IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлични елементи и системи АД (HES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Николай Митанкин Разгледай мнение
    Малко статистика по повод Вашето твърдение:
    Това представяне пред Инвестор Финанс Форум бе направено преди 2 месеца. На стр. 15 е посочен ефектът 'Expat BG SOFIX UCITS ETF' в ръста на цената на CENHL.
    За първия месец от старта на индексния фонд общият обем акции, минал през борсата е 62037, от които само 27022 - 43,5% са изкупени от фонда. Изводът си направете сами, но оценките дава пазарът.


    Още малко "планинска" статистика.
    Непотърсеният 5 години дивидент, който се отнася в резервите, е между 24 и 26% от целия дивидент. Това означава, че около 44% от миноритарните акционери са потърсили дивидента си. При това статистиката е за годините, когато дивидентът беше 280-300 хил. лева.

    Успех!
    И не се влияйте от моите писания, те не са препоръка!





    Винаги е радост да прочета Вашият коментар и уточнения ! НА ВРЕМЕ И С ТОЧНОСТ !!!
    РЕСПЕКТ ! и да си върши всеки работата и не дири вина по съседи и структори !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      ... планината си е надута поради изкупуванията от експатката.
      ...Добре че експатката се спря за малко, за да не се плондира съвсем планината))))
      Малко статистика по повод Вашето твърдение:
      Това представяне пред Инвестор Финанс Форум бе направено преди 2 месеца. На стр. 15 е посочен ефектът 'Expat BG SOFIX UCITS ETF' в ръста на цената на CENHL.
      За първия месец от старта на индексния фонд общият обем акции, минал през борсата е 62037, от които само 27022 - 43,5% са изкупени от фонда. Изводът си направете сами, но оценките дава пазарът.

      Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      там има над 20000 акционери които 90% не си знаят вероятно картоните които имат. и т.н. (на практика почти "погребан" немалък дял от фрифлоут т.н.)
      Още малко "планинска" статистика.
      Непотърсеният 5 години дивидент, който се отнася в резервите, е между 24 и 26% от целия дивидент. Това означава, че около 44% от миноритарните акционери са потърсили дивидента си. При това статистиката е за годините, когато дивидентът беше 280-300 хил. лева.

      Успех!
      И не се влияйте от моите писания, те не са препоръка!





      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

        А не мислите ли, че дъщерите са малко "надценени" ?
        Интересно ми е мненията Ви
        Ами дали са справедливо оценени или леко надценени не мога да кажа, но определено не ги мисля за подценени (което за мен е важното). Аз преди доста време махнах и М+С и ХЕС и тъй като вярвам в потенциала им, а майката беше в определени моменти с над 30% по-евтина от дъщерните (разбирай потенциални 50% нагоре), инвестицията ми в групата е изцяло в планината.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Нерелевантни съотношения!!! различен брой картони в обръщение, както и различни активи/бизнес, нищо че става дума за шапката. В планината има 50% несобствен капитал (малцинствено участие) Бонуси от по 4 мил и т.н. не може да се сравняват, планината си е надута поради изкупуванията от експатката. Те бяха наложени заради супернеадекватния планински фрифлоут. там има над 20000 акционери които 90% не си знаят вероятно картоните които имат. и т.н. (на практика почти "погребан" немалък дял от фрифлоут т.н.) И преди съм казвало, че е абсурдно тежестта на планината в индекса да е колкото сумата от тежестите на фиб и цкб. Просто ситуацията в старите холдинги има някаква инерционна тежест от приватизацията отпреди 20г....Добре че експатката се спря за малко, за да не се плондира съвсем планината))))
          Дааа . И тоя холдинг плаче за едно увеличенийце на капитала. Да си пооправи фреии флоута.

          Коментар


          • [quote]Моля те да ми обясниш по какво сравняваш ХЕС и Стара планина че ми стана интересно. Щото аз като гледам sum of the parts планинката да сложи още лев и нещо трябва за да стигне оценките на дъщерните си дружества.[.quote] не ги сртавнявам, нямат място за сравнение, просто мисля,. че планината е доста по-надута))))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

              Моля те да ми обясниш по какво сравняваш ХЕС и Стара планина че ми стана интересно. Щото аз като гледам sum of the parts планинката да сложи още лев и нещо трябва за да стигне оценките на дъщерните си дружества.
              А не мислите ли, че дъщерите са малко "надценени" ?
              Интересно ми е мненията Ви

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Матю
                Я да видим MAX историята: ЦЕНХЛ - 9,57 МСХ - 5,88 ХЕС - 5,61. Не че това е критерий, ама все пак значи нещо, а?
                Нерелевантни съотношения!!! различен брой картони в обръщение, както и различни активи/бизнес, нищо че става дума за шапката. В планината има 50% несобствен капитал (малцинствено участие) Бонуси от по 4 мил и т.н. не може да се сравняват, планината си е надута поради изкупуванията от експатката. Те бяха наложени заради супернеадекватния планински фрифлоут. там има над 20000 акционери които 90% не си знаят вероятно картоните които имат. и т.н. (на практика почти "погребан" немалък дял от фрифлоут т.н.) И преди съм казвало, че е абсурдно тежестта на планината в индекса да е колкото сумата от тежестите на фиб и цкб. Просто ситуацията в старите холдинги има някаква инерционна тежест от приватизацията отпреди 20г....Добре че експатката се спря за малко, за да не се плондира съвсем планината))))
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Не е бая. При планината е по-напомпено и още се купува)))
                  Моля те да ми обясниш по какво сравняваш ХЕС и Стара планина че ми стана интересно. Щото аз като гледам sum of the parts планинката да сложи още лев и нещо трябва за да стигне оценките на дъщерните си дружества.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
                    Я да видим MAX историята: ЦЕНХЛ - 9,57 МСХ - 5,88 ХЕС - 5,61. Не че това е критерий, ама все пак значи нещо, а?

                    Аз съм по нов, ама по онова време и оная работа да оставиш на маркета и нея ще я вземат на "пазарна" , я сега сравни и със година по-късно

                    Коментар


                    • Разваляш хубавата приказка като ми отговаряш насериозно.
                      Мойто беше задявка. Спомням си някъде лани гледах твоя протфейл (както го беше показала в съответната тема) . Там ХЕСа май не беше много тежък. Та затова рекох да се "задяна". Инак ХЕС и аз си имам. Но честно казано му се чудя(това сериозно).

                      Коментар


                      • Абе нема ли да освобождавате кеш за педстоящите велики ИПОта. Или мислите да участвате с дивидиента от ХЕС?
                        Човече, ти какво си мислиш за ИПО-тата!?!? - това е пладнешки обир обикновено - надути цени, без никаква борсова история, напудерни отчети, като преди ИПО-тата обикновено е опоскано, замазано и зализано.... Нема нужда от зорлян-набутвация))))
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          Не е бая. При планината е по-напомпено и още се купува))) ... Зависи от много неща ))))
                          Я да видим MAX историята: ЦЕНХЛ - 9,57 МСХ - 5,88 ХЕС - 5,61. Не че това е критерий, ама все пак значи нещо, а?


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            Освен това на борсата постоянно стават чудеса))) .....
                            +1,
                            Все още вярвам в чудеса

                            Коментар


                            • Абе нема ли да освобождавате кеш за педстоящите велики ИПОта. Или мислите да участвате с дивидиента от ХЕС?

                              Коментар


                              • Бая май се е напомпило , важното е служителите за са добре, че без тях сме за никъде
                                Не е бая. При планината е по-напомпено и още се купува))) Освен това на борсата постоянно стават чудеса))) - т.е. това което сега ти се струва напомпено след време може да се случи да го видиш в портфейла дори при по-високи цени, а на всичко отгоре може да ти се случи да мислиш че дори и тогава е все още евтино))) Зависи от много неща ))))
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X