IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Логистика (6SL / FTXCO)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Извинявам се за невежеството,но при тези сливания и поглъщания-хич не ми е ясно...Въпросът ми е - за акционерите на Софарма Трейдинг някъкъв келепир ще има ли от цялата тази работа?Благодаря предварително.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BigBear
      Малката сестра - Идеята ми е че цената която ще определят оценителите има минимално приемлива стойност и тя е счетоводната. Но това естесвено е само работна хипотеза. По важно е съотношението между двете цени, защото дробта ще определи колко акции ще получат от придобиваната компания акционерите на Софарма логистика АД. Минимално примерно е вероятно да е 1.20 към 1.6, но същото е и 2.4 към 3.2

      Phoenixheart - вярно е - пазара ни е малък, но тези които са купили вчера и са продали днес надали съжаляват за това...А и темата явно е интересна щом дори такава малка сума задържа вниманието върху нея и поражда едноминутен отговор...
      Няма как да са го направили, не са минали дните за регистриране на сделките в ЦД Но като се замисля, това не се спазва - аз мога да продавам ацкии веднага като ги купя, но не мога да си получа средствата веднага след като продам. ИП разчитат ЦД да регистрира сделките по час на сключване. Ако не стане така обаче горят яко.

      Коментар


      • Малката сестра - Идеята ми е че цената която ще определят оценителите има минимално приемлива стойност и тя е счетоводната. Но това естесвено е само работна хипотеза. По важно е съотношението между двете цени, защото дробта ще определи колко акции ще получат от придобиваната компания акционерите на Софарма логистика АД. Минимално примерно е вероятно да е 1.20 към 1.6, но същото е и 2.4 към 3.2

        Phoenixheart - вярно е - пазара ни е малък, но тези които са купили вчера и са продали днес надали съжаляват за това...А и темата явно е интересна щом дори такава малка сума задържа вниманието върху нея и поражда едноминутен отговор...
        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

        Коментар


        • Голяма работа, едни 11 хиляди.

          Коментар


          • Какво сте направили днес - депозитната лихвата за две години за един ден...
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • Като гледам търговията днес, информацията трябва вече да е стигнала в КФН...
              Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BigBear
                По-скоро логиката ми е, че счетоводната цена ще определи допустимия минимум на съотношенията.

                не разбрах логиката
                как точно минимума на съотношенията

                Коментар


                • По-скоро логиката ми е, че счетоводната цена ще определи допустимия минимум на съотношенията.
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear
                    малката сестра написа:
                    Ако някоя от акциите се търгува над счетоводната си стойност, а другата под счетоводната си стойност как ще стане размяната при вливането?

                    Няма много практика в България по въпроса за сливанията и вливанията. Все пак обаче основното ми предположение е следното - двете цени на вливащата и поглъщащата компания трябва да се препоръчат от оценители, да се одобрят от 75% от акционерите, вероятно и Комисията има някаква власт над процеса. От там оценителите надали ще препоръчат цена под счетоводната стойност дори - това означава че поглъщаната компания не работеща е по - ценна от работеща. Важно е и да използват еднакви методи на оценка на двете компании защото това може значително да промени съотношението на вливане също.

                    Така че оценителите макар и да зависят от този който ги е наел / мажоритарният собственик / се съобразяват и с горните фактори. Но ще поживеем ще видим...

                    според написаното може да се предположи, че счетоводните стойности ще са определящи и съотношенията ще се колебаят в този диапазон

                    Коментар


                    • малката сестра написа:
                      Ако някоя от акциите се търгува над счетоводната си стойност, а другата под счетоводната си стойност как ще стане размяната при вливането?

                      Няма много практика в България по въпроса за сливанията и вливанията. Все пак обаче основното ми предположение е следното - двете цени на вливащата и поглъщащата компания трябва да се препоръчат от оценители, да се одобрят от 75% от акционерите, вероятно и Комисията има някаква власт над процеса. От там оценителите надали ще препоръчат цена под счетоводната стойност дори - това означава че поглъщаната компания не работеща е по - ценна от работеща. Важно е и да използват еднакви методи на оценка на двете компании защото това може значително да промени съотношението на вливане също.

                      Така че оценителите макар и да зависят от този който ги е наел / мажоритарният собственик / се съобразяват и с горните фактори. Но ще поживеем ще видим колко ще ни струва образованието на тема сливания и вливания :-)
                      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от малката сестра
                        Ако някоя от акциите се търгува над счетоводната си стойност, а другата под счетоводната си стойност как ще стане размяната при вливането?
                        знае ли се ?! щом и двете били под счетоводна ?! )))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BigBear
                          Тук ситуацията донякъде е аналогична на ситуацията с Българска роза Севтополис преди около половин година. Софарма Логистика се търгува под счетоводна стойност и се влива в Софарма Трейдинг която също се търгува под счетоводна стойност. Покупка на тези нива до 80 ст. има една потенциална цел - около 1.18 - 1.20 където е BV. Севтополис за около половин година си стигна до целта също... Плюс е че Софарма Трейдинг две години дава не лош дивидент , но е на светлинни години от ликвидността на Софарма.

                          От днес имам пък ще видим...
                          Може би това е една от целите - да се вкарат повече миноритари в SFTRD. Все пак, въпреки че също е слабо ликвидно, FTXCO има много акционери и на една друга цена може да се пораздвижи. Отделно разбрира се, оптимизирането на разходи.
                          Наистина интересно какво ще бъде съотношението на двете акции при сливането.

                          Гледам, че на първа страница се мотае мой много стар коментар, че нямам акции - не е актуален
                          Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                          Коментар


                          • Ако някоя от акциите се търгува над счетоводната си стойност, а другата под счетоводната си стойност как ще стане размяната при вливането?

                            Коментар


                            • Тук ситуацията донякъде е аналогична на ситуацията с Българска роза Севтополис преди около половин година. Софарма Логистика се търгува под счетоводна стойност и се влива в Софарма Трейдинг която също се търгува под счетоводна стойност. Покупка на тези нива до 80 ст. има една потенциална цел - около 1.18 - 1.20 където е BV. Севтополис за около половин година си стигна до целта също... Плюс е че Софарма Трейдинг две години дава не лош дивидент , но е на светлинни години от ликвидността на Софарма.

                              От днес имам пък ще видим...
                              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                              Коментар


                              • Пухче, какви цени имаш предвид като казваш "навреме" ?

                                Коментар

                                Working...
                                X