IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трейс Груп Холд (T57 / TRACE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Какво друго да измислят малоумниците от Икона, освен парти?!? Това показва, че хората толкова внимателно си гледат основната дейност, че нямат време да си изберат нормална ПР агенция... Парти... Ами що не ни пратите по една манекенка, директно да ни агитира? Аман от аматьори. Дано поне да не са им платили много. По-голямо малоумие наистина не съм чувал. Смятах репа-мрепа да правя, заеми да взимам, сега малко по-леко ще го дам!!!
    Не е препоръка...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от coolice
      Това ще е партито на сезона. Ще се забърка опасна смес от много алкохол, жени без половинки, басейн и яки награди.
      Партито ще започне от 19.30 ч. тази сряда на столичния басейн “Виктория” (бул.П.Славейков №12-14). Очаква се да дойдат брокери, портфолио мениджъри, консултанти и анализатори от всички инвестиционни посредници и управляващи дружества заедно със специализираните за капиталовия пазар журналисти. Входът ще е срещу визитна картичка.
      А дали ще се мине с визитка на която пише инвеститор.

      Да не стане като с една от фирмите от дот ком бума които наляха $20млн в 3 дневно парти в вегас от събраните 60 рисков капитал..

      не е съвет


      да разбираме че 4,4-те млн. лв за ремонта на Каблешков ще ги исипят тук ебати кефа
      не е препоръка!!!

      Коментар


      • А дали ще се мине с визитка на която пише инвеститор.
        по-добре "баламурник с много пари" :-D

        Коментар


        • Това ще е партито на сезона. Ще се забърка опасна смес от много алкохол, жени без половинки, басейн и яки награди.
          Партито ще започне от 19.30 ч. тази сряда на столичния басейн “Виктория” (бул.П.Славейков №12-14). Очаква се да дойдат брокери, портфолио мениджъри, консултанти и анализатори от всички инвестиционни посредници и управляващи дружества заедно със специализираните за капиталовия пазар журналисти. Входът ще е срещу визитна картичка.
          А дали ще се мине с визитка на която пише инвеститор.

          Да не стане като с една от фирмите от дот ком бума които наляха $20млн в 3 дневно парти в вегас от събраните 60 рисков капитал..

          не е съвет
          Business as Usual

          Коментар


          • с покана се ходи на това парти
            не е препоръка!!!

            Коментар


            • http://www.investor.bg/?cat=5&id=53528
              видяхте ли това ? Някой ще ходи ли на това парти ? и може ли въобще дребни любопитни инвеститорчета да си пъхат носа там ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Borsalino
                Корк,
                Анализът ти на ситуацията е много добър, макар на този етап да няма цифри и да е по-скоро логически. Но като четох за печалба от около 2.5 лв на акция за 2006, порядъкът на ИПОто за 200 000 акции ми се струва около 10 млн.
                Май наистина презаписването ще е голямо, дори и да се внасят сумите, като за СБС.
                Смущава ме все пак намаляващата печалба при увеличени приходи за 2006 спрямо 2005, но затова сигурно си има обяснение.
                Благодаря Borsalino,не мисля,че кой знае какво ново съм написал,вероятно не само аз,но и доста от хората с опит на борсата могат да стигнат до същите изводи.А и това което съм написал е базирано на поведенито на инвеститорите,в частност,на българските.Като видим проспекта,вероятно ще се получи по задълбочена и сериозна дискусия.
                За цифрите които цитираш по-горе,вероятно си прав,едва ли ще е проблем за пазара да глътне емисия от такъв обем.Въпросът е,дали ще са далновидни мениджърите на най-големите предстоящи ИПО-та,за да не се получи припокриване.Все пак освен Трейс имаме и Лев инс,Енемона и Инвестбанк.
                Но мисля,че в най-лошият случай,ще се получи нещо като случая с листването на ПИБ и КТБ, много близо едно до друго,но с възможност да ползваш освободения ресурс от първото ипо по време ,на второто такова,тоест можеш да играеш и на двете.Това разбира се е по-скоро проблем на дребните риби,за големите няма да е проблем да играят при каквито и да е условия.

                Коментар


                • Корк,
                  Анализът ти на ситуацията е много добър, макар на този етап да няма цифри и да е по-скоро логически. Но като четох за печалба от около 2.5 лв на акция за 2006, порядъкът на ИПОто за 200 000 акции ми се струва около 10 млн.
                  Май наистина презаписването ще е голямо, дори и да се внасят сумите, като за СБС.
                  Смущава ме все пак намаляващата печалба при увеличени приходи за 2006 спрямо 2005, но затова сигурно си има обяснение.

                  Коментар


                  • davaite go az mislq 4e cenata 6te malko viso4ka nooooo da po4akame malko
                    malko se teq 10 % deto ni gi davat trqbva6e pove4e |

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя)
                      Корк, все пак за базите съм права) Повече са, локализирани са из цялата страна....Последните печалби/ приходи на ХДПАТ са по-добри...

                      Успех и на едните, и на другите))
                      Има място под слънцето за всички, защото наистина има много работа по пътищата ни и много пари...чакат да бъдат вложени))
                      Съни,за базите не споря.Друга ми беше мисълта,ти разбра какво имам предвид.
                      Както и при други ипо-та досега, очаквам ,че и при Трейс ще има критично натрупване на добри новини преди ИПО-то.
                      Относно приходите и печалбите,не твърдя ,че ТРЕЙС е по-добре ситуиран от ХДПАТ,но това ИПО,вероятно ще е едно от малкото такива,на които не се гледат толкова показателите,колкото свръхочакванията за същите в близко бъдеще.
                      А и вероятно доста хора ще са доволни и на,да речем 50% ръст на ТРЕЙС от ръста на ХДПАТ .От там и твърдението ми,че в краткосрочен план,растежа при ТРЕЙС е много вероятно да е по-добър отколкото на ХДПАТ.Ако пък голям дял от акциите на ТРЕЙС бъдат придобити от обичайно заподозреният посредник,то нещата мисля,ще си дойдат на местата.
                      Мисля,че при ТРЕЙС има и по ясна структура на собственоста.
                      Разбира се,аз не сравнявам двете дружества,или поне засега не ги сравнявам.Все пак нямаме все още данни.Както казваш и ти Съни по нагоре,има място под слънцето за всички които са в тази сфера,и по-важното ,има пари както за едните,така и за другите.
                      пс
                      Нека поста ми не се смята за противопоставящ ХДПАТ и ТРЕЙС .
                      Мисля,че ИПО-то на ТРЕЙС ще е добър атестат,надценени или подценени са мостовете и пътищата.Ако всичко си е наред с тяханата капитализация,няма място за притеснение.Все пак видяхме,че и при други сериозни ИПО-та,отклонението в цените на най-добрите дружества почти не се промениха или много малко се промениха.Ако не е наред,ще се види,но след като имат сериозен гръб в лицето на Капман,едва ли ще се стигне до нещо драстично.Най-много до здравословна корекция.

                      Това е от мен засега.Като видим проспекта,пак ще коментираме.

                      Коментар


                      • Kvo tolkova go mislite be, hubavo e da imash i ot dvete kompanii

                        Коментар


                        • Корк, все пак за базите съм права) Повече са, локализирани са из цялата страна....Последните печалби/ приходи на ХДПАТ са по-добри...

                          Успех и на едните, и на другите))
                          Има място под слънцето за всички, защото наистина има много работа по пътищата ни и много пари...чакат да бъдат вложени))

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Пепи
                            кork, така е, точно. :-))

                            Ще има ГОЛЯМА борба с лакти. :-))
                            То да е само с лакти,ще се справим ,но ми се струва,че в играта ще има и много зъби,нокти,скубане на коси,подсечки,спъвания,подскоци,бягане с препятствия,овчарски скок,спринт,неочаквани обрати,и вероятно фотофиниш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Joel
                              Кога ще бъде ИПО-то.
                              мисля че за есента, по конкретно септември

                              Коментар


                              • Кога ще бъде ИПО-то.

                                Коментар

                                Working...
                                X