IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    Лъсна вече за всеки, схемата, както я наричаше м-р Геко.
    Първоначално цените растяха и броя акции растеше. Така няколко години... После за няколко години цените спряха, само броя акции растяха. Перпетомобилето свърши горивото и логично дойдохме в точката, от която двете неща би тр. да започнат да намаляват. Тъй като чичето не се усеща, продължава да генерира нови акции. Е да но вече може да стане за сметка на цената. Добре би било да спре разводняването на картоните, защото видимо е изчерпал потенциала, капитализацията може да се прави изкуствено до едно време, след това играчите ззапочват да придават тежест и на рвзултатите ,Не е препоръка
    40 права ти дават право на 1 нова акция (1 стара акция = 1 право).

    Дивидента от 40 акции е 40 * 0.28 = 11.20 лв при цена на нова акция от 5.60

    Демек ако реинвестираш половината дивидент дела ти няма да се разводни.

    Другата половина може да я изпиеш. Аз лично мисля да реинвестирам целия дивидент, половината на 5.60 другата половина по пазарни цени.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

      Лъсна вече за всеки, схемата, както я наричаше м-р Геко.
      Първоначално цените растяха и броя акции растеше. Така няколко години... После за няколко години цените спряха, само броя акции растяха. Перпетомобилето свърши горивото и логично дойдохме в точката, от която двете неща би тр. да започнат да намаляват. Тъй като чичето не се усеща, продължава да генерира нови акции. Е да но вече може да стане за сметка на цената. Добре би било да спре разводняването на картоните, защото видимо е изчерпал потенциала, капитализацията може да се прави изкуствено до едно време, след това играчите ззапочват да придават тежест и на рвзултатите ,Не е препоръка
      Тежки думи. Това мисля, че вече е дискутирано. Разводняването на капитала ще продължи, докато има заем за изплащане (временно) и задължение за разпределяне на печалбата (перманентно). Сега не ми се рови до кога беше. След това доходът си става чист и схемата (по твои думи) спира.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

        Мда... на по-ниска цена е - 5,60 лв., спрямо увеличението от миналата година, което беше на 6,50 лв.

        Но така са завъртяни числата, че да си приличат колко му е... има-няма 90 стотинки по-ниско.
        Лъсна вече за всеки, схемата, както я наричаше м-р Геко.
        Първоначално цените растяха и броя акции растеше. Така няколко години... После за няколко години цените спряха, само броя акции растяха. Перпетомобилето свърши горивото и логично дойдохме в точката, от която двете неща би тр. да започнат да намаляват. Тъй като чичето не се усеща, продължава да генерира нови акции. Е да но вече може да стане за сметка на цената. Добре би било да спре разводняването на картоните, защото видимо е изчерпал потенциала, капитализацията може да се прави изкуствено до едно време, след това играчите ззапочват да придават тежест и на рвзултатите ,Не е препоръка
        Last edited by precakanoto; 19.06.2020, 11:17.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от wolf_15 Разгледай мнение
          Увеличение на капитала. x3news
          Мда... на по-ниска цена е - 5,60 лв., спрямо увеличението от миналата година, което беше на 6,50 лв.

          Но така са завъртяни числата, че да си приличат колко му е... има-няма 90 стотинки по-ниско.

          Коментар


          • Увеличение на капитала. x3news

            Коментар


            • Основно дружество в портфейла ми - тегло 19 %. Както казваше Георги Мамалев в един клип на НЛО "Хвала на на такъви (дружества - добавката моя!)." Не е препоръка!

              Коментар


              • Каква ли ще е промяната?

                КОМИСИЯТА ЗА ФИНАНСОВ НАДЗОР РЕШИ: Одобрява представената със заявление, вх. № РГ-05-1270-3 от 27.04.2020 г., промяна в устава на „Софарма имоти” АДСИЦ, гр. София, която ще бъде предложена за гласуване на редовно годишно общо събрание на акционерите на дружеството, насрочено за 16.06.2020 г., съответно при липса на кворум при условията на чл. 227 от Търговския закон – на 01.07.2020 г. На основание чл. 13, ал. 3 от ЗКФН, решението може да бъде обжалвано пред Административен съд – София област в 14-дневен срок от съобщаването му, което не спира неговото изпълнение.

                Коментар


                • Доволен съм че имам тук. Да леко хлътна, но поне не очаквам ключовите наематели Софарма Трейдинг , Софарма и различни други да напуснат сградата. Все пак може би има и външни за групата, които носят риск, но като цяло има някаква сигурност в наемателите.

                  Например онлайн доставките за Мосю Бриколаж, част от Доверие холдинг, може да се администрират от тук. Това не е малко.

                  Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа, имам акции.

                  Коментар


                  • 0.282966/акц ???

                    Коментар


                    • Някой я налази здраво...

                      Коментар


                      • Да, видях, прави сте. Провизирали са 0,282 лв./акция дивидент за "Софармас имоти", а не 0,30, очаквани от мен. Все пак съм доволен, дивидентът ще бъде увеличен с 5,5 % спрямо този за миналата година.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                          Чистата печалба на акция съобразно индивидуалния отчет на дружеството е 0,34 лв./акция. Ако одиторите не намерят някакъв скелет в гардероба може да се очаква 0,30 лв. на акция брутен дивидент. Дружеството е първенец в портфейла ми. Не е препоръка за търговия.
                          доколкото четох отчета вътре има и обезценки и дивидента ще отиде по-долу от писаното от вас
                          вече са провизирали сума за дивидент, така че може да се ориентирате по нея

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                            Чистата печалба на акция съобразно индивидуалния отчет на дружеството е 0,34 лв./акция. Ако одиторите не намерят някакъв скелет в гардероба може да се очаква 0,30 лв. на акция брутен дивидент. Дружеството е първенец в портфейла ми. Не е препоръка за търговия.
                            Това е доста повече, спрямо миналата година. И при мен дълго време ми беше първенец в портфейла, но сега е на почетното второ място Остава си първенец на БФБ. Дано излезеш прав за дивидента...

                            Коментар


                            • Чистата печалба на акция съобразно индивидуалния отчет на дружеството е 0,34 лв./акция. Ако одиторите не намерят някакъв скелет в гардероба може да се очаква 0,30 лв. на акция брутен дивидент. Дружеството е първенец в портфейла ми. Не е препоръка за търговия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                                Тук какъв дивидент да очакваме? Колкото миналата година или...
                                Ако си участвал в увеличението и си си записал новите акции ще е колкото миналата година (би трябвало), ако не си записал малко по-малко ще е.

                                Коментар

                                Working...
                                X