IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (6C4 / CHIM и 6C4P- привилегировани) Архив 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • тук ще има ли дижидент най-накрая или само прах ж о4ите пускат!?

    Коментар


    • Туканка станало интересноГаки ,3.30 ще го отнесе като куцо пилИ домат- шИ знайш

      Коментар


      • Първоначално изпратено от дзаката Разгледай мнение
        От всичките 90 млн привелигировани около 75-80% са собственост на мажоритаря и свързани,така че тук ситуацията е от единия джоб в другия и дали въобще ги има тези пари няма да стане ясно, пък и не ни интересува много много.Ако от останалите 20 млн половината решат да реинвестират в същата акция,към 10 октомври ще има търсене на акции за около 1 млн.лева.Ако както си мисля някои играчи вече са купили един месец предварително то сумата ще е около 500 000лв.Търсене на 170 000 акции от много хора едновременн ще катализира цената доста сериозно като следва да се отбелажи ,че повечето от тях не са профита и може да не проявят разум и ТЪРПЕНИЕ.От друга страна това е малка сума да се разчита на това.Просто си размишлявам...
        Мъдро мислиш, ще видим дали ще познаеш - аз лично ще реинвестирам веднага, но съм мноооого малък. Защо гравитираш около 10 октомври - тогава ли стават 3 месеца?

        Коментар


        • От всичките 90 млн привелигировани около 75-80% са собственост на мажоритаря и свързани,така че тук ситуацията е от единия джоб в другия и дали въобще ги има тези пари няма да стане ясно, пък и не ни интересува много много.Ако от останалите 20 млн половината решат да реинвестират в същата акция,към 10 октомври ще има търсене на акции за около 1 млн.лева.Ако както си мисля някои играчи вече са купили един месец предварително то сумата ще е около 500 000лв.Търсене на 170 000 акции от много хора едновременн ще катализира цената доста сериозно като следва да се отбелажи ,че повечето от тях не са профита и може да не проявят разум и ТЪРПЕНИЕ.От друга страна това е малка сума да се разчита на това.Просто си размишлявам...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от дългосрочен Разгледай мнение
            Ще ти кажа само, че на 17 август стартирах нов бизнес, а в началото на октомври ще ти кажа колко ми е месечната възвращаемост на капитала.
            а аз ще ти кажа че на 17 август бях на Луната, а в началото на октомври планирам излет на Марс
            смешен ти знаеш ли колко трябва да чакаш за да имаш възвръщаемост от сериозен бизнес. явно говориш за бутка за вестници, въпреки че и за това едва ли ти стига пипето...стартирал го бил преди 20 дена и ще брои печалби вече
            Last edited by Чърчил; 13.09.2010, 16:42.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от INSIDER-A Разгледай мнение
              Ти по-добре кажи колко "дългосрочен" беше при Каолин на пример и колко поскъпна акцията след като ти излезе от там?
              Ще ти кажа само, че на 17 август стартирах нов бизнес, а в началото на октомври ще ти кажа колко ми е месечната възвращаемост на капитала.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от INSIDER-A Разгледай мнение
                Ти по-добре кажи колко "дългосрочен" беше при Каолин на пример и колко поскъпна акцията след като ти излезе от там?
                да не забравяме че и първо падна след като влезе

                Коментар


                • Първоначално изпратено от дългосрочен Разгледай мнение
                  Прочети го отново, но бавно и тогава пиши.
                  Конвертиране на Новите акции в Обикновени акции
                  Предпоставки за конвертиране
                  Новите акции могат или задължително се превръщат в Обикновени акции “Конвертиране”) в
                  следните случаи:
                  а) в края на седмата година от вписването на Увеличението на капитала в търговския регистър – задължително превръщане на всички Нови акции в обръщение (“Задължително конвертиране”)
                  (виж по-подробно “Задължително конвертиране” по-долу);
                  б) в края на третата година от вписването на Увеличението на капитала в търговския регистър
                  по отношение на всички Нови акции в обръщение – съгласно решение на Управителния съвет на
                  Емитента, ако (1) официално публикуваната цена на затваряне на Обикновените акции е най-малко
                  50% над емисионната цена на Новите акции в поне 20 от 30-те последователни борсови сесии,
                  предхождащи изтичането на тригодишния срок и (2) решението на Управителния съвет на Емитента е
                  одобрено от общото събрание на Привилегированите акционери, свикано от Емитента и проведено не
                  по-късно от един месец преди края на третата календарна година; събранието е редовно, ако на него са
                  представени най-малко 50% (петдесет на сто) от Новите акции в обръщение, а решението за одобрение
                  се взема с мнозинство ¾ (три четвърти) от представените на събранието Нови акции в обръщение
                  (“Конвертиране по опция на Емитента”) (виж по-подробно “Конвертиране по опция на Емитента”
                  по-долу);
                  в) по всяко време преди изтичането на 7-годишния срок по б. „а” по-горе – по искане на който
                  и да е притежател на Нови акции в обръщение по отношение на всички или част от притежаваните от
                  него Нови акции (“Конвертиране по опция на притежател”), виж по-подробно в “Конвертиране по
                  опция на притежател” по-долу.
                  г) По всяко време преди изтичането на 7-годишния срок по б. „а” по-горе - съгласно решение
                  на Управителния съвет на Емитента, ако в обръщение са по-малко от 10% от сумарната номиналната
                  стойност на Привилегированите акции (“Принудително Конвертиране по опция на Емитента”).
                  Е и? - кой ще е този луд да си даде акциите под 3,33 за да се реализира сценария по т.г. Къде ще отиде цената тогава?
                  Не-заслужил инвеститор

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от дългосрочен Разгледай мнение
                    Прочети го отново, но бавно и тогава пиши.
                    Ти по-добре кажи колко "дългосрочен" беше при Каолин на пример и колко поскъпна акцията след като ти излезе от там?
                    МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                      Има още две години докато това стане възможно - по проспект.
                      Прочети го отново, но бавно и тогава пиши.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от дългосрочен Разгледай мнение
                        С чужди пари лесно се вдига цената, а после на кой ще ги продават. Според мен целта е цената да стигне 3,33, след което привилигированите много рано ще бъдат конвентирани в обикновени, защото някои мажоритари не са свикнали, а и не им се иска да плащат дивиденти. При 240 мил. обикновени акции цената за акция ще си дойде на мястото. Ще гледаме многосериен филм тук с чувството, че сме сценаристи и много добре знаем какво ще стане.
                        Г-н Сценаристе, кажи като си толкова добър в прогнозите, как се представи твоя портфейл за краткото му съществуване на БФБ? Ще ми е интересно, макар че се съмнявам да си откровен... Успех с бизнеса и хилядите работници!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от дългосрочен Разгледай мнение
                          С чужди пари лесно се вдига цената, а после на кой ще ги продават. Според мен целта е цената да стигне 3,33, след което привилигированите много рано ще бъдат конвентирани в обикновени, защото някои мажоритари не са свикнали, а и не им се иска да плащат дивиденти. При 240 мил. обикновени акции цената за акция ще си дойде на мястото. Ще гледаме многосериен филм тук с чувството, че сме сценаристи и много добре знаем какво ще стане.
                          Има още две години докато това стане възможно - по проспект.
                          Не-заслужил инвеститор

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от INSIDER-A Разгледай мнение
                            днес ръсиш повече бисери от всякога
                            Така казваш, защото така ти се иска. Малцина са тези, които не са прочели сценария тук.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от дългосрочен Разгледай мнение
                              С чужди пари лесно се вдига цената, а после на кой ще ги продават. Според мен целта е цената да стигне 3,33, след което привилигированите много рано ще бъдат конвентирани в обикновени, защото някои мажоритари не са свикнали, а и не им се иска да плащат дивиденти. При 240 мил. обикновени акции цената за акция ще си дойде на мястото. Ще гледаме многосериен филм тук с чувството, че сме сценаристи и много добре знаем какво ще стане.
                              днес ръсиш повече бисери от всякога
                              МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                              Коментар


                              • С чужди пари лесно се вдига цената, а после на кой ще ги продават. Според мен целта е цената да стигне 3,33, след което привилигированите много рано ще бъдат конвентирани в обикновени, защото някои мажоритари не са свикнали, а и не им се иска да плащат дивиденти. При 240 мил. обикновени акции цената за акция ще си дойде на мястото. Ще гледаме многосериен филм тук с чувството, че сме сценаристи и много добре знаем какво ще стане.

                                Коментар

                                Working...
                                X