IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Евроинс (5IC / EURINS)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    изненадващо малко акции за под техен контрол, имам предвид участвалите в ОСА ... ако наистина има 495628 'свободни' акции по пазара много тихо и кротко .... при положение,че се отписва без и дума да се казва за търгово предложение... странна работа.
    Няма нужда от ново търгово. По закон ще се "търгуват" още известно време до определената с решението на ОС дата (мързи ме да я търся коя е) и после ще ги свалят от търговия. После ще има един срок от 30 дни, в който ако има заявки от дребни акционери в самото дружество, то дружеството ще е ще е длъжно да им ги изкупи по цената от 1.30 лв/акция... после се минава в тема "търговия с акции на непублични компании"....

    Очевидно чорбаджията иска да си спести тези 600 000 лева за останалите свободни акции, затова не прави скуизаут. Теоретично, това би означавало, че самия мажоритар не смята, че акцията е подценена при 1.30 лв. Иначе бия си я изкупил за да и вземе евентуалната горница при продажба... Другото обяснение е, че просто му свиди - предвид селската му, дребна душица ...

    И като последен мой коментар в тази тема, ще споделя че "инвестициите ми" в Евроинс и Еврохолд се оказаха най-скъпата ми професионална грешка за последните 15 години! Предоверих се на мажоритар боклук, чието единствено занимание очевидно е далавери и измами!!!

    Вече не притежавам акции тук, както и в Еврохолд, и мнението ми НЕ Е инвестиционна препоръка.....
    Last edited by ATILA; 04.10.2017, 15:35.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
      изненадващо малко акции за под техен контрол, имам предвид участвалите в ОСА ... ако наистина има 495628 'свободни' акции по пазара много тихо и кротко .... при положение,че се отписва без и дума да се казва за търгово предложение... странна работа.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • http://x3news.com/download/?id=365606

        Коментар


        • стават грешки. някой може да натисне копчето за пазарна, вместо за лимитирана.
          Мненията ми не са препоръка за търговия.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
            Bert, ти ли сложи на 1ст ордера?
            не,
            не мисля, че ще стигне чак на 1 ст , а и 1 000 000 акции е несериозно ... няма откъде .. ще видим как ще се развият нещата но не мисля, че ще има чак такива промоции.... а дано ама надали
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Bert, ти ли сложи на 1ст ордера?

              Коментар


              • хубава дискусия стана, за мен ако решат да делистват без търгово и никой (!) не ги иска тия пусти 5.01% ще си взема 1% с удоволствие за някакви скромни стотинки..все пак да помогнем на колегите заклещени в позиция пък после нека имам 1% от 5тия или 4ти застраховател в България ...ако че не е публично... все ще дойде някое събитие или дивидент и ще се изплати..

                лично мнение не е препоръка !!! щото е мъглява работата
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • въх ато гледам какво се случва май пак ще пишеме до КФН
                  аман вече от к....нски номера

                  Коментар


                  • Киро, на 1.30 на пазар не са купували, защото:
                    1. Не могат да гласуват на ОС, освен с изкупения на търговото пакет.
                    2. Най-вероятно са се подсигурили на по-ниска цена с останалите необходими бройки.
                    3. На ОС от останалите 5%(50% за конкретния случай за гласуването) няма да се появи повече от 2-3%(20-30%), така че и т.2 може да не е изпълнена.
                    Това нахвърлям по спомен, без 100% гаранция.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                      Именно. Ако бяха минали границата от 95% те щяха да придобият правото (но не и задължение) по закон да си изкупят акциите чрез скуиз, но същевременно щяха да имат задължението, ако не направят скуиз да изкупят акциите на всеки акционер, който заяви такова желание. Явно не ги искат тези акции.
                      Точно така е!
                      Само ще допълня, че задължението да изкупуват акции на желаещи миноритари ( след делистването) също има срок ( не е безкрайно) - мисля че беше 1 или 3 месеца ( по- вероятно е да е един месец. май беше три навремето, а сега с промените вече е един месец).

                      Коментар


                      • Да видим КФН как ще разтълкува номерата им..

                        Коментар


                        • Киро, това което декс казва е така.
                          но освен него, когато си в шибана държава с подкупни гладни селски задници в управлението, смешно е човек да има очаквания, че ще му бъдат защитени интересите.... взимай каната студена вода или бира и инвестирай навън.

                          п.с. аз с моите сравнително големи пакети в някои булгаристански измислени фирми направо не знам как ще излизам от позиции, като реша.

                          Коментар


                          • Длъжни са до 3 месеца само ако минат 95%, което не се случи...поне на хартия

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                              Киро, не са обявявали че не им достигат акции за отписване, че не им достигат за скуиз аут. Бъркаш се нещо.
                              Именно. Ако бяха минали границата от 95% те щяха да придобият правото (но не и задължение) по закон да си изкупят акциите чрез скуиз, но същевременно щяха да имат задължението, ако не направят скуиз да изкупят акциите на всеки акционер, който заяви такова желание. Явно не ги искат тези акции.
                              Мненията ми не са препоръка за търговия.

                              Коментар

                              Working...
                              X