IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ломско пиво (LOMP / LOMSKO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Интересен е въпроса защо се предлагат тези 20% на борсата, а не на евентуалния купувач?...

    ...може би защото той няма да даде тази цена за мажоритарния пакет?

    продажбата на бизнес на запад върви често 3-5 пъти ЕБИТДА...смятайте... при 4.5 млн. акции ...

    Иначе като цяло продажбата на дружеството е вероятно добър изход за Ене, при сериозната конкуренция от големите международни играчи...Един местен, малък производител трудно би оцелял в дългосрочен план сам...

    Коментар


    • PDP, blagodarq!

      Коментар


      • PDP, благодаря за отговорите!

        Коментар


        • Здравейте,

          Благодаря Ви за въпросите относно Ломско Пиво АД. Ето ги и обещаните за днес отговори:

          В:Как вървят продажбите в Румъния?Има ли планове за износ в други страни? Моля и за информация, дали планирате част от продажбите да се насочат към Румъния!
          О: Ломско пиво планира износът за Румъния и за други страни от Европейския съюз за следващата година да възлезе на над 30% от производството на пивоварната и да бъде реализиран чрез увеличаване на произвежданите количества пиво. Планира се в началото на 2008 година да основе дъщерно дружество в Румъния с цел посрещане на високия интерес от страна на по-малките дистрибутори. В момента има заявен интерес и от други страни от ЕС като преговорите все още не са приключили.

          В:Освен с Кауфланд имате ли или предвиждате ли договори за продажби в други вериги магазини.
          О: Ломско Пиво АД има договори за продажби във веригите – Кауфланд, Хранскомерс, Т-Маркет, Фантастико. Предвижда се сключването на подобни договори за 2008 година и с румънски вериги. В различните вериги се дистрибутира различна част от асортимента /София, Шопско, Алмус и Мизия/ на пивоварната.

          В:Стартира ли производството на 'плевенската' марка /не си спомням името?
          О: Да – производството на „плевенската бира” стартира под марката „МИЗИЯ”.

          В:- imate li ve4e kontakti s konkretni potencialni kupuva4i, interesuvashti se ot poemaneto,dorazvivaneto i razshirenieto na vashata pivovarna?
          О: Да има контакти с конкретни инвеститори. Тази седмица започва дюдилижънс на Ломско Пиво АД от страна на потенциални купувачи. Сделка би имало единствено ако инвеститорите предоставят добри гаранции за бъдещото развитие на пивоварната.

          В:Моля най-вече за кратко описание на корегираната инвестиционна програма на дружеството!
          О: http://lomskopivo.com/files/OtchetInvest2007.pdf

          В:Прогноза за 2008г?
          О: Очакваме 2008 година дружеството да продължи да се развива по посока на подобряване на рентабилността, количествено увеличаване на продажбите в България както и експанзията на Румънския и други пазари в ЕС. Както знаете до момента Ломско Пиво АД надмина значително заложените за 2007-а година прогнози в проспекта и най-вероятно ще достигне още тази година заложените прогнози за 2008 година.
          48 стр. http://lomskopivo.com/files/Lomsko_p..._doc_final.pdf

          В: Остава ли като приоритет търсенето на стратегически инвеститор в краткосрочен план или има изместване във времето?
          О: Промяна в стратегията на Енемона АД по отношение на Ломско Пиво АД няма. Очакваме да бъде реализирана сделката за мажоритарния пакет към средата на 2008 година.

          В: Цената за аукциона е лимитирана.Бързината на пускане на поръчки ли ще е определяща?
          О: Лимитирана е началната /минималната/ цена – 3,50 лв а максимална цена на аукциона няма. Уточнявам, че аукциона не е на фиксирана цена. Възможно е участие както с лимитирани така и с пазарни поръчки.

          В: Kak povishavashtite se ceni na energiata (tok, benzin) i na surovinite (voda, echemic) shte se otrazi na rentabilnosta (Gross Margin i Profit Margin) na Lomsko? Smiatate li, che shte mojete da kompensirate tezi po-visoki razhodi s uvelichavane na prodajnite ceni na bira i do kakva stepen tova shte se otrazi na tursenento?
          О: Дружеството успешно реализира програма за енергоефективни мерки които доведоха до 35% икономия на енергия. За 2008 година са подсигурени над 70% от основната суровина – пивоварен ечемик на цени по-ниски от пазарните. Очакваме разбира се влияние но не и върху рентабилността. За Румънския пазар поради разработеният проект който ще позволи на пивоварната да плаща 50% от определеният в Румъния акциз дори очакваме добро увеличение на рентабилността от продажбите на този пазар.

          http://lomskopivo.com/?id=12

          Поздрави,

          Прокопи Прокопиев

          Коментар


          • ами Съни как си е написано, става дума за Ломско, затова има позиции и позиции... а и лакомията за високи цени не ми е присъща

            Коментар


            • Ветре, харесва ми идеята за цени ...по и около минимума)) - по-логично ми е))хората, сами са си ги задали, кво сега да им....правим сечено с много по-високо)

              Ама...с тия бързи продажби, не те разбрах - за къде си се разбързал)))

              Коментар


              • ...ми се струва , че корекцията или това , което нарекохме така , свърши .
                за по-сигурно, че си изчекам още 2 седмици, така профилактично от кеш глава не боли...

                Коментар


                • Цените БЯХА приблизително такива Съни(ТЯ). Надявам се да взема и по-големи количества.
                  Слънчев бриз :-)) , боря се със себе си като го пиша , ама ми се струва , че корекцията или това , което нарекохме така , свърши .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя)
                    Първоначално изпратено от xkm
                    Аз ще участвуам в аукциона. Смятам , че цени до 3.90 - 3.95 са изгодни . Нямам претенции мненията ми да са препоръка за някого.
                    И аз мисля да участвам)
                    Но...що такива цени....все пак, подобни са и на пазара в момента...
                    Мисля доста над тези цени ще се постигне на търга...

                    Коментар


                    • Съни, ако участвам ще е само на мин. и за бърза продажба , - така е по време на корекция, повече не даваааам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от xkm
                        Аз ще участвуам в аукциона. Смятам , че цени до 3.90 - 3.95 са изгодни . Нямам претенции мненията ми да са препоръка за някого.
                        И аз мисля да участвам)
                        Но...що такива цени....все пак, подобни са и на пазара в момента...

                        Коментар


                        • Аз ще участвуам в аукциона. Смятам , че цени до 3.90 - 3.95 са изгодни . Нямам претенции мненията ми да са препоръка за някого.

                          Коментар


                          • da me izviniavate ama produktite na lomsko pivo dali izobshto se prodavat v BG che ne sam gi vijdal nikade? ili samo za iznos raboti?

                            Продукцията на Ломско пиво се разпространява изключително в Северозападна България. В този регион тя е особено популярна и харесвана. Бих казал, че Алмус е "регионална" бира и напр. в Бургас няма как да я откриете както напр. в Монтана няма как да пиете Бургаско пиво.
                            Мненията ми не са препоръка за търговия с финансови инструменти!

                            Коментар


                            • Г-н Прокопиев,
                              дори на 20 ст. да пуснете Ломско Пиво не бих участвал .... показахте че не сте етични мажоритари и от вас може да се очакват неприятни изненади .. а най показателното е че нямате смелостта да отговорите на неприятните въпроси.
                              Знам че ви е все тая ... НО всеки сам прави избора си.
                              Успех.

                              Коментар


                              • ...

                                Коментар

                                Working...
                                X