IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Знам, че има време до годишното събрание, затова бих предложил няколко идеи:
    1. Сплит в съотношение 5:1 (може и повече). Книжата ще станат доста по-ликвидни и септември сме в Софикс;
    2. Дивидент, при това по-голям от миналата година;
    3. Нова процедура по обратно изкупуване на акции

    Не е препоръка. Имам!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

      Tези две напълно различни явления нямат място в един и същи коментар. Едното е компания с необичайно читав мениджмънт, имат нещо като иновативен продукт и капитализация напълно разкачена с действителността. Агрия е бизнес от друга лига, две нива над Алтерко, но пък няма нужда от финансиране през капиталовия пазар, така че на никой не му дреме колко струва хартишката освен на нас, дребосъците. Арчър Даниълс и Бъндж са на ол тайм хай и Агрия е на ол тайм хай. И на мен ми се иска да лети още, ама нещо се посви т.нар. марджин ъф сейфти, който за БФБ знаем, че е повечко.

      Поздравления за правилните инвестиционни ходове впрочем.
      Напротив, напротив, не става въпрос, дали ми се иска или не
      Ако беше само въпрос на искане, нямаше да преструктурирам портфейла.
      Агрия е закопана отдавна от излизащия и досега беше задържана изкуствено.
      А е на много по-добри коефициенти при случката с войната и инфлацията. Тя печели много повече отколкото е ръста на инфлацията, докато при алтерко има някакво укротяване на реантабилностите и маржините а и тамошната печалба под 20млн мен специално ме разочарова. Виждаме им капитализациите, виждаме печалбите, и какво предстои с инфлацията - олио по 5лв... Все пак е храна - една от първите нужди в пирамидата с приоритети при военни "операции" със световна тежест. Ясно е, че Русия и Украйна са едни от най-големите житници на света. Ясно е, че няма да засеят на 100% и др
      Направих сравнение с Алтерко, не за друго, а защото за мен други читави акции на бфб няма.Другите ги игнорирам!
      Разбира се нищо общо нямат като сфери и дейности
      Last edited by Dio; 10.03.2022, 17:41.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение
        Печалба на Агрия: 25млн,, а на Алтерко 18млн.
        Потенциал за ръст на печалбата за цялата 2022г - тук според мен е по-голям отколкто при алтерко
        ... Увеличих агрия за сметка на алтерко при спада и вече съм ушит 5 пъти повече от тези на алтерко
        Tези две напълно различни явления нямат място в един и същи коментар. Едното е компания с необичайно читав мениджмънт, имат нещо като иновативен продукт и капитализация напълно разкачена с действителността. Агрия е бизнес от друга лига, две нива над Алтерко, но пък няма нужда от финансиране през капиталовия пазар, така че на никой не му дреме колко струва хартишката освен на нас, дребосъците. Арчър Даниълс и Бъндж са на ол тайм хай и Агрия е на ол тайм хай. И на мен ми се иска да лети още, ама нещо се посви т.нар. марджин ъф сейфти, който за БФБ знаем, че е повечко.

        Поздравления за правилните инвестиционни ходове впрочем.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

          Не бих се подигравал толкова на българското "смарт мъни", защото имаме повече примери за това как ритейлът е бивал сготвен в кофти манджи. Абе изтрих си преди час коментара, ама съпротивата на 17.60 засега се справя за съжаление. Вече гледаме към утрешния ден.
          то не е ясно смарт мънито излезе или влезе

          Коментар


          • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

            Не бих се подигравал толкова на българското "смарт мъни", защото имаме повече примери за това как ритейлът е бивал сготвен в кофти манджи. Абе изтрих си преди час коментара, ама съпротивата на 17.60 засега се справя за съжаление. Вече гледаме към утрешния ден.
            +5% за ден е повече от прилично при война в украйна и при положение, че днес индексът е спихнал с -1%
            Очаквам цената на акцията скоро да надмине тази на Алтерко, броят акционери ще е предостатъчен за влизане в софикс на следващото четене и най хубавото е, че идиотските дървета в индекса ще се премахват едно по едно, при което септември ще имаме един по-добър и устойчив на трусове индекс!
            Цена над 20-25 лв е напълно логична да бъде постигната в скоро време
            Почти еднаква цена с тази на Алтерко в момента а текущите разлики в резултатите са силно в полза на Агрия
            Брой акции Агрия - 6800 хил, Алтерко - 18000 /почти 3 пъти по-малко акции от Алтерко
            Печалба на Агрия: 25млн,, а на Алтерко 18млн.
            Потенциал за ръст на печалбата за цялата 2022г - тук според мен е по-голям отколкто при алтерко
            Имам и от двете. Увеличих агрия за сметка на алтерко при спада и вече съм ушит 5 пъти повече от тези на алтерко


            Коментар


            • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение
              по данни на ЦД фрий флоута на 28 Фебр е 608 , а към 9 Март е 631...23 нови собственика. Видяхме как т.н. смарт мъни продадохда точно преди да запозне възходящия тренд, така че на БФБ ритейла е по-мъдър от фондовете май...и по други позиции се наблюдаваше същото! Ако някои от ПФ-тата чете да се замисли сериозно защо взима заплата...
              Не бих се подигравал толкова на българското "смарт мъни", защото имаме повече примери за това как ритейлът е бивал сготвен в кофти манджи. Абе изтрих си преди час коментара, ама съпротивата на 17.60 засега се справя за съжаление. Вече гледаме към утрешния ден.

              Коментар


              • по данни на ЦД фрий флоута на 28 Фебр е 608 , а към 9 Март е 631...23 нови собственика. Видяхме как т.н. смарт мъни продадохда точно преди да запозне възходящия тренд, така че на БФБ ритейла е по-мъдър от фондовете май...и по други позиции се наблюдаваше същото! Ако някои от ПФ-тата чете да се замисли сериозно защо взима заплата...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                  Някой има ли информация дали има затруднения при износа на зърно в момента? Предизвикани от държавата например
                  става въпрос за Агрия конкретно.

                  Коментар


                  • Много методично се изкупува последните дни, изобщо не прилича на ритейл

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Network Разгледай мнение

                      Като допълнение на мнението на колегата...
                      П.С. Хартишката пак потегли нагоре.

                      https://dnes.dir.bg/politika/pp-atak...a-i-koruptsiya
                      Естествено че ще поеме.. писах по-долу защо.. Много кандидат купувачи се облизваха на акцията, но се надяваха на по-ниски цени.. след като обаче и последните бройки на натискащия се от месеци продавач минаха, сега няма адекватно на търсенето предлагане на тези нива.. Просто цената ще трябва да стане друга за да се появи някакво адекватно предлагане... Мисля че ще направим още едни бързи 20% преди някаква консолидация.
                      Last edited by Батя; 10.03.2022, 16:07.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                        Казва, че от седмица е спрян износа без някакво основание, но статията е от вчера
                        Общо взето се вижда почерка на БСП
                        Като допълнение на мнението на колегата...
                        П.С. Хартишката пак потегли нагоре.

                        https://dnes.dir.bg/politika/pp-atak...a-i-koruptsiya

                        Last edited by Network; 10.03.2022, 15:57.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                          Някой има ли информация дали има затруднения при износа на зърно в момента? Предизвикани от държавата например
                          Казва, че от седмица е спрян износа без някакво основание, но статията е от вчера
                          Общо взето се вижда почерка на БСП
                          Правителството обяви, че ще изкупи милион и половина тона зърно от българските производители. От бранша се опасяват на какви цени ще трябва да продават на държавата. "Няма ясни правила, по които трябва да се извърши сделката за купуване на зърно от държавата", това каза пред Нова ТВ председателят на

                          Коментар


                          • Някой има ли информация дали има затруднения при износа на зърно в момента? Предизвикани от държавата например

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                              какъв застой цената си има ясен възходящ тренд с кратки периоди на консолидация.
                              Мда, така беше досега.. Но вече не се появяват аскове по 2 000 бр. Май му изпразниха кошничката на този който ги слагаше.. И сега става много сложно за кандидат купувачите, които толкова време се мотаха и не си купиха на половин цена от реалната

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение

                                Викаш застой ... и висят оферти отгоре и отдолу
                                какъв застой цената си има ясен възходящ тренд с кратки периоди на консолидация.

                                Коментар

                                Working...
                                X