IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ломско пиво (LOMP / LOMSKO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Клиент съм на Бенча, ето и оригиналното писмо:
    ......

    във връзка с началото на публичното предлагане на 900 000 акции (20% от капитала на 'Ломско пиво" АД) от екипът на ИП "Бенчмарк Финанс" АД напомня:



    Параметри на закрит смесен аукцион на БФБ-София, за продажбата на акции от капитала на „Ломско пиво” АД



    Период на аукциона - три дни, с различни параметри както следва:


    I ден

    1 Лот = 10,000 акции

    Минимална цена = 2.12 лева

    Максимална цена = 3.00 лева

    Количество, предлагани акции – 450,000 акции (10% от капитала на „Ломско пиво” АД)


    II ден

    1 Лот = 1 акция

    Минимална цена = 2.22 лева

    Максимална цена = 3.00 лева

    Количество, предлагани акции – 450,000 акции (10% от капитала на „Ломско пиво” АД), както и останалото непродадено от първия ден количество.


    III ден

    1 Лот = 1 акции

    Минимална цена = 2.22 лева

    Максимална цена = 3.00 лева

    Количество, предлагани акции – останалото непродадено от ден Втори количество, в случай че има такова. Не се увеличава допълнително бройката на предлаганите акции.



    Може да подавате пазарни поръчки(за сума в лева) и лимитирани поръчки (брой акции по определена от Вас цена).


    Предлагането ще се осъществи при условията на Приложение № 11 от Правилника на БФБ-София АД и нареждане на директора по Търговия на основание чл.3, ал.4 от Приложение № 11


    Крайна дата за подаване на заявките за първия ден от аукциона е 18. юли. 2007 г., 17:00 ч.

    Крайна дата за подаване на заявките за втория ден от аукциона е 19. юли. 2007 г., 17:00 ч.

    Крайна дата за подаване на заявките за първия ден от аукциона е 20. юли. 2007 г., 17:00 ч.



    Поръчки можете да подавате в офисите на ИП "БенчМарк Финанс" АД.



    Изпращаме информация за дружеството като прикачен файл.









    С уважение,






    Marin Kosturski
    Securities Broker

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Perla
      Правилата на смесения закрит аукцион са пределно ясни и разбираеми. Не виждам защо е цялата тази олелия.
      Е, точно, разбираеми и ясни са, но от Бенч марк говорят за единна цена и коефициент на разпределение. Неща които ги няма в правилата на смесения закрит аукцион. Някъв сериозен гаф е това.
      А уж щяха да измиват срама от Тодорофф

      Коментар


      • Правилата на смесения закрит аукцион са пределно ясни и разбираеми. Не виждам защо е цялата тази олелия.

        Коментар


        • Странен ИП ? Трябва да подаваш поръчките един ден преди деня, за който се отнасят?

          Първоначално изпратено от Zelen
          Първоначално изпратено от Zelen
          От Бенчмарк ми казаха, че цената на удволетворяване ще е еднаква за пазарни и лимитирани поръчки и ще % според презаписването.
          А ето го и написано ( аз съм клиент на Бенчмарк и ми е пратено на е-майла)

          Привет, ...

          Крайна дата за подаване на заявките за първия ден от аукциона е 18. юли. 2007 г., 17:00 ч.

          Крайна дата за подаване на заявките за втория ден от аукциона е 19. юли. 2007 г., 17:00 ч.

          Крайна дата за подаване на заявките за първия ден от аукциона е 20. юли. 2007 г., 17:00 ч.

          ... С уважение,

          Marin Kosturski
          Securities Broker

          Коментар


          • Може да подавате пазарни поръчки(за сума в лева) и лимитирани поръчки (брой акции по определена от Вас цена).

            Всички оферти ще бъдат удовлетворени на една цена( цена на отсичане ).

            При подаване на повече поръчки от заявеното количество ще бъде обявен коефициент на удовлетворение и всички инвеститори ще получат книжа, правопропорционално на заявените бройки.
            Според мен този емайл е гаф или направо скандал /къде ли е Лупо?/, стига разбира се да е автентичен. Надявам се Бенчмарк или Пощенска банка да обявят правилата официално на сайта си, а не чрез апокрифи.

            Описаното в никой случай не е обявеният в проспекта "смесен закрит аукцион" според правилата на борсата. Това си е букбилдинг, само че разтеглен за три отделни дни. По какво се отличава разпределението от това при ПИБ например.

            Не ме разбирайте погрешно, аз бих предпочел технологията от емайла /ако участвам/.
            Но не това е написано във вече одобрения проспект.
            Това ми напомня как в някои закони пише едно, а в правилника за прилагането им друго.

            Коментар


            • Благодарности за ЗЕЛЕНИЯ!!!
              Интересното вече е да влизаме ли на аукцион или да изчакаме вторичната търговия???
              Жена ми не се занимава с капиталови пазари,а с търговия на дребно.
              Всяка вечер си обсъждаме нещата.Тя не може да види големи предимства на ЛОМСКО пред ТОДОРОФ,по-скоро си приличали по потенциал за наша печалба,според нея......малко става работата като кучето на Слънчев Вятър,което много уважавам.....и още се чудя 'кво да правя или да не правя.
              С нетърпение очаквам мненията Ви.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zelen
                От Бенчмарк ми казаха, че цената на удволетворяване ще е еднаква за пазарни и лимитирани поръчки и ще % според презаписването.
                А ето го и написано ( аз съм клиент на Бенчмарк и ми е пратено на е-майла)

                Привет,

                във връзка с началото на публичното предлагане на 900 000 акции (20% от капитала на 'Ломско пиво" АД) от екипът на ИП "Бенчмарк Финанс" АД напомня:



                Параметри на закрит смесен аукцион на БФБ-София, за продажбата на акции от капитала на „Ломско пиво” АД



                Период на аукциона - три дни, с различни параметри както следва:


                I ден

                1 Лот = 10,000 акции

                Минимална цена = 2.12 лева

                Максимална цена = 3.00 лева

                Количество, предлагани акции – 450,000 акции (10% от капитала на „Ломско пиво” АД)


                II ден

                1 Лот = 1 акция

                Минимална цена = 2.22 лева

                Максимална цена = 3.00 лева

                Количество, предлагани акции – 450,000 акции (10% от капитала на „Ломско пиво” АД), както и останалото непродадено от първия ден количество.


                III ден

                1 Лот = 1 акции

                Минимална цена = 2.22 лева

                Максимална цена = 3.00 лева

                Количество, предлагани акции – останалото непродадено от ден Втори количество, в случай че има такова. Не се увеличава допълнително бройката на предлаганите акции.



                Може да подавате пазарни поръчки(за сума в лева) и лимитирани поръчки (брой акции по определена от Вас цена).



                Всички оферти ще бъдат удовлетворени на една цена( цена на отсичане ).



                При подаване на повече поръчки от заявеното количество ще бъде обявен коефициент на удовлетворение и всички инвеститори ще получат книжа, правопропорционално на заявените бройки.



                Крайна дата за подаване на заявките за първия ден от аукциона е 18. юли. 2007 г., 17:00 ч.

                Крайна дата за подаване на заявките за втория ден от аукциона е 19. юли. 2007 г., 17:00 ч.

                Крайна дата за подаване на заявките за първия ден от аукциона е 20. юли. 2007 г., 17:00 ч.



                Поръчки можете да подавате в офисите на ИП "БенчМарк Финанс" АД.



                Изпращаме информация за дружеството като прикачен файл.









                С уважение,






                Marin Kosturski
                Securities Broker

                Коментар


                • Ако съм разбрал правилно правилата, всички лимитирани над цената на отсичане се изпълняват изцяло.
                  При пазарните няма да има значение по-големият размер на поръчките спрямо предлаганите акции /презаписване/, защото излиза, че според критерия време на подаване на поръчките ще има пазарни удовлетворени изцяло, една пазарна удовлетворена частично и пазарни, които няма да се удовлетворят защото са подадени по-късно.
                  Т.е пазарните не се изпълняват пропорционално.
                  Така ли е или съм грешка?
                  Не-заслужил инвеститор

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                    ... на Дианчето паричките от Еурохолда че се насипат на ИПОто, та сме касметлии, щото кадето е Дианчето, идва си и печалбичката
                    Какво Дианче, какви парички, каква печалбичка? Дай някакъв превод

                    Коментар


                    • Re: Начална дата и условия на аукциона на Ломско Пиво АД

                      Borsalino
                      Първоначално изпратено от PDP
                      Съгласно заявления от ИП Бенчмарк финанс АД за регистрация на емисия на смесен закрит аукцион при условията на Приложение № 11 от Правилника на БФБ-София АД и нареждане на директора по Търговия на основание чл.3, ал.4 от Приложение № 11 уведомяваме, че предлагането на Ломско пиво АД ще стартира при следните параметри:
                      Дружество: „Ломско пиво” АД;
                      ISIN код на емисията: BG1100043071;
                      Борсов код: LOMSKO;
                      Инвестиционен посредник: ИП Бенчмарк финанс АД;
                      Борсов посредник: Марин Костурски № 20907;
                      Брой акции, предложени за продажба: 900 000 /деветстотин хиляди/ броя акции;
                      Аукциона ще бъде проведен в рамките на три търговки сесии при следната схема за продажба на акциите:
                      I ден
                      Брой акции, предложени за продажба: 450 000 /четиристотин и петдесет хиляди/ броя акции;
                      Брой пазарни партиди, предмет на поръчката за продажба: 45 /четиридесет и пет/ партиди;
                      Първоначална цена за една пазарна партида: мин. цена 2.12 лв. /два лева и дванадесет стотинки/ – мак. цена 3.00 лв. /три лева/;
                      Определена пазарна партида за търговия: 1 лот = 10 000 бр. акции;
                      Дата на първия ден за търговия: 19.07.2007г.;
                      Поръчката е за сметка на клиент

                      II ден
                      Брой акции, предложени за продажба: 450 000 /четиристотин и петдесет хиляди/ броя акции;
                      Първоначална цена за една пазарна партида: мин. цена 2.22 лв. /два лева и двадесет и две стотинки/ – мак. цена 3.00 лв. /три лева/;
                      Определена пазарна партида за търговия: 1 лот = 1 бр. акция;
                      Брой пазарни партиди, предмет на поръчката за продажба: 450 000 /четиристотин и петдесет хиляди/ броя акции, както и останалото непродадено количество от първия ден
                      Дата на втори ден за търговия: 20.07.2007г.
                      Поръчката е за сметка на клиент

                      III ден
                      Брой акции, предложени за продажба: Непродаденото количество акции от втория ден, в случай че има такова
                      Първоначална цена за една пазарна партида: мин. цена 2.22 лв. /два лева и двадесет и две стотинки/ – мак. цена 3.00 лв. /три лева/;
                      Определена пазарна партида за търговия: 1 лот = 1 бр. акция;
                      Брой пазарни партиди, предмет на поръчката за продажба: Непродаденото количество акции от втория ден;
                      Крайна дата за търговия: 23.07.2007г.;
                      Поръчката е за сметка на клиент
                      Предлагането ще се осъществи посредством регистрация на листинг “LIST” в системата за търговия на борсата.
                      Ами аз пък си мисля, че всичко си е пределно ясно и думата "МОЖЕ" е много определяща в този случай.

                      Защото на въпроса, какво можеш да правиш освен да "копаш".
                      Шопа отговорил "Ми можем и да не копам"

                      Коментар


                      • ОК,така ми каза днес по телефона техен служител,но понеже не беше много сигурен,се разбрахме понеделник да видим как ще изглежда точно формуляра за поръчка.Тоест - какви са условията точно на този смесен закрит аукцион.Никъде не пишело,че ще е точно по описанието,дадено на сайта на БФБ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Джаст А Трейдър
                          Ако времето на подаване на поръчката ще е критерий,то брокерите ще се надцакват и ще правят каквото си искат зад гърба на клиентите си.........МИСЛЯ,ЧЕ НЯМА ДА Е ТАКА!
                          От Бенча са казали,че ще цепят лотовете от първия ден при презаписване (% удовлетворение),което също не ми звучи нормално - то нали затова е лот (мин. количество за покупка).....
                          Аз предпочитам да вярвам не на "от Бенча са казали", а на публикуваното от тях.

                          http://www.benchmark.bg/Files/Upload...sume_final.pdf

                          стр. 50
                          Настоящият проспект е за регистриране на цялата емисия в размер на 4,500,000 акции на „Ломско пиво” АД в регистър по чл.30,ал.1,т.3 от Закон за Комисията за финансов надзор с цел търговия на Неофициален пазар на „БФБ-София” АД. При продажбата на до 900,000 акции на Емитента при условията на смесен закрит аукцион ако всички 900,000 броя акции, предложени за продажба от мажоритарния акционер бъдат закупени преди крайния срок на публичното предлагане, той може да предложи допълнителни акции за продажба в размер до допълнителни 20% от капитала.
                          В случай, че до крайния срок на продажба на 900,000 броя акции, не бъдат закупени всички ценни книжа от предложените, на борсата се регистрират единствено сделките, за които са подадени поръчки.
                          След приключване на аукциона и след определяне на цената на отсичане, от лимитираните поръчки се удовлетворяват единствено тези, които са предложили цена, равна или надхвърляща цената на отсичане. Изпълняват се всички пазарни поръчки по среднопретеглената цена на изпълнимите лимитирани поръчки, чиято
                          обща стойност няма да надвиши предварително зададената сума.
                          Оказва се, 900 те хиляди акции може всъщност да се окажат два пъти по толкова, ако има презаписване при добра за емитента цена, странно че в днешните съобщения това го няма. Но не виждам вариант за пропорционално изпълнение при презаписване.
                          От правилата на борсата излиза и че някои лимитирани ще бъдат изпълнени на цени под пазарните, стига всичко да не отиде към тавана.
                          Впрочем, г-н PDP сигурно ще ни осведоми дали борсовите правила за смесения закрит аукцион са валидни, или има други.

                          Коментар


                          • 1.Ако участваме колко можем да спечелим?
                            2.По кой път ще върви дружеството?
                            а)източване Енемонско - най-лошият случай
                            б)стабилно развитие и мениджмънт - най-вероятният случай
                            в)скъпа продажба на чужд инвеститор - мечта....

                            .....ако ще ми (ни) вади по 0,5 млн. годишно - за какво ми е????
                            я,да скачам в CORP ВЕДНАГА и да си ги мерим юли '08 !!!

                            Коментар


                            • Но пък пак ще дойде лято, след по-малко от година.

                              Коментар


                              • Абе латото е добре за продажбите, ама иде зима!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X