IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

    На Неохим повечето акционери са още от масовата приватизация, ако си гледал акционерната книга 3/4 от акционерите са от хасково, димитровград и селата около тях
    Поздрави на акционерите за добрия отчет! А от къде се гледат тези акционерни книги, например на Агрия?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


      Не разбирам какво ще допренесе сплита за целта,- Неохим с почти три пъти по малко хартии си влиза и излиза..., като охлюв
      По скоро Софикса да дойде при нас,- си казвам аз, но и това на този етап нищо не променя.
      На Неохим повечето акционери са още от масовата приватизация, ако си гледал акционерната книга 3/4 от акционерите са от хасково, димитровград и селата около тях

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
        Хубаво ще е догодина да се направи един сплит тук, за да влезе в софикса, където и е мястото на тази акция

        Не разбирам какво ще допренесе сплита за целта,- Неохим с почти три пъти по малко хартии си влиза и излиза..., като охлюв
        По скоро Софикса да дойде при нас,- си казвам аз, но и това на този етап нищо не променя.

        Коментар


        • Хубаво ще е догодина да се направи един сплит тук, за да влезе в софикса, където и е мястото на тази акция

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

            По ред на номерата:

            1. Дългът на компанията е 50 млн спрямо СК 255млн, или D/E: 0.2 . Банките смятат компания за over-levered над 3 !
            2. Печалбата догодина може да е всякаква, дори и отрицателна, но всеки сам трябва да прецени вероятността за това.
            3. Споменатите никове имат 56К + 130К = 186 000 акции на последното ОС или 3% от капитала при 21% фрий флоут. При последното изкупуване продадоха малко, така че им остават около 150К. Нормално е да кешират като са купували под 10лв. Не мисля, че 150 000 акции /или 4 млн. лв/ са голяма бариера...а и съм сигурен , че няма да продават всичко след последния отчет...просто няма в какво по-добро да се инвестира!
            4.Химимпорт отдавна не са пазарна компания и са загубили доверието на всички.
            5. Пенсиите и фондовете отдавна са се доказали като анти-пазарен индикатор. Трябва да се купува, когато те продават. Погледни доходността им последните 2-5 год.

            Относно Алмагест, надявам се в годишния отчет след няколко месеца да стане ясна цената на сделката. Предвид непостоянните резултатите на Алмагест последните 2 год: +13 млн през 2020 и + 1,2 млн. през 2021г и загуби в миналото, не мисля че са я оценявали по тези показатели. По-скоро очаквам цена на сделката близка до Replacement Cost , която според отчета им е 46 млн. лв....това би било справедлива цена за мен.

            Ако използваме същия подход при Агрия, Replacement Cost би бил около 600млн. лв или 88 лв/акция. При един дискаунт за неликвиден пазар от 30% пак прави справедлива цена от 60 лв/акция.

            За жалост местните посредници отдавна са забравили 2 от основните си функции - да анализрат компаниите и да обучават инвеститорите...

            Акционер съм и не е препоръка, просто разсъждения...
            Мнооого ти благодаря за коментара! Някои точки ми се разясниха, а по други просто съм грешал /ще погледна отчетите отново/.Но такива сме си българите - все търсим под вола теле и очакваме капани! Както се казва "парен каша духа". Това му е хубавото на този форум - че човек може да си напише притесненията и да чуе второ мнение. Бъди жив и здрав и дано пишеш по-често. Наистина има нужда от повече подобни аргументирани и градивни мнения. Успех!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от acb Разгледай мнение

              Т.е ако няма нищо друго, 25 М евро са за Алмагест?

              Ааа не, всеки знае колко са остатъчните от преждепланираните..., държим му края!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

                По ред на номерата:

                1. Дългът на компанията е 50 млн спрямо СК 255млн, или D/E: 0.2 . Банките смятат компания за over-levered над 3 !
                2. Печалбата догодина може да е всякаква, дори и отрицателна, но всеки сам трябва да прецени вероятността за това.
                3. Споменатите никове имат 56К + 130К = 186 000 акции на последното ОС или 3% от капитала при 21% фрий флоут. При последното изкупуване продадоха малко, така че им остават около 150К. Нормално е да кешират като са купували под 10лв. Не мисля, че 150 000 акции /или 4 млн. лв/ са голяма бариера...а и съм сигурен , че няма да продават всичко след последния отчет...просто няма в какво по-добро да се инвестира!
                4.Химимпорт отдавна не са пазарна компания и са загубили доверието на всички.
                5. Пенсиите и фондовете отдавна са се доказали като анти-пазарен индикатор. Трябва да се купува, когато те продават. Погледни доходността им последните 2-5 год.

                Относно Алмагест, надявам се в годишния отчет след няколко месеца да стане ясна цената на сделката. Предвид непостоянните резултатите на Алмагест последните 2 год: +13 млн през 2020 и + 1,2 млн. през 2021г и загуби в миналото, не мисля че са я оценявали по тези показатели. По-скоро очаквам цена на сделката близка до Replacement Cost , която според отчета им е 46 млн. лв....това би било справедлива цена за мен.

                Ако използваме същия подход при Агрия, Replacement Cost би бил около 600млн. лв или 88 лв/акция. При един дискаунт за неликвиден пазар от 30% пак прави справедлива цена от 60 лв/акция.

                За жалост местните посредници отдавна са забравили 2 от основните си функции - да анализрат компаниите и да обучават инвеститорите...

                Акционер съм и не е препоръка, просто разсъждения...
                +1

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение

                  Cдeлĸaтa e зa 441 866 бpoя oбиĸнoвeни, пoимeнни, бeзнaлични aĸции c пpaвo нa глac oт ĸaпитaлa нa "Aлмaгecт" c нoминaлнa cтoйнocт 80 лeвa вcяĸa, ce пocoчвa в cъoбщeниe, paзпpocтpaнeнo чpeз БФБ-Coфия.
                  Номиналната стойност на акциите на Агрия е 1 лев всяка.
                  Пазарната оценка на акциите вчера, в края на деня беше 26.1 лева.


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение
                    Компанията е супер, но все пак като разгледах няколко отчета, направих сметки и се оказва, че системно правят по 10-15 млн печалба и не дават дивиденти - това е исторически факт. Има и доста дългове, а знаем накъде отиват лихвите. Капитализация от 180 млн е доооста приемлива при този вариант.
                    След това разгледах уважаваните от мен никове кога са писали тук. Батя си е Батя и го оставяме настрана, но прави впечатление Алонсо! Първото му мнение тук е от 10.03.2021. при цена около 6 лева. За мен това означава, че той вече е напълнил достатъчно и започва кампания. При данните към онази дата, Агрия прави печалба от 10 млн и не дава дивидент. Няколко месеца по-късно започва така наречената дивидентна политика. След това започва и неистовото увеличение на печалбите, та да се стигне до може би 100 млн година и нещо след случката. Притесненията са ми следните:

                    1. Печалбата догодина да не се окаже 15 млн.
                    2. Да размислят, както размислиха Хим за дивидента. Тоест да кажат "еми направихме доста инвестиции, вдигнаха ни лихвите и го спираме"
                    3. Тези печалби да са показани поради политическа конюктура, както например при Софарма и след това да умрат.
                    4. Аз на практика нямам тук, но все пак взимах 3 пъти от някой каролец, който постоянно поставя едни 40-50 броя. Да не се окаже Алонсо или друг човек с изпреварващо инфо този човек!!!
                    5. Защо ПФ продават тук?!?! Ясно е, че всички искаме те да са олигофрени, но е факт, че могат да смятат, а и не взимат рушвети като продават. Тоест, те го правят защото наистина смятат дадената цена за справедлива.
                    6. Видяхме, че 28 лева е недостижима кота, дори и за милиони левове! За какво да се взима на 26, като на 28 има планина от акции?
                    По ред на номерата:

                    1. Дългът на компанията е 50 млн спрямо СК 255млн, или D/E: 0.2 . Банките смятат компания за over-levered над 3 !
                    2. Печалбата догодина може да е всякаква, дори и отрицателна, но всеки сам трябва да прецени вероятността за това.
                    3. Споменатите никове имат 56К + 130К = 186 000 акции на последното ОС или 3% от капитала при 21% фрий флоут. При последното изкупуване продадоха малко, така че им остават около 150К. Нормално е да кешират като са купували под 10лв. Не мисля, че 150 000 акции /или 4 млн. лв/ са голяма бариера...а и съм сигурен , че няма да продават всичко след последния отчет...просто няма в какво по-добро да се инвестира!
                    4.Химимпорт отдавна не са пазарна компания и са загубили доверието на всички.
                    5. Пенсиите и фондовете отдавна са се доказали като анти-пазарен индикатор. Трябва да се купува, когато те продават. Погледни доходността им последните 2-5 год.

                    Относно Алмагест, надявам се в годишния отчет след няколко месеца да стане ясна цената на сделката. Предвид непостоянните резултатите на Алмагест последните 2 год: +13 млн през 2020 и + 1,2 млн. през 2021г и загуби в миналото, не мисля че са я оценявали по тези показатели. По-скоро очаквам цена на сделката близка до Replacement Cost , която според отчета им е 46 млн. лв....това би било справедлива цена за мен.

                    Ако използваме същия подход при Агрия, Replacement Cost би бил около 600млн. лв или 88 лв/акция. При един дискаунт за неликвиден пазар от 30% пак прави справедлива цена от 60 лв/акция.

                    За жалост местните посредници отдавна са забравили 2 от основните си функции - да анализрат компаниите и да обучават инвеститорите...

                    Акционер съм и не е препоръка, просто разсъждения...
                    Last edited by the prophet; 26.11.2022, 18:08.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от acb Разгледай мнение

                      Т.е ако няма нищо друго, 25 М евро са за Алмагест?
                      Cдeлĸaтa e зa 441 866 бpoя oбиĸнoвeни, пoимeнни, бeзнaлични aĸции c пpaвo нa глac oт ĸaпитaлa нa "Aлмaгecт" c нoминaлнa cтoйнocт 80 лeвa вcяĸa, ce пocoчвa в cъoбщeниe, paзпpocтpaнeнo чpeз БФБ-Coфия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                        Както се казвааа, -апетита идвал с яденето!!!

                        от 09,2022. -" Инвестиции в придобиване на активи и дялови участия в юридически лица, развиващи дейност в областта на агропроизводството и преработката на зърнени култури и в проектиране и строителство на недвижими имоти. Планираните за 2022 година инвестиции в посочените направления от дружествата от холдинговата структура, възлизат на сума в размер на около 33 000 хил. евро. Реализираните към края на третото тримесечие на 2022 година инвестиции в придобиване на активи и дялови участия възлизат на сума в размер на около 8 020 хил. Евро."
                        -Придобивания 33 000 Общо планирани инвестиции за 2022 (в хиляди евро) 43 900

                        от 06,2022.-" Инвестиции в придобиване на активи и дялови участия в юридически лица, развиващи дейност в областта на агропроизводството и преработката на зърнени култури и в проектиране и строителство на недвижими имоти. Планираните за 2022 година инвестиции в посочените направления от дружествата от холдинговата структура, възлизат на сума в размер на около 8 500 хил. евро. Реализираните към края на първото шестмесечие на 2022 година инвестиции в придобиване на активи и дялови участия възлизат на сума в размер на около 6 545 хил. Евро."

                        -"Придобивания 8 500 Общо планирани инвестиции за 2022 (в хиляди евро) 18 850"
                        Т.е ако няма нищо друго, 25 М евро са за Алмагест?

                        Коментар


                        • И после защо съм продавал Неохим за да удвоя тук. Само на годишния ли по принцип дават разбивка на материалните запаси? Малко ме притеснява как минаха 200 милиона
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                            5. Защо ПФ продават тук?!?! Ясно е, че всички искаме те да са олигофрени, но е факт, че могат да смятат, а и не взимат рушвети като продават. Тоест, те го правят защото наистина смятат дадената цена за справедлива.
                            https://www.investor.bg/a/339-novini...a-tsenata-s-18

                            Януари 2012 - цена 1.07
                            май 2012 цена 1.50
                            май 2013 цена 2.55 (ликвидационен дял)
                            ПФ се грижат за нас(търгуващите).
                            Приятен ден на всички!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

                              Много показателно ще е дали компанията ще започне изкупуване на останалите 154 000 акции през м. Дек на мин. 28 лв....така че 15- , мисли бързо
                              Компанията е супер, но все пак като разгледах няколко отчета, направих сметки и се оказва, че системно правят по 10-15 млн печалба и не дават дивиденти - това е исторически факт. Има и доста дългове, а знаем накъде отиват лихвите. Капитализация от 180 млн е доооста приемлива при този вариант.
                              След това разгледах уважаваните от мен никове кога са писали тук. Батя си е Батя и го оставяме настрана, но прави впечатление Алонсо! Първото му мнение тук е от 10.03.2021. при цена около 6 лева. За мен това означава, че той вече е напълнил достатъчно и започва кампания. При данните към онази дата, Агрия прави печалба от 10 млн и не дава дивидент. Няколко месеца по-късно започва така наречената дивидентна политика. След това започва и неистовото увеличение на печалбите, та да се стигне до може би 100 млн година и нещо след случката. Притесненията са ми следните:

                              1. Печалбата догодина да не се окаже 15 млн.
                              2. Да размислят, както размислиха Хим за дивидента. Тоест да кажат "еми направихме доста инвестиции, вдигнаха ни лихвите и го спираме"
                              3. Тези печалби да са показани поради политическа конюктура, както например при Софарма и след това да умрат.
                              4. Аз на практика нямам тук, но все пак взимах 3 пъти от някой каролец, който постоянно поставя едни 40-50 броя. Да не се окаже Алонсо или друг човек с изпреварващо инфо този човек!!!
                              5. Защо ПФ продават тук?!?! Ясно е, че всички искаме те да са олигофрени, но е факт, че могат да смятат, а и не взимат рушвети като продават. Тоест, те го правят защото наистина смятат дадената цена за справедлива.
                              6. Видяхме, че 28 лева е недостижима кота, дори и за милиони левове! За какво да се взима на 26, като на 28 има планина от акции?
                              Last edited by 15-; 26.11.2022, 01:27.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

                                На сайта няма дата на прогнозите и не знам, защо мислиш, че са ги понижили ? Просто са прогнози правени в други времена...прогнозната печалба за 2022г от 49 млн. на сайта им, я биха още м.Юни.

                                Това което е видно от последния отчет, е че имат 205 млн. в стока в края на Септ, а търговци на зърно казват, че вече всичко са продали. Това означава приходи от мин. 700 млн. лв. за 2022г. В момента са с празни складове и пълни с кеш от което следва само едно ... изкупуване следващите 1-2м и продажби през февр-април. Исторически тогава цените са най-високи.

                                Много показателно ще е дали компанията ще започне изкупуване на останалите 154 000 акции през м. Дек на мин. 28 лв....така че 15- , мисли бързо

                                Не се надявай на такъв ход от Райков, ако не му трябват за някоя от идеите му!
                                По точно, няма да изкупува фри флоута, -или кеша му трябва само по предназначения!

                                Коментар

                                Working...
                                X