IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте играчи,

    аз откровено не разбирам, каква е драмата. Минава се определен праг, при който има задъжение за ТП и такова се отправя. Ако някой иска да излезе - излиза, ако не иска - не изизка. Нещата са простички и излишно се комплицират. Това е защитна акция, така че не е мой стил позиция, аз обичам да има "тепачка" както казват братята македонци. За това на никого, нищо не препоръчвам, но не виждам и драма. Следя целия "конгломерат" и за това и тази акция ми е в радара, но само като елемент допълващ голямата картинка.

    Със здраве,
    Бей ви Хълк

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

      Какво толкова има в търгвото?
      гледната точка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Мда, сега всички разбрахме какво се случва и защо се наду в края на миналата година - чичикака в най-чист вид, дами и господа. Някой, дето са седели на коленце, разбираемо го боготворят...
        Май само аз не съм разбрал Какво толкова има в търгвото ако миноритарите не си продадем акциите?

        Коментар


        • Click image for larger version

Name:	sfi.jpg
Views:	1
Size:	45.2 КБ
ID:	3932427

          (не е препоръка за сделки с акции, облигации, ценни, безценни книжа и други произведения на изкуството)

          "Росене, хищникът като се наяде оставя и за другите. Джаро веднъж дава и после само взима." (всяка прилика с лица и събития е плод на вашето въображение)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 1984 Разгледай мнение

            Попитали радио Ереван:
            - Кой е човекът с най-дългия бедър?
            ----------------------------
            Би трябвало да те устройва - кулите са близки като площ до новата сграда на ФНИБ; парите, получени от миноритарите, биха могли да се насочат към аналога на СФИ
            ------------------
            Не съм ходил на нито едно ОСА, нямам акции в СФИ
            Днес и двете ти изказвания са топ - поздравления Сложих плщсче и на двете. Парите на миноритарите тук няма как да отидат в брефчето, там сме единици, щото не е вървежно и преди 4 лева едва ли ще е вървежно - тогава ще се включат "умните" пари
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Пиши "Най" и да си ходим​​​​​​
              Нямам тук, но имам Доверие, какво ли ни е подготвено там......

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Някой, дето са седели на коленце, разбираемо го боготворят...
                Попитали радио Ереван:
                - Кой е човекът с най-дългия бедър?
                ----------------------------
                Би трябвало да те устройва - кулите са близки като площ до новата сграда на ФНИБ; парите, получени от миноритарите, биха могли да се насочат към аналога на СФИ
                ------------------
                Не съм ходил на нито едно ОСА, нямам акции в СФИ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Мда, сега всички разбрахме какво се случва и защо се наду в края на миналата година - чичикака в най-чист вид, дами и господа. Някой, дето са седели на коленце, разбираемо го боготворят...
                  НАЙ си е и това е ! Година след година увеличения на капитала и сбиране на кеш от цацата, а сега пийте по една студена вода и кой от къде е ! Признавам му, че е НАЙ ! НАЙ добрия мажоритар за всички времена !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                    Ето го и търговото предложение - с цена 8,20 лв. за другите 14 632 655 акции (8,20х14632655=...)

                    Получено търгово предложение по чл. 149, ал. 1 от Закона за публичното предлагане на ценни книжа (ЗППЦК) от „Софарма“ АД, като акционер, притежаващ пряко 7,318,665 броя акции, представляващи 33.34% от капитала и от гласовете в общото събрание на акционерите на „Софарма Имоти“ АДСИЦ, за закупуване на 14,632,655 броя акции, представляващи 66.66% от капитала и гласовете в общото събрание на „Софарма Имоти“ АДСИЦ, от всички останали акционери в „Софарма Имоти“ АДСИЦ Прикачени файлове: Уведомление по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 на Регламент (ЕС) № 596/2014
                    Мда, сега всички разбрахме какво се случва и защо се наду в края на миналата година - чичикака в най-чист вид, дами и господа. Някой, дето са седели на коленце, разбираемо го боготворят...
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Ето го и търговото предложение - с цена 8,20 лв. за другите 14 632 655 акции (8,20х14632655=...)

                      Получено търгово предложение по чл. 149, ал. 1 от Закона за публичното предлагане на ценни книжа (ЗППЦК) от „Софарма“ АД, като акционер, притежаващ пряко 7,318,665 броя акции, представляващи 33.34% от капитала и от гласовете в общото събрание на акционерите на „Софарма Имоти“ АДСИЦ, за закупуване на 14,632,655 броя акции, представляващи 66.66% от капитала и гласовете в общото събрание на „Софарма Имоти“ АДСИЦ, от всички останали акционери в „Софарма Имоти“ АДСИЦ Прикачени файлове: Уведомление по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 на Регламент (ЕС) № 596/2014

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                        Това не знам. А упоменато ли е че ще плащат главница? Да не ги изхарчат "по предназначение" тези пари...
                        "формираната печалба след разпределение на дивидента в размер на 5 426 721,28 (пет милиона четиристотин двадесет и шест хиляди седемстотин двадесет и един лева и двадесет и осем стотинки) лева да остане като неразпределена печалба."

                        Странна работа ! Нали като АДСИЦ са длъжни да разпределят 90% от печалбата, какви са тогава тези пет милиона освен ако не отиват за кредита. Не съм чел подробности, но може би нещо ми убягва.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Е за закона ясно, но гледам, че са заделили 5млн.лв. от печалбата. Какъв е този кредит, че такова огромно плащане да има, големи последни вноски или голяма главница накрая.
                          Това не знам. А упоменато ли е че ще плащат главница? Да не ги изхарчат "по предназначение" тези пари...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                            Заради новия закон, дивидента падна кажи-речи наполовина. Хубавото поне е че спряха да разводняват капитала. Не знам още колко време ще чакаме за да бъде изплатен прословутия заем.
                            Е за закона ясно, но гледам, че са заделили 5млн.лв. от печалбата. Какъв е този кредит, че такова огромно плащане да има, големи последни вноски или голяма главница накрая.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Заради новия закон, дивидента падна кажи-речи наполовина. Хубавото поне е че спряха да разводняват капитала. Не знам още колко време ще чакаме за да бъде изплатен прословутия заем.
                              2 години

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                Инта, не следя изкъсо акцията, но ми се струва, че дивидента сериозно е спаднал, не беше ли 28-30ст. ? А с тези постоянни увеличения на капитала какво стана ?
                                Заради новия закон, дивидента падна кажи-речи наполовина. Хубавото поне е че спряха да разводняват капитала. Не знам още колко време ще чакаме за да бъде изплатен прословутия заем.

                                Коментар

                                Working...
                                X