IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за енергетика и енергийни икономии АДСИЦ (FEEI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Тъкмо загледах - и - подскочи.

    Ослов - ти ли го ръчкаш?
    В последната година цените са между 1,42 и 2,4 лв. за акция (даден е и дивидент от 0,24-0,25 лв.) Така че до 1,8 си в центъра на рейнджа.

    Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Тъкмо загледах - и - подскочи.

      Ослов - ти ли го ръчкаш?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Да Осло прав си, но кусура е че не е ликвидно..за по дългосрочно става

        Коментар


        • Здравейте, хвърлете едно око на дивидентната ФЕЕИ за мин. година дивидент от 0,24 лв. при текуща цена от 1.45 лв.

          За 2013 г. се очертава двойна печалба, тоест двоен дивидент от 0,5 лв., което е 30% дивидентна доходност на цена от 1,45 лв.

          Ноо предстои увеличение на капитала.
          Ноо то е гласувано при 105% от последната балансова стойност, която е 1,71 лв. към 30 юни 2013 г., тоест емисионната трябва да е на поне 1,8 лв. за акция.

          Ето протоколът
          http://www.investor.bg/files/bulleti...0fb75f2ffe.pdf

          Ето последният отчет
          http://www.investor.bg/files/bulleti...d8e5fa96df.xls

          Тоест от 1,45 до 1,8 лв. е дискаунт и ако увеличението не е успешно, няма да има разминаване на дивидента!!!

          Ако е успешно, може да се продаде още при аукциона за неизползваните права на цена малко под 1,8 и да се приберат едни бързи 10-20%.

          Погледнете го.
          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Днес си купих и имам оферти и имам акции и според зависи, може да купя още.
          Last edited by oslo; 03.10.2013, 12:29.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
            Един,малко позабравен АДСИЦ........

            http://www.eesf.biz/files/OSA13/Uvedomleniedivident.pdf
            Позабравен но СОСНО Дивидентоносен

            Не е препоръка за ПК на ЦК

            Коментар


            • Позабравен преди. Сега вече не.

              Коментар


              • Един,малко позабравен АДСИЦ........

                http://www.eesf.biz/files/OSA13/Uvedomleniedivident.pdf

                Коментар


                • Mnogo zaspahme tuk.Stranicata ne e aktualizirana ot April.otchet niama .....

                  Коментар


                  • Заради задръстването в Агенцията по вписванията - никой не може да ти каже!

                    Коментар


                    • някой знае ли кога ще дойдат новите акции от увеличението на капитала?

                      Коментар


                      • Ще има ли отчет тук?

                        Коментар


                        • За саниране на жилища са нужни над 4 млрд. лв.


                          от Величка Петкова
                          Дневник

                          Близо 680 хил. жилищни сгради в България с височина над три етажа се нуждаят от саниране и основно реновиране. Това каза инж. Пламен Петров от Националния институт за обновяване на многофамилни жилищни сгради по време на съпътстващата програма на строителното изложение "Партнерс експо" в Плевен.

                          За санирането на тези сгради са нужни над 4.15 млрд. лв., уточни Петров. То включва подмяна на хидроизолацията, ремонти на покриви, поставяне на външна топлоизолация, подмяна на външната дограма, обработка на фугите на фасадните панели, подмяна на канализацията и други. Петров поясни, че ремонтите са наложителни заради изключително високия коефициент на топлопреминаване на сградите, който е от 3 до 5 пъти над нормите, посочени в директивата на ЕС за подобряване на енергийната ефективност. Допустимите коефициенти, фиксирани в документа, са между 1.40 до 1.79.

                          Повечето от жилищата, които подлежат на реконструкция, са частна собственост на физически лица, което е пречка при прилагането на всички мерки за саниране, споделиха още участници в изложението. Те поясниха, че въпреки приетия у нас Закон за енергийната ефективност през 2004 г. и приетия план за действия по него едва 2% са напълно санираните сгради за 2007 г. с ефект от 50 до 60% намаление на разхода на енергия. Това е направено предимно по пилотни проекти от специализирани фирми. Около 17% са частично санираните сгради, при които се отчита 5-9% намаление на разхода на енергия.

                          По думите на строителни предприемачи, участници в плевенското изложение, проблемите с реализацията на успешни проекти за енергийна ефективност са свързани с все още несъвършеното законодателство както в областта на енергетиката, така и в областта на строителството. Най-сериозните проблеми са резултат от липсата на синхрон в нормативната уредба, липсата на обществена подкрепа, а често и от неадекватните схеми на финансиране.

                          Коментар


                          • i ot podobni menkaniq na riska, nakraia se okazwa che riska e narasnal, hahaha
                            (lichno mnenie, ne moje da byde preporyka za kakwoto i da e, hahaha)

                            Коментар


                            • Фонд за енергетика и енергийни икономии (ФЕЕИ АДСИЦ) и Фонд „Енергийна ефективност (ФЕЕ) подписаха първата за България „портфейлна гаранция” под формата на гаранционно споразумение за обезпечаване на вземанията на ФЕЕИ АДСИЦ, произтичащи от договори за предоставяне на услуги, свързани с енергийна ефективност, съобщиха от ФЕЕИ.

                              Подписаната портфейлна гаранция се отнася за гарантиране на проекти в публичния сектор, като общият размер на вземанията, които се включват в нея, възлиза на 16 млн. лева.

                              Предлаганият продукт от ФЕЕ под формата на портфейлна гаранция осигурява възможност на ESCO дружествата за по-добра ликвидност при обслужване на дълговете им от финансови институции.

                              Обичайната практика на ESCO компаниите е те да се явят на търг за един проект, а след това да се обърнат към банка за осигуряване на финансирането му, или да имат готова линия за финансиране, която да обезпечават с проекти. Недостатъкът на този подход е, че типичните ESCO дружествата разчитат до голяма степен на дългови инструменти за финансиране на своите договори за изпълнение. Това изисква паричните им потоци да бъдат много прецизно бюджетирани и разчетени по време. Забавени плащания или необслужвани кредити от страна на клиентите им могат сериозно да нарушат обслужването на дълговете на самата ESCO компания.

                              С предлаганите портфейлни гаранции ФЕЕ на практика поема финансовия риск на ESCO дружеството и гарантира, че ще покрие подобни смущения във вземанията. Това освобождава мениджмънта на ESCO компанията от управление на несвойствени рискове и дейности и му дава възможност да се фокусира единствено върху основната дейност.

                              Коментар


                              • В. "Класа"

                                Георги Велев

                                Над 4 млрд. лв. са необходими, за да бъдат възстановени и санирани всички жилищни блокове в страната. Това заяви вчера мениджърът за ключови клиенти на „Енемона“ Пламен Петров на форум за енергийната ефективност в София. Той се позова на данни на Министерството на икономиката и енергетиката, които обхващат над 680 000 жилищни сгради, по-високи от три етажа. От тях над 95% са частна собственост, каза Петров. От икономическото ведомство са отпуснали 800 млн. лева безвъзмездна субсидия за модернизация на жилищния фонд, а останалата трябва да бъде осигурена от собствениците. По думите му, веднага след като бъде приет Законът за етажната собственост, ще бъде определен и начин тези пари да бъдат разпределени между юридическите лица, които ще представляват всяка сграда.

                                От своя страна Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР) се ангажирала да поеме техническото обследване на сградите за обновление. След санирането на дадено жилище с до 50% се намаляват разходите на топлинна енергия.

                                През 2007 г. 2% от жилищните сгради в България са били напълно санирани с помощта на Националния център за обновяване на многофамилни къщи. Други 17 на сто са били частично възстановени, като при тях разходите за топлина са намалели от 5% до 9%. Основните причини за тежкото състояние на сградите у нас са лошото управление и поддържане на жилищните блокове, лошата термоизолация и високата енергоемкост. По данни на Агенцията за енергийна ефективност най-големи са загубите заради стара дограма и външни стени. „У нас коефициентът на топлопреминаване е от 3 до 5 пъти по-висок в сравнение със страните от Западна Европа“, каза Пламен Петров. Според експерти в директивите на ЕС е записано, че до 2020 г. икономията от енергия в жилищата трябва да бъде повишена с 9%.

                                Липсва синхрон в нормативната уредба, чрез която хората могат да кандидатстват за саниране на жилището си, добави Петров. Според него у нас няма адекватни схеми за финансиране на подобни начинания, а и няма обществена подкрепа за това. Той каза още, че повече от половината българи не могат да си позволят да инвестират в енергийна ефективност. Същото е и положението с общините като цяло, но там действат т. нар. еско договори.

                                Коментар

                                Working...
                                X