IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алфа Ууд България АД (AL1 / TICHA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Интересна гледна точка!

    Да си призная, аз днеска бая ги гледах онези пакети на Райфайзен! Че дори се и поизкуших да сложа 2 ордърчета...
    Ама спреда при тая неизвестност не ми се прескача....

    Пък и като гледам Фазера и Лесото как ги сгънаха... а те са си далеч по-атрактивни....

    Успехи по позицията!

    Пък може пак да станем съакционери тука! Ама по-нататък, когато станат по-ясни нещата!

    Коментар


    • Щях да забравя - преди година не можеше да успее търговото защото бившия шеф и сина му държаха почти всички свободни акции.Сега са разпръснати и няма кой да им се опъне.

      Коментар


      • Не че това им е била първоначалната идея, но като придобият повече от 3% в една година трябва да направят търгово.Другия вариант е да продадът част от акциите.Просто така се получи.Иначе всичко тръгва от там, че трябва да връщат парите от заемите на собствениците си.Авно в Гърция също ликвидната криза е дошла.От единия джоб ще си ги прехвърлят в другия, но проблема с придобиването на над 3% виси.

        Коментар


        • Ако искаха да го отписват, щяха да го направят още преди година, когато цената беше около левче за акция....

          Коментар


          • Длуга възможна причина е да запишат увеличението, одвен тях езва ли ще има други и да си увеличат дела с над 3%, следователно трябва да направят търгово предложение.Нали се сещате тогава, че имат интерес цената да е около 20 лева за да е малко по-нагоре и търговото.И ще има семпло отписване на 22-23 лева примерно и адио рио.Според мен това може да е също възможно следствие от това че не набраха пари от пазара.

            Коментар


            • Защо ли има толкова продавачи м/у 24-25 лв.?А и защо не си ги изкупят гърците,след като ще си запишат новите акции по 30лв.?
              Защото акциите са записани, но никой не гарантира, че са платени!!!

              Това си е изконен гръцки номер!

              Т.е. след 1 месец, като излезе съобщение, че са записани 40% (примерно - но над минимума, за да е успешно увеличението) от новите акции, да не се изненадаш....

              Изразявам само друга гледна точка!

              Успехи!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kaputov
                Защо ли има толкова продавачи м/у 24-25 лв.?А и защо не си ги изкупят гърците,след като ще си запишат новите акции по 30лв.?
                То хубава печалба вади,ама скоро няма да компенсира натрупаната загуба.
                Всички бобри - след мен! :-D

                Коментар


                • Защо ли има толкова продавачи м/у 24-25 лв.?А и защо не си ги изкупят гърците,след като ще си запишат новите акции по 30лв.?
                  То хубава печалба вади,ама скоро няма да компенсира натрупаната загуба.

                  Коментар


                  • +100 к одитиран отчет записано увеличение. добре добре.

                    не е препоръка. имам акции

                    Коментар


                    • днес в топ 5, утре - номер 1

                      не е препоръка всеки си има глава на раменете

                      Коментар


                      • гърците са непредсказуеми, всякакви догадки и прогнози тук са неуместни ))

                        Видяхме и неуспешни опити за увеличение на капитал наскоро по други гръцки позиции, явно не са научени да си опичат както трябва работата. Сигурно чакат някой да изскочи отнякъде и да им запише новите акции - не бих се учудила ни най-малко ако увеличението е неуспешно!!!
                        Иначе за мен тази акция е атрактивна на нива под 25 лв

                        Първоначално изпратено от 1anti
                        понеже съм се напълнил доволно мога спокойно да споделя с широката публика, че очаквам тук да мине увеличението т.е. изкупуване на всичко до 30. лв може и да греша, но и така да е акцията е добра според мен успех на всички и умната

                        Коментар


                        • понеже съм се напълнил доволно мога спокойно да споделя с широката публика, че очаквам тук да мине увеличението т.е. изкупуване на всичко до 30. лв може и да греша, но и така да е акцията е добра според мен успех на всички и умната

                          Коментар


                          • скромното мнение на големото куче е че тука е можело да дадат 2-3 убави отчета, а не един път едно, друг път друго и можеше да е по-ведро положението така че има си примери от монбат, еврохолд, химимпорт, и прочие - има си примери, как се ухажват по малко акционерите, и без това бг-инвеститора може би си има едно наум срещу гръцки мажоритар, така че можело е да се постараят малко, тва че сме у бг, не значи че се гледа на нас като дойни крави, как пасат трева. нема за какво да се сърдат освен на себе си, справки - полимери... и със и без увеличение, акцията не е лоша, но такова е международното положение , не вървят увеличенията нещо...

                            Коментар


                            • Мисля, че мажоритаря ще си ги запише и тогава коефициентите ще станат доста привлекателни, не че и сега са за подценяване, смятам че по позицията има перспектива

                              Коментар


                              • Тук май увеличението няма да се получи ops:

                                Коментар

                                Working...
                                X