IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българска роза Карлово (ROZA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • P/S= 1,3 (pri 2 LV/Share)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
      http://www.investor.bg/novini-i-anal...oza-ad-203549/

      До тук всичко е добре. Дали тези промени ще доведат до разширение на продуктите и най- вече - повече козметика!!! Това е за мен решаващото!! Ако успеят - яки дивиденти и печалби. Ако не, загуба и трудно излизане от позицията! Аз лично съм заложил на успех!!
      И аз.

      Коментар


      • добър анализ!!!

        http://www.investor.bg/novini-i-anal...oza-ad-203549/

        До тук всичко е добре. Дали тези промени ще доведат до разширение на продуктите и най- вече - повече козметика!!! Това е за мен решаващото!! Ако успеят - яки дивиденти и печалби. Ако не, загуба и трудно излизане от позицията! Аз лично съм заложил на успех!!

        Коментар


        • Сделката от 1 172 000 броя е 21,90% от общия дял. А такъв дял имат:
          Стара Планина Холд АД - 49.99%
          Сънрайс 08 ЕООД - 22.31%.

          По информация от инфосток.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Maddy Разгледай мнение
            Общо събрание на акционерите
            0
            Препоръчай (0)

            Българска роза АД-Карлово (4BH) свиква ОСА на 15.10.2015 год. от 13.30 ч. в гр. Карлово, Индустриална зона 1, при следния дневен ред:
            - Освобождаване от отговорност на освободените членовете на управителните органи за дейността им през 2015 год.;
            - Промени в органите на управление на дружеството: определяне броя на членовете на трима, освобождаване и избор на нов член;
            - Промени в устава на дружеството;
            - При липса на кворум събранието ще се проведе на 29.10.2015 год. от 13.30 ч. на същото място и при същия дневен ред.
            Право на глас в ОСА имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери 14 дни преди датата на ОСА, или към 01.10.2015 година.
            Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят ще може да упражни правото си на глас в ОСА е 29.09.2015 година.

            От всичко се вижда, че се сменя ръководството. Лично за мен въпросите, които ме вълнуват са каква ще е промяната в устава на дружеството, кой ще е новият мениджмънт и защо се налага тази промяна.
            Няма да имам възможност да отида на ОС, но ще помоля някой от колегите, които успеят да присъстват после да споделят мнение.

            много вероятно е промените в устава да са свързани с промяна на адреса на управление, което е в синхрон с останалите промени. нов голям акционер, търгово?
            Last edited by obafeme; 06.10.2015, 09:51.

            Коментар


            • Преди месец питах каква е идеята с ОСА, че звучеше интересно, гледам днес и на Мариян привлекли вниманието с тази сделка вчера. Май започват да се разплитат нещата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2005 г.; предишна ал. 7, изм. и доп., бр. 103 от 2012 г.) Общото събрание може да освободи от отговорност член на управителен и контролен орган на общо събрание при наличие на заверени от регистриран одитор годишен финансов отчет за предходната година, приет от редовно годишно общо събрание на акционерите, и междинен финансов отчет за периода от началото на текущата година до последния ден на месеца, предхождащ месеца, в който е обнародвана поканата за свикване на общото събрание.
                Общо събрание на акционерите
                0
                Препоръчай (0)

                Българска роза АД-Карлово (4BH) свиква ОСА на 15.10.2015 год. от 13.30 ч. в гр. Карлово, Индустриална зона 1, при следния дневен ред:
                - Освобождаване от отговорност на освободените членовете на управителните органи за дейността им през 2015 год.;
                - Промени в органите на управление на дружеството: определяне броя на членовете на трима, освобождаване и избор на нов член;
                - Промени в устава на дружеството;
                - При липса на кворум събранието ще се проведе на 29.10.2015 год. от 13.30 ч. на същото място и при същия дневен ред.
                Право на глас в ОСА имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери 14 дни преди датата на ОСА, или към 01.10.2015 година.
                Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят ще може да упражни правото си на глас в ОСА е 29.09.2015 година.

                От всичко се вижда, че се сменя ръководството. Лично за мен въпросите, които ме вълнуват са каква ще е промяната в устава на дружеството, кой ще е новият мениджмънт и защо се налага тази промяна.
                Няма да имам възможност да отида на ОС, но ще помоля някой от колегите, които успеят да присъстват после да споделят мнение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                  (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2005 г.; предишна ал. 7, изм. и доп., бр. 103 от 2012 г.) Общото събрание може да освободи от отговорност член на управителен и контролен орган на общо събрание при наличие на заверени от регистриран одитор годишен финансов отчет за предходната година, приет от редовно годишно общо събрание на акционерите, и междинен финансов отчет за периода от началото на текущата година до последния ден на месеца, предхождащ месеца, в който е обнародвана поканата за свикване на общото събрание.
                  Това е обяснение на миналото. Важно е бъдещето!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                    (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2005 г.; предишна ал. 7, изм. и доп., бр. 103 от 2012 г.) Общото събрание може да освободи от отговорност член на управителен и контролен орган на общо събрание при наличие на заверени от регистриран одитор годишен финансов отчет за предходната година, приет от редовно годишно общо събрание на акционерите, и междинен финансов отчет за периода от началото на текущата година до последния ден на месеца, предхождащ месеца, в който е обнародвана поканата за свикване на общото събрание.
                    Според отчета към 31. 08. 2015 г. - печалба 369 000 лева, приходи - 3 864 000 лева.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Maddy Разгледай мнение
                      Аз това се чудя, какво се случва тук?
                      (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2005 г.; предишна ал. 7, изм. и доп., бр. 103 от 2012 г.) Общото събрание може да освободи от отговорност член на управителен и контролен орган на общо събрание при наличие на заверени от регистриран одитор годишен финансов отчет за предходната година, приет от редовно годишно общо събрание на акционерите, и междинен финансов отчет за периода от началото на текущата година до последния ден на месеца, предхождащ месеца, в който е обнародвана поканата за свикване на общото събрание.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                        защо ли няма коментари след като над 20% от капитала бе прехвърлен
                        Аз това се чудя, какво се случва тук?

                        Коментар


                        • тук интересното тепърва предстои !!

                          защо ли няма коментари след като над 20% от капитала бе прехвърлен

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Maddy Разгледай мнение
                            Някой ще ходи ли на ОС на 15.10?
                            Аз не. Малко ми е далеч, а и имам ангажименти. Ако някой ходи, моля да сподели какво се е случило и как е протекло, плс

                            Коментар


                            • Някой ще ходи ли на ОС на 15.10?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                                Дивидент!
                                Колко в дивидентът тук?

                                Коментар

                                Working...
                                X