя модел, с по-скоро песимистични прогнози, излиза цена около 4 лв.
              Every passing minute is another chance to turn it all around

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BGN
                Това, което Еврохолдците трябва да направят, за да му стане на Етропал цената 4 лева за акция, е да намалят оборотния капитал до около 30-40% от продажбите и да му увеличат EBITDA маржа на 20%. Убеден съм, че и двете могат да станат.

                Ако Етропал покаже това, то дори и при мижав ръст на продажбите в следващите 5 години, сегашната цена ще бъде 4 лева.

                Поне така смятам аз.

                Страх ме е от КФН, иначе щях да пейстна тука ДСФ-а да напрайм дискусията още по интересна.

                Не е препоръка, имам акции.

                Коментар


                • Съгласен съм с Инди,

                  на пръв поглед дружеството е в зряла степен на развитие и макар и стабилно не би трябвало да се очакват чудеса предвид постоянното търсене на продуктите им. Затова и повечето хора смятат 10xЕБИТДА, П/С около 1 и решават 3 и нещо кинта справедлива.

                  Като върнем назад обаче се вижда че всъщност се развива с доста бързи темпове и непрекъснато увеличава приходите от продажби – от 5мил. през 2004 г. до 15 мил. за 2008 г . Не казвам, че можем да очакваме следващите 4 години троен ръст на продажбите спрямо 2008 г, но до двоен не изглежда невъзможно. Пък и имат как да увеличат рентабилността паралелно с това.

                  Основание за това предположение са както инвестициите в дъщерни дружества така и графа „Машини и оборудване”, която нараства от 762К за 2006 г. до 1826К към момента и наличието на нов цех. Същевременно, разходите им за амортизация са 500К само до Q3 тази година. Отделно преди 2 години заетите лица са били 292 души, а към момента са 345 (349 към Q1). Предвид продажбите за тази година допълнителния персонал повече се е обучавал последните тримесечия, но щом не съкращават явно смятат, че ще им трябва занапред.

                  Успехи на акционерите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев
                    Първоначално изпратено от bertram
                    това е доста подредено дружество и при обемите с които работят е доста трудно да си изсмучат по-сериозна печалба от пръстите - та трябва наистина да им нещо на мегдан, за да се пишат на +
                    отчета въпреки, че не е стандартната форма екселски файл ми допадна много като представяне.

                    лека
                    да бе, да, а кой му е мажоритаря, а? И дали той не може да си изсмуква печалби от пръстите, ако иска, а

                    Първоначално изпратено от Ташунко
                    За мен Етропала си е уникална компания на нашия пазар.Смятам че дружеството е хубаво.Не искам да гадая каква цена биха му търсили,но лични аз си мисля че ще е повече от предходната която искаха.И в двата случая ще се изкара печалба от тука.Верно че акцията е неликвидна и малко позаспала,но все си мисля че много скоро ще дойде и нейното време.Притежавам акции тук и си ги харесвам макар че не си падам мноо по нисколиквидните.Ако се изсули цената ще купя още.Рано или късно щом са решили да продават Етропала ще го направят.От тук насетне печалбата от ценната книга е хваната въпроса е само кога и с колко % горница
                    Тя си беше уникална и на 8 кинта, и на 6 (тук имаше доста подкрепа) и т.н., беше си уникална и на 1.60, сигурно и на 1 левче, пак ще е уникална А че все някога ще го продадат е ясно,както и че все някога ще има повишение на цената, но кога и с колко, а и колко ще се цените на другите компании тогава, а? А дали ще се изкара печалба -ами дано да се изкара, въпросът е за мажоритаря или за дребосъка ще е печалбата . То мажоритаря вече си взе доста от дела, ама дребосъка засега е само на обещания и светло бъдеще - е, веднъж светлото бъдеще откара цената от 1.60 до 4 кинта, та стана врътката, ама дали пак ще я бъде тая работа, т.е. дали ще се появят нови балъци, на които старите да разшиткат
                    Успех да държащите


                    Бат Груйо Отвори тълковния речник бледолики братко и си изясни значението на думата уникален На 1 лв или на 8 все си е такава.И бат ти Майкък Джексън жив или умрял пак си устава юник Мир на праха му.Невероятен беше.Пък на 1.6 ако слезе лично аз ша си купа поне 7-8к ако ми пуснат .Ма нещат на толкоз да дават.Тук единствено требе се чака нищо повече.Койт не мой да чака нема да влиза.единствения недостатък според мен е ниската ликвидност ама въпреки това с постоянство пак стават нещата.Аз бледолики са занимавам само с борсата и при мен се получава макар и не всеки път.

                    Коментар


                    • грую,
                      това не е холдинг с много дейности, за да изсмучеш каквото си искаш
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram
                        това е доста подредено дружество и при обемите с които работят е доста трудно да си изсмучат по-сериозна печалба от пръстите - та трябва наистина да им нещо на мегдан, за да се пишат на +
                        отчета въпреки, че не е стандартната форма екселски файл ми допадна много като представяне.

                        лека
                        да бе, да, а кой му е мажоритаря, а? И дали той не може да си изсмуква печалби от пръстите, ако иска, а

                        Първоначално изпратено от Ташунко
                        За мен Етропала си е уникална компания на нашия пазар.Смятам че дружеството е хубаво.Не искам да гадая каква цена биха му търсили,но лични аз си мисля че ще е повече от предходната която искаха.И в двата случая ще се изкара печалба от тука.Верно че акцията е неликвидна и малко позаспала,но все си мисля че много скоро ще дойде и нейното време.Притежавам акции тук и си ги харесвам макар че не си падам мноо по нисколиквидните.Ако се изсули цената ще купя още.Рано или късно щом са решили да продават Етропала ще го направят.От тук насетне печалбата от ценната книга е хваната въпроса е само кога и с колко % горница
                        Тя си беше уникална и на 8 кинта, и на 6 (тук имаше доста подкрепа) и т.н., беше си уникална и на 1.60, сигурно и на 1 левче, пак ще е уникална А че все някога ще го продадат е ясно,както и че все някога ще има повишение на цената, но кога и с колко, а и колко ще се цените на другите компании тогава, а? А дали ще се изкара печалба -ами дано да се изкара, въпросът е за мажоритаря или за дребосъка ще е печалбата . То мажоритаря вече си взе доста от дела, ама дребосъка засега е само на обещания и светло бъдеще - е, веднъж светлото бъдеще откара цената от 1.60 до 4 кинта, та стана врътката, ама дали пак ще я бъде тая работа, т.е. дали ще се появят нови балъци, на които старите да разшиткат
                        Успех да държащите
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • слабо ликвидните акции се купуват не само когато са ефтини, а основно когато ги има

                          не е препоръка за покупка или продажба
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ghettoff
                            Първоначално изпратено от Ташунко със сапа
                            За мен Етропала си е уникална компания на нашия пазар.Смятам че дружеството е хубаво.Не искам да гадая каква цена биха му търсили,но лични аз си мисля че ще е повече от предходната която искаха.И в двата случая ще се изкара печалба от тука.Верно че акцията е неликвидна и малко позаспала,но все си мисля че много скоро ще дойде и нейното време.Притежавам акции тук и си ги харесвам макар че не си падам мноо по нисколиквидните.Ако се изсули цената ще купя още.Рано или късно щом са решили да продават Етропала ще го направят.От тук насетне печалбата от ценната книга е хваната въпроса е само кога и с колко % горница.Тъй си мисла аз дремейки си кротко пред шатрата
                            Скъпинка ми се струва бе вожде.. Май доста очаквания са вече в цената. Само лично мнение и не препоръка.

                            На мен таз цена ми се струва добра ама всеки имам мнение по въпроса.Ще гледаме как ще се развие гейма

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа
                              За мен Етропала си е уникална компания на нашия пазар.Смятам че дружеството е хубаво.Не искам да гадая каква цена биха му търсили,но лични аз си мисля че ще е повече от предходната която искаха.И в двата случая ще се изкара печалба от тука.Верно че акцията е неликвидна и малко позаспала,но все си мисля че много скоро ще дойде и нейното време.Притежавам акции тук и си ги харесвам макар че не си падам мноо по нисколиквидните.Ако се изсули цената ще купя още.Рано или късно щом са решили да продават Етропала ще го направят.От тук насетне печалбата от ценната книга е хваната въпроса е само кога и с колко % горница.Тъй си мисла аз дремейки си кротко пред шатрата
                              Скъпинка ми се струва бе вожде.. Май доста очаквания са вече в цената. Само лично мнение и не препоръка.

                              Коментар


                              • Тихомир Каунджиев, финансов анализатор в "Бета корп"

                                Интересни са банките. Сривът на печалбата на БАКБ беше очакван предвид значително рисковия профил на кредитния портфейл и нарастването на провизиите. През предишното тримесечие наблюдавахме едно свиване на дейността им. Сега нещата изглеждат по-добре, балансовото число нараства, а и политиката по привличане на депозити и рекламната дейност дава резултат. Корпоративна търговска банка се развива учудващо добре и продължава да расте. Струва ми се обаче, че и липсва известна ликвидност. Предполагам, че предстоящите отчети ще покажат още по-влошена картина за производствените предприятия, най-вече машиностроенето. От друга страна обаче, има и добри отчети. Във вторник добро впечатление направи "Етропал". Рентабилността там се подобрява, което говори за добра работа през третото тримесечие.

                                Коментар

                                Working...
                                X