IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • abc
    Member Днес, 16:12
    Цената на зърното по борсите продължава с мощното си рали.
    Царевицата днес е с 95% по високо от преди една година!!!
    За Атерата е добре, но за масата на средностатистически човек надали...



    Не съм врачка, но съм злопаметен, а от този продукт в тукашните зърно бази имаше мноооггоо задържана стока!
    Дали ще бъдем осветлени за сделките през май за Q1, очаквам дубъл изстрел ;- първия съвсем скоро и втория преди края на май
    Извинявай че пренесах цитата ти тук, но за мен си заслужава

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

      Мне, не работят така пазарите. Може да не даваш дивидент, но трябва да имаш агресивна програма за обратно изкупуване, иначе единственият шанс инвестицията на един субект да бъде успешна (т.е. да се реализира доходност) е да има много балъци след него. Както е известно, на БФБ балъци няма (просто няма хора).

      Искам и аз да развививам бизнеса си. Дайте сега тука някой лев. Аз ако го кажа, ще ми дадете ли пари? Ще напиша и хубав инвестиционен план. Това е, което Агрия казва на пазара.
      Достатъчно е една от големите западни фирми да реши да навлезе на нашият пазар и сметките отиват в друга крайност. Такъв бизнес се гради много бавно и с много пари а според мен дори и да имаш парите ще е невъзможно да купиш 80,000 декара земя и наемеш още 80,000 декара в няколко области без да платиш огромна премия. Отделно за да станеш един от най големите в износа на зърно ти трябва много развита логистика а такава също се гради бавно и с много средства.

      Та тук вече имаме един много голям и развит бизнес а не празни обещания. Но съм съгласен че ако се подобри отношението на мажо ще стигнем по бързо до една по справедлива оценка на компанията.







      Коментар


      • Първоначално изпратено от hullo Разгледай мнение
        Добре, аз пък да ви кажа, че за мен е важно дружеството в което инвестирам е да бъде печалившо, стабилно и открито в политиката спрямо акционерите си. Доколкото си спомням Емил Райков никога не е обещавал дивидентна политика. Така ли е ?

        Личното Ви виждане явно не се споделя с болшенството участници на този пазар!
        Това че не го споделяте Ви отрежда Управляваща функция в компанията, както и приятно усамотяване в кръга

        Коментар


        • Добре, аз пък да ви кажа, че за мен е важно дружеството в което инвестирам е да бъде печалившо, стабилно и открито в политиката спрямо акционерите си. Доколкото си спомням Емил Райков никога не е обещавал дивидентна политика. Така ли е ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hullo Разгледай мнение
            Хората имат стратегически цели да си разширят бизнеса докато могат. Какво толкова сте заревали за този дивидент?
            Мне, не работят така пазарите. Може да не даваш дивидент, но трябва да имаш агресивна програма за обратно изкупуване, иначе единственият шанс инвестицията на един субект да бъде успешна (т.е. да се реализира доходност) е да има много балъци след него. Както е известно, на БФБ балъци няма (просто няма хора).

            Искам и аз да развививам бизнеса си. Дайте сега тука някой лев. Аз ако го кажа, ще ми дадете ли пари? Ще напиша и хубав инвестиционен план. Това е, което Агрия казва на пазара.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hullo Разгледай мнение
              Хората имат стратегически цели да си разширят бизнеса докато могат. Какво толкова сте заревали за този дивидент?

              Въпросът е в промяната на принципа, а именно нагласата на мажоритарите да разделят с дребните трохите към които посегнаха и да се превърне в съпътстваща стратегия и за напред!
              -по малко, но да сме зачетени

              Коментар


              • Хората имат стратегически цели да си разширят бизнеса докато могат. Какво толкова сте заревали за този дивидент?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                  Има промяна на сайта им за прогнозите до 2024-та!
                  Да, ревизираха печалбата за 2024та надолу.. Можеха прогнозите да ги вместят в едно изречение- "Възнамеряваме да инвестираме 100 млн. и да не печелим" Абсолютни измекяри са тези, но пък точно заради това могат да бъдат купени толкова евтино..

                  Коментар


                  • Има промяна на сайта им за прогнозите до 2024-та! Пристанището ще се строи 2022 и 2023.

                    Ще е голяма изненада ако има дивидент. За мен шансът е малък но времето ще покаже .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                      И какъв ще е мотива за раздаването на дивидент? За един приятел питам...
                      И аз се чудя дали да очакваме чудо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                        Мисля, че като за начало един малък дивидент ще е ново начало за артията...... нещо 10на стотинки примерно си го представям....
                        И какъв ще е мотива за раздаването на дивидент? За един приятел питам...

                        Коментар


                        • Мисля, че като за начало един малък дивидент ще е ново начало за артията...... нещо 10на стотинки примерно си го представям....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                            Печалбата верно е по голяма ,но паричните средства в края на периода са едни и същи с предходната година.......не ми прилича да се подготвят за нещо извънредно.

                            До юни-юли може да върнат някой борч щерките или някой композиция с олио да продадът все ще сберът някой Млев, надъм се и я Райков да втаса за побратима делба

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Скоро ще разберем отговора на този ключов за акцията въпрос. Мисля че има една идея по-добър шанс спрямо миналата година, но... може и просто така да ми се иска. Факт е че неконсолидираната печалба /от която се изплаща дивидент/ е 3 пъти по-висока, но дали това е просто стечение на обстоятелствата, разкрасяване на отчет за пред банки или пък подготовка за първи дивидент, ще разберем като излезе поканата за ОСА.

                              Една новина за дивидент, ще вкара акцията в полезрението на много повече инвеститори /и индивидуални и институционални/. Но дали ръководството на холдинга има визия и желание за това, остава открит въпрос.
                              Печалбата верно е по голяма ,но паричните средства в края на периода са едни и същи с предходната година.......не ми прилича да се подготвят за нещо извънредно.

                              Коментар


                              • Скоро ще разберем отговора на този ключов за акцията въпрос. Мисля че има една идея по-добър шанс спрямо миналата година, но... може и просто така да ми се иска. Факт е че неконсолидираната печалба /от която се изплаща дивидент/ е 3 пъти по-висока, но дали това е просто стечение на обстоятелствата, разкрасяване на отчет за пред банки или пък подготовка за първи дивидент, ще разберем като излезе поканата за ОСА.

                                Една новина за дивидент, ще вкара акцията в полезрението на много повече инвеститори /и индивидуални и институционални/. Но дали ръководството на холдинга има визия и желание за това, остава открит въпрос.

                                Коментар

                                Working...
                                X