IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • „Свилоза” АД осъзнаваща своята отговорност за опазване живота и здравето на хората и околната среда, се стреми ефективно да работи в посока развитие и надграждане на екологичната си политика и утвърждаването на „зеления” си имидж. Компанията провежда устойчива политика в областта на енергийната ефективност и въвеждане на енергоспестяващи технологии. В тази връзка и в изпълнение на Директива 2009/28/ЕО на Eвропейския парламент и на Съвета от 23 април 2009 година за насърчаване използването на енергия от възобновяеми източници и като продължение на проекта за Оползотворяване на отпадна биомаса в Свилоза, планираме изграждане на нова централа за комбинирано производство на топлинна и електрическа енергия. Инсталациите за биомаса в България играят роля на балансиращи мощности, компенсиращи колебанията в натоварването на мрежата, предизвикани от действието на фотоволтаичните и вятърните централи. Глобалните предизвикателства поставят все по-високи изисквания за увеличаване дела на възобновяемата енергия в крайното енергийно потребление. Наред с регулирането на мрежовия товар, те създават нови работни места и помагат за оползотворяване на отпадната биомаса и намаляване емисиите на парникови газове.
    Проектът ще се реализира съвместно с китайски консорциум начело с Jinan Boiler Group Co. Фирмата е един от най-големите производители на котелно оборудване в Китай. Ще се използва модерна технология за изгаряне наречена "циркулиращ кипящ слой". Същата предоставя възможност за по-пълното изгаряне на използваното гориво и намаляване вредните парникови газове.
    В резултат ще се постигнат емисионни параметри, отговарящи на най-добрите европейски практики. Централата ще произвежда близо 1 000 000 МВтч топлинна енергия и 110 000 МВтч електрическа енергия на годишна база. По този начин на практика ще се спестят повече от 400 000 т/г СО2.
    Инсталацията ще оползотворява повече от 120 000 т/г отпадна биомаса под формата на дървесни кори, получени като отпадък при производството на сулфатна избелена целулоза в „Свилоцел“ ЕАД. Допълнително централата ще се захранва с утайки от пречиствателни станции, селскостопански отпадъци и други, което се явява сериозен екологичен проблем за региона.
    Чрез реализиране на този проект компанията става окончателно енергонезависимо предприятие с възможност да задоволява потребностите си от електро и топлоенергия. В резултат производствената дейност ще стане по-екологична, ще се намали себестойността на продукцията и ще се подобри конкурентоспособността на европейския и световен пазар, като я доближи максимално до най-добрите световни практики на целулозното производство.
    Реализирането на подобен проект, оползотворяващ отпадна биомаса, в глобален мащаб се счита за мярка, която спомага за намаляване ефекта от измененията и колебанията на климата.

    http://www.svilosa.bg/kib1/index.php?lang=bg

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
      Е прав си нещата трайно се подобряват, като върна няколко години назад и мисля, че е супер инвестицията. Но наистина изглежда бавен процеса.

      и все пак софикс падна, свилозата си е на същото ниво, тъй че съм почи убеден, че ще се сбъдне прогнозатаза ми за падащ софикс и растяща свилоза. Тогава ще е интересно да се види дали ще има сменящи влака...
      Има нещо такова,... В момент на съмнителен индекс е по-добре да се държи нещо което нe пада, отколкото падащи )) Имам от това велпапенце, но и други 2-3 още картончета и малко се учудих, като забелязах, че за някакъв неголям интервал време докато индексът е дал 10 единици надолу, портфейлчето е дало 200 единици нагоре !? (единицата си е интересно число, а може да служи и за елементарната операция сравнение/съотношение ) Та засега седим и не го мислим )) Както казал Костолани - "Купете акции, вземете таблетки за сън и не гледайте повече книжата. След много години ще видите, че сте станали богати".

      Коментар


      • Лятото се завъртя, дойде септември и пак взели да преразглеждат цените световните производители:
        APP hikes acacia pulp prices by $20/tonne in China
        https://www.risiinfo.com/industry-ne...onne-in-china/

        Canfor Pulp announces September $30/tonne increase on NBSK, UKP in North America
        https://www.risiinfo.com/industry-ne...north-america/


        As Canfor Pulp, Domtar slate ‘surprise’ hikes, US NBSK increases $10; SBSK, fluff mills idle in wake of hurricane
        https://www.risiinfo.com/industry-ne...-of-hurricane/

        Коментар


        • Е прав си нещата трайно се подобряват, като върна няколко години назад и мисля, че е супер инвестицията. Но наистина изглежда бавен процеса.

          и все пак софикс падна, свилозата си е на същото ниво, тъй че съм почи убеден, че ще се сбъдне прогнозатаза ми за падащ софикс и растяща свилоза. Тогава ще е интересно да се види дали ще има сменящи влака...
          Last edited by pepe1234; 04.09.2018, 15:38.

          Коментар


          • Много интересно как се появи предлагане по позицията без обаче да има натиск надолу както ставаше предни пъти след поредния страхотен отчет. Хубаво е, че ако някой реши да купува поне може да си намери книжа. А вече сме септември, завъртя се почти и третото тримесечие. Традиционно бавно, но нещата вървят в правилната посока

            Коментар


            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
              Ако изкарат 40 мио печалба в края на годината, напълно постижими са 10 лв
              А дали концертната загуба няма да се трансформира в печалба, последната дума има щатския съд -

              https://unicourt.com/case/ca-la2-kra...-et-al-1502692
              Днес много добра сесия. Малко бавно, но нещата започват да се случват. Аз такива бройки за една седмица не си спомням (а то има още един ден за седмицата). Но за връщане на парите от концерта аз не смея и да се надявам, повече от 1% вероятност не бих дал. Ако успее да върне нещо ще си е супер добра новина за мен.

              Коментар


              • Давайте момчета, още малко ъп и ще влезем в СОФИКС. Трябва ни още малко оборот и цена над 5 лв.

                Коментар


                • Прав си - тук е истинска рядкост да мине даже уговорен пакет. А пък такава търговия изобщо не си спомням по позицията

                  Коментар


                  • Определено има нещо позитивно от днес, от цялото БФБ това е позицията с най-голям оборот. Аз не съм толкова отдавна тук, но не си спомням това да е било...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                      Такива са ми наблюденията по поицията от предния път когато стигнахме там,между другото май вече се виждат наченки
                      Остава да разгадаем дали тези по- големи бройки над 4.8 не целят удовлетворяването на онези към 4.6лв. Изкушавам се да изкупя до 4.8 за да се уверя, че продавача бързо ще се изтегли, но засега ще изчакам някой друг да го свърши

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        и защо да има предлагане около 5 лева?
                        Такива са ми наблюденията по поицията от предния път когато стигнахме там,между другото май вече се виждат наченки

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                          Абе вие съвсем сте изперкали тук бе!?? Какви съпротиви гледате от графиките за 2007 и 2008 години .. боже ,технически анализ и мислите, че има някаква връзка със сега ... и за какви 100% увеличение мечтаете след загуби миналата година с концертния бизнес
                          Ако изкарат 40 мио печалба в края на годината, напълно постижими са 10 лв
                          А дали концертната загуба няма да се трансформира в печалба, последната дума има щатския съд -

                          https://unicourt.com/case/ca-la2-kra...-et-al-1502692
                          Last edited by abc; 23.08.2018, 15:53.

                          Коментар


                          • Абе вие съвсем сте изперкали тук бе!?? Какви съпротиви гледате от графиките за 2007 и 2008 години .. боже ,технически анализ и мислите, че има някаква връзка със сега ... и за какви 100% увеличение мечтаете след загуби миналата година с концертния бизнес

                            Коментар


                            • Е глей са как ме караш да се излагам, писах че може и да не съм прав. Ще се радвам да внесеш яснота. Сигурен съм, че си доста по-наясно с технически анализ от мен, пускал си интересни графики . Ще ми е интересно да видя някоя графика и за тук Иначе гледам аз месечната графика 1.04.2007 и 1.07.2007 и си мисля, че това са съпротиви там. Прав си ще изтрия 2008.
                              Last edited by pepe1234; 23.08.2018, 15:32.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                                И аз това се чудя ако бием върха от миналата година оттам не е ясно къде ще спре пак и дали ще спре.... по графиката при пробив трябва да гоним следващия, а той е бая високо.. 9.6 лв . но това ще си е в реда на нещата за тези които очакваме дъбъл... и психологическа граница от 10 лв. Технически в момента точно се опитваме да пробием съпротивата на двете дъна от 2007-2008. Та от тука при пробив би трябвало да има едно малко връщане да се тества подкрепата и да се търси 9,6 лв върха. Е не че разбирам много от технически анализ и не че БФБ подлежи на такъв, но на мен така ми се вижда, а може и да си го фантазирам просто защото така ми изнася....

                                Пак да напиша, всеки сам да си преценява за акциите. Моето мение е много пристрасно тук.
                                Това болднатото може ли да ми го обясниш?
                                Last edited by Агресивен бик; 23.08.2018, 15:19.

                                Коментар

                                Working...
                                X