IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Резултатите продължават да се влошават с много сериозни темпове. Тримесечието е на 7,7 млн. загуба, която почти изяжда печалбата от първото, а обикновено и второто успяват да докарат някаква печалба. Не знам дали не е свързано с някаква промяна в графиците на плановите им ремонти, но на този етап перспективите за годината не са добри.
    Мненията ми не са препоръка за търговия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Ехх мама му стара значи - каквото пипна -съхне!
      Тръгне ли назад една работа не можеш я спре,тук съм от над 60лв за бройка.......и не знам да продавам ли или да усреднявам или май най добре нищо да не правя

      Коментар


      • Ехх мама му стара значи - каквото пипна -съхне!
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kaputov Разгледай мнение
          Предложението не е направено на събранието,а е публикувано в ТР на 21.05-пише си го в протокола.Дори и да е на самото ОСА,това няма значение.По-интересното е защо им е прокурист при двама ИД и 9 членен СД с 5000 лв/м заплати.
          Защо се опитват със зор да ни накарат да продаваме Та аз тъкмо март влезнах...безобразни манипулации и този ордер огромен който взе да се пълни на кой ли е?Всеки има глава да му мисли кой какво и защо го прави!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение

            Тук номерът е доста сериозен, какво е накарало съвета на директорите да внесе едно предложение за разпределение и на самото събрание друго решение, тотално ощетяващо акционерите. При това в протокола няма никаква аргументация, кое е наложило промяната на предварително обявеното и публикувано проекто-решение, защо не е гласувано първото, обявено в материалите за събранието. Въобще, уязвимост от всякъде, да видим каква ще е реакцията на първо време и на Търговския регистър, защото има подмяна на внесени материали от момента на обявяване.

            http://www.x3news.com/?page=Company&...MESSAGE_TYPE=3
            изострена конкуренция от вносители и Девня е вероятният отговор:
            https://torove.bg/torove-na-edro-tzeni
            При този дистрибутор Неохим още през май цената бе 333лв.,а Девня на 360( техните разходи при износ са по-ниски)
            Миналата година по това време при същата цена на газа цените бяха по-високи с около 20 лв.при търговци.

            Коментар


            • Предложението не е направено на събранието,а е публикувано в ТР на 21.05-пише си го в протокола.Дори и да е на самото ОСА,това няма значение.По-интересното е защо им е прокурист при двама ИД и 9 членен СД с 5000 лв/м заплати.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                следях ги, но след такива номера....
                Тук номерът е доста сериозен, какво е накарало съвета на директорите да внесе едно предложение за разпределение и на самото събрание друго решение, тотално ощетяващо акционерите. При това в протокола няма никаква аргументация, кое е наложило промяната на предварително обявеното и публикувано проекто-решение, защо не е гласувано първото, обявено в материалите за събранието. Въобще, уязвимост от всякъде, да видим каква ще е реакцията на първо време и на Търговския регистър, защото има подмяна на внесени материали от момента на обявяване.

                http://www.x3news.com/?page=Company&...MESSAGE_TYPE=3

                Коментар


                • следях ги, но след такива номера....

                  Коментар


                  • Решенията на ОСА -20 ст. дивидент и прокурист-синът на ИД
                    Last edited by kaputov; 17.06.2018, 19:34.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение

                      Може ли, да дадеш линк към тази новина, че съм я пропуснал?
                      https://business.dir.bg/pazari/eto-k...apravi-gazprom

                      Исках да ти го изпратя на лично, но не ми позволява. Прочети го бързо, защото най-вероятно ще го изтрият като линк към чужда медия.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        В тази суша за покупки взех та се загледах тук. Не ми изглежда толкова зле, а и може би има лъч светлина с новината от миналата седмица: "Цената на руския природен газ за Полша, Литва, Латвия, Естония и България ще бъде привързана към цените, по които купуват страните от Западна Европа- Германия, Холандия и Франция."

                        ....
                        Може ли, да дадеш линк към тази новина, че съм я пропуснал?
                        Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                          ... има, но в тази "тъмница" не смеем да се обадим, че още бой може да ядем
                          Абе щом сериозни хора са купили дял от 20% на 65 лева не изглежда логично да се яде още много бой, но кой знае всъщност. Започвам да си взимам лека-полека.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            В тази суша за покупки взех та се загледах тук. Не ми изглежда толкова зле, а и може би има лъч светлина с новината от миналата седмица: "Цената на руския природен газ за Полша, Литва, Латвия, Естония и България ще бъде привързана към цените, по които купуват страните от Западна Европа- Германия, Холандия и Франция."

                            Всъщност, има ли останали акционери от форума тази компания , че и коментари гледам липсват.....
                            ... има, но в тази "тъмница" не смеем да се обадим, че още бой може да ядем

                            Коментар


                            • В тази суша за покупки взех та се загледах тук. Не ми изглежда толкова зле, а и може би има лъч светлина с новината от миналата седмица: "Цената на руския природен газ за Полша, Литва, Латвия, Естония и България ще бъде привързана към цените, по които купуват страните от Западна Европа- Германия, Холандия и Франция."

                              Всъщност, има ли останали акционери от форума тази компания , че и коментари гледам липсват.....
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                                Причината за спада на печалбата е ръста на цената на газта спрямо миналата година и съответно разходите.

                                Природен газ разход Q1/2018-42,228 хил. лв.
                                Q1/2017-34,224 хил. лв.

                                Цената миналата година е била 280.21, сега е 352,65 лв/хм3
                                Приходите са едни и същи просто хората са решили да не показват печалба за първото тримесечие помислете си защо?
                                Акцията е прекрасна на супер цена просто някой иска да купува алчно докато пазара е спихнал на дъното!

                                Коментар

                                Working...
                                X