IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

    Първият път ще се "прежалят", после ще спрат да изплащат
    ако няма увеличения, няма да има смисъл да се 'помпа' акцията...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение

      Според теб кои разходи може да се редуцират?

      Ако се изплати заемът, към печалбата ще се добавят 3 ст. Дотогава обаче капиталът ще е нараснал още.
      Според мен това с нарастването на капитала не е много сигурно, и не се знае с колко ще нарастне.
      А относно разходите, според мен ще се увеличават за подръжка на сградата, след изтичане на гаранционният срок по ЗУТ ще се появят разходи за подръжка, които са неизбежни.
      Всеки наемател, ще държи за качествено поддържане на общите части и не само, при положение че си плаща за това. Отделно си мисля, че голяма част от наемателите са свързани със собственика и плащането на наем е чисто счетоводна операция - "от единия джоб в другия".

      Такива мисли ми минават през главата, но все още държа от хартиите тук и засега не виждам по-добра алтернатива за мен лично

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        А откъм капиталова как се движат нещата?
        холандия е в ес
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

          Приходите са предвидими, но не така стоят нещата при разходите
          Според теб кои разходи може да се редуцират?

          Ако се изплати заемът, към печалбата ще се добавят 3 ст. Дотогава обаче капиталът ще е нараснал още.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

            15% е. то пък отчитането сякаш е трудно - данъчната се подава онлайн, после пак се плаща онлайн

            пп 6.3% над 50% повече от 4.1%
            А откъм капиталова как се движат нещата?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
              АДСИЦ по закон е задължен да разпределя дивидент, друг вариант няма.
              Задължен е при положение, че има печалба !

              Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
              В края на 2020 година заемът трябва да е изплатен.
              Това е вярно, ако няма междувременно анекси за удължаване, но това според мен може да се случи, ако няма желаещи да участват в увеличение на капитала, защото с тези увеличения реално се изплаща заема.

              Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
              Единственото, което мен би ме притеснявало, е фактът, че компания с придвидими парични потоци и силно ограничен ръст на печалбата се търгува при цена/печалба 19.
              Приходите са предвидими, но не така стоят нещата при разходите

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение

                На тези хубаво лихвата им е %7,51 ама това е брутно. Не съм сигурен точно колко е данък дивидент в Холандия ако е %15 то дивидентния ти доход е 6.3% ако е 30% както е в Щатите процента ти пада на 5,19% което вече е близо до бг-то. Да не забравяме че трябва и да се отчитаме според закона пред данъчните за акции и дивиденти извън България което си е разправия въпреки че не дължим нищо
                15% е. то пък отчитането сякаш е трудно - данъчната се подава онлайн, после пак се плаща онлайн

                пп 6.3% над 50% повече от 4.1%
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение

                  Е да, ама много хора (не визирам теб) пропускат един много тънък момент, че обикновено когато парите ти са на депозит като дадеш 100, ти връщат 100 или 100+. Като си набиеш парите в картони били те и обезпечени с твърди активи като тук, като дадеш 100, можеш да хванеш дедовия Както знаем от Костолани, на борсата всичко е възможно, дори и противоположното
                  тогава взимай корпоративни облигации - пак ти връщат 100 и без проблеми можеш да си намериш 4%
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                    точно защото е предвидима. най-добрият депозит в момента е под процент, много от хората на бфб ги е страх да инвестират в чужбина да кажем например в АДСИЦ като Wereldhave дето е на p/e от 11.38 и има дивидент 7.51%. та затова блъскат в СФИ на 4.1%
                    На тези хубаво лихвата им е %7,51 ама това е брутно. Не съм сигурен точно колко е данък дивидент в Холандия ако е %15 то дивидентния ти доход е 6.3% ако е 30% както е в Щатите процента ти пада на 5,19% което вече е близо до бг-то. Да не забравяме че трябва и да се отчитаме според закона пред данъчните за акции и дивиденти извън България което си е разправия въпреки че не дължим нищо
                    http://www.proflashgame.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                      точно защото е предвидима. най-добрият депозит в момента е под процент, много от хората на бфб ги е страх да инвестират в чужбина да кажем например в АДСИЦ като Wereldhave дето е на p/e от 11.38 и има дивидент 7.51%. та затова блъскат в СФИ на 4.1%
                      Е да, ама много хора (не визирам теб) пропускат един много тънък момент, че обикновено когато парите ти са на депозит като дадеш 100, ти връщат 100 или 100+. Като си набиеш парите в картони били те и обезпечени с твърди активи като тук, като дадеш 100, можеш да хванеш дедовия Както знаем от Костолани, на борсата всичко е възможно, дори и противоположното

                      Коментар


                      • Панда - Всичко българско и родно - "любя, тача и милея." - Патриарха - Иван Вазов (не е нужно повече) Ще видиш след 2г, колко е истина, засега - не бързай с изводите)))))
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение

                          Единственото, което мен би ме притеснявало, е фактът, че компания с придвидими парични потоци и силно ограничен ръст на печалбата се търгува при цена/печалба 19.
                          точно защото е предвидима. най-добрият депозит в момента е под процент, много от хората на бфб ги е страх да инвестират в чужбина да кажем например в АДСИЦ като Wereldhave дето е на p/e от 11.38 и има дивидент 7.51%. та затова блъскат в СФИ на 4.1%
                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • АДСИЦ по закон е задължен да разпределя дивидент, друг вариант няма. А и не виждам какво се притеснявате, когато компанията има стабилната покрепа на мажоритаря. В края на 2020 година заемът трябва да е изплатен. Доколкото си спомням, ръководството имаше сериозни планове и за след края на погасяването на заема, но дотогава има доста време.

                            Единственото, което мен би ме притеснявало, е фактът, че компания с придвидими парични потоци и силно ограничен ръст на печалбата се търгува при цена/печалба 19.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                              Първият път ще се "прежалят", после ще спрат да изплащат
                              Ще спрат да плащат, докато си изплатят заема. Не че ще спрат да плащат постоянно. Доколкото ми е известно, с тези наемни нива, заема би се изплатил след около 3-4 години (може и да греша). Освен това има и доста свободен кеш, ако не се лъжа...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение

                                ами ако няма желаещи да купуват новите акции на 6,5 лв. с какво ще плащат дивидента..?!
                                Първият път ще се "прежалят", после ще спрат да изплащат

                                Коментар

                                Working...
                                X