IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бианор АД (5BI / BIANOR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Даниела Пеева
    Първоначално изпратено от kork
    Данила,освен,че ни е еднакво мнеието,виждам,че мненията ни са пуснати в едно и също време,до секундата.Добро съвпадение.
    Радвам се,че освен на мен и на вас ви е направило впечатление интересното възпитано поведение на някой хора които пишат в тази тема.
    Успехи във вашето поприще.
    Аз също като Георги се регистрирах като ДВИ на Монбат да отговарям на въпросите. Но там инвеститорите бяха далеч по конструктивни и премерени. Някои от въпросите наистина ми доставяха удоволствие да им отговарям.
    Имаше и такива, които прекалиха с тона, но не за дълго. Мисля, че и тук нещата ще си дойдат на мястото.
    Зная Даниела,че сте ДВИ на Монбат.Аз също съм акционер в компанията но рядко пиша в темата за монбат ,предимно я чета.Не пиша там,защото за мен нещата там са ясни и не съм намирал за нужно да задавам въпроси досега,но зная ,че ако ми се наложи,ще получа адекватен отговор от вас.
    Още веднъж ви желая успех .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kork
      Данила,освен,че ни е еднакво мнеието,виждам,че мненията ни са пуснати в едно и също време,до секундата.Добро съвпадение.
      Радвам се,че освен на мен и на вас ви е направило впечатление интересното възпитано поведение на някой хора които пишат в тази тема.
      Успехи във вашето поприще.
      Аз също като Георги се регистрирах като ДВИ на Монбат да отговарям на въпросите. Но там инвеститорите бяха далеч по конструктивни и премерени. Някои от въпросите наистина ми доставяха удоволствие да им отговарям.
      Имаше и такива, които прекалиха с тона, но не за дълго. Мисля, че и тук нещата ще си дойдат на мястото.

      Коментар


      • Данила,освен,че ни е еднакво мнеието,виждам,че мненията ни са пуснати в едно и също време,до секундата.Добро съвпадение.
        Радвам се,че освен на мен и на вас ви е направило впечатление интересното възпитано поведение на някой хора които пишат в тази тема.
        Успехи във вашето поприще.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Perla
          Въпрос 1
          Енемона ли е "голямата" фирма в която сте работили явно няколко месеца и то не като ръководител както казахте а като обикновен служител г-н Лазаров?

          Въпрос 2
          Защо казвате ГОЛЯМА фирма, попрегледах за Енемона но май фирмата е СРЕДНА г-н Лазаров а не ГОЛЯМА. Защо послъгвате г-н Лазаров?

          Колеги простете за тона но г-н Лазаров проявява безумна безотговорност и некомпетентност надявам се с острия си тон да го стресна в полза за всички нас.
          Сега пък взехте да намесвате и Енемона. Мисля, че подобно поведение е недостойно.
          А вие уважаема Перла, като имате толкова опит като ДВИ сега къде работите и с какво се занимавате??????
          Много е лесно да критикуваме другите. Вие като имате толкова голям опит още веднъж питам защо не се отнесохте колегиално с Георги. Или завистта - типична българска черта не Ви позволява. Може би и Вие като прохождаш ДВИ не сте била перфектна. Този тон обаче няма да помогне на инвеститорите да получат по-добра, своевременна и точна информация от компанията.

          Коментар


          • Хей,хора,вие го разпнахте този човек бе.Успокойте топката малко.Имате въпроси,задавайте ги.Не ви харесва компанията ами добре, няма да инвестирате в нея,все пак никой не ви е сложил вилата на врата и да ви задължава да го правите.
            Струва ми се,че някакви хора си избиват комплексите в този форум.То това не е лошо,ако се чувствате по-добре,продължавайте в този дух.
            Вие си знаете най-добре,но получавам някакво усещане,че конструктивния диалог се превръща в междуличностен ,в мерене на незнам си какво....Струва ми се,че не това е начина за взимане на инвестиционно решение,ако това ви е целта разбира се.Защото ако е друга-ок. в грешка ,объркал съм темата.....

            Аз също мисля,че има много въпроси които трябва да бъдат изяснени,преди да реша да инвестирам в тази компания.Но има предостатъчно време за получаване на информацията и за нейния анализ.Ако си струва-вътре съм.Ако не-отвън.
            Все пак това е само една компания,не е краят на света ако не получи моето доверие,а аз не получа печалба от нея.
            Хайде малко по конструктивно,ако искате разбира се.
            Разбира се,визирам в коментара си само няколко души,предполагам,че те ще се разпознаят.
            иначе има доста сериозни въпроси от доста от колегите и очаквам с интерес повече яснота по тях и бързите отговори от дви на компанията.
            Все пак съкращението дви значи точно това,поне в настоящият момент разбира се,да ни направи от потенциални инвеститори в реални такива.

            Коментар


            • Въпрос 1
              Енемона ли е "голямата" фирма в която сте работили явно няколко месеца и то не като ръководител както казахте а като обикновен служител г-н Лазаров?

              Въпрос 2
              Защо казвате ГОЛЯМА фирма, попрегледах за Енемона но май фирмата е СРЕДНА г-н Лазаров а не ГОЛЯМА. Защо послъгвате г-н Лазаров?

              Колеги простете за тона но г-н Лазаров проявява безумна безотговорност и некомпетентност надявам се с острия си тон да го стресна в полза за всички нас.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Perla
                Абе господин Лазаров,
                Георги
                ГОШКО

                НЕ РАЗБРА ЛИ ТИ, ЧЕ НАЙ-ВАЖНИЯТ ВЪПРОС ВЕЧЕ Е С КАКВО СЕ ЗАНИМАВА БИАНОР - ФИРМАТА С ИПОТО !!!

                ВСИЧКО ОСТАНАЛО ВЕЧЕ Е БОЗА И ПЛЯВА. ХВАНИ ПОНЕ МЕНИДЖЪРА НА ЕМИСИЯТА ДА ТИ НАПИШЕ ДУМИЧКИТЕ, ЧЕ ДА НИ ГИ ПЕЙСТНЕШ ТУКА!!!

                ПИСНА МИ ЕЙЙЙ ... ЯВНО ГОШКО НЯМА ДА МОЖЕ ДА ВЛИЗА И ЩО ГОДЕ ОНЛАЙН ДА НИ ОТГОВАРЯ КАТО ГЛЕДАМ ...
                Това е недопустимо. Направо се забравихте. Може би искате да му заемете позицията? Е, прекалявате. Ако бях на Ваше място щях да го посъветвам като колега с опит, а не да го нападам така брутално.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Perla
                  Абе господин Лазаров,
                  Георги
                  ГОШКО

                  НЕ РАЗБРА ЛИ ТИ, ЧЕ НАЙ-ВАЖНИЯТ ВЪПРОС ВЕЧЕ Е С КАКВО СЕ ЗАНИМАВА БИАНОР - ФИРМАТА С ИПОТО !!!

                  ВСИЧКО ОСТАНАЛО ВЕЧЕ Е БОЗА И ПЛЯВА. ХВАНИ ПОНЕ МЕНИДЖЪРА НА ЕМИСИЯТА ДА ТИ НАПИШЕ ДУМИЧКИТЕ, ЧЕ ДА НИ ГИ ПЕЙСТНЕШ ТУКА!!!

                  ПИСНА МИ ЕЙЙЙ ... ЯВНО ГОШКО НЯМА ДА МОЖЕ ДА ВЛИЗА И ЩО ГОДЕ ОНЛАЙН ДА НИ ОТГОВАРЯ КАТО ГЛЕДАМ ...
                  Абе, Перла, укроти се малко. На 01.06. започна доста авторитетно с умни въпроси, но вече истерясваш. Нарушаваш тона на форума. Нетипично за екс ДВИ на западни фирми :-) Или може би си екс, защото лесно изпадаш в истерия ?
                  Неловко ми е да говоря така на жена, но злобата ти и завистта ти към ДВИ на "симпатичната форма" (твои думи) ми идват в повече.
                  Извинявам се на другите участници във форума за това включване не по същество.

                  Коментар


                  • Уважаеми колеги,

                    Малко прекалявате с обидите към Георги Лазаров! Няма явно опит като ДВИ но мисля, че е хубаво да му се даде време да навлезне в материята. До IPOто има време. В Енемона АД наистина беше за кратко но като служител в PR отдела се справяше прекрасно и ако не беше напуснал заради друго предложение го очакваше бързо повишение до ръководител на отдела.

                    Според мен има потенциал да бъде прекрасен ДВИ, просто му дайте малко време. Има време и възможности да оправи това конфузно първо впечатление.

                    Не познавам Бианор но тези хора са създали от нулата доста, нека водим цивилизован диалог

                    С пожелания за успех!!!

                    Прокопи Прокопиев

                    ПП. Подкрепям и мнението на Даниела

                    Коментар


                    • Уважаеми инвеститори,
                      Мисля, че това, че ДВИ на Бианор се е регистрирал, за да общува с вас само по себе си говори за добрите намерения на компанията и заслужава уважение.
                      В тази връзка мисля, че е необходимо да се отнасяте с уважение към него. Още повече, че не са много компаниите, които допускат ДВИ да се регистрира във форума и да се подлага на кръстосан разпит.
                      Чудя се, защо не вземете да разпънете на кръст ДВИ на някое друго дружество, което даже не благоволява да разкрива информация.
                      Има много такива, ама не можете, защото ниекой не обръща внимание на мнението на инвеститорите в тези дружества.
                      Успех на Георги

                      Коментар


                      • Абе господин Лазаров,
                        Георги
                        ГОШКО

                        НЕ РАЗБРА ЛИ ТИ, ЧЕ НАЙ-ВАЖНИЯТ ВЪПРОС ВЕЧЕ Е С КАКВО СЕ ЗАНИМАВА БИАНОР - ФИРМАТА С ИПОТО !!!

                        ВСИЧКО ОСТАНАЛО ВЕЧЕ Е БОЗА И ПЛЯВА. ХВАНИ ПОНЕ МЕНИДЖЪРА НА ЕМИСИЯТА ДА ТИ НАПИШЕ ДУМИЧКИТЕ, ЧЕ ДА НИ ГИ ПЕЙСТНЕШ ТУКА!!!

                        ПИСНА МИ ЕЙЙЙ ... ЯВНО ГОШКО НЯМА ДА МОЖЕ ДА ВЛИЗА И ЩО ГОДЕ ОНЛАЙН ДА НИ ОТГОВАРЯ КАТО ГЛЕДАМ ...

                        Коментар


                        • Здравейте!

                          Ще започна с един от сериозните въпроси от деня, а именно за зависимистта ни от основния ни клиент.
                          Това наистина е значим риск и не случайно е сериозно разгледан в проспекта ни. Ние сме се постарали да сведем риска до минимум, което до голяма степен се гарантира от клаузите на подписания договор, според който минималният срок, в който напълно се прекратява договора, е една година. Ние работим много успешно с този клиент от 2003 и имаме положителни индикации за същото ниво на ангажираност с проекти за него минимум до края на 2008 година. Практиката ни е да работим с клиенти значително по-големи от нас и имаме достатъчно опит в подобни ситуации, тъй като в историята си сме имали голяма зависимост от най-различни клиенти. Показателите ни от тази година сочат, че обвързаността ни с клиент номер едно е значително намаляла поради спечелването на нови клиенти и проекти.

                          Не е тайна, че заплатите в сектора растат и ще продължават да растат с темпове значително по-високи от тези за икономиката на страната. Разбира се Бианор не прави изключение от другите фирми в бранша. Заплатите на нашите служители също се увеличават, но ние се стараем да компенсираме това с по-добър маркетинг и по-високи рейтове, на които продаваме. Планираните инвестиции в откриване на офиси в чужбина целят точно това. По наша преценка потенциалът за договаряне на по-високи цени и значителен.

                          Stock option програмата е насочена изключително към персонала на компанията, а не ексклузивно към нейния мениджмънт. Считаме, че приобщавенето на служителите чрез акции ще има положителен ефект за компанията и е в интерес на нейните акционери. Конкретните параметри на програмата естествено ще се гласуват на Общо събрание, което смятаме да направим след излизането на борсата, за да участват и новите акционери.

                          Най-Маг е инвестиционен проект, а не е авантюра. Става въпрос за интернет портал, който ще търгува с бързооборотни стоки, тъй като проектът ще бъде реализиран съвместно с една от големите вериги магазини в страната, от нас няма да се изисква да се развиват складови помещения и други нехарактерни дейности, а основно ще се фокусираме върху ИТ частта на бизнеса и естествено върху качеството на обслужването на клиентите. Бианор има значителен опит в изграждането на подобни сайтове за он-лайн търговия за свои клиенти, така, че в голяма степен това не е новост за компанията. Ако трябва да съм по-конкретен сме разработвали електронния портал на Whirlpool, електронния магазин на четвъртия по големина он-лайн магазин в Япония на Telewave, централизирания европейски портал за дистрибутори на Bosch, Electrolux и Siemens и други.

                          На въпроса за новия офис. Това е сделка, която не засяга пряко инвестиционната политика по отношение на бизнеса на компанията. Сделката се финансира изключително от банков заем, както и от продажбата на настоящия офис на компанията. Нашите анализи наем vs лихви сочат, че това е правилен ход, защото натоварването на паричния поток в двата случая е съвсем съизмеримо, но в единия случай акционерите придобиват собственост.

                          Оценката и определянето на минималната емисионна стойност на акциите е извършено съвместно с инвестиционния ни посредни Първа финансова брокерска къща. Използван е метода на дисконтираните парични потоци /DCF модел/. Отчетени са прогнозите до 2009 и така наречения H-model, базиран на постепенното намаляване на темпа на растеж на паричните потоци през периода 2010 – 2015 до нивото на дългосрочен прираст.

                          Коментар


                          • Да, определено има нужда от малко повече яснота относно основната Ви дейност от " Правим тука едини проекти за един клиент и това са 57% от приходите ни"
                            Пълна загадка все още ми остава дейността на тази фирма. Какъв е този мистериозен проект в комуникациите? Софтуер за телефонни централи ли пишете? Код за DSP или какво? Името на клиента фирмена тайна ли е?

                            И пак ще повторя въпроса си зададен по-долу:
                            Г-н Лазаров, до какъв процент смятате че е допустимо да стигнат разходите ви за заплати и осигуровки от нетните приходи? Този показател расте от година на година.
                            Някой има ли поглед как се движи този показател в други софтуерни фирми?

                            Коментар


                            • Самият факт, че IT компания иска да инвестира в сграда, говори много за "професионализма" на мениджмънта. Явно дотам им стигат силите в тяхната област, та затова ще разбият пазара на недвижими имоти...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от just a trader
                                http://www.bianor.com/content.php?page=123
                                ------------------------------------------------------------
                                Цялостно управление на проект
                                При този модел Клиентът възлага на Бианор Сървисиз цялостното изпълнение на проекта и ние поемаме отговорността както за неговото управление така и за разработката на продукта.
                                Нашите професионални ръководители на проекти дават възможността на Клиентите на Бианор Сървисиз да се фокусират върху основната си дейност и върху бизнес изискванията към проектите, вместо да се ангажират с ежедневна работа по тяхното управление. За всеки проект се назначава ръководител, което осигурява ефективен комуникационен канал за нашите Клиенти.
                                Чрез регулярни планирани демонстрации и посредством осигуряване на достъп до нашата интегрирата ИТ система за управление на проектите, CA Clarity, ние предоставяме възможност на нашите Клиенти да проследяват работата по възложените ни проекти.
                                Базирани на CMMI софтуерни процеси в компанията водят до отлична предвидимост на дейността ни, което осигурява постигането на поставените цели по отношение срокове на доставка и качество на продукта.
                                Консултиране
                                При този модел ние назначаваме консултанти, които работят като част от екипа на нашия Клиент.
                                Моделът е подходящ при извършване на изследователска дейност, при консултиране по отношение управлението на проекти и при бизнес и технологично консултиране. Този модел позволява на Клиентите на Бианор Сървисиз да се възползват от нашия опит и познания, за да подпомогнат успешното завършване на техните проекти.
                                Софтуерен център
                                Многократно успешно сме прилагали модел, при който организираме и оперираме специализиран софтуерен център за конкретен Клиент. Такъв център работи ексклузивно за един Клиент и осигурява специалисти, ангажирани дългосрочно само с този Клиент, и всички средства и оборудване, необходими за реализирането на множество едновременни софтуерни проекти.
                                Този модел позволява на нашите Клиенти да се възползват от всички предимства на собствения център за разработка на софтуер, без да е необходимо да се ангажират с неговото създаване и управление в рамките на тяхната организация.
                                -------------------------------------------------------------

                                nqkoi moje li da mi obqsni za kakuv vid konsultirane stava duma tuka??? vodene na kakvi proekti??? V KOQ SFERA: telecomm, IT, hranitelno-vkusova,tejka industria, turizum, skladove, prodajbi etc. ....??????

                                s KAKVO se zanimava v deistvitelnost tazi firma????
                                Според компетентното мнение по надолу на г-н Лазаров:

                                Основната дейност на „Бианор” АД е инвестици в ИТ сектора и управление на бизнес процесите в групата

                                тази фирма не се занимава с нищо друго освен да казва на дъщерните си какво да правят. Което вече ме хвърля в потрес - за софтуерна ли компания се цанят да ни кандърдисват или за управляващо дружество в пълна мъгла...

                                Коментар

                                Working...
                                X