IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ломско пиво (LOMP / LOMSKO)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Cherry
    За мое съжаление, обаче, трябва да отбележа, че горе-долу същите реакции имаше и покрай ИПО-то на Монбат. Първоначално разочарование от Елана, недоверие към Монбат, упреци към мениджмънта...а сега това е една от най-обичаните акции. Иска ми се да вярвам, че мениджмънтът на Монбат се е поправил, взел си е бележка и е изненадал приятно инвеститорската общност. Остава ни да се надяваме, че може същото да се случи и с Енемона. Ако не се случи, то аз не бих съжалявала, че от Елана ми оставиха само трохи .
    Само това че Ебана са правили и ИПО-то на Монбат не е основание да сравняваш двата случая. Миниджмънта на Монбат никога не е постъпвал така некоректно към миноритарните акционери, никога не са си крили главата в пясъка при негативни коментари във форума. Дори когато имаш недоразумение за дивидента излязоха открито и обясниха на инвеститорите мотивите си такъв да се раздава от 2008 г. (на база резултатите от 2007-ма). А Прокопито се крие като мишка и не отговаря на 100 въпроса зададени към него в специална тема от форума, а в същото време идва тук да прави ПР на Ломско и да търси балъци да му купуват акциите на цена която би сънувал от стратегически инвеститор. Вън такива мажоритари от БФБ!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pateto Klate
      http://lomskopivo.com/?id=39&lang=bulgarian

      Абе Пощата ли се казват вече Юробанк И Еф Джи България?
      ДА

      Коментар


      • http://lomskopivo.com/?id=39&lang=bulgarian

        Абе Пощата ли се казват вече Юробанк И Еф Джи България?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tivanov
          Куре, най-вероятно след аукциона ще си промениш мнението както го промени за Монбата.
          Moje, az zatova iskam cifrite v excel, che me marzi da gi vkarvam az v excel, no malko e stranno che te samite sa si tresnali tezi 2.32lv v prezentaciata.
          Problemat na Lomsko Pivo e che sa mnogo malki i za tova akciata ne moje da tradeva s M&A premia. Prosto niama koi ot trite golemi v BG da gi kupi. Moje eventualno da gi kupi finansov investitor, no triabva da smetna gore-dolu kolko shte plati. Za tazi cel obache mi triabvat otchetite v excel.
          __________________________________________________ __
          Куроператор - специален представител на Син С

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Куроператор
            Lomsko Pivo sa si vkarali avtogol kato na corporativnata prezentacia ot Juni 2007 sa napisali, che spravedlivata cena na akcia e 2.32 leva. Po edin ot metodite daje sa kazali, che e 1.73 leva. Izchisleniata sa na Benchmark i Poshtenska Banka, koito sa imali planovete na management-a za sledvashtite niakolko godini i cialata informacia, koiato ne e dostupna za normalnia investitor. Viarno che si preizpulniavat plana za 2007, no razlikata mejdu 2.32 i 5.00 leva e goliama i shte im triabva baia preizpulnenie na plana, za da dostignat do tam.
            Enemona moje i da sa predlojili kompaniata na niakoi ot golemite bireni firmi v Bulgaria i izvan, no istinata e che pazarnia dial na Lomsko Pivo e tolkova malak, che realno nishto ne promenia za golemite igrachi. Osven tova segmenta im e evtino pivo s niski margins.

            Niakoi ima li link za otchetite na drujestvoto (2006, Q1 2007, Q2 2007, Q3 2007) v excel?
            Куре, най-вероятно след аукциона ще си промениш мнението както го промени за Монбата.

            Коментар


            • Abe to i Kremikovtzi beshe 40 leva, a realno ne struva i edna stotinka,...
              Kuroperatore, а колко даваш за Химкото

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Зарзаватчийски глас
                Първоначално изпратено от Kalo
                Аз изобщо не се притеснявам за тази акция - просто малко чакане трябва - справедливата стойност(не че съществува такова нещо ) в момента е доста над 4.5 лв.

                Не е препоръка
                Кало, ще допълваш ли чрез аукциона?
                Не съм в БГ в момента, трудно ми е да организирам пари за участие дори и да можех, нямаше, защото не вярвам на аукциона да се доредим по-дребните рибки. Освен това, цената няма да е по-ниска от днешната да речем - вервайте ми

                Не е препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ПИЧ
                  Аз като смятах сегашната стойност на акция в началото на септември излизаше около 4.50 лв, а пазарната беше 3.50 лв. Тя за съвсем малко време достигна 4.50 лв.
                  Не знам защо така пазара подценява тази книга, а потенциала за разтеж има, въпреки малкия пазарен дял. Дори заради този малък дял има поле за неговото разширение.
                  Abe to i Kremikovtzi beshe 40 leva, a realno ne struva i edna stotinka, taka che ne mojesh da me iznenadash s tova che cenata bila 4.50 po vreme kogato vsichko beshe naduvano ot novite pari, koito se vliaha na borsata prez july-september.
                  __________________________________________________ __
                  Куроператор - специален представител на Син С

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kalo
                    Аз изобщо не се притеснявам за тази акция - просто малко чакане трябва - справедливата стойност(не че съществува такова нещо ) в момента е доста над 4.5 лв.

                    Не е препоръка
                    Кало, ще допълваш ли чрез аукциона?

                    Коментар


                    • Аз изобщо не се притеснявам за тази акция - просто малко чакане трябва - справедливата стойност(не че съществува такова нещо ) в момента е доста над 4.5 лв.

                      Не е препоръка

                      Коментар


                      • Точно малкия дял предполага потенциал

                        Коментар


                        • Аз като смятах сегашната стойност на акция в началото на септември излизаше около 4.50 лв, а пазарната беше 3.50 лв. Тя за съвсем малко време достигна 4.50 лв.
                          Не знам защо така пазара подценява тази книга, а потенциала за разтеж има, въпреки малкия пазарен дял. Дори заради този малък дял има поле за неговото разширение.

                          Коментар


                          • Lomsko Pivo sa si vkarali avtogol kato na corporativnata prezentacia ot Juni 2007 sa napisali, che spravedlivata cena na akcia e 2.32 leva. Po edin ot metodite daje sa kazali, che e 1.73 leva. Izchisleniata sa na Benchmark i Poshtenska Banka, koito sa imali planovete na management-a za sledvashtite niakolko godini i cialata informacia, koiato ne e dostupna za normalnia investitor. Viarno che si preizpulniavat plana za 2007, no razlikata mejdu 2.32 i 5.00 leva e goliama i shte im triabva baia preizpulnenie na plana, za da dostignat do tam.
                            Enemona moje i da sa predlojili kompaniata na niakoi ot golemite bireni firmi v Bulgaria i izvan, no istinata e che pazarnia dial na Lomsko Pivo e tolkova malak, che realno nishto ne promenia za golemite igrachi. Osven tova segmenta im e evtino pivo s niski margins.

                            Niakoi ima li link za otchetite na drujestvoto (2006, Q1 2007, Q2 2007, Q3 2007) v excel?
                            __________________________________________________ __
                            Куроператор - специален представител на Син С

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dex
                              Интересен е въпроса защо се предлагат тези 20% на борсата, а не на евентуалния купувач?...

                              ...може би защото той няма да даде тази цена за мажоритарния пакет?

                              продажбата на бизнес на запад върви често 3-5 пъти ЕБИТДА...смятайте... при 4.5 млн. акции ...

                              Иначе като цяло продажбата на дружеството е вероятно добър изход за Ене, при сериозната конкуренция от големите международни играчи...Един местен, малък производител трудно би оцелял в дългосрочен план сам...
                              И мен ме притеснява същото. Това бързане с увеличаването на фрийфлота никак не е случайно..

                              Коментар


                              • Eeeee,намазах....

                                Коментар

                                Working...
                                X