IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Спад на печалбицата на акция - ърм?

    Май с право намалих бройчичките си туканка с почти 17%.

    Дааа, преди време ти бях показал как преливам в групата , ако го намериш поста сравниги, тук е една част от него и сегашния резултат. Дано намериш връзката, защото тогава нищо не разбра.
    30,12,2013r. вложени~29 237лв
    sFarM 2584x2,1383 = 5525
    sfTrd 5550x1,7302 = 9602
    Sfi 1570x2,0967= 3292
    seVto 8200х1,3193= 10818
    45 600 ~=мин капитализация
    30,12,2014r. вложени~36 024лв
    seVto>> sFarM 4824x2,127=вл-не 10270
    sfTrd 6040x1,73954 = 10507
    Sfi 6360x2,3975= 15247
    72 000 ~=мин капитализация
    30,04,2018г вложени~157 396лв.
    Z6400 sFarM X3060x3,417545= Y8809
    Z6500 sfTrd X2360x2,951822= Y6485
    Z8400 Sfi X2060x3,491045= Y2102
    271 300 ~=мин капитализация
    8 600 очак. Дивидент до ~8 900
    Last edited by inta53; 09.05.2018, 21:18.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

      Сори -- обърках темата. Исках да го пиша това в темата за Трейдинга. Извинявам се. Тука е .27
      Трейдънгът: може би, но мисля там - колкото миналото година.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Сори -- обърках темата. Исках да го пиша това в темата за Трейдинга. Извинявам се. Тука е .27

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
          Прогнози за дивидент? Аз казвам 0,31 лв.
          Отде?

          http://sopharma-imoti.com/wp-content...018/01/GFO.pdf
          Last edited by Императорът; 03.04.2018, 16:54.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение

            0.27

            Да ,- визирани бяха 5 479х. по спомен и съм си сложил отметка за 0,27253/акц.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
              Прогнози за дивидент? Аз казвам 0,31 лв.
              0.27

              Коментар


              • Прогнози за дивидент? Аз казвам 0,31 лв.

                Коментар


                • Спад на печалбицата на акция - ърм?

                  Май с право намалих бройчичките си туканка с почти 17%.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                    Аз все още не мога да разбера защо се държат тези 10,5млн. лева неразпределена печалба, при положение че има 17 милиона кредит. Толкова ли не може да се плати част от кредита с тях, и лихвените плащания да намалеят, и заема да бъде изплатен в следващите 1-2 години вместо след 4? Закона ли не го позволява или какво? Не съм много запознат как стоят нешата юридически, но при постоянен доход и стабилна обстановка, да държиш над 10 милиона на нулеви лихви при положение че плащаш лихви по кредит ми се струва нерентабилно. Някой може ли да ми обясни защо това не се прави?
                    не правиш разлика между активи и пасиви
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                      10.5 неразпределена печалба не означава същото количество кеш, което се държи някъде на депозит.
                      Това не ми беше ясно. Благодаря за информацията. Да разбирам че кеш-а е около 0,7млн.?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                        Аз все още не мога да разбера защо се държат тези 10,5млн. лева неразпределена печалба, при положение че има 17 милиона кредит. Толкова ли не може да се плати част от кредита с тях, и лихвените плащания да намалеят, и заема да бъде изплатен в следващите 1-2 години вместо след 4? Закона ли не го позволява или какво? Не съм много запознат как стоят нешата юридически, но при постоянен доход и стабилна обстановка, да държиш над 10 милиона на нулеви лихви при положение че плащаш лихви по кредит ми се струва нерентабилно. Някой може ли да ми обясни защо това не се прави?
                        10.5 неразпределена печалба не означава същото количество кеш, което се държи някъде на депозит.

                        Коментар


                        • Аз все още не мога да разбера защо се държат тези 10,5млн. лева неразпределена печалба, при положение че има 17 милиона кредит. Толкова ли не може да се плати част от кредита с тях, и лихвените плащания да намалеят, и заема да бъде изплатен в следващите 1-2 години вместо след 4? Закона ли не го позволява или какво? Не съм много запознат как стоят нешата юридически, но при постоянен доход и стабилна обстановка, да държиш над 10 милиона на нулеви лихви при положение че плащаш лихви по кредит ми се струва нерентабилно. Някой може ли да ми обясни защо това не се прави?

                          Коментар


                          • Някакъв коментар на отчета. Май няма изненадани

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              При настояща цена от 7,00лв. смятам че и сега не е лош момент. На каква цена беше увеличението?
                              подрепям

                              пп. имам акции на софарма
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • https://www.investor.bg/imoti/109/a/...254535/?page=1

                                Коментар

                                Working...
                                X