IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ломско пиво (LOMP / LOMSKO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Каквото и да си говорим SPO-то си е доста добро. Добре балансирани цени, добри финансови отчети и прогнози. Подобрение на качеството на продукцията на предприятието (най-вече Шопско), Алмус все още малко куца, като качество (поне според мен), но Шопско и София са доста добри продукти. Като се вземе в предвид и разширяването на търговската мрежа (Румъния и София), звучи добре като цяло.


    P.S. Лично мнение формирано от информацията на сайта на компанията и предходни коментари.

    Коментар


    • Ако времето на подаване на поръчката ще е критерий,то брокерите ще се надцакват и ще правят каквото си искат зад гърба на клиентите си.........МИСЛЯ,ЧЕ НЯМА ДА Е ТАКА!
      От Бенча са казали,че ще цепят лотовете от първия ден при презаписване (% удовлетворение),което също не ми звучи нормално - то нали затова е лот (мин. количество за покупка).....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Borsalino
        Първоначално изпратено от Zelen
        От Бенчмарк ми казаха, че цената на удволетворяване ще е еднаква за пазарни и лимитирани поръчки и ще % според презаписването.
        Ами Бенчмарк да преговорят правилата за закрития аукцион, Hakkinen пусна линк вече. Там има и подробни примери с цифрички, дори и аз ги разбрах.
        http://www.bse-sofia.bg/pdf/Mixed_au...escription.pdf

        При този аукцион или ти изпълняват поръчката или не, отчита се и времето на подаване, ако се получи презаписване. Няма частично изпълнение, аф или даф... Или джаф.
        Демек каквото пазаря каже. След толкова чудене как са ни манипулирали на букбилдингите май по добре всичко или нищо ама поне да е честно и ясно на всички.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
          Перла, ти мани кучето, не ражда тва мойто, ами виж дали не е дошло некое коте на твоя адрес.
          абе като цело убаво е ИПО-то, не е като некои по-предишни ИПОта - оставили са нещо и за играчите. Най-накрая все пак...
          Да и на мен ме гложди непрекъснато еретичната мисъл кой е дал тон да няма този път лакомия
          Бенчмарк? Пощенска? Енемона?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zelen
            От Бенчмарк ми казаха, че цената на удволетворяване ще е еднаква за пазарни и лимитирани поръчки и ще % според презаписването.
            Ами Бенчмарк да преговорят правилата за закрития аукцион, Hakkinen пусна линк вече. Там има и подробни примери с цифрички, дори и аз ги разбрах.
            http://www.bse-sofia.bg/pdf/Mixed_au...escription.pdf

            При този аукцион или ти изпълняват поръчката или не, отчита се и времето на подаване, ако се получи презаписване. Лимитираните се изпълняват по заявената цена, а не по средна. Няма частично изпълнение, аф или даф... Или джаф. Или мяу...

            Коментар


            • Перла, ти мани кучето, не ражда тва мойто, ами виж дали не е дошло некое коте на твоя адрес.
              абе като цело убаво е ИПО-то, не е като некои по-предишни ИПОта - оставили са нещо и за играчите. Най-накрая все пак...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                Цена 2,12 2,22 3
                P/E 12,17 12,74 17,22
                Тва чудесно Перла, ама как да ги сметнеме се чуда па да ти кажа имаме си ние с големото куче съвсем странен подход - все гледаме сами да си насметаме, па после сравняваме с некой друг резултат в тоя случай видехме в прогнозата за 2007 - печалба нетна 500 хил и нещо нека да е 550 хил.лева /не се циганиме за запетйките в резултата/, после бр.акции = 4,5Мил. тва дава незнам колко... за П/Е имах напредвид... и ако акциата е 3лв., есте.... та 17 ми се види убаво, ама ...
                Дай да завада и аз едно куче от тая порода колко му земаш кога че ги ражда?

                Коментар


                • Цена 2,12 2,22 3
                  P/E 12,17 12,74 17,22
                  Тва чудесно Перла, ама как да ги сметнеме се чуда па да ти кажа имаме си ние с големото куче съвсем странен подход - все гледаме сами да си насметаме, па после сравняваме с некой друг резултат в тоя случай видехме в прогнозата за 2007 - печалба нетна 500 хил и нещо нека да е 550 хил.лева /не се циганиме за запетйките в резултата/, после бр.акции = 4,5Мил. тва дава незнам колко... за П/Е имах напредвид... и ако акциата е 3лв., есте.... та 17 ми се види убаво, ама ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                    убаво, убаво Перла,
                    ама да не бъркаме с П/Е-то нещо ? сигурно ли е, че е 17 на 3лв за акция
                    Цена 2,12 2,22 3
                    P/E 12,17 12,74 17,22
                    P/S 1,27 1,33 1,79
                    P/BV 1,45 1,52 2,05

                    http://www.investor.bg/?cat=5&id=52629

                    Коментар


                    • убаво, убаво Перла,
                      ама да не бъркаме с П/Е-то нещо ? сигурно ли е, че е 17 на 3лв за акция

                      Коментар


                      • Някои има ли инфо Енемона как ще излезе - пак на смесен закрит аукцион или букбилдинг.

                        Защото ако е букбилинг много се притеснявам да не почнат пазърлъците за алокейшъна на основание кой колко е дал за Ломско Пиво ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                          Сещам се но нали затова има таван от 3.00
                          Е па значи излява тогава сичко на макс кво да му мислиме диапазоните...
                          Да ама на P/E 17 и нещо и P/BV 2.05 ...

                          Коментар


                          • Сещам се но нали затова има таван от 3.00
                            Е па значи излява тогава сичко на макс кво да му мислиме диапазоните... в случай на збъркана оферта говориме де да не се юрнеме сега сички да грабим на макс спокойно има и 2ри ден тва малко наприличва на Тодоров - на неколко етапа е само къде нема "подобряване" на офертата на дугия етап как си беше на Тодоров...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Слънчев вятър
                              Да и мен това което ме радва в случая, че всичко е много добре премерено и избрано. Ако бяха някой други с тези данни от 6 месечието щяха да преместят тавана на 3.50/4.00 но не го направиха което е похвално.
                              Да бе да, ако има презапис само с пазарните и некой збърка случайно офертичката та пусне /л/имитирана на 9,20 вместо на 2,90 примерно какво става Перла, сещаш ли се..
                              ...ще измият срама от...
                              не знаеме какво ще умият, ама некой инвеститор да не се окъпе у жегата сам-самичък...
                              Сещам се но нали затова има таван от 3.00 така, че коментара ти е по принцип основателен но за случая на Ломско е неуместен и слава богу

                              Коментар


                              • От Бенчмарк ми казаха, че цената на удволетворяване ще е еднаква за пазарни и лимитирани поръчки и ще % според презаписването.

                                Коментар

                                Working...
                                X