IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трейс Груп Холд (T57 / TRACE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На коя дата ще бъдат обявени резултатите от класирането?

    Коментар


    • Смехория стана с тези IPO. Нещо трябва да се измисли от контролиращия орган иначе е пълна джунгла. Няма ли кой да ги сезира
      Истината е винаги някъде по средата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от rururu
        Дали може да се подадат няколко поръчки (примерно при различни ИП) от едно лице?
        Обаче, ако сумарно при всички посредници, при които си подал поръчки, заявеното количество надвиши 200 000 акции, поръчките ти ще бъдат анулирани.
        "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rururu
          Дали може да се подадат няколко поръчки (примерно при различни ИП) от едно лице?
          може де, ама пък ако не те познават, някой искат декларация за произход на суми над 10 000

          Коментар


          • Първоначално изпратено от rururu
            Дали може да се подадат няколко поръчки (примерно при различни ИП) от едно лице?
            Може, но това е по-скоро неизгодно, щото рискът многото поръчки да не прескочат летвата е бая по-голям.

            Коментар


            • Дали може да се подадат няколко поръчки (примерно при различни ИП) от едно лице?

              Коментар


              • За Трейса си говорихме тука с един приятел и стигнаме до следния извод.
                Имате например портфейл от 50 000 и искате да вземете Трей. Ама да вземете наистина, а не трохи. Затова правите поръчка да кажем за 500 000 или милион, ако ви държи дупарата.

                Да, ама за поръчки над 30 000 по закон ИП-то не само ви снема самоличността, но попълвате и декларация за произход на парите.

                Можете да поизлъжете (щото тез пари ги нямате) и да кажете, че са от търговия на БФБ, мама, тате, заложен апартамент и т.н.

                Да, ама като попълните таз декларация, реално попълвате декларация, че сте се сдобили по някакъв начин с 500 000. Да ама тези 500 000, за които сте декларирали, че ги имате, всъщност са незаконни, защото не можете да докажете законния им произход, тъй като ги няма.

                Освен да ви пожелая успех и да не подгонят данъчните много от вас

                Коментар


                • Първоначално изпратено от deneb
                  за just a men

                  идеята ми е, КФН да се намеси и след това IPO с очаквано три и повече цифрено презаписване, да въведе някакви правила за да може и дребният инвеститор да облажи. Защото ще станем за смях пред света!

                  ако имах добри позиции при някой посредник и аз бих подал поръчка да купя цялото количество.

                  Само ми е интересно дали няма да ме погнат данъчните за скрити доходи! / естествено, намам такива/
                  ОК, за КФН разбрах, но защо цитираш нещо имагинерно в условията, според което ще е 4-цифрено. Това си е манипулация, приятелю, защото подвеждаш хората. Сомони са сложили някакви ограничения. Те повече и да искат не могат да сложат.

                  Вместо да пишеш, че според условията еди какво си, можеше да напишеш какво искаш КФН да направи. А не да пишеш едно, да имаш предвид друго, а накрая да се окаже, че искаш трето

                  Коментар


                  • за just a men

                    идеята ми е, КФН да се намеси и след това IPO с очаквано три и повече цифрено презаписване, да въведе някакви правила за да може и дребният инвеститор да облажи. Защото ще станем за смях пред света!

                    ако имах добри позиции при някой посредник и аз бих подал поръчка да купя цялото количество.

                    Само ми е интересно дали няма да ме погнат данъчните за скрити доходи! / естествено, намам такива/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от deneb
                      Първоначално изпратено от just a man
                      Първоначално изпратено от deneb
                      някой прочел ли е условията за записване при инвестиционните посредници обьяени на станицата на сомони


                      презаписването може да бъде и 4 цифрена сума
                      хахаха
                      полудяхте ей

                      Би ли ни светнал какво точно пише в "условията за записване при инвестиционните посредници обьяени на станицата на сомони"??? Че аз не видях там да пише това, което си написал.
                      85 посредника х 22 000 000
                      30 фонда х 22 000 000
                      други големи играчи /банки, юридически лица и др./ х 22 000 000 последните може и да са стотици

                      смятай! А ако не ти /ви/ харесва, минава в темата бисери и вицове!
                      Въпроса ми беше кое точно в условията прави тази сметка по-вярна. Защото и без да имаме предвид условията, които цитираш, пак може да направим същата сметка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от just a man
                        Първоначално изпратено от deneb
                        някой прочел ли е условията за записване при инвестиционните посредници обьяени на станицата на сомони


                        презаписването може да бъде и 4 цифрена сума
                        хахаха
                        полудяхте ей

                        Би ли ни светнал какво точно пише в "условията за записване при инвестиционните посредници обьяени на станицата на сомони"??? Че аз не видях там да пише това, което си написал.

                        3.Ограничения при подаване на заявки за записване на акции
                        А) едно лице (физическо и/или юридическо) има право да подаде заявка за количество акции не по-голямо от цялото количество акции предложени на публично предлагане, т.е. максималната заявка е в размер на 200 000 (двеста хиляди) акции по еденична цена от 110,50 лева.
                        Б) в случай, че едно лице (физическо и/или юридическо) подаде заявка за по-голямо от цялото количество акции предложени на публично предлагане през един или повече инвестиционни посредника, неговата заявка се анулира и не се взема предвид при сумирането на общия брой акции по всички подадени заявки.
                        В) Инвестиционните посредници нямат право да подават заявка за по-голямо от цялото количество акции предложени на публично предлагане когато действат и подават заявка за своя собствена сметка. В този случай те се третират като отделни юридически лица и за тях важат всички гореспоменатите в б.А) и б. Б) ограничения.

                        85 посредника х 22 000 000
                        30 фонда х 22 000 000
                        други големи играчи /банки, юридически лица и др./ х 22 000 000 последните може и да са стотици

                        смятай! А ако не ти /ви/ харесва, минава в темата бисери и вицове!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от meche_cveti93
                          Вече виждам как другия петък всеки от нас ще размахва гордо по 1 акция
                          Толкова много .........!
                          Не се карайте. Май акции извън приближения кръг на мажоритаря няма да излизат на този етап

                          Коментар


                          • Вече виждам как другия петък всеки от нас ще размахва гордо по 1 акция
                            Толкова много .........!

                            Коментар


                            • Вече виждам как другия петък всеки от нас ще размахва гордо по 1 акция

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от breakpoints
                                Не губете кураж, идва следващият тираж!

                                Не е препоръка!
                                Примерно, Херти...Таман може да си наеме човек Димитър Пенев за консултант - той тогава ще е безработен, а и има опит в бизнеса с капачките!

                                Коментар

                                Working...
                                X