IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Евроинс (5IC / EURINS)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    точно, не мисля, че схемата етропал и форм ще се повтори .. това , което прави впечатление, че че придобиха почти 95% без 0.1% и пускат оса да гласуват отписването. нямам наблюдения дали може да минат без купуване на останлите акции и по-скоро ми е интересно ако даден мажоритар смята, че дружеството му струва много повече и е обиден от кофти-пазара и кофти-участниците , за чии ще им остави 5% на цена 1.30 (на колкото можеха да ги вземат при минаване на 95%) и ще делистне като си остави 5% от капитала във външни хора (5% условно...)
    ако дружеството струва 5-10лв на акция според мажо , защо не ги опраска на 1.30 и да си го делистне с 100% собственост... по чисто е и от счетоводна гледна точка + и в ЕИГ структурата 100% дял седи по добре от 94.99

    гледаме филма

    поздрави и успех
    И аз не намирам никаква логика в липсата на скуиз-аут и да го направят непублично с 5% в дребни /ако са толкова, защото може да има в свързани лица/. Реално на 1,30 преди няколко дни имаше 30к акции, които можеха да купят и да минат 95%, ако искаха...
    Last edited by dex; 31.08.2017, 17:13.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Те отправиха, но заявиха официално след процедурата, че не им достигат акции за отписване.Сега, ако имат тези акции според мен трябва да отправят ново търгово..Иначе трябва да обяснят защо , когато са ги имали не са отписали. Ние пак ще попитаме КФН кое е правилното и защитени ли са правата на миноритарите.Остава открит и въпроса за скуиза- ще има ли и на каква цена.Струва ми се , че тези пак се правят на много хитри и разиграват КФН и миноритарите...
      Киро, не са обявявали че не им достигат акции за отписване, че не им достигат за скуиз аут. Бъркаш се нещо.

      Коментар


      • Те отправиха, но заявиха официално след процедурата, че не им достигат акции за отписване.Сега, ако имат тези акции според мен трябва да отправят ново търгово..Иначе трябва да обяснят защо , когато са ги имали не са отписали. Ние пак ще попитаме КФН кое е правилното и защитени ли са правата на миноритарите.Остава открит и въпроса за скуиза- ще има ли и на каква цена.Струва ми се , че тези пак се правят на много хитри и разиграват КФН и миноритарите...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

          Бертрам, те отправиха търгово вече, където мисля бяха писали намеренията за отписване. Сега просто трябва да го гласуват с тези акции, което няма да е проблем.. май няма да играят играта като в етропал и формопласт...поне засега така изглежда, но то има време до 2 октомври ли беше оса.
          точно, не мисля, че схемата етропал и форм ще се повтори .. това , което прави впечатление, че че придобиха почти 95% без 0.1% и пускат оса да гласуват отписването. нямам наблюдения дали може да минат без купуване на останлите акции и по-скоро ми е интересно ако даден мажоритар смята, че дружеството му струва много повече и е обиден от кофти-пазара и кофти-участниците , за чии ще им остави 5% на цена 1.30 (на колкото можеха да ги вземат при минаване на 95%) и ще делистне като си остави 5% от капитала във външни хора (5% условно...)
          ако дружеството струва 5-10лв на акция според мажо , защо не ги опраска на 1.30 и да си го делистне с 100% собственост... по чисто е и от счетоводна гледна точка + и в ЕИГ структурата 100% дял седи по добре от 94.99

          гледаме филма

          поздрави и успех

          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            перспективата да се пише в темата " купувам/продавам акции на непублични дружества " май подкара малкото останали акционери към изхода... нямам идея възможно ли е да се свали без търгово , но явно хората приемат, че е възможно.
            Бертрам, те отправиха търгово вече, където мисля бяха писали намеренията за отписване. Сега просто трябва да го гласуват с тези акции, което няма да е проблем.. май няма да играят играта като в етропал и формопласт...поне засега така изглежда, но то има време до 2 октомври ли беше оса.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              перспективата да се пише в темата " купувам/продавам акции на непублични дружества " май подкара малкото останали акционери към изхода... нямам идея възможно ли е да се свали без търгово , но явно хората приемат, че е възможно.
              Погледна ли чл. 119, ал. 1, т. 3, буква „б“ от ЗППЦК? И за мен е ново, но изглежда, че може. Търговият предложител гласува само с акциите, които придобил при търговото предложение и му трябва 1/2 мнозинство. Не пише нищо за нужда от второ търгово. При положение, че е придобил 4,98%, мислиш ли, че останалите 5.02% ще бъдат представени на ОС за да гласуват с "Против"? Отписването става след решение на КФН, но ако всичко си е законно, защо да не си дадат благословията? Не знам, може и да има нещо, което да пропускам.
              Мненията ми не са препоръка за търговия.

              Коментар


              • перспективата да се пише в темата " купувам/продавам акции на непублични дружества " май подкара малкото останали акционери към изхода... нямам идея възможно ли е да се свали без търгово , но явно хората приемат, че е възможно.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • само не разбрах защо не го скуизнаха на миналото търгово а се оказаха с 94.99%

                  сега ми е малко мътно как и какво ще се случи
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    Понеже не съм в час с тези отписвания /не съм държал докрай никога/, искам да попитам някои неща. Ще се радвам ако на някой му се занимава и ми обясни:
                    Изобщо не съм експерт по темата с отписванията. Запознавал съм се по диагонал с нормативната уредба покрай моя личен опит с търгови предложения и отписвания, а сега погледнах конкретните текстове, посочени в уведомлението. Приеми, че изразявам мое лично предположение, а ти ще трябва да направиш свое лично проучване по темата, за да си вземеш инвестиционно решение.

                    Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    1. Възможно ли е ако бъде прието това решение, то отписването да стане на цена под 1,30?
                    Аз ли не разбирам, но за каква цена на отписване иде реч? Провежда се общо събрание, гласува се по посочения ред и ако гласуването е в полза на отписването, то престава да бъде публично след решение на КФН. По посоченият регламент, търговият предложител гласува само с акциите, придобити в резултат на търговото или това са 796к акции, които са около 4,8% от капитала. Трябва му 50%+1 акция мнозинство. За да не се отпише, отивате на общото събрание и гласувате с "Против" и се надявате да имате мнозинство, за което силно се съмнявам, че е възможно, но кой знае.

                    Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    2. За "принудително" отписване не трябваха ли 95%?
                    95% им трябваха за скуиз-аут - принудително изкупуване на акциите, които са останали в акционери след търговото. Няма принудително отписване - тук, а както е посочено ще има (евентуално) отписване след гласуване по посочения ред. Явно нямат желание да придобиват всички акции. Може в основната си част да се държат от "доверени" лица....знам ли...

                    Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    3. В какъв срок се заплащат сумите на акционерите от датата на решение за отписване?
                    Пак не разбирам. Заплащане на кои суми. Не мисля, но може и да бъркам, че произтича задължение за изкупуване на акциите.

                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      ще го отпишат ясно е, но интересното е дали ще бъде на 1.30
                      Понеже не съм в час с тези отписвания /не съм държал докрай никога/, искам да попитам някои неща. Ще се радвам ако на някой му се занимава и ми обясни:

                      1. Възможно ли е ако бъде прието това решение, то отписването да стане на цена под 1,30?
                      2. За "принудително" отписване не трябваха ли 95%?
                      3. В какъв срок се заплащат сумите на акционерите от датата на решение за отписване?
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Мда.... тук наистина става много интересно

                        Коментар


                        • ще го отпишат ясно е, но интересното е дали ще бъде на 1.30
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • 28-08-2017 08:37:30 ЗД Евроинс АД-София представи покана за свикване на Извънредно общо събрание на акционерите и материали за общо събрание на акционерите, което ще се проведе на 02-10-2017г. от 12:30 часа в София 1592, бул. Христофор Колумб №43, при следния дневен ред:

                            Точка 1 от дневния ред: “Приемане на решение за отписване на „Застрахователно дружество Евроинс“ АД от регистъра на публичните дружества и други емитенти на ценни книжа по чл. 30, ал. 1, т. 3 от Закона за Комисията за финансов надзор (ЗКФН), воден от Комисията за финансов надзор, на основание чл. 119, ал. 1, т. 3, буква „б“ от ЗППЦК” Предложение за решение: Общото събрание на акционерите на “ЗД ЕВРОИНС” АД приема решение „Застрахователно дружество Евроинс“ АД да бъде отписано от регистъра на публичните дружества и други емитенти на ценни книжа по чл. 30, ал. 1, т. 3 от Закона за Комисията за финансов надзор (ЗКФН), воден от Комисията за финансов надзор, на основание чл. 119, ал. 1, т. 3, буква „б“ от ЗППЦК. Във връзка с приетото решение по настоящата точка, Общото събрание на акционерите на “ЗД ЕВРОИНС” АД възлага на Изпълнителните членове на Управителния съвет да извършат, съгласно действащата и приложима към случая нормативна уредба, всички необходими правни и фактически действия по отписване на Дружеството от регистъра на публичните дружества и други емитенти на ценни книжа по чл. 30, ал. 1, т. 3 от ЗКФН, воден от Комисията за финансов надзор, съобразно взетите на днешното заседание решения и да заяви съответните промени по партидата на Дружеството в Търговския регистър, както и навсякъде другаде, където е необходимо, включително, но не само, пред Централен Депозитар АД и Българска Фондова Борса. Точка 2 от дневния ред: “Приемане на решение за отмяна на действащия Устав на Дружеството и приемане на нов Устав на Дружеството, съгласно приложения към материалите по дневния ред проект на Устав, при условие, че Общото събрание на акционерите приеме решение по т. 1 от дневния ред, а именно „Застрахователно дружество Евроинс“ АД да бъде отписано от регистъра на публичните дружества и други емитенти на ценни книжа по чл. 30, ал. 1, т. 3 от ЗКФН, воден от Комисията за финансов надзор и при условие, че Комисията за финансов надзор не откаже отписване на Дружеството от регистъра на публичните дружества и други емитенти на ценни книжа по чл. 30, ал. 1, т. 3 от ЗКФН, воден от Комисията за финансов надзор.” Предложение за решение: Общото събрание на акционерите на “ЗД ЕВРОИНС” АД, отменя действащия Устав на Дружеството и приема нов Устав на Дружеството, съгласно приложения към материалите по дневния ред проект на Устав на „Застрахователно дружество Евроинс“ АД, при условие, че Общото събрание на акционерите приеме решение по т. 1 от дневния ред, а именно „Застрахователно дружество Евроинс“ АД да бъде отписано от регистъра на публичните дружества и други емитенти на ценни книжа по чл. 30, ал. 1, т. 3 от ЗКФН, воден от Комисията за финансов надзор и при условие, че Комисията за финансов надзор не откаже отписване на Дружеството от регистъра на публичните дружества и други емитенти на ценни книжа по чл. 30, ал. 1, т. 3 от ЗКФН, воден от Комисията за финансов надзор. Във връзка с приетото решение по настоящата точка, Общото събрание на акционерите на “ЗД ЕВРОИНС” АД възлага на Изпълнителните членове на Управителния съвет да извършат, съгласно действащата и приложима към случая нормативна уредба, всички необходими правни и фактически действия по обявяване по партидата на Дружеството в Търговския регистър на приетите актове, както и навсякъде другаде, където е необходимо.

                            Допълнителна информация може да получите на тел: +3592 9651653.








                            Мненията ми не са препоръка за търговия.

                            Коментар



                            • В БФБ-София АД са постъпили покана и материали за провеждане на извънредно ОСА на ЗД Евро инс АД-София (5IC), както следва:
                              ЗД Евро инс АД-София (5IC) свиква ОСА на 02.10.2017 год. от 12.30 ч. в гр. София, бул. Христофор Колумб 43, ет. 1, заседателна зала, при следния дневен ред:
                              - Отписване на ЗД Евро инс АД от регистъра на публичните дружества и други емитенти на ценни книжа по чл. 30, ал. 1, т. 3 от ЗКФН, воден от Комисията за финансов надзор;
                              - Приемане на нов Устав на дружеството, при условие че ОСА приеме решението по предходната точка;
                              - При липса на кворум събранието ще се проведе на 17.10.2017 год. от 12.30 ч. на същото място и при същия дневен ред.
                              Право на глас в ОСА имат лицата, вписани в регистрите на Централен депозитар като акционери 14 дни преди датата на ОСА, или към 18.09.2017 год.
                              Последната дата за сключване на сделки с акции на това дружество на Борсата, в резултат на които приобретателят ще може да упражни правото си на глас в ОСА, е 14.09.2017 год.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Пухче$ Разгледай мнение

                                виж как почнаха да изсипват, на по-ниска и по-ниска цена
                                почва да става интересно
                                или ще има- предложихме Ви 1,30 малко ви се видя, на ви сега можем да смажем цената с обем
                                Кого да назидават - себе си ли? Това че не им стигнаха 15к акции, може да мине пред регулатора, но реално едва ли има някой толкова наивен за да го вярва. По всичко личи, че нарочно не го скуизнаха и подозренията ми са, че ще гледаме мач, който и преди това са ни играли ... но времето ще покаже

                                Коментар

                                Working...
                                X