IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Етропал АД - Етрополе (5EO / ETR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много ясно, че ако искат да го пласират е добре да изчакат отчета за 2009 (март2010) който на 90% ще е с печалба. Тогава вече и на база поръчки за бъдещи периоди и тн. могат да му вземат прилични пари.

    и началото на 2011 да е пак е добре.
    цената поне според мен няма да е под 3 кинта (план минимум) въпреки,че според мен ще искат поне 4 при положение,че предприятието успява да е на печалба.

    при възможност в последните месеци да се напълни добре на нива 2-2.20 цената от 3+ дава едни добри 50%..вярно не е 500% , но пак си е доходност.

    важното е да сме търпеливи, а при положение,че дружеството е на печалба не виждам причина да сме неспокойни.

    ако успеят да заработят добре по схемата на частните хемодиализни центрове..това би довело до допълнителни приходи. Дано се впишат в новата схема на здравеопазването и да развият центровете.

    не е препоръка за покупка или продажба на акции
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Груйо, не знам какво бучиш само в темата, като нямаш акции...

      Човека е казал - март-април следващата година, което не е далеч... а приключването на сделката че отнема време, на всеки му е ясно...


      Още един цитат, който си изтървал:

      В началото имаше интерес от десет фонда. Това са изцяло чужди компании, в нито един момент не сме имали интерес от български компании.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа
        Първоначално изпратено от cymru
        http://www.darik_finance.bg/view_art...ticle_id=20879

        Ташунко, май ще събираш дърва и за зимата на 2010.
        Нищо де може и аз да се вредя някой ден на тез артии.

        Схванах за кво става въпрос . Ами аз и преди бях казал че болните ора няма се свършат колкото и да е гадно това.
        Бат Ташунко, за съжаление нище не си разбрал, без да се заяждам - ще ти цитирам точно:

        Въпрос към Кирил Бошов:
        Кога очаквате да приключи сделката?

        В момента ние не работим активно по сделката. По-скоро нашата идея е да мине 2009 г., да видим годишните резултати на предприятието и може би март-април следващата година, когато се надяваме, че ще има по-ясна визия за излизане от кризата, ще направим втори опит. Ако приемем, че една такава сделка тече между 6 и 8 месеца логично е да завърши в края на 2010 г. Така изглеждат сроковете днес.


        Превеждам - сделка до края на 2 тримесечие няма да има.

        Още един цитат:

        Въпрос към Пламен Пътев:


        Прави ли Етропал инвестиции по време на криза?

        Медицинското производство е такова, че винаги се налагат промени, нещо да се усъвършенства. Трябва да сме в крак с времето, за да можем да отговаряме на международните стандарти за такова производство. Позволяваме си инвестиции, но се съобразяваме с общата ситуация. Много разчитаме, за това което имаме намерение да направим и за това, което може да се направи, на европейски програми. Надяваме се, че Етропал успешно може да кандидатства в някоя от тези програми и да получи това което е необходимо, за да може да инвестира по-сериозни суми в производството на продукция.

        Само на европейски пари ли ще разчитате?

        Начинът на финансиране е въпрос, който преценяваме заедно с мажоритарния собственик.

        Превеждам - ако няма еврофинансиране (дано да има - искрено ви го пожелавам) - няма да има и инвестиции, щото мажоритаря не иска да налива кинти (това е свободна интерпретация и сигурно греша


        П.С. Ще ми е интересно как дцф-те на смислените форумци отчитат ей такива нещица като горните интервюта, за които би следвало да благодарим на колегата cymru.

        Успех на всички по позицията, но само с надъхване и с разсъждения как ние сме умни (ама как, защо, показали ли сме нещо, заради което да твърдим, че сме умни или това се знае по дифолт и не следва да се доказва, а пък другите тъпи и понеже ние сме рекли, че е ъп, то това е точно така и всички други имащи различни мнения, не приемащи дцф-те за меродавни (така и не ги видяхме тези митични екселски таблички, поне да се посмеем, ако не друго) са идиоти и профани - ами сигурно е така, особено щом един определен форумец го твърди, няма начин да не е така
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cymru
          http://www.darik_finance.bg/view_art...ticle_id=20879

          Ташунко, май ще събираш дърва и за зимата на 2010.
          Нищо де може и аз да се вредя някой ден на тез артии.

          Схванах за кво става въпрос . Ами аз и преди бях казал че болните ора няма се свършат колкото и да е гадно това.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от cymru
            http://www.darik_finance.bg/view_art...ticle_id=20879

            Ташунко, май ще събираш дърва и за зимата на 2010.
            Нищо де може и аз да се вредя някой ден на тез артии.

            Не ти работи линка и не можах ти свана мисълта бледолики

            Коментар


            • http://www.darik_finance.bg/view_art...ticle_id=20879

              Ташунко, май ще събираш дърва и за зимата на 2010.
              Нищо де може и аз да се вредя някой ден на тез артии.
              Не-заслужил инвеститор

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев
                Първоначално изпратено от prodigal
                Груев, не се впускай в толкова предположения. Почти всичко си объркал като изводи
                a кои са верните изводи - ти си близък до еврохолда (предполагам, че или бачкаш в някоя от структурите или в някое ИП) - питай ги, може и те да кажат нещо, пък ти да вземеш да го споделия и с нас
                Продължаваш с предположенията със същият съмнителен успех , че чак и на работа назначаваш. На мен и U2 са ми интересни, но това не означава че съм близък с Боно.
                Ако имаш въпроси питай си ги сам. Отговорите няма да са по-различни, отколкото ако питам аз, пък в случая ти си любопитен.

                Коментар


                • Сериозно, защо обръщате внимание на хора като Грую? Такива индивиди като него и polki, чиито 90% от мненията са им в темата "Спорт", които през целия престой в този форум не са изказали един смислен аргумент, които не ползват никакви модели за оценка на дружествата, а познават единствено по звездите, трябва да им се отдели отделна тема и там да си пишат по цял ден. Просто ги игнорирайте и така няма да се цапа темата излишно.

                  Човекът искал да му е сигурно, че ще го продадат и тогава щял да сложи оферта "купува". Няма кой да му каже обаче, че ако беше сигурно, цената нямаше да бъде такава, няма кой да му каже максимата "купувай при слухове, продавай при новини"...

                  Вие си решавате де. Аз съм просто за един по-смислен и полезен форум
                  Every passing minute is another chance to turn it all around

                  Коментар


                  • Бат Груйо искам само да ти кая че бат ти Ташунко отдавна е преминал стадия на надъхване.Таз велика борсова игра ми е носела мнооооо мангиза ма и гат съм се надъхвал съм са хващал за сапа За туй да ти кая бледолики ма ич не са надъхвам и смятам че тук ша постигна туй дет съм го сметнал.Просто ти казвам че на мен всичко над 2 лв ми изнася.Ма търпението винаги е било злато в тая игра.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от prodigal
                      Груев, не се впускай в толкова предположения. Почти всичко си объркал като изводи
                      a кои са верните изводи - ти си близък до еврохолда (предполагам, че или бачкаш в някоя от структурите или в някое ИП) - питай ги, може и те да кажат нещо, пък ти да вземеш да го споделия и с нас

                      Първоначално изпратено от Ташунко
                      В най-лошия сценарий това са 30 % в по оптимистичния над 60 % . Какво повече да се иска при криза.Това време не е за алчност.Но ако се приеме че догодина до средата на годината Еврохолд напраят сделка за Етропал това ша е сметнатата от мен доходност за 7-8 месеца.Ето къде ти е 3 годишната доходност от банките срещу тази от акцията за 7-8 месеца при най лошия вариант.
                      Много са надъхваш ва, червенокожи и много wishful thinking виждам тук - дано да е от огнената вода, а не защото Маниту ти е замъглил разсъдъка, макар, доколкото знам, хората с ментални увреждания да са били на почит сред Апахите - ако някой тук успее да ми докаже, че цената ще е минимум 3.10, продажбата ще стане до края на юни и ще има търгово поне на тази цена или пък, че дружеството ще бъде закупено от реномираноиме в бранша, а няма да е поредната врътка на холдинга със създаване на подструктури, с цел раздуване на измилсени печалби, то аз лично ще изкупя всички акции предлагащи се до 2.80 (и без това до там са некви 5К акции - всеки пиклжо на БФБ може да ги купи) и ще сложа ордер купува там за поне още 50К - deal? Както казах и преди доверитео в дадена акция се доказва с ордери вляво, а аз такива и сега не виждам.
                      Дано акцията да се развива добре и всички да спечелите, само да не се окаже, като пак падне под 2 лв, че всички са си избягали хилядите акции на 2.65, макар че там се продадоха едва 10 акции
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Грую не съм казал, че притежавам 1%, а че ако падне цената имам ресурса и в стратегията ми по позицията е заложено пазарене яко в ниското до ниво поне 1% ако иде под 1.5 ..може и 2 ако има кой да ми ги продаде ... Средната ми цена е под текущата , така че съм споко.

                        успех
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Абе бледолики най-простата ми сметка показва че както и да я мъдрят сделката ще мине над текущите цени.В най-лошия сценарий това са 30 % в по оптимистичния над 60 % . Какво повече да се иска при криза.Това време не е за алчност.Но ако се приеме че догодина до средата на годината Еврохолд напраят сделка за Етропал това ша е сметнатата от мен доходност за 7-8 месеца.Ето къде ти е 3 годишната доходност от банките срещу тази от акцията за 7-8 месеца при най лошия вариант.bertram натовари яко туканка.Пожелавам му да е само търпелив да не прибързва.За останалите кво да кая ...имат си глава да си вземат решенията сами.Не казвам че съм 100 % прав в мисълта си ма такова видение ми прати Великия дух и аз го следвам

                          Коментар


                          • Всичко е предположения в момента...но с тия темпове ако продължим, 3-те лева ги стигаме до края на седмицата )))[/list]

                            Коментар


                            • Груев, не се впускай в толкова предположения. Почти всичко си объркал като изводи

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram
                                кой сега е номер едно
                                грую коментирай

                                поздрави
                                какво да му коментирам - поредното неликвидно дружество, на което с 5К можеш да му качиш цената с 10% и с още толкова да я свалиш с 20%, разликата между купува/продава е 45 стинки или 25% от цената - та както може да излети нагоре, така може и да слезе надолу и то с малки обеми.
                                Дружеството не е лошо, но единственото, което движи цената в момента е инсайдърско инфо за евентуална продажба, при което малките маймунки се лепят на клона с идеята да намажат, само дето ако няма продажба, маймунките натежават и клонът се чупи - обикновено като падаш, боли Дано Етропал да го продадат, но дали и кога ще стане може да си питате дви-то, ако го намерите Групата Еврохолд не е лоша като бизнес и перспективи, но засега са само с очаквания и обещания - дано тук да ги изпълнят, а кризата нито чака, нито пита, а и групата е доказала, че не крепи акциите са, а ги пуска да се носят по течението. Кризата все още не е ударила стабилно - когато това стане, тогава ще се включа и аз, пък дори и да изпусна новото дъно или пък (дано да стане) да трябва да се включвам на високите нива, дето всички тук (на борсата) сънувате.
                                П.С. По-надолу беше писал, че ще закръгляваш на 1% от капитала - 50К акции ли имаш, щото тогава ще си най-голямото ФЛ собственик на част от фрий-флота на компанията - искай си повече инфо от дви - имаш право да знаеш - ако не са ти закупени на ИПО-то, значи си направил 10% от целия оборот по позицията листването на Етропал, ако пък са от аукциона - значи си им поверил 400К и си на солидната загуба от 250К - разбирам терзанията ти в такъв случай както и малките радости, които ти доставя вдигането на цената с 500 бройки
                                Естествено това са разсъжденияна база на даденото от теб инфо - ако е самохвално и непокрито от нищо - толкова по-зле...
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X