IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

    Той, това си го прави от началото на миналата година. Плюе по всичко, което мърда. Най- доброто е ПИБ ама пусто не мърда.
    Ами не сте прави ! Човека каза, че дори и там няма акции ! Всъщност няма никакви акции, но това не му пречи да ръси акъл навсякъде !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

      Аз пък го усещам че се е ушил и сега се чуди откъде да намери гугудки да им пробута неговите акции, за да си купи и той от печелившите. Може и да греша, но налазва навсякъде, където цените растат за да рекламира някои акции, които всеки с малко повече опит не би пипнал....
      Той, това си го прави от началото на миналата година. Плюе по всичко, което мърда. Най- доброто е ПИБ ама пусто не мърда.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        Той не може да схване че говореше по същия начин при Алтерко на 7-8 лв. И какво като стана "пук" от 28 на 18 !? Ние направихме стотици % а той само рева. Историята се повтаря!

        Адското ръгане с лакти днес.. и всичко подсказва че другата седмица ще продължи.. Писах го вчера.. едни бързи 20% докато излезе някакво по-адекватно предлагане и да се успокои цената временно.. до отчета
        Аз пък го усещам че се е ушил и сега се чуди откъде да намери гугудки да им пробута неговите акции, за да си купи и той от печелившите. Може и да греша, но налазва навсякъде, където цените растат за да рекламира някои акции, които всеки с малко повече опит не би пипнал....
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
          Харко, тук за надуване може да мислим след 40-50лв.
          Дали ще говорим така, ако печалбата за 2022 г. скочи двойно?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            Може и така да стане, но това ще значи че агрия е минала сто лева
            Той не може да схване че говореше по същия начин при Алтерко на 7-8 лв. И какво като стана "пук" от 28 на 18 !? Ние направихме стотици % а той само рева. Историята се повтаря!

            Адското ръгане с лакти днес.. и всичко подсказва че другата седмица ще продължи.. Писах го вчера.. едни бързи 20% докато излезе някакво по-адекватно предлагане и да се успокои цената временно.. до отчета

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

              Не знам, някой вчера каза, че умните пари излезли с фондовете
              Аз вчера казах, че ще кросира днес до 19,00 и то взе че се изпълни!!!

              Коментар


              • Харко, тук за надуване може да мислим след 40-50лв. Това за кредитите дето го разправяш си го провери пак - да не са някакви оборотни кредити ..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                  Инертен и нещата стават доста бавно, но вие много бързате и надухте с 200% вече! Накрая ще стане като с Лещерко! Надуване и накрая ПУК!
                  Може и така да стане, но това ще значи че агрия е минала сто лева
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                    Само да доуточня, че материалните запаси са не само стока на склад. Вътре влизаха и към 30 милиона материали, които предполагам са торове и препарати, чиято цена сега е тройна на тогавашната, но те няма да бъдат продадени и съответно в отчета няма да се види печалба от тях. Печалбата от тях, ще се види чак догодина лятото, когато се продаде и продукцията от тях. Земеделският бизнес за добро или зло е доста инертен...
                    Инертен и нещата стават доста бавно, но вие много бързате и надухте с 200% вече! Накрая ще стане като с Лещерко! Надуване и накрая ПУК!

                    Коментар


                    • Ще кажете, че тук Мажо е като при Планината или Донев, давал много дивиденти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

                        не знам как стигаш до 30 млн лв прогнозна печалба за 2022г, но моите очаквания са доста по-смели.
                        В отчета към 31 Дек 21 е видно 118 млн лв материални запаси. Цените на всички земеделски стоки са се повишили с 50% + оттогава. Слънчоглед 2000лв/т спрямо 1100 , пшеница 650 лв спрямо 400, царевица 620 спрямо 380 лв/т. Поради естеството на бизнеса тези стоки /или поне 70-80%/ трябва да се продадат до юни-септ, за да има място за новата реколта. Според мен печалбата за 2022 би трябвало да е 50млн + , и това ще се види още в отчетите за 1Q & 2Q.

                        Освен печалбата фактът, че притежават 85 000 дка земеделска в земя в Североизточна БГ е гаранция за доста по-високи цени.
                        Едно кратко сравнение с Атера. Атера е с маркет кап от 250 млн. лв при 182 000 дка зем земя. Те отдавна продадоха най-ценната си земя в източна България. Според последния им отчет отдадената под аренда земя е едва 82% от портфейла, което означава 18% тотална щета в портфейла им.
                        Ако Агрия се търгуваше като АДСИЦ за зем земя като АТЕРА , то двете би трябвало да имат сходни пазарни капитализации от 250млн лв.
                        Само да доуточня, че материалните запаси са не само стока на склад. Вътре влизаха и към 30 милиона материали, които предполагам са торове и препарати, чиято цена сега е тройна на тогавашната, но те няма да бъдат продадени и съответно в отчета няма да се види печалба от тях. Печалбата от тях, ще се види чак догодина лятото, когато се продаде и продукцията от тях. Земеделският бизнес за добро или зло е доста инертен...
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                          Някой методично изкупува, както преди година се изкупуваше алтерко, но тук акциите са три пъти по-малко
                          Надуват, докато не се усетят, че Зрънчу има двойно или тройно повече активи от същите, без дълг! НА 4ворно ПО НИСКА ЦЕНА!

                          Коментар


                          • Някой методично изкупува, както преди година се изкупуваше алтерко, но тук акциите са три пъти по-малко

                            Коментар


                            • става страшно, мечетата се разбЕгаха ..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение

                                Вчера по едно времe в 10-те най-добри бид-а имаше оферти за 1.1 млн. лева. Ти как мислиш, тези дали са глупавите
                                Не знам, някой вчера каза, че умните пари излезли с фондовете

                                Коментар

                                Working...
                                X