IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ломско пиво (LOMP / LOMSKO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Borsalino
    Аз имам още един технически въпрос. Как и кога ще бъдат уведомени участниците дали са им класирани заявките?
    Специфичният случай е заявка на цена точно равна на цената на отсичане. Тъй като има и фактор време, подалият такава заявка няма как да разбере класиран ли е. Парите му остават блокирани до официално съобщение, и ако е участвал в четвъртък и няма съобщение, парите му остават блокирани и петък.
    Първо информацията ще стигне до брокерите, защото сделките ще излизат в брокерските терминали.
    Аз ще се свържа с брокер по телефона и ще предавам резултата веднагически тук във форума, както и друг път.

    Очаквайте резултата около 11:02-03-04
    тоест няколко минути след края на срока за подаване на оферти, който е 11:00 ч.

    Поздрави,
    Мариян

    Коментар


    • Аз имам още един технически въпрос. Как и кога ще бъдат уведомени участниците дали са им класирани заявките?
      Специфичният случай е заявка на цена точно равна на цената на отсичане. Тъй като има и фактор време, подалият такава заявка няма как да разбере класиран ли е. Парите му остават блокирани до официално съобщение, и ако е участвал в четвъртък и няма съобщение, парите му остават блокирани и петък.

      Коментар


      • Ясно! Вече съм спокоен!

        Безкрайно много благодаря на всички за помоща!

        Безброй успехи ви желая!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Здравко
          Същото важи и за ИП-тата?! Прав ли съм?

          А бе, човек, ти да не си решил да прецакваш ИП-то си? Да знаеш, че отсега си загубил битката (и войната като цяло). Не се тормози от очевАдното, преди всичко - спокойствие и без бързане - тия пари да не са ти паднали от небето?...

          Успех в надцакването! И нали знаеш, че си предупреден вече, кой ще бъде прецаканият!

          Съвсем лично виждане!
          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Здравко
            Същото важи и за ИП-тата?! Прав ли съм?

            Да прав си!
            Важи за всички!

            Коментар


            • Същото важи и за ИП-тата?! Прав ли съм?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Здравко
                Т.е. ще се търгуват след приключен сетълмент. И в моя казус - в Четвъртък? Нали не бъркам?!
                E, в твоя казус сетълмента е в понеделник следобяд, следователно - търговия във вторник
                "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                Коментар


                • Т.е. ще се търгуват след приключен сетълмент. И в моя казус - в Вторник? Нали не бъркам?!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Здравко
                    PDP, мерси за бързата реакция. Но все още не ми е съвсем ясно...

                    Купувам две лота в Четвъртък. В 11 часа е аукциона. Това означава ли, че в 11 и една ще мога да продавам? А ако аз не мога (защото съм Кобос), ИП ще могат ли да продават. Т.е. дали ще стане както с Тодороф - ИП можеха да търгуват два дни преди Кобосите...

                    Моля за помощ!!!

                    Питам толкова настоятелно, защото за себе си съм решил, че ако не разбера тези детайли (за които задавам въпроос) ще се откажа да участвам. А ми се иска да си купя, но не обичам хазарните изпълнения....
                    Ценните книжа пристигат по сметката на купувача на Т+2

                    Коментар


                    • PDP, мерси за бързата реакция. Но все още не ми е съвсем ясно...

                      Купувам две лота в Четвъртък. В 11 часа е аукциона. Това означава ли, че в 11 и една ще мога да продавам? А ако аз не мога (защото съм Кобос), ИП ще могат ли да продават. Т.е. дали ще стане както с Тодороф - ИП можеха да търгуват два дни преди Кобосите...

                      Моля за помощ!!!

                      Питам толкова настоятелно, защото за себе си съм решил, че ако не разбера тези детайли (за които задавам въпроос) ще се откажа да участвам. А ми се иска да си купя, но не обичам хазарните изпълнения....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Здравко
                        А кога ще може да се търгуват акциите през Кобос? Т.е., ако взема акции Четвъртък, кога бих могъл да продавам?

                        На 13 юли 2007 г., Съветът на директорите на Българска фондова борса регистрира на “Неофициален пазар на акции”, сегмент “А”, емисия обикновени, безналични, поименни, свободно прехвърляеми акции на Ломско пиво АД, с присвоен борсов код LOMSKO.

                        Размерът на капитала на дружеството е 4 500 000 лв., разпределени в 4 500 000 акции с номинална стойност от 1 лев за брой. За търговия ще бъдат предложени 20% от капитала на дружеството. Датата на въвеждането за търговия е 19 юли 2007 г. (четвъртък).

                        Предметът на дейност на дружеството е производство на пиво и свързаните с това дейности и услуги, търговска дейност в страната и чужбина, както и осъществяване на всякаква стопанска дейност не забранена от закона.

                        Коментар


                        • А кога ще може да се търгуват акциите през Кобос? Т.е., ако взема акции Четвъртък, кога бих могъл да продавам?

                          Коментар


                          • !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                            2007-07-17 - Съобщение от БФБ София АД
                            Във връзка с допусната техническа грешка относно параметрите на публичното предлагане на Ломско пиво АД /LOMSKO/ по реда на Приложение № 11 към Правилника на борсата, уведомяваме, че на 19.07.2007 г. минималната цена за една пазарна партида е 21 200 лв., а максималната - 30 000 лв.


                            Кога за последно БФБ са правили смесен закрит аукцион знае ли някой?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Perla
                              Вярно ли е, че са сключили договор с втори румънски дистрибутор?
                              В началото на месец юли 2007 Ломско пиво АД успешно финализира преговорите с втори румънски дистрибутор на алкохолни, безалкохолни напитки и храни. Като резултат беше подписан договор за износ на пълния асортимент от марките Almus и Sofia Premium Lager в региона на Букурещ и други големи градове, в които работи дистрибуторската мрежа на румънския партньор – Констанца, Крайова и др. По този начин значително се разширява териториалният обхват на реализация на българската бира в северната ни съседка.

                              Партньорите на Ломско пиво АД имат изградена собствена дистрибуторска мрежа с над 500 точки на разпространение само на територията на Букурещ. Компанията работи в тясно сътрудничество с двете най-големи търговски вериги в страната – PIC и METRO Romania.
                              --------------------

                              Мнението НЕ е препоръка за покупка и/или продажба на акции!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от La Costa
                                И още един въпрос към г-н Прокопиев:

                                При положение, че печалбата на Ломско пиво за шестмесечието е 401 хил. лева, актуална ли е все още прогнозата за 2007 г. за 567 хил лева или тя значително ще бъде преизпълнена?

                                Благодаря ви!
                                В "деня за размисъл" пред аукциона точно предпочитам да отговоря, че лично аз вярвам, че ще бъде преизпълнена прогнозата за 2007 година. Тепърва предстоят силните месеци за пивоварите резултатите от които ще бъдат видни в отчета за третото тримесечие.

                                Мнението ми е лично и НЕ е препоръка за покупка и/или продажба на акции!

                                Коментар

                                Working...
                                X