IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Земеделската земя е НАЙ!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Aхахаха, батя репото, дето за първа година от много време излезе на плюс, пак е нарошил перчема. батя, в класацията на биг беър съм участвал два пъти - за 2020 твоята прогноза беше предпоследна по успеваемост, моята беше в средата, за миналата, в която всеки, който е написал Доверие и Алтерко в прогнозите си (а това са 90%+), е успял да даде добра прогноза. И ти ми се хвалиш колко си велик??? направи една сделка с повече от 5000 лева, без да имаш слушалка и телефонна любов и пак ще си говорим.

      Много пъти съм ти предлагал бас - странно, никога не си приемал, може би щото много вярваш на прогнозите си. А бас аз лично супер рядко губя и съм печелил десетки - тази година ще спечеля още 3, включително такъв с гуруто 4Д, а человек заради едното красно име живей, както е казал рачко пръдлето
      Да ти отговоря аз.По прогнози бях около Батя,но екселската ми доходност в края на годината се оказа голяма, Пролетта намаилх хим ,махнах цкб/куците коне/ и упих "ракети:" Так,че кой какво е предполагал и какво е направил са различни неща.Ако 4д чете нека пише-дали е инвестирал,на 100% там където е предположил?!?
      И това с телефона и яхтите става банално.Има си ации които са"модерни" и,сега им е времето и си разстат .Няма нужда няой да ти ги шепне-агрия,доверие,алтерко,импулс.Ще направят много повече от атера ,бреф.В стила на Харко-Да не кажеш,че не си предупреден.
      Last edited by 0; 06.01.2022, 17:13.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        ....а человек заради едното красно име живей, както е казал рачко пръдлето
        A такива колко пъти си ги писал и колко пъти още ще ги пишеш
        Аре вече намалете тролните. Не сме в забавачницата
        Едно и също - омръзва!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          Ти наистина ли питаш гурйчо за анализ на моите инвестиционни стратегии или се бъзикаш с него, с оглед "успешните" му анализи от миналата година?
          Aхахаха, батя репото, дето за първа година от много време излезе на плюс, пак е нарошил перчема. батя, в класацията на биг беър съм участвал два пъти - за 2020 твоята прогноза беше предпоследна по успеваемост, моята беше в средата, за миналата, в която всеки, който е написал Доверие и Алтерко в прогнозите си (а това са 90%+), е успял да даде добра прогноза. И ти ми се хвалиш колко си велик??? направи една сделка с повече от 5000 лева, без да имаш слушалка и телефонна любов и пак ще си говорим.

          Много пъти съм ти предлагал бас - странно, никога не си приемал, може би щото много вярваш на прогнозите си. А бас аз лично супер рядко губя и съм печелил десетки - тази година ще спечеля още 3, включително такъв с гуруто 4Д, а человек заради едното красно име живей, както е казал рачко пръдлето
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

            Не е ли много рано?Защо да не направи още няолко лева / ация?
            Ти наистина ли питаш гурйчо за анализ на моите инвестиционни стратегии или се бъзикаш с него, с оглед "успешните" му анализи от миналата година?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Защото за батя трейдинга на бфб и постоянното прибиране на печалби (ако ги има) е начин за изкарване на прехраната. Масата други (е, има и още няколко като него - разни момчета, които бачкат в яхтата, евереста и т.н.) сме шматароци - мен не ме бърка дали дадена акция ще качи 10-20-50%, за да се напъвам за дей трейдинг и скалпиране, защото на мен това са ми екстра пари, не са ми жизненонеобходими и препитанието ми не зависи от БФБ.

              От друга страна Батя се е доказал като форумен манипулатор, а и не държи голям процент от дадена акция, точно щото с голяма инвестиция на БФБ трудно се излиза. Агрия му е топ акцията, разтоварва се бавно и полека в момента, без лискане с кофата, т.е. не е тъп фонд мениджър, и реално опциите кой е затапил акцията не са чак толкова много
              Не е ли много рано?Защо да не направи още няолко лева / ация?

              Коментар


              • Софикс, стига си разпъвал акордеона в Австралия, ела си тук, че да рахатясаме
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                  И защо Батя да разтоварва като всички /според анкетата/ и ти включитено опредеяте позицията като най-переспективна за ръст?!?!
                  Защото за батя трейдинга на бфб и постоянното прибиране на печалби (ако ги има) е начин за изкарване на прехраната. Масата други (е, има и още няколко като него - разни момчета, които бачкат в яхтата, евереста и т.н.) сме шматароци - мен не ме бърка дали дадена акция ще качи 10-20-50%, за да се напъвам за дей трейдинг и скалпиране, защото на мен това са ми екстра пари, не са ми жизненонеобходими и препитанието ми не зависи от БФБ.

                  От друга страна Батя се е доказал като форумен манипулатор, а и не държи голям процент от дадена акция, точно щото с голяма инвестиция на БФБ трудно се излиза. Агрия му е топ акцията, разтоварва се бавно и полека в момента, без лискане с кофата, т.е. не е тъп фонд мениджър, и реално опциите кой е затапил акцията не са чак толкова много
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Питай Батя, обикновено в такива случаи, когато не се лиска с кофата, е или той, или хора, които познава, особено ако почне и да хвали акцията Стари трикове са това, но младежите оше се връзват
                    И защо Батя да разтоварва като всички /според анкетата/ и ти включитено опредеяте позицията като най-переспективна за ръст?!?!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                      В Аска днес над 9К броя видими. Силни мечки бре...
                      Питай Батя, обикновено в такива случаи, когато не се лиска с кофата, е или той, или хора, които познава, особено ако почне и да хвали акцията Стари трикове са това, но младежите оше се връзват
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • В Аска днес над 9К броя видими. Силни мечки бре...
                        Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение

                          Успокояващото , че общото им количество обработваеми декари леко се увеличава за тези 4 години, може би за сметка на покупките на земя.
                          Колко да е леко, с 16% са им са се увеличили площите за 4 години

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
                            Това е то сериозното инвестиране, а не трейдинг от всякъкъв вид дето все трябва си подлагаш да изпитание психиката.
                            За перспективите пред Агрията да споделя леко притеснение.
                            Определено вертикалната им интекгация е прекрасна, но нейн фундамент все пак е обработката на земи.
                            Изследвах къде, колко декари земеделски земи обработват и как се справят с конкуренцията в борбата за обработка на повече земя на ниво землища .
                            На картата се вижда положението за последната стопанска година, спрямо предходната. [/IMG] [ATTACH=CONFIG]n3851570[/ATTACH]
                            (линк по-голям размер на картата)

                            Обработват земи в 50 землища, разхвърляни в 4 области! Земите се обаботват от 9 фирми обединени от холдинга.
                            Доста сложно нещо ми се струва да са ефективни дългосрочно при такава разхвърляност на местоположението на земите които обработват..
                            В 8 землища увеличават декарите които обработват. (В зелено на картата) Правя извод, че са по-добри от конкуренцията на местно ниво.
                            В 18 землища губят позиции. (В червено на картата) Декарите им намаляват. Явно не са достатъчно конкурентноспособни.
                            В 24 землища през последната година, нито увеличават, нито намалят декарите които обработват.
                            Погледнато исторически малко по-надълбоко обаче (4 години назад), положението е малко по-лошо в битката с конкурентите на ниво землища.
                            Губят декари в 26 землища.
                            Успокояващото , че общото им количество обработваеми декари леко се увеличава за тези 4 години, може би за сметка на покупките на земя.
                            Агрия притежава 80 000 дка собствена земя. Може да си сметнеш по 1500 лв/дка колко струва само земята им. Малък фундамент ли ти се струва?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                              Малиий, Груйката е пуснал котва тука.
                              Интересна ситуация

                              Коментар


                              • Малиий, Груйката е пуснал котва тука.

                                Коментар

                                Working...
                                X