IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ломско пиво (LOMP / LOMSKO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Za men nai-dobriq metod e s opredelena cena (edna za vsichki), kakto beshe pri CHIM

    Коментар


    • Е, вече разбрах защо всички предпочетоха метода BOOK- BUILDING.

      Коментар


      • Тия палячовци от БФБ пак отвориха цирка :lol:

        Коментар


        • СПЕЦИАЛЕН ПОЗДРАВ ЗА ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ ОТ БФБ С ПЕСЕНТА "НЯМА БИРА"[img]
          [/img]

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца
            Във връзка с възникнал технически проблем, аукционът на Ломско пиво АД ще бъде отложен.


            Смях, Смях, Смях...
            "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца
              Във връзка с възникнал технически проблем, аукционът на Ломско пиво АД ще бъде отложен.

              Мила родна картинка!

              Коментар


              • Във връзка с възникнал технически проблем, аукционът на Ломско пиво АД ще бъде отложен.

                Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Здравко
                  PDP, мерси за бързата реакция. Но все още не ми е съвсем ясно...

                  Купувам две лота в Четвъртък. В 11 часа е аукциона. Това означава ли, че в 11 и една ще мога да продавам? А ако аз не мога (защото съм Кобос), ИП ще могат ли да продават. Т.е. дали ще стане както с Тодороф - ИП можеха да търгуват два дни преди Кобосите...

                  Моля за помощ!!!

                  Питам толкова настоятелно, защото за себе си съм решил, че ако не разбера тези детайли (за които задавам въпроос) ще се откажа да участвам. А ми се иска да си купя, но не обичам хазарните изпълнения....
                  Аман от състезатели! Някои хора се изживяват като някакви джедаи, които са в постоянна война с Империята, демек ИП-тата.

                  А сега сериозно: ИП търгуват ПРЕДИМНО ЗА КЛИЕНТИ. Здравко, щом си кобос и търгуваш, значи си КЛИЕНТ на ИП. Щом си КЛИЕНТ, значи ИП получава комисионни от теб и ти предоставя услугата инвестиционно посредничество. Щом ИП ти предоставя услуга, а ти му плащаш, значи сте в договорни отношения, а не в състояние на война. Освен това, щом си КЛИЕНТ в договорни отношения с ИП, той трябва да изпълнява твоите нареждания (поръчки) и ти имаш право да се обадиш на СВОЯ БРОКЕР. Брокерът не е министър, следователно можеш да му се обадиш. След като му се обадиш, можеш да го попиташ за всичко, което питаш тук и ти отговарят не много по-светнати от тебе.

                  Моят брокер никога не е отказал да говори с мен, да ми отговаря на въпросите, да ми разяснява правилата и т.н. При моя брокер мога да подам поръчка по телефона. Та когато "както с Тодороф - ИП можеха да търгуват два дни преди Кобосите", моето ИП търгуваше ЗА МЕН два дни преди теб по една много проста причина: аз се обадих по телефона, а ти си чакал да видиш книжата в Кобоса. Така че направи си труда да дръннеш една жица на брокера си и да се разбереш с него. И ако не те удовлетворява обслужването, си намери друг брокер.

                  А причината да не виждаш книжата си в кобоса до Т+2 или Т+3 не е световната конспирация на ИП-тата срещу Кобосите, а е чисто техническа - системата е направена така, че поддържа виртуални салда само за книжата, купени чрез нея. Системата няма как да знае, че ти си купил нещо чрез офлайн поръчка. Затова виждаш книжата чак когато се появят в реалното салдо.

                  Коментар


                  • Охранители Убиха Шведски Турист

                    Охранители Убиха Шведски Турист

                    http://www.youtube.com/watch?v=uZpVXCFk3qo

                    http://www.vbox7.com/play:53c9d26a

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ReadOnly
                      Явно си решил да купуваш акции на Ломско за поне 22-30 хил лева, а дори не знаеш правилата на аукциона! При това положение как очакваш да си купиш на добра цена и да надхитриш ИПтата?
                      Благодаря за критиката ! ... позитивна е Само не разбирам какво значи да надхитриш? кажете вие как ще играете тогава. Аз мисля да пусна лимитирана на 23.35*10к за първия ден
                      е как ще го направиш като заявки се вземаха до 17 часа днес ?ако знаеш как кажи ни!

                      Коментар


                      • Явно си решил да купуваш акции на Ломско за поне 22-30 хил лева, а дори не знаеш правилата на аукциона! При това положение как очакваш да си купиш на добра цена и да надхитриш ИПтата?
                        Благодаря за критиката ! ... позитивна е Само не разбирам какво значи да надхитриш? кажете вие как ще играете тогава. Аз мисля да пусна лимитирана на 23.35*10к за първия ден

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Джаст А Трейдър
                          И за обикновен инвеститор никаква сигурност за времето на заявката....
                          аз си подадох пазарна и ми дадоха час на заявката ,верно че няма сигорност ама кво от това ако искате сигорност чакайте вторичното предлагане ,а за големите поръчки за първия ден според мен важат правилата като за втория т.е. никаква разлика всичко е по формулата по приложение 11 мисля че беше. и цената на отсичане ще бъде на база 450к които са запазени за първия ден ,за втория ще си има друга цена на отсичане ако има презаписване де.това са си мои расъждения никой да не ми се вързва!успех!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ReadOnly
                            Имам няколко питанки за аукциона - помогнете, моля:

                            мога ли да подавам пазарна поръчка за първия ден - утре (когато лота е 10000 акции)? ... или само лимитирани и те се класират и се изпълняват по цена за лот?

                            Също за първия ден - при евентуално презаписване, какво се случва?

                            ако е коментирано - сори... аз продължавам да се ровя
                            Явно си решил да купуваш акции на Ломско за поне 22-30 хил лева, а дори не знаеш правилата на аукциона! При това положение как очакваш да си купиш на добра цена и да надхитриш ИПтата?

                            Уважаеми клиенти,


                            Във връзка с провеждането на смесен закрит аукцион за продажбата на 900 000 /деветстотин хиляди/ броя обикновени безналични акции с право на глас от капитала на „Ломско пиво” АД, Ви уведомяваме за следното:

                             краен срок за подаване на заявки за участие към ИП ....... до 10:30 ч. на всяка от посочените дати, както следва: 19.07.2007г., 20.07.2007г. и 23.07.2007г..
                             обявяване на резултатите от аукциона – след 11:00 ч. на всяка от посочените дати, както следва: 19.07.2007г., 20.07.2007г. и 23.07.2007г..

                            Аукционът ще бъде проведен в рамките на три търговки сесии при следната схема за продажба на акциите:

                            Първи ден - 19.07.2007г.
                            Брой акции, предложени за продажба: 450 000 /четиристотин и петдесет хиляди/ броя акции;
                            Определена минимална пазарна партида за търговия: 1 лот = 10 000 бр. акции !
                            1 лот = минимален брой акции, който може да се закупи чрез подаване на една поръчка;
                            Брой пазарни партиди, предмет на поръчката за продажба: 45 /четиридесет и пет/ партиди;
                            Първоначална цена за една пазарна партида: минималната цена за една пазарна партида е 21 200 лв. /двадесет и един хиляди и двеста лева/, а максималната - 30 000 лв. /тридесет хиляди лева/

                            Втори ден - 20.07.2007г.
                            Брой акции, предложени за продажба: 450 000 /четиристотин и петдесет хиляди/ броя акции;
                            Определена минимална пазарна партида за търговия: 1 лот = 1 бр. акция;
                            1 лот = минимален брой акции, който може да се закупи чрез подаване на една поръчка;
                            Брой пазарни партиди, предмет на поръчката за продажба: 450 000 /четиристотин и петдесет хиляди/ броя акции, както и останалото непродадено количество от първия ден

                            Първоначална цена за една пазарна партида: мининимална цена 2.22 лв. /два лева и двадесет и две стотинки/ – максимална цена 3.00 лв. /три лева/;

                            Трети ден - 23.07.2007г.
                            Брой акции, предложени за продажба: Непродаденото количество акции от втория ден, в случай че има такова
                            Определена минимална пазарна партида за търговия: 1 лот = 1 бр. акция;
                            1 лот = минимален брой акции, който може да се закупи чрез подаване на една поръчка;
                            Брой пазарни партиди, предмет на поръчката за продажба: Непродаденото количество акции от втория ден;
                            Първоначална цена за една пазарна партида: минимална цена 2.22 лв. /два лева и двадесет и две стотинки/ – максимална цена 3.00 лв. /три лева/;

                            Заявки можете да подавате в офисите на ИП.......... или да изпратите на e-mail: ........, като поръчките, подадени по e-mail освен точни параметри следва да съдържат и Вашите три имена и ЕГН / за юридически лица точно наименование и БУЛСТАТ/.



                            Видове поръчки:

                             Лимитирани – поръчки за брой акции, в които е посочена цената, която инвеститорът е готов да заплати за предлаганите акции;
                            Забележка: Лимитираните поръчки са с цени до втори знак след десетичната запетая.

                             Пазарни – поръчки, в които е посочена общата сума, която инвеститорът е готов да вложи в предлаганите акции по цена, каквато бъде определена в резултат на проведения аукцион.

                            Забележка: Пазарните поръчки са само за сума в лева. Пазарни поръчки за брой акции не се приемат.

                            Комисиона за участие

                            За участие в аукциона за акциите на „Ломско пиво” АД се заплаща стандартната комисиона за търговия за всяка удовлетворена поръчка.

                            Заплащане на акциите

                            Заплащането на акциите ще се извършва със средствата, налични по Вашата клиентска подсметка при ИП .........
                            Поздрави
                            Описание на смесения закрит аукцион

                            Коментар


                            • И за обикновен инвеститор никаква сигурност за времето на заявката....

                              Коментар


                              • Имам няколко питанки за аукциона - помогнете, моля:

                                мога ли да подавам пазарна поръчка за първия ден - утре (когато лота е 10000 акции)? ... или само лимитирани и те се класират и се изпълняват по цена за лот?

                                Също за първия ден - при евентуално презаписване, какво се случва?

                                ако е коментирано - сори... аз продължавам да се ровя

                                Коментар

                                Working...
                                X