IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Акцията е интересна, следя я (пу, сега ще почне да пада, щото грую така е рекъл), ти пък си от уважаваните от мен форумци, но не мислиш ли, че понякога и профитата могат да познаят? примерно? Или пък да ги излъжат, като я някоя чиста акция? Само си питам

    Та колко показват твоите сметки
    Могат да познаят разбира се. Дори и числата от тотото могат да познаят, ако имат късмет. НН определено не познаха, че акцията струва 4 лева. Да видим сега дали доверие ще познаят че струва 12 и така. А иначе и ти си от уважаваните за мен форумци. Говориш като интелигентен човек. Например в темата на Бреф бях мернал доста точна сметка, направена от теб. Сигурен стм че лесно можеш да сметнеш колко реално струва стоката в силозите на Агрия, както и самите силози, машини, земеделски земи и т.н.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Какво значение имат моите сметки, като на всички им е ясно че реалната оценка е няколко пъти над текущата. По интерсно е как я оценяват "професионалистите" от НН и Доверие, на които можем да благодарим за текущите цени
      Акцията е интересна, следя я (пу, сега ще почне да пада, щото грую така е рекъл), ти пък си от уважаваните от мен форумци, но не мислиш ли, че понякога и профитата могат да познаят? примерно? Или пък да ги излъжат, като я някоя чиста акция? Само си питам

      Та колко показват твоите сметки
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        И колко излиза реалната оценка на база твоите сметки?Ще се радвам да споделиш,зная че си доста запознат с нещата тук
        Какво значение имат моите сметки, като на всички им е ясно че реалната оценка е няколко пъти над текущата. По интерсно е как я оценяват "професионалистите" от НН и Доверие, на които можем да благодарим за текущите цени
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

          Интересно ми е дали правиш пълна оценка или смяташ само земята. Аз включвам много други неща. Например стоките на склад, които се водят по цена на придобиване / себестойност на производство / Тяхната реална цена би следвало да е поне двойна при текущите цени на продукцията и така нататък
          И колко излиза реалната оценка на база твоите сметки?Ще се радвам да споделиш,зная че си доста запознат с нещата тук
          Last edited by спекуланта; 05.11.2021, 13:28.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


            Няма друг аналог на БФБ съчетаващ комплекса от производствена база, скадиране, съоражения за преработка водещ до затваряне на кръга...+ недооцененост
            Прав си, няма. Ако можеше и отношението към цената на акцията и към миноритарите да бъде малко "по-така", нямаше да е лошо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              Интересно ми е дали правиш пълна оценка или смяташ само земята. Аз включвам много други неща. Например стоките на склад, които се водят по цена на придобиване / себестойност на производство / Тяхната реална цена би следвало да е поне двойна при текущите цени на продукцията и така нататък

              Няма друг аналог на БФБ съчетаващ комплекса от производствена база, скадиране, съоражения за преработка водещ до затваряне на кръга...+ недооцененост

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                Ако сложим +500 лв на декар излиза + 40 милиона за Агрия или +6 лв на акция. Потенциалът е към +150% над сегашната цена на Агрия но времето ще покаже.
                Интересно ми е дали правиш пълна оценка или смяташ само земята. Аз включвам много други неща. Например стоките на склад, които се водят по цена на придобиване / себестойност на производство / Тяхната реална цена би следвало да е поне двойна при текущите цени на продукцията и така нататък
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  Сега нямам време да пиша за пазарите. Само едно - няма баланс, няма търсете и предлагане при зърното, наливат се пари, защото изглежда малко поскъпнало спрямо други стоки. Очаквайте това да стане и със земята в България. Време е да сложим по едни +500 лв/декар - на първо време.
                  Ако сложим +500 лв на декар излиза + 40 милиона за Агрия или +6 лв на акция. Потенциалът е към +150% над сегашната цена на Агрия но времето ще покаже.

                  Коментар


                  • Сега нямам време да пиша за пазарите. Само едно - няма баланс, няма търсете и предлагане при зърното, наливат се пари, защото изглежда малко поскъпнало спрямо други стоки. Очаквайте това да стане и със земята в България. Време е да сложим по едни +500 лв/декар - на първо време.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                      Цената на пшеницата направи нов връх днес!
                      Агрия в момента печата пари.

                      Коментар


                      • Цената на пшеницата направи нов връх днес!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                          Разликата е че за сега Смарт Органик нямат на главата си излизащо от инвестицията си първо НН ,а сега ПФ Доверие.......чак след това Агрия ще навакса май....... Също така да не забравяме, че нямат гласувано и неслучващо се обратно изкупуване както при Агрия.,а и още нещо -на Яни със сигурност ще му пука за цената на акцията си, все пак е работил като финансов анализатор докато тук......незнам,няма особенни индикации за това
                          Има време за обратното а и то може да помогне за ПФ-то което не е сигурно колко ще продаде. Това с падането под 5% и при други компании съм го виждал без да последва продажба на цяла позиция. Има и купувачи така че ще гледаме.

                          За Смарт Органик - четох им отчетите и сметките ми са далеч от подобна оценка но успех ако си решил да купуваш . Аз с времето разбрах че от спекула няма голям смисъл, наблягам на добри растящи и подценени компании и то с по дълъг хоризонт. Преструктурирам когато се появи нова таргет компания и така по малко сделки и разходи за комисиони.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                            Смарт Органик е оценена на 150 милиона лева или поне 2 пъти капитализацията на Агрия в момента. Агрия има 80 хил декара собствена първокачествета земя, приходите растат с 20% годишно за последните 5 години, и тая година печалбата отива към 20 милиона.
                            Разликата е че за сега Смарт Органик нямат на главата си излизащо от инвестицията си първо НН ,а сега ПФ Доверие.......чак след това Агрия ще навакса май....... Също така да не забравяме, че нямат гласувано и неслучващо се обратно изкупуване както при Агрия.,а и още нещо -на Яни със сигурност ще му пука за цената на акцията си, все пак е работил като финансов анализатор докато тук......незнам,няма особенни индикации за това
                            Last edited by спекуланта; 26.10.2021, 23:27.

                            Коментар


                            • Смарт Органик е оценена на 150 милиона лева или поне 2 пъти капитализацията на Агрия в момента. Агрия има 80 хил декара собствена първокачествета земя, приходите растат с 20% годишно за последните 5 години, и тая година печалбата отива към 20 милиона.
                              Last edited by SoHo; 26.10.2021, 23:09.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                                На мен пък би ми било интересно защо цитираният субект излиза на кеш и маха една от по-горещите напоследък позиции.
                                Защото ПФ правят точно така!
                                Я питай Алианц защо продадоха ИХБ на 85 ст. преди 2-3 месеца..
                                Най-скапаните играчи на БФБ са това!
                                Но вече даже не им се ядосвам.. Възползвам се! Нали именно от другите герои - НН, купувахме Агрия на 4,20 - 5 лв.

                                Сега Доверие ще излезе и цената ще направи дабъл. Само гледай

                                Коментар

                                Working...
                                X