IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска роза Карлово (ROZA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • - Тук си мисля, че ще е добре да си сформират един "кръжок" - следаприлските-акционери !
    Кой крив , кой прав - след две години ще се види !

    -Сделки
    Филтър период от до
    Дата и час
    Бр. акции
    Ед. цена
    28.04.2015 15:19**10 х 40.000
    28.04.2015 15:19**21 х 40.799
    28.04.2015 15:19**19 х 40.800
    07.04.2015 10:18**10 х 41.900
    02.04.2015 13:46**10 х 40.900
    02.04.2015 11:59**17 х 40.990
    01.04.2015 14:44*120 х 38.000
    01.04.2015 14:07**15 х 37.500
    31.03.2015 11:59 **2 х 34.000
    30.03.2015 15:15**10 х 38.000
    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

    Коментар


    • Дивидент!

      Коментар


      • Тук г-н Митанкин или някой друг по-наясно може ли да обясни защо е това ивънредно ОСА на 15 октовмри и каква е точно идеята

        Коментар


        • Пепел на розовия пазар

          http://www.capital.bg/biznes/kompani...ozoviia_pazar/

          Драматичен спад в розопроизводството и абсолютен рекорд в добивите на лавандула. 2015 г. определено постави на двата полюса сектора на най-популярните етерични култури в България. Това не само оказа влияние върху собствениците на насажденията и дестилериите в страната, но, по всичко личи, ще има и силен отзвук на световния пазар, където България осигурява около 40% от розовото масло, а вече е и производител номер едно на лавандула.
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Rose oil prices in Turkey expected to skyrocket as production falls

            http://business.bgnnews.com/rose-oil...ls-haberi/7515
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pumpkin Разгледай мнение
              В момента като гледам общото предлагане е на 24930 "нови" акции, което прави към 1200 стари. Не мисля, че е толкова много
              прав си. Аз мислех, че тук раздвижването е реално, а то било формално

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Николай Митанкин Разгледай мнение
                Проверих при няколко ИП. Новите акции СА по сметките! (Вие питайте Вашия ИП.)
                След като новите акции са си на мястото и офертите се виждат, остава очакването къде ще се срещнат търсенето и предлагането.
                Ясно, благодаря много!!

                Определено моят ИП не си е свършил работата!!!

                Коментар


                • В момента като гледам общото предлагане е на 24930 "нови" акции, което прави към 1200 стари. Не мисля, че е толкова много
                  Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                    Благодаря за отговора,

                    но не абсолютната стойност като брой, а като % от общия капитал имам предвид !!! което за мен е много добър факт, но нямам обяснение... Аз лично още не съм получил "новите акции" ....

                    Предвид факта, че "новите акции" не са още по сметка има явно допълнително предлагане - ето това ме интересува!!???...

                    още веднъж благодаря !!
                    Проверих при няколко ИП. Новите акции СА по сметките! (Вие питайте Вашия ИП.)
                    След като новите акции са си на мястото и офертите се виждат, остава очакването къде ще се срещнат търсенето и предлагането.

                    Коментар


                    • Благодаря за отговора,

                      но не абсолютната стойност като брой, а като % от общия капитал имам предвид !!! което за мен е много добър факт, но нямам обяснение... Аз лично още не съм получил "новите акции" ....

                      "Той ги "вижда" на кобоса си едва след като БФБ обяви търговията с тях, а това се случи в петък. Иначе казано, в периода 29.06 - 17.07 акциите се търгуваха на новата, по-ниска цена"

                      Предвид факта, че "новите акции" не са още по сметка има явно допълнително предлагане - ето това ме интересува!!???...

                      още веднъж благодаря !!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                        Blagodaria za otgowora!

                        na kakwo se dalji powi6enoto predlagane na akzii spored was??
                        Отговорът се съдържа в текста по-долу:
                        Решението на БФБ излезе и новите акции се търгуват от вчера.
                        В детайли това изглежда така (обяснението е за тези, които са отскоро на борсата):
                        Свободно търгуеми акции преди увеличението на капитала: ~70 000
                        Свободно търгуеми акции сега: ~1 400 000

                        Пример: акционерът, който е предложил 300 акции на цена 2.120, преди увеличението е имал 15 акции. Правото за придобиване на новите акции приключва на 14-я ден след ОСА - ex date = 24.06.2015. След тази дата е нормално цената да падне с коефициента на увеличението. Но акционерът, който е имал 15 стари акции не може да търгува новите 285, докато не ги "види" на платформата си. Той ги "вижда" на кобоса си едва след като БФБ обяви търговията с тях, а това се случи в петък. Иначе казано, в периода 29.06 - 17.07 акциите се търгуваха на новата, по-ниска цена, но разполагаемостта на фрий флоута все още е бил 70 000 броя.

                        Коментар


                        • sorry niamam kiriliza ...

                          Blagodaria za otgowora!

                          "Не ми стана ясно какво трябва да поясня" - na kakwo se dalji powi6enoto predlagane na akzii spored was??

                          Коментар


                          • Разбира се, няма как да оставя Вашата любезност без любезен отговор...
                            Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                            аа какво реши Стара планина???? мноооого предлаганееее ???
                            Тук бихте ли пояснили г/н Митанкин ???
                            Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                            Другарю Митанкин,
                            не може да нямате мнение по позицията, нали сте IR??
                            Не ми стана ясно какво трябва да поясня.
                            Стара планина холд е инициатор на увеличението на капитала със собствени средства.
                            Решението на БФБ излезе и новите акции се търгуват от вчера.

                            Първоначално изпратено от Toranaga
                            ами ROZA, да не би да е вече продадено????? Защо не е включено в очакванията???? Там растежа е най- голям!!
                            Продажбите на трите най-големи предприятия представляват над 90% от общите продажби на групата. Делът на Българска роза АД е около 3%.

                            Коментар


                            • http://www.investor.bg/novini-i-anal...comment-newest


                              а може да отговорите и на зададения от мен вапрос под статията. Мерси много!!

                              Коментар


                              • Другарю Митанкин,

                                не може да нямате мнение по позицията, нали сте IR??

                                Коментар

                                Working...
                                X