IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлични елементи и системи АД (HES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Браво!

    Коментар


    • Наистина много добри резултати, а виждам, че очакват продажбите март месец да минат 5 милиона, което не знам преди дали им се е случвало. Да ме поправи някой, ако греша.

      Коментар


      • Mного прилични резултати ;-
        "HES20 Март 2017 15:46

        Вътрешна информация

        Хидравлични елементи и системи АД-Ямбол

        Хидравлични елементи и системи АД обявява неокончателен финансов резултат за месец февруари 2017 година – брутна печалба в размер на 689 хил. лева и с натрупване 1313 хил. лева от началото на годината. Ръстът на брутната печалба е 14,37% в сравнение с началото на 2016 година. Хидравлични елементи и системи АД отчита продажби за месец февруари 2017 година в размер на 4822 хил. лева и с натрупване за първите два месеца на годината 9263 хил. лева, което представлява ръст от 13,16% в сравнение със същия период на 2016 година. Хидравлични елементи и системи АД обявява прогнози за продажбите през месец март 2017 година в размер на 5060 хил. лева, с което първото тримесечие ще покаже ръст от 12,05% в сравнение с първото тримесечие на 2016 година."

        Коментар


        • "Най-доброто време да продадеш една добра акция е … никога." -Уорън Бъфет.

          Не знам за коя друга акция на БФБ важи повече този съвет на чичо Уорън

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

            абе добра компания ама маркет капа към 80 милиона нещо леко скъпичко ми се вижда

            Докато е леко скъпичко - се изтрайва, но кога ти минат таргетите ..... си е благост !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
              Пенсиитееее, побраха де що има до петака ???
              Възможно е палфингер да са си увеличили поръчките, или с дългогодишното им производство на новите продукти да са постигнали някакъв успех което ме съмнява.

              Коментар


              • Пенсиитееее, побраха де що има до петака ???

                Коментар


                • ТИШИНАаа голяма тука, всеки дебне за сполука !
                  Четааа, поздравления на задържалите и весел Уйкенд

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                    А колко е била печалбата през януари 2016-та? Защо не са посочили?
                    за да прочетеш поне малко

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      А колко е била печалбата през януари 2016-та? Защо не са посочили?

                      М+С хидравлика ************* Хидр. Ел-ти и с-ми
                      1 556 хил. от8 242 хил.об. 624 хил. ~ от 4441x.об. 01,17,
                      1 414 хил от7 471 хил.об. 540 хил~от 3849x.об. 01,16,
                      Last edited by inta53; 22.02.2017, 22:50.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Steel Разгледай мнение
                        Хидравлични елементи и системи АД обявява неокончателен финансов резултат за месец януари 2017 година – брутна печалба в размер на 624 хил. лева. Предприятието отчита продажби за месец януари в размер на 4441 хил. лева, което представлява ръст от 15.38% в сравнение с първия месец на 2016 година. Хидравлични елементи и системи АД обявява прогнози за продажбите през месец февруари 2017 година в размер на 4670 хил. лева.
                        А колко е била печалбата през януари 2016-та? Защо не са посочили?

                        Коментар


                        • Хидравлични елементи и системи АД обявява неокончателен финансов резултат за месец януари 2017 година – брутна печалба в размер на 624 хил. лева. Предприятието отчита продажби за месец януари в размер на 4441 хил. лева, което представлява ръст от 15.38% в сравнение с първия месец на 2016 година. Хидравлични елементи и системи АД обявява прогнози за продажбите през месец февруари 2017 година в размер на 4670 хил. лева.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                            Ами дали са справедливо оценени или леко надценени не мога да кажа, но определено не ги мисля за подценени (което за мен е важното). Аз преди доста време махнах и М+С и ХЕС и тъй като вярвам в потенциала им, а майката беше в определени моменти с над 30% по-евтина от дъщерните (разбирай потенциални 50% нагоре), инвестицията ми в групата е изцяло в планината.
                            Привет, BSEtrader, в аналогична посока бяха и моите разсъждения, когато решавах какво да си купя – в смисъл М+С хидравлик и Хидравлични елементи системи са сред дружествата, за които имам много високо мнение, но към днешна дата нямам от тях. В групата и аз съм с акции на Стара планина (CENHL), но и на Българска роза (ROZA). Не твърдя подценени, надценени, реално оценени са споменатите акции, понеже не считам мнението си за меродавно, но това е моят избор. Не твърдя дали нещо ще е нагоре или надолу.

                            Изполвам случая да поздравя г-н Митанкин, когото не познавам лично, но винаги ми е оставял много приятни впечатления с включванията си във форума. Не коментирам всяка една цифра, която е писал, понеже невинаги съм гледал това, имам акции на само 2 дружества от групата, а и не съм чел всичките му мнения в инвестора, но имам предвид умерения тон, диалогичността, които винаги са ме впечатлявали в мненията, на които съм попадал от него... Често търся в интернет новини за различни дружества, изписвайки имена на мажовци, ДВИ-та и т.н.... Рядко са хората като г-н Митанкин, чието име като изпишеш в интернет търсачка, да излизат хубави снимки на природни пейзажи. Не че това трябва да има значение във финансов форум. Тук е нормално всички да смятаме стотинки и левчета, но има и други, много по-важни и красиви неща в света, който ни заобикаля (поне за мен). Съжалявам, че разводних темата, затова и спирам дотук.

                            Притежавам акции на БФБ, включително и акции на две от споменатите дружества – CENHL и ROZA. Препоръки нямам никакви за нищо.
                            Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                              Ами като е непотърсен, ние сегашните акционери няма да го върнем Хаха
                              Непотърсеният дивидент отива в резервите, а те принадлежат на акционерите. Вкл. и сегашните.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Николай Митанкин Разгледай мнение
                                Малко статистика по повод Вашето твърдение:
                                Това представяне пред Инвестор Финанс Форум бе направено преди 2 месеца. На стр. 15 е посочен ефектът 'Expat BG SOFIX UCITS ETF' в ръста на цената на CENHL.
                                За първия месец от старта на индексния фонд общият обем акции, минал през борсата е 62037, от които само 27022 - 43,5% са изкупени от фонда. Изводът си направете сами, но оценките дава пазарът.


                                Още малко "планинска" статистика.
                                Непотърсеният 5 години дивидент, който се отнася в резервите, е между 24 и 26% от целия дивидент. Това означава, че около 44% от миноритарните акционери са потърсили дивидента си. При това статистиката е за годините, когато дивидентът беше 280-300 хил. лева.

                                Успех!
                                И не се влияйте от моите писания, те не са препоръка!




                                Ами като е непотърсен, ние сегашните акционери няма да го върнем Хаха

                                Коментар

                                Working...
                                X