IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от наблюдаваща Разгледай мнение
    Г-н Зарев предполагам намеквате за предстоящи интересни, положителни новини тук, които ще бъдат публикувани официално до няколко дни.
    Да ви попитам:
    Кога да очакваме първото оповестяване на помесечни резултати, както бяхте обещали преди известно време? И още нещо, в новината на сайта ви се споменава за 19 млн. печалба за 2010 г., а на пресконференцията на Свилоза в края на Ноември бе обявено, цитирам от новината в инвестора:

    От къде се получава това разминаване?

    Благодаря ви предварително!
    За помесечните резултати и тяхното оповестяване - май се надскочих, засега няма решение. Все пак, доколкото опознах вашата общност на търговците на ценни книжа разбирам, че това е важно за вас, за да си печелите парите, вероятно - още не съм се отказал, но все пак имам ограничени права.

    45 - дневният престой, комбиниран с един проблем с доставките на консуматив от американска, световно-голяма компания, която се издъни (и двата проблема не бяха предвиждани и бюджетирани) ме карат да мисля, че нетната печалба ще бъде в тези рамки и съм абсолютно коректен - давам ви мениджърско предвиждане през прессъобщението, което е актуално. Вероятно пак ще ми навреди, но след толкова години напред-назад по компаниите съм забелязал, че наистина честността е най-добрата политика. Сега имате възможност да ме оплюете
    Бях писал преди това, но и вие трябва да свикнете с този факт - когато печалбата е голяма, тя е голяма - само за май направихме 5 милиона; когато има загуба, то тя е поне в рамките на постоянните разходи, които не са малки - size matters!
    Last edited by Zarev; 19.12.2010, 19:28.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнение
      Следете медиите около 23 декември и официалните съобщения до края на годината.
      Г-н Зарев предполагам намеквате за предстоящи интересни, положителни новини тук, които ще бъдат публикувани официално до няколко дни.
      Да ви попитам:
      Кога да очакваме първото оповестяване на помесечни резултати, както бяхте обещали преди известно време? (във формата в която Монбат АД представя)
      И още нещо, в новината на сайта ви се споменава за 19 млн. печалба за 2010 г., а на пресконференцията на Свилоза в края на Ноември бе обявено, цитирам от новината в инвестора:

      За 2010 г. печалбата на дружеството се очаква да е 22-23 млн. лв. след загуба от 1,6 млн. лв. за октомври и нулев резултат за ноември.
      От къде се получава това разминаване?

      Благодаря ви предварително!

      Коментар


      • Ако махнете точката и запетаята от линка на края ще се оправи ...
        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dr.Tren4eff Разгледай мнение
          г-н Зарев нещо линка не е читав...
          Не знам зашо така става, вижте последното съобщение на сайта - http://www.svilosa.bg;

          Коментар


          • А как се развиват нещата с предоговарянето на кредита, което се очакваше до края на годината?

            http://www.investor.bg/news/article/108873/339.html
            Мнението не е препоръка за сделки!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zarev Разгледай мнение
              г-н Зарев нещо линка не е читав...

              Коментар


              • Мечката, спри да ръси глупости и вземи напиши нещо смислено най-накрая! Не ти харесва компанията, ок, но кажи защо, дай нещо конкретно...
                Мнението не е препоръка за сделки!

                Коментар


                • http://www.svilosa.bg/read.php?name=1&sub=34&lang=bg;

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                    За разпордажбите напоследък има две хипотези:

                    (1) спекуланти прибират печалби (предполагам Батя затова се бе покрил няколко дни)
                    (2) от време на време "внимателно" се включва и мажо, за да "увеличи free-float-а и да направи акцията по-ликвидна и атрактивна"

                    Но както писах по-рано, основните два въпроса тук са:

                    (1) С колко акции и на каква цена е готов да се раздели Дачев
                    (2) Кога и при какви условия ще предложат емисия преференциални акции
                    Нищо чудно, може и батята да е разтоварвал по малко.
                    Я всегда буду твоим поводом напиться.

                    Коментар


                    • Мдаа, при тая скука на БФБ напоследък тук поне има някакви въпроси и лека интрига,
                      Докато при Меком всички въпроси вече отпаднаха.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                        За разпордажбите напоследък има две хипотези:

                        (1) спекуланти прибират печалби (предполагам затова Батя се беше покрил няколко дни)
                        (2) от време на време "внимателно" се включва и мажо, за да "увеличи free-float-а и да направи акцията по-ликвидна и атрактивна"

                        Но както писах по-рано, основните два въпроса тук са:

                        (1) С колко акции и на каква цена е готов да се раздели Дачев
                        (2) Кога и при какви условия ще предложат емисия преференциални акции
                        Мдаа, въпроси...въпроси. А истината е някъде там

                        Коментар


                        • За разпордажбите напоследък има две хипотези:

                          (1) спекуланти прибират печалби (предполагам Батя затова се бе покрил няколко дни)
                          (2) от време на време "внимателно" се включва и мажо, за да "увеличи free-float-а и да направи акцията по-ликвидна и атрактивна"

                          Но както писах по-рано, основните два въпроса тук са:

                          (1) С колко акции и на каква цена е готов да се раздели Дачев
                          (2) Кога и при какви условия ще предложат емисия преференциални акции
                          Last edited by Valuator; 17.12.2010, 13:07.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Какво ти пука, нали плюеш акцията!?
                            Такааа ли ? може, може, вече съм забравила. Понякога се бъзикам, за да ви чуя мнението, без значение, дали имам акции. Все пак се старая да пиша, че не е препоръка. А въпросЪт беше, не дали на мен ми пука, а дали кюфтето наистина е последно. Май излишно се нервиш в послендно време.
                            Я всегда буду твоим поводом напиться.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marinbg Разгледай мнение
                              Ехх, Батя, некои хора си имат един ник да пишат глупости и друг да си хвалят акциите, дето са купили. Справка Доверихе ОХ, София Комерс и тн. Явно мечето тука още не е успяло да се "класира" и лови мишки....
                              не си в час
                              Я всегда буду твоим поводом напиться.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Какво ти пука, нали плюеш акцията!?
                                Ехх, Батя, некои хора си имат един ник да пишат глупости и друг да си хвалят акциите, дето са купили. Справка Доверихе ОХ, София Комерс и тн. Явно мечето тука още не е успяло да се "класира" и лови мишки....

                                Коментар

                                Working...
                                X