IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И Инвестор е писал по темата-

    https://www.investor.bg/evroproekti/...resurs-216564/

    Коментар


    • Тарикат си е Дачев, не може да му се отрече!
      И визионер!
      Хем ПСОВ ще си плащат на Свилоза, за да им гори отпадъците, хем ще произвежда и продава ток

      https://www.bloombergtv.bg/svetat-e-...-02-26/sviloza

      пп Имам акции и увеличавам, но не препоръчвам нищо, разбира се.

      Коментар


      • Харесва ми начина на мислене, но за себе си когато се лакомя винаги се прецаквам, затова си чакам чинно.
        Аз лично смятам, че потенциала е и за над посочените от теб нива в бъдеще, харесва ми оценката ти за компанията, УСПЕХ от мен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          Инта още има къде да се добавя. Бфб е толкова бавна, че влак не можеш да изпуснеш. Площадката е разчистена. Обратното броене е започнало, само дето на бфб се брои до 100 не до 10.

          ти защо броиш само до 3 ?

          -С Краси 3 пъти по 3 +1 е по добре от едно до 10, та затова и са ми съжаленията.
          Това прави и етапите по привлекателно-резки и силни, но с по дълаг времеви лаг, а посоченият трети
          ценови - си е изработен, остава само да се завоюва(плати).

          Коментар


          • Инта още има къде да се добавя. Бфб е толкова бавна, че влак не можеш да изпуснеш. Площадката е разчистена. Обратното броене е започнало, само дето на бфб се брои до 100 не до 10.

            ти защо броиш само до 3 ?
            Last edited by pepe1234; 25.02.2018, 13:10.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
              Ами бомба са

              "Към моментна на изготвяне на отчета кризата с доставките на дървесина е преодолян. Дори е натрупан запас от суровината, позволяващ непрекъснат производствен процес без доставки на дървесина в продължение на един календарен месец. Въпреки по-малкото продадено количество целулоза/намаление с 26,56%/ в сравнение с четвъртото тримесечие на 2016 г. постигнатите приходи, EDITDA и печалба преди данъци се доближават до постигнатите през предходният отчетен период."

              Ако няма престои след 10 януари когато тръгнаха и при цени на цеулозата на рекордни нива с близо 30% над тези по това време на миналата година...хубави времена ни чакат според мен P/E 8.6 и EV/EBITDA 5.96, а чакам още подобряване на резултати, ами добре

              -
              3,0/30-..-3,80/4,65-...-5,90-6,50
              УСПЕХ за добавящите, аз със съжаление ще съм от малко държащите и наблюдаващите ПЛОЩАДКАТА

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                Ами бомба са

                "Към моментна на изготвяне на отчета кризата с доставките на дървесина е преодолян. Дори е натрупан запас от суровината, позволяващ непрекъснат производствен процес без доставки на дървесина в продължение на един календарен месец. Въпреки по-малкото продадено количество целулоза/намаление с 26,56%/ в сравнение с четвъртото тримесечие на 2016 г. постигнатите приходи, EDITDA и печалба преди данъци се доближават до постигнатите през предходният отчетен период."

                Ако няма престои след 10 януари когато тръгнаха и при цени на цеулозата на рекордни нива с близо 30% над тези по това време на миналата година...хубави времена ни чакат според мен P/E 8.6 и EV/EBITDA 5.96, а чакам още подобряване на резултати, ами добре
                Освен това имаме еднократен ефект(надявам се да е еднократен и да не се повтаря) от обезценка на вземания от "концерта" около 5мил ,който ако го нямаше нещата щяха да изглеждат още по -добре

                Коментар


                • Днес хорта са заети да пазаруват, няма време за писане по позицията. Аз още преди казах, че очаквам да повторим добрата година, ще е интересно от позицията на времето да видим къде ще сме догодина по това време.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                    Ами бомба са

                    "Към моментна на изготвяне на отчета кризата с доставките на дървесина е преодолян. Дори е натрупан запас от суровината, позволяващ непрекъснат производствен процес без доставки на дървесина в продължение на един календарен месец. Въпреки по-малкото продадено количество целулоза/намаление с 26,56%/ в сравнение с четвъртото тримесечие на 2016 г. постигнатите приходи, EDITDA и печалба преди данъци се доближават до постигнатите през предходният отчетен период."

                    Ако няма престои след 10 януари когато тръгнаха и при цени на цеулозата на рекордни нива с близо 30% над тези по това време на миналата година...хубави времена ни чакат според мен P/E 8.6 и EV/EBITDA 5.96, а чакам още подобряване на резултати, ами добре
                    По скоро " след 7 януари"

                    За другото съм съгласен

                    Коментар


                    • Въпреки проблемите и аз мисля, че нещата се получават добре. Успех на Всички които са инвестирали тук.

                      Коментар


                      • Ами бомба са

                        "Към моментна на изготвяне на отчета кризата с доставките на дървесина е преодолян. Дори е натрупан запас от суровината, позволяващ непрекъснат производствен процес без доставки на дървесина в продължение на един календарен месец. Въпреки по-малкото продадено количество целулоза/намаление с 26,56%/ в сравнение с четвъртото тримесечие на 2016 г. постигнатите приходи, EDITDA и печалба преди данъци се доближават до постигнатите през предходният отчетен период."

                        Ако няма престои след 10 януари когато тръгнаха и при цени на цеулозата на рекордни нива с близо 30% над тези по това време на миналата година...хубави времена ни чакат според мен P/E 8.6 и EV/EBITDA 5.96, а чакам още подобряване на резултати, ами добре

                        Коментар


                        • Click image for larger version

Name:	fredgraph.png
Views:	1
Size:	5.0 КБ
ID:	3302116




                          https://fred.stlouisfed.org/series/WPU0911

                          Nice, а ?
                          Last edited by abc; 21.02.2018, 16:02.

                          Коментар


                          • Газифицирането на Свищов започва в края на годината

                            https://www.dnesbg.com/goreshti-novi...-godinata.html
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Още ще качват, са ще почнат да усещат и отслабването на долара ще се застраховат и ще дигат още Обаче мойта прогноза е, че покачването на цените ще изпреварва спада на долара. Т.е. тази година има предпоставки да повторим резултата, само тея горските стопанства да не направят неква тъпотия.

                              Абе нали от нова година щяха да почват проекта за микро целулозата, кво стана не се ли снимаха поне, нещо първа копка с каска?

                              Коментар


                              • * BRAZIL WOOD PULP PRODUCER FIBRIA SEES PULP PRICES RISING, NO SIGN OF DECLINE IN Q1 -EXECUTIVE
                                * FIBRIA EXECUTIVE SAYS GLOBAL PULP DEMAND IS STRONGER THAN NORMAL AHEAD OF CHINESE NEW YEAR

                                https://www.reuters.com/article/brie...-idUSE6N1NE018

                                Коментар

                                Working...
                                X