IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Аз си го представям чудесно. Мислиш в правилната посока
    Но лисаните дето се облизват под лозата сънуват други неща.
    Според мен някаква такава ще я свършат.
    Това увеличение ще трябва да е някъде 2012, така че цената изведнъж може да бъде напомпана за 1 месец с 150%, а може и плавно и периодично да я вдигат. В България КФН не е точно SEC, така че и двата варианта са възможни без каквито и да било проблеми.
    Обаче при това изкуствено напомпване ще е хубаво всеки да си продаде акциите. После като се увеличи капитала и няма кой да крепи акцията, може да стане пързалка надолу

    Коментар


    • ГАЗ на производството докато има цена и пазара ежив; а завода го познавам ,половината КИП и А е минало през ръцете ми, но всичко с времето си

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Аз си го представям чудесно. Мислиш в правилната посока
        Но лисаните дето се облизват под лозата сънуват други неща.
        абе и аз ги виждам надолу засега.
        имам акции но
        много дългове им тежат на врата
        в обозримото бъдеще.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
          Представи си следния сценарии - акцията е неликвидна и лесно би могла да се надуе до 3лв. После се прави увеличение на капитала на 2.50лв. и всички са доволни, че са успяли да изиграят другата страна.
          Аз си го представям чудесно. Мислиш в правилната посока
          Но лисаните дето се облизват под лозата сънуват други неща.

          Коментар


          • Свилоза

            Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
            Ето това са мои снимки на продуктите на Свилоза (Свилоцел все тази за целите на тази дискусия, иначе юридически са различни дружества да)
            http://www.investor.bg/news/gallery/.../10.html#photo

            Доста прилича на хартия. Ако ви дам някои от тези листи и не знаете, че е целулоза, няма да се усетите за разликата. Вярно не е като принтерна хария, но може да се пише и рисува върху нея (целулозата).

            Разликата спрямо хартията е само в % влага доколкото разбрах, както и разбира се в тънкостта, гладкостта и т.н.

            Моля дайте обосновано мнение, защо целулозата да не е в графата хартия и картон?

            Къде тогава да я сложим?
            Целулозата е суровина за производство на хартия, но не е хартия, нито картон. Както зърното не е брашно и брашното не е хляб. Г-н Зарев трябва да може да обясни разликите по-добре от мен. Това на снимките сте го написали вярно - целулозни листи. Защо производството на целулоза е в графата "Картони и хартия" трябва да Ви отговорят тези, които са правили статистиката. Моето мнение е, че не може в една графа да се посочва производство на суровина и такъв на краен продукт от тази суровина и на тази база да правим обобщени данни. Производството на стомана не е едно и също с производство на метални изделия, напр. Това не е проблем на Инвестор, а на НСИ. От посочените числа не е ясно кое точно се е увеличило - производството на целулоза (което в България няма никакво отношение към производството на хартия) или производството на хартия и картон (което пък не зависи от суровината на Свилоза).

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              И на каква цена ще бъде това евентуално увеличение според теб? Предполагам се облизваш за левче?
              Представи си следния сценарии - акцията е неликвидна и лесно би могла да се надуе до 3лв. После се прави увеличение на капитала на 2.50лв. и всички са доволни, че са успяли да изиграят другата страна.

              Коментар


              • ина4е ако сте купувате :

                Mondi, M-real, Mayr-Melnhof i UPM

                Коментар


                • Прниципно се раzли4ва между

                  Newsprint
                  Coated magazin paper
                  Uncoated magazin paper
                  Coated fine paper
                  Uncoted fine paper
                  Kraftliner
                  Testliner
                  Corrugated
                  NBSK
                  BHKP

                  http://www.risiinfo.com/

                  обраzоваите се малко

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Борса Разгледай мнение
                    Поздравления за бързата реакция!
                    И все пак:
                    1) Зарев не е изпълнителен директор на Свилоза, а на Свилоцел.
                    2) Свилоцел произвежда избелена целулоза, а не хартия и/или картон. Ако в статистиката износът на целулоза се включва в графата износ на хартия и картон, то тази статистика е надеждна колкото и в случая, при който аз ям пържоли, а Вие ядете лук, но средно двамата ядем пържоли с лук.

                    Обяснението е логично, но не е вярно!
                    Ето това са мои снимки на продуктите на Свилоза (Свилоцел все тази за целите на тази дискусия, иначе юридически са различни дружества да)
                    http://www.investor.bg/news/gallery/.../10.html#photo

                    Доста прилича на хартия. Ако ви дам някои от тези листи и не знаете, че е целулоза, няма да се усетите за разликата. Вярно не е като принтерна хария, но може да се пише и рисува върху нея (целулозата).

                    Разликата спрямо хартията е само в % влага доколкото разбрах, както и разбира се в тънкостта, гладкостта и т.н.

                    Моля дайте обосновано мнение, защо целулозата да не е в графата хартия и картон?

                    Къде тогава да я сложим?
                    Last edited by mpy_yordanov; 07.04.2011, 17:17.

                    Коментар


                    • Свилзоа

                      Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                      Здравейте, сложен е кода на Свилоза, защото в тази по-стара новина (за декември)
                      изпълнителния директор на Свилоза Виктор Зарев, заявява за сектора "Картон, хартия и изделия от тях" следното:

                      Износът се прави почти изцяло от Монди и Свилоза. Другите предприятия не работят за износ (почти) защото продуктите им не търпят големи транспортни разходи.

                      моля вижте тук
                      http://www.investor.bg/news/article/112142/332.html

                      Всичко си има логично обяснение.
                      Поздравления за бързата реакция!
                      И все пак:
                      1) Зарев не е изпълнителен директор на Свилоза, а на Свилоцел.
                      2) Свилоцел произвежда избелена целулоза, а не хартия и/или картон. Ако в статистиката износът на целулоза се включва в графата износ на хартия и картон, то тази статистика е надеждна колкото и в случая, при който аз ям пържоли, а Вие ядете лук, но средно двамата ядем пържоли с лук.

                      Обяснението е логично, но не е вярно!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Борса Разгледай мнение
                        Това, че Инвестора е сложил кода на Свилоза над новината показва само, че не знае какво произвежда Свилоза и на кого го продава.
                        Здравейте, сложен е кода на Свилоза, защото в тази по-стара новина (за декември)
                        изпълнителния директор на Свилоза Виктор Зарев, заявява за сектора "Картон, хартия и изделия от тях" следното:

                        Износът се прави почти изцяло от Монди и Свилоза. Другите предприятия не работят за износ (почти) защото продуктите им не търпят големи транспортни разходи.

                        моля вижте тук
                        http://www.investor.bg/news/article/112142/332.html

                        Всичко си има логично обяснение.

                        Коментар


                        • Свилоза

                          Първоначално изпратено от Don Archon Разгледай мнение
                          Тука се споменава нашата Свилоза
                          http://www.investor.bg/news/article/115096/332.html
                          От това се разбира, че се увеличава производството на хартия и картон с 33,8%
                          Това, че Инвестора е сложил кода на Свилоза над новината показва само, че не знае какво произвежда Свилоза и на кого го продава.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от daskal Разгледай мнение
                            Според мен ще е по номинал Така ми го говорят звездите
                            Даскале, аз пък си мисля че доста облизващи се лисички ще останат леко усмихнати и силно озъбени под асмата

                            Дачев е показал, че добре знае стойността на активите си и как да ги промотира пред чужди инвеститори (допреди седмица беше пак по Европата по срещи).
                            Може да погледнеш при предишното увеличение на Свилоза (края на 2006 - нач. 2007 г.) как се е развила цената и да помислиш пак
                            Има са графика в архива на Инвестора, но общо взето е следния филм - дълго време се движи под 2 лв. и току преди увеличението се изстрелва до 11 лв., след което се кротва около 7-8. При това тогава компанията е била много далеч от сегашното си състояние като продажби и фин. резултати

                            Коментар


                            • Тука се споменава нашата Свилоза
                              http://www.investor.bg/news/article/115096/332.html
                              От това се разбира, че се увеличава производството на хартия и картон с 33,8%
                              Last edited by Don Archon; 07.04.2011, 12:32.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                И на каква цена ще бъде това евентуално увеличение според теб? Предполагам се облизваш за левче?
                                Според мен ще е по номинал Така ми го говорят звездите

                                Коментар

                                Working...
                                X