IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Точни думи Пончо!
    Масата е заслепена от страха и не вижда видими неща, а търси само от какво да се плаши.
    Не казвам че Свилоза е най-ароматното цвете на БФБ, но пък се очертава адски евтина!
    Ще видим, научих се да се доверявам на инстинкта си, дано не ме е излъгал

    Успех!

    оценителе, що да се нервя бе. Откак съм направил тая инвестиция цената вече е 10-15% отгоре, а на този фон БФБ потъна още Напротив, свиркам си с уста и се забавлявам какво ще измислите по темата, че да ви тапя с факти и линкове
    А това че ти казвам истината в очите. Ами сори, такъв ми е характера
    Признай си да ти олекне - Хем ти се иска, хем не ти стиска!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
      При толкова нисък фрий флоут с 95% собственост на трудно предсказуем мажоритар просто играта е много на дребно и доста протяжна ...
      и при Еврохолд и ЦКБ засега нищо не става ...
      Ами ако изведнъж реши, да увеличи флоута !?
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Хе-хе, просто ме забавляваш, Батя
        Обаче доста нервен и избухлив ми се виждаш напоследък
        Май Хосе се справя по-добре с напрежението

        Коментар


        • Какво не му харесвате на Дачев като мажоритар? Въпреки че не е много "публичен" не се сещам за някоя мизерия от негова страна спрямо дребните. Не се сещам и за затворено негово предприятие.
          Към Свилоза обаче съм с резерви. Трудно се правят положителни генерални изводи за такова "трудно" предприятие на база един-два междинни отчета.
          Успех все пак! Дано сте хванали голяма риба в тая мътна вода!

          Коментар


          • Абе Valuator-е, много те е грижа за моите инвестиционни дела бе, друже! На мен не ми пука чак толкова, а ти сън не спиш горкия, да ме мислиш
            Като не ти държи, гледай отстрани мача и търси сигурното.
            Твойта работа става малко като на девствена ученичка - "Хем й се иска, хем не й стиска!"

            Коментар


            • Пак се правиш на голям лъв в миниатюрна джунгла, Батя (по материала от линка на Н) При толкова нисък фрий флоут с 95% собственост на трудно предсказуем мажоритар просто играта е много на дребно и доста протяжна Ама те разбирам - ако БФБ е единствената ти алтернатива и при Еврохолд и ЦКБ засега нищо не става като няма риба и рака е риба
              Last edited by Valuator; 11.10.2010, 23:13.

              Коментар


              • Ооо, спекан, ти вече фалира БГ, събори борда, та чак тук опря и за нас се разтревожи
                Спокойно спекан, всичко помним и проверяваме преди да инвестираме! Ти обаче май не проверяваш много, важното е да спичаш публиката
                Кажи спекан, що тая прокуратура подви опашка и нищо не направи? Кажи и защо Бони Бонев и ортака му после публично се извиняваха на Дачев че са опетнили името му?
                Ето спекан, чети и се спичай на воля :

                Извинително писмо на Каролин Гишу и Бони Бонев до Красимир Дачев

                Коментар


                • Много бързо забравихте за космически- феноменалната 2008г.??????

                  Да припомним?

                  http://paper.standartnews.com/bg/art...article=257204

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                    Виждам, че докато хвалите "стоката" и уговаряте "инвеститорите" вече сте сложили на 1.30 лв "бързите 20-30%"
                    Който го може, го може!
                    Който не може или няма топки, гледа отстрани цъка с език и търси подсказки по форумите

                    Коментар


                    • Виждам, че докато хвалите "стоката" и уговаряте "инвеститорите" вече сте сложили на 1.30 лв "бързите 20-30%"
                      Last edited by Valuator; 11.10.2010, 11:46.

                      Коментар


                      • Ехее, тук яко сте си побъбрили през уикенда, докато някой разпускахме на вилата
                        Даже някви синдикалисти се заинтригували, чели отчети, доклади и кви ли не бумаги та да изровят нещо негативно, че още не са успели да си купят акции
                        Споко момчета, пътя на тази акция нагоре е мноого дълаг, още сме в самото начало. Нови и нови герои ще се убеждават и ще се напъват по темата
                        Нека компанията си бачка и изкарва добри новини, и да заформи едни 30-тина млн. нетен профит в годишния, пък пазара като и даде едно "боязливо" Р/Е 5 , да видим ква ще е цената тогава И какво ще пишат тогава, днешните критици

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Хосе Разгледай мнение
                          Да берта, разбрах го какво има предвид. И му обяснявам разликите - първо че няма подхолдинги и второ да разучи по-подробно участието на ЕБВР и НИБ в проекта и какви обезпечения са издействали те за отпуснатите инвестиционни кредити. Мажоритара и да иска не може да се разпореди нито с активи на Свилоза, нито на Свилоцел ЕАД без съгласието на банките. Просто и двете са солидарно отговорни. Отделно да не говорим че е малоумно да точи дружество в което пряко и косвено държи към 95%, а и както бях писал по-долу досега никога не е правил и опит за подобно нещо, напротив, постоянно е наливал и е гарантирал задължения с личните си имоти.

                          Н, признавам като грешка това за завиждането, просто новоизлюпеното никче ме подразни с неговите партенки, сори!
                          Колкото до съотношенията, сам разбираш че при такива печалби, Р/В много бързо ще се подобрява (ако не се покачва цената де ).
                          Хосе и Батя, имаше един такъв надъхан при ХДПАТ и Мостстрой, а вече се е скрил в дън земя. Свилоцел ЕАД е 100% дъщерно на Свилоза да, но дали ще пита акционерите на Свилоза при трансформиране на активите си-за справка виж ХДПат и пропуските на ЗППЦК.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            здрасти Хосе,
                            според мен доктора имаше предвид дали е възможно изптълнение в стил кипърците на Бож в патките.

                            не се заяждам. ако успеят да закрепят продажби и производство ще има профити тук

                            успех
                            Да берта, разбрах го какво има предвид. И му обяснявам разликите - първо че няма подхолдинги и второ да разучи по-подробно участието на ЕБВР и НИБ в проекта и какви обезпечения са издействали те за отпуснатите инвестиционни кредити. Мажоритара и да иска не може да се разпореди нито с активи на Свилоза, нито на Свилоцел ЕАД без съгласието на банките. Просто и двете са солидарно отговорни. Отделно да не говорим че е малоумно да точи дружество в което пряко и косвено държи към 95%, а и както бях писал по-долу досега никога не е правил и опит за подобно нещо, напротив, постоянно е наливал и е гарантирал задължения с личните си имоти.

                            Н, признавам като грешка това за завиждането, просто новоизлюпеното никче ме подразни с неговите партенки, сори!
                            Колкото до съотношенията, сам разбираш че при такива печалби, Р/В много бързо ще се подобрява (ако не се покачва цената де ).

                            Коментар


                            • здрасти Хосе,
                              според мен доктора имаше предвид дали е възможно изптълнение в стил кипърците на Бож в патките.

                              не се заяждам. ако успеят да закрепят продажби и производство ще има профити тук

                              успех
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Бе ти обикновено си по-сериозен - какво е това примитивно разбиране - ако някой друг не харесва твоята инвестиция - завижда

                                Ето факти тогава - P/E = 1x, P/B = 1x
                                А сега де

                                Първоначално изпратено от Хосе Разгледай мнение
                                Ха, ха, ама момчета вие открихте Америка бе!
                                Много ясно, че когато един инвеститор е харесал дадена акция и е вложил голяма част от портфейла си в нея, той е уверен в качествата й и е нормално да ги изтъква пред останалите, да аргументира инвестиционното си решение. Това е нормално! Важното е че не пишем неистини, манипулации, заблуди. Всичко, поне в моите постове, са факти, цитати, линкове към реални новини и данни.
                                За одита - ами да, естествено че трябва да се прочете всяка новина, всеки отчет и доклад, преди взимане на инвестиционно решение. И какво смущаващо има в мнението на одитора??? Свилоза не работеше през 2009 г., по обективни причини, и одитора си казва - не можем да дадем мнение, защото не сме сигурни че дружеството ще заработи и ще е спазен принципа за "действащо предприятие". Е вече знаем, че опасенията на одиторите са били неоснователни, но това си е тяхната работа - те не са прогностици, гледат фактите. Ще видим какво ще пише в новия одит за 2010 г.!
                                Сори тренчев, и тази партенка не върши работа Иначе си прав че трябват още добри отчети за да изпъкне акцията. ОК, изчакай за да се увериш. Аз предпочитам да поема малко риск, но да съм сред първите забелязали я
                                Момчета, зависта не е добър съветник!

                                Успех в инвестирането!

                                Коментар

                                Working...
                                X