IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ломско пиво (LOMP / LOMSKO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Май, това са отговорите на въпросите ни.
    На мен ми харесват прогнозите и особено осигуряването на бъдещата суровина...)

    Коментар


    • da me izviniavate ama produktite na lomsko pivo dali izobshto se prodavat v BG che ne sam gi vijdal nikade? ili samo za iznos raboti?
      Too many people are thinking of security instead of opportunity. They seem to be more afraid of life

      Коментар


      • За 2008 г. Ломско пиво планира износът да възлезе на 30% от производството
        03.12.2007 15:02 ( LOMSKO )


        Ломско пиво планира износът за Румъния и за други страни от Европейския съюз за следващата година да възлезе на над 30% от производството на пивоварната и да бъде реализиран чрез увеличаване на произвежданите количества пиво, съобщават от Ломско пиво.

        Освен износ на продукция за Румъния е заявен дистрибуторски интерес и от други страни в Европейския съюз. Експерти на Ломско пиво са разработили проект, чрез който дружеството ще се възползва от възможността да плаща само 50% от определения в Румъния акциз. Това ще доведе не само до по-висока конкурентоспособност, но и до значително повишение на нормата на печалба от изнасяната за северната ни съседка бира, се казва още в прессъобщението на пивоварната. Тази възможност в Румъния се предлага за пивоварни от Европейския съюз с производство до 200 000 хектолитра годишно и е съгласувана и одобрена от регулативните органи на ЕС.

        Ломско пиво планира в началото на 2008 година да основе дъщерно дружество в Румъния с цел посрещане на високия интерес от страна на по-малките дистрибутори.

        Дружеството е осигурило и над 70% от необходимия за 2008 година пивоварен ечемик на цени по-ниски от пазарните. В резултат на това следващата година се очаква ръст не само в приходите на дружеството, но и в нормата на печалба спрямо 2007 година.

        На 6 декември 2007 на смесен закрит аукцион ще бъдат предложени 900 000 акции на Ломско пиво АД. Пазарната партида за търговия е 1 лот = 1 акция при минималната цена за акция 3,50 лв., като няма да има максимална лимитирана цена. На аукциона може да се участва както с лимитирани, така и с пазарни поръчки.

        Инвестиционният посредник, през който ще бъдат предложени акциите на Ломско пиво, е Бенчмарк Финанс АД. Броят на акциите, които ще бъдат предложени на аукциона, представляват 20% от капитала на пивоварната. При успешна реализация на аукциона дружеството ще има free-float от над 45%. В момента се водят преговори за продажба на останалите 51%, които след аукциона на 6 декември ще останат притежание на АгроИнвест Инженеринг АД. Очаква се пивоварната изцяло да смени мажоритарния си собственик до средата на 2008 година.
        haide de 4akame go i nie tozi nov sobstvenik da se pokaje... koi li moje da e toi?!?

        Коментар


        • Всеки ПР-специалист ще обясни, че когато има проблем между дадена компания и нейните публики /в случая инвеститорската общност/, най-доброто, което компанията може да направи е да обясни бързо, точно и ясно какъв е проблемът, кое е довело до него и какво се прави за неговото отстраняване. Само така компанията ще запази имиджа си, а щраусовата тактика на заравяне на главата в пясъка не само не помага, а и много вреди. Все се надявам, че рано или късно България ще се присъедини към белия свят, в който имиджът на компанията е един от основните показатели за вземане на едно или друго решение, свързано с компанията /било инвеститорско такова, било избор на компанията като партньор в бизнеса или каквото там се налага/. Не му прави чест на господина Прокопиева да си мълчи, още повече, че на борсата се търгуват и две дъщерни дружества на Енемона. Но, вероятно, корпоративният имидж не е нещо на което този мениджмънт държи...
          За мое съжаление, обаче, трябва да отбележа, че горе-долу същите реакции имаше и покрай ИПО-то на Монбат. Първоначално разочарование от Елана, недоверие към Монбат, упреци към мениджмънта...а сега това е една от най-обичаните акции. Иска ми се да вярвам, че мениджмънтът на Монбат се е поправил, взел си е бележка и е изненадал приятно инвеститорската общност. Остава ни да се надяваме, че може същото да се случи и с Енемона. Ако не се случи, то аз не бих съжалявала, че от Елана ми оставиха само трохи .

          Коментар


          • Някой ще ме светне ли как се учства в аукцион като този за ломско?
            "Живота е това,което ни се случва сега докато правим планове за бъдещето"Дж. Ленън

            Коментар


            • PDP, що за гьонсуратлък е това, което вършиш?
              Ти срам нямаш ли?
              ФОРЕКС ФОРУМ - forex системи, forex брокери, forex коментари, forex, forex, forex

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ПИЧ
                Това което предстои е Аукцион за вторично предлагане на акции от настоящия акционер към публиката, т.е предлагат се още 20% (900 хил.броя акции) - така ли е ?
                Да, точно така е - качва се фрий флоута
                Истината е винаги някъде по средата

                Коментар


                • Това което предстои е Аукцион за вторично предлагане на акции от настоящия акционер към публиката, т.е предлагат се още 20% (900 хил.броя акции) - така ли е ?

                  Коментар


                  • Г-н Прокопиев,

                    Не ви ли се струва малко странно да търсите въпроси тук при положение, че има цяла тема с въпроси към вас?

                    Какво толкова да ви питаме? От към инвестиции, нови марки бира, нови пазари, бъдещи планове на мажоритаря и т. н. повечето информация е отдавна известна и надали има кой знае какво да се каже вече.

                    Остават обаче много въпроси към мажоритаря що се отнася до понятия като "доверие, прозрачност, коректност", а всеки инвеститор знае, че тези въпроси са далеч по-важни от това кога, къде и колко хектолитра са продадени.

                    Та моят първи въпрос е как очаквате да спечелите доверието на нови инвеститори в Ломско, при положение, че много от вашите потенциални инвеститори в Енемона и Ломско пиво останаха с доста разочаровани от ИПОто на Енемона? Настроенията на инвестиционната общност много добре са изразени в следното мнение:
                    Първоначално изпратено от NOK
                    Това което стана е изключително грозно и непрофесионално както от страна на емитента, така и от страна на мениджърите по емисията. Пълна дезинформация и прилагане на двойни стандарти. А само преди няколко месеца PDP се кълнеше в прозрачност към дребните инвеститори. Тогава разбира се все още не бяха взели парите, сега след като си ги прибраха им е през оная работа.
                    Чашата за мен преля след като видях, че PDP е писал в темата за Ломско пиво, а не се осмелява да напише тук поне 1 изре4ение дори да е от сорта : "Извиняваме се, 4е ви прее...ме". Но както казах - тук парата вече е взета, сега трява да се види какво може да се доизцоцка и при ломско.
                    Така че Паток стига вади вода от 100 кладенеца, стискай си акцийките пожелавам ти да забогатееш от тах. На мен такива пари не ми трябват, моя протест ще е още щом излязат акциите на пазара да ги продам, майната му на пе4албата, има и други компании на пазара. От там нататък далеч от компании в които Прокопиеви имат пръст /за което ме предупреждаваха приятели имали бизнес отношения с тях/. Световната практика е доказала 4е в дългосрочен аспект, най-скъпото нещо е доверието. Не случайно Монбат се търгува с по-висока премия от много други компании, въпреки че и там еБана се осраха при ИПО-то.
                    Всеки сам решава за него си къде да вложи парите си. Не съм казал 4е ЕНЕ е лоша компания, напротив, сигурно е доста добра, която ще печели поръчки /дай Боже/, но за мен публичността не е само PR, а преди всичко доверие
                    Втори въпрос е: "Докога можем да очакваме ваша поява в тази тема? До 6 декември или след 8 месеца пак ще се сетите за нас?"

                    Трети въпрос: "Какви въпроси може да задаваме към вас? Само удобни или може и неудобни, ама на последните да не чакаме отговор?"

                    Четвърти въпрос: "Защо избрахте при Ломско пиво да провеждате аукциони и всички инвеститори да са равнопоставени, а при Енемона - не? Може би защото при Ломско няма/ше/ нужда от вреждане на "наши хора и наши фондове"?"

                    Честно казано се съмнявам да ми отговорите на горните въпроси, защото сте доказал вече, че не обичате да отговаряте на неудобни въпроси.

                    P. S. Имам повече акции Ломско отколкото някои фондове и символично количество /не по моя вина/ акции на Енемона.

                    Коментар


                    • Мисля, че пускането на нови акции ще привлече по-големи институционални инвеститори, което определено е хубаво за позицията
                      Истината е винаги някъде по средата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от PDP
                        Въпросите Ви относно Ломско Пиво АД и предстоящия аукцион за 20% от капитала на дружеството, който ще се проведе на 6.12, ще бъдат събрани в общ отговор, който ще бъде публикуван тук в понеделник 3.12 до края на деня.

                        С пожелания за хубаво изкарване на почивните дни,

                        Прокопи Прокопиев

                        Niakolko zakasniali vaprosa:

                        Kak povishavashtite se ceni na energiata (tok, benzin) i na surovinite (voda, echemic) shte se otrazi na rentabilnosta (Gross Margin i Profit Margin) na Lomsko?

                        Smiatate li, che shte mojete da kompensirate tezi po-visoki razhodi s uvelichavane na prodajnite ceni na bira i do kakva stepen tova shte se otrazi na tursenento?

                        Коментар


                        • поздрави huibai, малко съм настинал, но все още жив /требва да оцеляваме някак план спазваме /
                          отдавна не сме те чували, надяваме се по-честичко да пописваш ...

                          Коментар


                          • поздрави на солнечной ветер. alive and kicking, нали...

                            Коментар


                            • Въпросите Ви относно Ломско Пиво АД и предстоящия аукцион за 20% от капитала на дружеството, който ще се проведе на 6.12, ще бъдат събрани в общ отговор, който ще бъде публикуван тук в понеделник 3.12 до края на деня.

                              С пожелания за хубаво изкарване на почивните дни,

                              Прокопи Прокопиев

                              Коментар


                              • Колеги питайте , не се притеснявайте!
                                МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                                Коментар

                                Working...
                                X