IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dr.Tren4eff Разгледай мнение
    Свилоза е собственик на Свилоцел, а Свилоцел е компанията, която контролира производствените активи. Да не е след няколко месеца, години Свилоцел да продае, прехвърли, намали участието си в завода.. И Свилозата да се превърне в акция без стойност (чиста)
    Хайде пак под вола, теле търсим
    Свилоцел няма участие в завода, тя Е завода.
    Отделно проследи участието на ЕБВР в проекта - реконсктрукция на производствените мощности и тогава пробвай пак

    Ама това никче - тренчефф с 3-4 мнения, да не е втора сесия на онова - заядливеца?!

    Коментар


    • Да не стане само като с ХД Пътища и тук

      Свилоза е собственик на Свилоцел, а Свилоцел е компанията, която контролира производствените активи. Да не е след няколко месеца, години Свилоцел да продае, прехвърли, намали участието си в завода.. И Свилозата да се превърне в акция без стойност (чиста)

      Коментар


      • Ха, ха, ама момчета вие открихте Америка бе!
        Много ясно, че когато един инвеститор е харесал дадена акция и е вложил голяма част от портфейла си в нея, той е уверен в качествата й и е нормално да ги изтъква пред останалите, да аргументира инвестиционното си решение. Това е нормално! Важното е че не пишем неистини, манипулации, заблуди. Всичко, поне в моите постове, са факти, цитати, линкове към реални новини и данни.
        За одита - ами да, естествено че трябва да се прочете всяка новина, всеки отчет и доклад, преди взимане на инвестиционно решение. И какво смущаващо има в мнението на одитора??? Свилоза не работеше през 2009 г., по обективни причини, и одитора си казва - не можем да дадем мнение, защото не сме сигурни че дружеството ще заработи и ще е спазен принципа за "действащо предприятие". Е вече знаем, че опасенията на одиторите са били неоснователни, но това си е тяхната работа - те не са прогностици, гледат фактите. Ще видим какво ще пише в новия одит за 2010 г.!
        Сори тренчев, и тази партенка не върши работа Иначе си прав че трябват още добри отчети за да изпъкне акцията. ОК, изчакай за да се увериш. Аз предпочитам да поема малко риск, но да съм сред първите забелязали я

        Успех в инвестирането!
        Last edited by Хосе; 10.10.2010, 10:40.

        Коментар


        • Бе мани отчета, важното е, че ще раздават Лада Нива и екскурзия за двама до Кипър

          Както и при други позиции, и тук фокусът е към неизвестното светло бъдеще, а не към реалните настоящи рискове. Всъщност това не е странно, имайки предвид, че повечето пишещи са спекуланти, а не инвеститори.

          Батя, надявам се стана ясно, че се шегувах по-долу

          Първоначално изпратено от Dr.Tren4eff Разгледай мнение
          Хосе и Батя май понапълниха тук и започнаха спама. Нека тези които мислят да инвестират тук да прочетат одитирания консолидирани отчет за 2009 година на дружество и защо одиторът от КейПиЕмДжи отказва да даде мнение...http://www.svilosa.bg/documents/obs_...FS_BG_sent.pdf
          Тук трябват повече добри резултати за да се уверим, че всичко е наред при свилоцел.

          Коментар


          • Някои напълниха и почнаха да манипулират форума ?!?

            Хосе и Батя май понапълниха тук и започнаха спама. Нека тези които мислят да инвестират тук да прочетат одитирания консолидирани отчет за 2009 година на дружество и защо одиторът от КейПиЕмДжи отказва да даде мнение...http://www.svilosa.bg/documents/obs_...FS_BG_sent.pdf
            Тук трябват повече добри резултати за да се уверим, че всичко е наред при свилоцел.

            Коментар


            • Може би надеждата ми, че Ева Софиева - новото ДВИ на Свилоза е назначена, за да започне изграждането на нов тип корпоративна култура и отношение към миноритарните акционери и потенциални инвеститори, ще се оправдае. Вчера на сайта на компанията е публикувана новина, а това не бе ставало от Април 2009 г.
              При това новината е доста показателна за оборотите с които работи дружеството

              "Свилоза" АД / "Свилоцел" ЕАД е закупило 380 000 тона широколистна дървесина

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                Не че искам да се хваля.
                Но пичове, критикувате ме, смеете се на инвестиционните ми решения, но нека погледнем фактите:
                -Батя ви писа за София БТ, за якия отчет и че там ще има бум. Някой се базикаха... остана си за тяхна сметка!

                -писах ви че Алкомет е яка акция и ме е яд че не съм влязал яко (поне разубедих един приятел който искаше да продаде на 3 лв. щото имал 100% печалба вече). И там имаше пресмехулници дето философстваха че цената на газа... глупости разни

                -Батя ви писа за промените в Софикс и че се ръга яко в Стара планина и Зърнени. Писа ви и кога излезе ( на 3,199 и 0,74 съответно) защото е преценил че това е потенциала. Някой пак се смееха, а индианеца още чака 78 ст. при зърното

                - писах и че е малоумно да се продават качествени акции (като Еврохолд примерно) за да се хваща падащата кама - патка!


                .....писах ви и за Свилоза. Който е влезнал с мен е вече 5% напред, който е взел патка на 1-1,10... той си знае

                .. ами ще видим по-натам, пак ще правим равносметка
                Първоначално изпратено от INSIDER-A Разгледай мнение
                Батя, бас ловя, че 106 е любимото ти число
                Да инсайдър, няма как да не ги обичам ПФБК след подаръка - София БТ на 15-16 лв.
                Вярвам че след време ще съм благодарен и на продавача на Свилоза, дето ми ги "дари" по левче

                Първоначално изпратено от H Разгледай мнение
                Де да имаше повече батковци-самаряни от твоя калибър
                Ами така е Н, гледам да давам някой идеи на новобранците, щото и аз по техния път съм минал, знам какво е докато се научиш да плуваш майсторски в дълбоките БФБ-води

                Коментар


                • http://www.businessweek.com/news/201...ael-lewis.html

                  Поздрав от Краси космонавта за всички други космонавти, които орбитират във форума

                  Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                  щом и ти се прежали да драснеш, голям трън таз Свилоза

                  Я кажете повече за този космос, че не знам как съм проспал вестите от Байконур.

                  ПС Тапията от вчера твоя ли е ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Хосе Разгледай мнение
                    Да и това също е добре за акцията. Може да даде дивидент за да си получи лъвския пай и да си ходи на екскурзийка в космоса, няма лошо нали?
                    Е, вярно че приоритет е плащането на дълговете, а със сегашните печалби доста бързо ще ги разчисти. При 1 лв. печалба на акция, защо да не пусне по 4-5 ст. дивидентче, колкото да изненада "доброжелателите" на компанията
                    А ако намекваш, че може би ще я точи за да си плаща космическата авантюра, помисли пак! При положение, че държи към 95% от компанията от кого точно ще краде? А и досега никога не го е правил, напротив наливал е постоянно. Който се интересува от истината лесно може да провери, че за да стартира производството е заложил всичките си лични имоти за да налее в Свилоцел и сега ще бъде възнаграден многократно. Аз казвам Евала на такива смели, предприемчиви и упорити хора!
                    Няма съмнение, че за вас- спекулантчетата всичко е добре за акция, която сте закупили скоро. А купона из космоса не беше отбелязано във форума като добро, дори и по времето ПРЕДИ кризата. Сега изведнъж стана добро. Странно, нали !?
                    Last edited by mechka uteshitelka; 08.10.2010, 01:54.
                    Я всегда буду твоим поводом напиться.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                      Може да видиш някъде назад в темата, но доста назад беше. (1-2 г.) Искал да прави космическа разходка. Между другото през лятото се беше явил в едно предаване по телевизията - "Референдум". Беше му зададен и такъв въпрос дали се е отказал от космическите мераци. Твърдо заяви, че не се е отказал. Дори каза, че от отсрещната страна го отлагали и му се налагало на всяко полугодие да им предоставя пълни изследвания, за да докаже, че е годен за летене из космоса. Развръзката май ще е в бъдещето. А като гледам, че са минали на печалба, нищо чудно нещата да са понапреднали. Не е препоръка
                      Ясно, мила родна причина за мърморене. Че е ексцентричен знам, ама си мислех че има нещо свързано с бизнеса на Дружеството. Не се ебавам, не я следя.

                      Дори помня четох някъде, че като бяха най-тежките времена, паркирал Майбаха и ползвал трамвай, съпричастно

                      За това как не са го погнали се чудя

                      Коментар


                      • Да и това също е добре за акцията. Може да даде дивидент за да си получи лъвския пай и да си ходи на екскурзийка в космоса, няма лошо нали?
                        Е, вярно че приоритет е плащането на дълговете, а със сегашните печалби доста бързо ще ги разчисти. При 1 лв. печалба на акция, защо да не пусне по 4-5 ст. дивидентче, колкото да изненада "доброжелателите" на компанията
                        А ако намекваш, че може би ще я точи за да си плаща космическата авантюра, помисли пак! При положение, че държи към 95% от акциите от кого точно ще краде? А и досега никога не го е правил, напротив наливал е постоянно. Който се интересува от истината лесно може да провери, че за да стартира производството е заложил всичките си лични имоти за да налее в Свилоцел и сега ще бъде възнаграден многократно. Аз казвам Евала на такива смели, предприемчиви и упорити хора!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                          Я кажете повече за този космос, че не знам как съм проспал вестите от Байконур.
                          Може да видиш някъде назад в темата, но доста назад беше. (1-2 г.) Искал да прави космическа разходка. Между другото през лятото се беше явил в едно предаване по телевизията - "Референдум". Беше му зададен и такъв въпрос дали се е отказал от космическите мераци. Твърдо заяви, че не се е отказал. Дори каза, че от отсрещната страна го отлагали и му се налагало на всяко полугодие да им предоставя пълни изследвания, за да докаже, че е годен за летене из космоса. Развръзката май ще е в бъдещето. А като гледам, че са минали на печалба, нищо чудно нещата да са понапреднали. Не е препоръка
                          Я всегда буду твоим поводом напиться.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от H Разгледай мнение
                            Де да имаше повече батковци-самаряни от твоя калибър
                            щом и ти се прежали да драснеш, голям трън таз Свилоза

                            Я кажете повече за този космос, че не знам как съм проспал вестите от Байконур.

                            ПС Тапията от вчера твоя ли е ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от H Разгледай мнение
                              Де да имаше повече батковци-самаряни от твоя калибър
                              Самаряни за акции да, но не и за космическите въжделения на боса. Освен ако няма връзка между двете.

                              Коментар


                              • Де да имаше повече батковци-самаряни от твоя калибър

                                Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Не че искам да се хваля.
                                Но пичове, критикувате ме, смеете се на инвестиционните ми решения, но нека погледнем фактите:
                                -Батя ви писа за София БТ, за якия отчет и че там ще има бум. Някой се базикаха... остана си за тяхна сметка!

                                -писах ви че Алкомет е яка акция и ме е яд че не съм влязал яко (поне разубедих един приятел който искаше да продаде на 3 лв. щото имал 100% печалба вече). И там имаше пресмехулници дето философстваха че цената на газа... глупости разни

                                -Батя ви писа за промените в Софикс и че се ръга яко в Стара планина и Зърнени. Писа ви и кога излезе ( на 3,199 и 0,74 съответно) защото е преценил че това е потенциала. Някой пак се смееха, а индианеца още чака 78 ст. при зърното

                                - писах и че е малоумно да се продават качествени акции (като Еврохолд примерно) за да се хваща падащата кама - патка!


                                .....писах ви и за Свилоза. Който е влезнал с мен е вече 5% напред, който е взел патка на 1-1,10... той си знае

                                .. ами ще видим по-натам, пак ще правим равносметка

                                Коментар

                                Working...
                                X