IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
    Отчета на Стар трек излезна, защо не коментирате
    За 555 път поне, чакат отчета (консолидирания), може би, че да има какво да коментират.

    Ти имаш ли коментар, акции или таргет

    Някаква идея що се навърташ да дадеш, не че е важно, но ми е интересно.

    Коментар


    • Отчета на Стар трек излезна, защо не коментирате

      Коментар


      • "Много обичам да ме разубеждават." - това ме кефи! Много ценно качество е!
        Мнението не е препоръка за сделки!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от наблюдаваща Разгледай мнение
          Цената на целулозата за втора поредна седмица скача с над 10 долара/тон на световните пазари. И това е донякъде очкаван тренд, с оглед тренда в цените на повечето суровини.
          Ще доведе ли обаче това до неочаквани положителни изненади в отчетите?
          Какви са ти очакванията ? Би ли споделила
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • МИЛИОНЕРЪТ КРАСИМИР ДАЧЕВ: НИКОГА НЕ КАЗВАМ "ОБИЧАМ ТЕ", ДОРИ И НА СЕБЕ СИ

            Бизнесменът Красимир Дачев, прочул се преди време с желанието си да лети в Космоса, не употребява любимия на много хора израз "Обичам те". Той призна, че е студен в отношенията както с близките си хора, така и със самия себе си.

            "Не си спомням да съм казвал "Обичам те". Дори на себе си не го казвам. Много съм тежък на този израз", обясни Дачев в тв предаването на Валерия Велева "По пантофи". Бившият съпруг на оперната певица Христина Ангелакова, за когото се говори, че е сред най-богатите българи, е категоричен, че късметът си е късмет, но ключът към всеки успех е работа, работа и пак работа.

            "Аз помагам на съдбата си. Където хората казват: "Това не може да стане", отвъд тази граница сме ние. Много обичам да ме разубеждават. Сега например съм се захванал с една фабрика за калциев карбонат. Имам поне 15 доклада, че нещата няма как да станат, но ще си говорим пак след година, когато ще съм с 10 милиона печалба", похвали се Дачев.

            На въпрос дали така процедира и с жените, той отсече: "Да, но вече съм си намерил една. За други нямам технологично време".
            .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
              това е зашото долара поевтиня , ако видиш цената в евро е спаднала ...това не пречи да мисля че отчета ще е добър
              Не си напълно прав.
              Последната седмица цената и в евро се качва. И в китайски юани също

              Коментар


              • Първоначално изпратено от наблюдаваща Разгледай мнение
                Цената на целулозата за втора поредна седмица скача с над 10 долара/тон на световните пазари. И това е донякъде очкаван тренд, с оглед тренда в цените на повечето суровини.
                Ще доведе ли обаче това до неочаквани положителни изненади в отчетите?
                това е зашото долара поевтиня , ако видиш цената в евро е спаднала ...това не пречи да мисля че отчета ще е добър

                Коментар


                • Цената на целулозата за втора поредна седмица скача с над 10 долара/тон на световните пазари. И това е донякъде очкаван тренд, с оглед тренда в цените на повечето суровини.
                  Ще доведе ли обаче това до неочаквани положителни изненади в отчетите?

                  Коментар


                  • Считано от 11 април 2011 год. е в действие постигнато споразумение за преструктуриране на дълга между Свилоза АД и Свилоцел ЕАД от една страна и Европейската банка за възстановяване и развитие и Нордик инвестмънт Банк - от друга, съобщиха от Свилоза.

                    Параметрите на споразумение за преструктуриране на задълженията бяха одобрени на проведеното на 2 април извънредно общо събрание на акционерите на Свилоза АД.

                    Коментар


                    • Хайде, по-ведро ! И малко по-гордо ! Днес е деня на космонавта. По този повод - Да са ни живи и здрави космонавтите !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        Защо да се е набълбукал. Зависи от кое ниво си се включила. И из имам акциЙ. Даже съм доволна от профита. Но както казва и Батя, спокойно може, да се тропнем и на двойно по-високо ниво. А както казва и кура - няма да е проблем, да се случи и изненадващо бързо, дори по-бързо и от месечната рамка, която е предположил. Така, че влака не е съвсем изпуснат, ако имаш спекулантски намерения.
                        Valuatore, недей страда прекалено. Евентуално увеличението на капитала, може и да ни направи двойно по-богати. Не е препоръка.
                        А представям си, какъв фурор може, да предизвика астронавта, ако отпусне нещо като сосен дивидент. За космонавт ще е супер ход, но ме съмнява да го вдене

                        ясно е че скоро няма да има дивидент и да иска защото има още загуба да се покрива от минали години (14 мил ) , те нека да направят пак 25-28 мил ЕБИТДА , това е важното за момента защото заемите главница + лихви до 2015 са около 10-11 мил на година

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                          да бе, да не повярваш. колкото се напомпа при девин или софарма. Май си се набълбукал тука. Не е препоръка.
                          Защо да се е набълбукал. Зависи от кое ниво си се включила. И из имам акциЙ. Даже съм доволна от профита. Но както казва и Батя, спокойно може, да се тропнем и на двойно по-високо ниво. А както казва и кура - няма да е проблем, да се случи и изненадващо бързо, дори по-бързо и от месечната рамка, която е предположил. Така, че влака не е съвсем изпуснат, ако имаш спекулантски намерения.
                          Valuatore, недей страда прекалено. Евентуално увеличението на капитала, може и да ни направи двойно по-богати. Не е препоръка.
                          А представям си, какъв фурор може, да предизвика астронавта, ако отпусне нещо като сосен дивидент. За космонавт ще е супер ход, но ме съмнява да го вдене
                          Last edited by precakanoto; 10.04.2011, 11:01.
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Valuator, вместо да ми отговориш на въпроса по-долу, ти пак изместваш дискусията в сферата на клепане и плюене по "лошия капиталист - богаташ".
                            Нито аз, нито форума има нужда от такива дискусии, така че без мен.

                            А относно това:

                            Първоначално изпратено от Valuator Разгледай мнение
                            Поради тази причина смятам всяка цена над два лева за жив bargain и ако подобно на Еврохолд се появи някой "бял рицар" с желание да вдига над тази цена, аз лично бих се възползвал от предоставената възможност.
                            За целта или първо трябва, предвидиво, да си купил акции в ниското или да има къси продажби. За твое щастие няма къси тук, иначе май щеше да я скъсяваш още от левче

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                              Според мен някаква такава ще я свършат.
                              Това увеличение ще трябва да е някъде 2012, така че цената изведнъж може да бъде напомпана за 1 месец с 150%, а може и плавно и периодично да я вдигат. В България КФН не е точно SEC, така че и двата варианта са възможни без каквито и да било проблеми.
                              Обаче при това изкуствено напомпване ще е хубаво всеки да си продаде акциите. После като се увеличи капитала и няма кой да крепи акцията, може да стане пързалка надолу
                              да бе, да не повярваш. колкото се напомпа при девин или софарма. Май си се набълбукал тука. Не е препоръка.
                              Я всегда буду твоим поводом напиться.

                              Коментар


                              • Батя, бих разбрал манипулативно обосновани суперлативи за Дачев, но горко на тези, които наистина вярват безрезервно в неговите инвестиционните и управленските му умения. Единственото, което Дачев е доказал досега, е че като типично "червено куфарче" може безпроблемно да живее охолно на гърба на кредитори и инвеститори без реални ангажименти и отговорности и ако някой се съмнява в това, може да се поинтересува за неговите "безспорни успехи" и "завидната съдба" на няколко предприятия в машиностроителния бранш с негово мажоритарно участие и ръководство.

                                И макар, за разлика от едни друг "герой на прехода" да не е обявил, че иска директно "да купува летяща чиния", едва ли е добра идея да имаш безрезервна вяра в подобен "космически мажоритар". Поради тази причина смятам всяка цена над два лева за жив bargain и ако подобно на Еврохолд се появи някой "бял рицар" с желание да вдига над тази цена, аз лично бих се възползвал от предоставената възможност.

                                __________________________________________________ ___________________________
                                Е, разбира се, това споделено лично мнение не съдържа препоръка за инвестиционни решения.
                                Last edited by Valuator; 08.04.2011, 23:32.

                                Коментар

                                Working...
                                X