IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз станах доста по умерен в очакванията си тук и мисля че в натурален обем продажбите ще паднат и то най вече осезателно на външните пазари, но благодарение на високата цена на торовете ще очакваме повишения..след отчета ще има по голяма яснота...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
      [ATTACH=CONFIG]n3745964[/ATTACH]

      Няма спирка пред покачването на азотните торове.

      .....
      Ето откъде ще дойде компенсирането на поскъпващите въглеродни емисии и природен газ! При силен пазар за продукцията поскъпването на суровините лесно се прехвърля към крайния клиент и високата рентабилност на продажбите се запазва непокътната

      Както ви казах.. като никой не пуска под 39 ще се ходи към 44-45 още преди отчета... Не остана време, а трябва количество да се напълни Че после... гап нагоре

      Коментар


      • Click image for larger version

Name:	GetStoredImage (4).gif
Views:	1
Size:	12.5 КБ
ID:	3745964


        Няма спирка пред покачването на азотните торове.


        US Wholesale Fertilizer Prices Seen Rising in Short Term as Demand Increases

        https://www.dtnpf.com/agriculture/we...er-prices-seen

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
          Много ги купувате днеска, ей... Спрете се малко, че ще свършат Артиийте... Някой явно е хвърлил едно око на отчета
          Е точно днес с 12 сделки ли?!

          Коментар


          • Много ги купувате днеска, ей... Спрете се малко, че ще свършат Артиийте... Някой явно е хвърлил едно око на отчета

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

              Груич. За мен лично пак нацели добра акция.. Евалла. За пореден път показа че имаш добра интуитивност и умения които не се учат в училище а само с опит. Ама защо тази неприязън към Алтерко - та нали и те са част от читавите - Дивиденти, малко на брой акции, мажовците са създатели на бизнеса а не са го придобили от соца, постоянно растящи печалби - верно продават крушки но какво ме интересува, ако ще да продават и въздух ми е все едно. Мажоритаря е читав и донася ползи на всички нас ​​​​​.
              Компанията отговаря на стандартите за читавост така както и Неохим мисля
              Никаква интуитивност при груйча ти. Оценка на текуща ситуация без никаква интуиция в бъдеще.
              Яко дуднене ще пада за чичовото, еверести, яхти кароли., фибаказъ...Допълнете кои бяха другите пропуски и провали
              Не е препоръка

              Коментар


              • Само цената на въглеродните емисии да не удари прекалено много рентабилността, останалите предпоставки за силна година са налице.
                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                  Моят таргет тук е за 70 лв. на акция към края на годината. Това при цел за печалба за годината от 35+ млн. лв., което би дало цена/печалба около 5 - смешно ниско е, но тази акция така се е търгувала исторически и в добрите години. За капак се надявам на едни 3 лв. дивидент, които за който се е усетил на време все още могат да донесат едни 7-8% дивидентна доходност. Така че 60 лв. не го смятам за надъхване.
                  Амин, щом и от теб се чуват подобни слова, а твоето мнение винаги съм го ценял, значи може да изскочи заек от тази трънка, дори и за тези като мен, дето се насландисваха на 26 лева и купиха с 50% отгоре! Дано
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                    Груич. За мен лично пак нацели добра акция.. Евалла. За пореден път показа че имаш добра интуитивност и умения които не се учат в училище а само с опит. Ама защо тази неприязън към Алтерко - та нали и те са част от читавите - Дивиденти, малко на брой акции, мажовците са създатели на бизнеса а не са го придобили от соца, постоянно растящи печалби - верно продават крушки но какво ме интересува, ако ще да продават и въздух ми е все едно. Мажоритаря е читав и донася ползи на всички нас ​​​​​.
                    Компанията отговаря на стандартите за читавост така както и Неохим мисля
                    Здрасти, темата не е за тях, а за Неохим - в тяхната не пиша, щото троловете се дразнят. Ще ти отговоря, нали затова е форумът, за да сме си полезни и да обеменяме опит. Преди 2-3 години мисля, че беше, ги загледах - основно заради препоръки от форума. Въпреки че не разбирам от бизнеса им в детайли (ма аз и от амонива селитра не разборам, освен че веднъж с братчеда си правихме димки с вестници, напоени с амониева селитра и изсушени на слънце - половината село беше в мъгла след това, но не биха много де ), се загледах в тях. Ми гаражна компанийка с претенции. Дори нямат ноу хау за нищо - просто преопаковат някакви китайски бракми и ги продат уж като мейд ин ЕУ. С две думи - тотален балон. То затова и цената беше 3 кинта. После кукловидите решиха да я правят ракета -звъннаха се телефони където трябва, обработиха се форумци-инвеститори (поразпитай, доста народ е получил обаждане или препоръка от "случаен" приятел), започнаха да се пишат дитирамби, пуснаха се платени инфлуенсъри (това е добро, признавам им го) и във всеки случай, в който цената тръгваше да коригира, се правеше изкупуване от нашите хора. Случаят с продажбата на пакета на 6,50 е повече от поакзателен. Та всички предпоставки на режисиран бууум, а това никога не води до нищо добро. Целта е ясна - намиране на балъци на Запад и засега се движат по план. Най-искрено им пожелавам да успеят и да прехвърлят горещия картоф от бг инвеститора на немския, но да държиш акция с в пъти по-малко велю, само с надеждата да я прехвърлиш на друг - е, не е за мен Това си е лично мнение, разбира се. Сега ще ти кажа и следващите действия - ше дадат някакъв дребен дивидент, ще продадат дребните бизнеси в азия и изкустено ще понадуят печалбата, ще шускат пр статии как еди кой си ги лайкнал, или пък класации (абсолютно платени) за топ 100 лидери на село горно богьовци (в една такава класация Кюрда беше определен за по-велик играч за Барса от Меси ) и т.н. Е, аз няма как да участвам в подобно нещо, в което някои знаят ходовете за 5 позиции напред. Същото като акциите на мумифицирания чичак.

                    като инвестирам някъде, търся някаква предвидимост и ясен бизнес, като по възможност мажото да не е мега кофти. Тук явно се очаква бърст, ма не щото някакви имагинерни немци ще ни купуват, а защото се следват световни тенденции. Толкоз, затова и влязох, като си купих почти на пазар. Друга такава компания, която има много потенциал, но още не съм влязъл, щото чакам промоция (а я чакам от 6 месеца, като изтървах поне 2, щото съм много умен) е Брефчето, която си има всичко, за да я държиш за бъдещи периоди. С чез електро нещата са ми по-сложни - уникална компания като за БФБ, ма с толкова кофти мажо в перспектива, че ти се отщява всичко.

                    Живи, здрави и успешни
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      еха, 60 лева, много се нахъсахте покрай изкуствено създадената истерия за билети на пиесата Халтурко Ма що не, пиши ме и мен ЗА -вери шойн е предприятието, но политическата зависимост тук е сериозно препъникамъче. Аз също мисля, че ще видим лика на Пенчо тук, ма троен Стамболов - знам ли, малко множко ми се види. Дано си прав де, отчетът се очаква да е размазваш, но може да си останем и само с очакванията - ще се разбере до седмица-две, когато вътрешнярите ще почнат със сделките
                      Груич. За мен лично пак нацели добра акция.. Евалла. За пореден път показа че имаш добра интуитивност и умения които не се учат в училище а само с опит. Ама защо тази неприязън към Алтерко - та нали и те са част от читавите - Дивиденти, малко на брой акции, мажовците са създатели на бизнеса а не са го придобили от соца, постоянно растящи печалби - верно продават крушки но какво ме интересува, ако ще да продават и въздух ми е все едно. Мажоритаря е читав и донася ползи на всички нас ​​​​​.
                      Компанията отговаря на стандартите за читавост така както и Неохим мисля
                      Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                        Моят таргет тук е за 70 лв. на акция към края на годината. Това при цел за печалба за годината от 35+ млн. лв., което би дало цена/печалба около 5 - смешно ниско е, но тази акция така се е търгувала исторически и в добрите години. За капак се надявам на едни 3 лв. дивидент, които за който се е усетил на време все още могат да донесат едни 7-8% дивидентна доходност. Така че 60 лв. не го смятам за надъхване.
                        Много се надявам да си прав за 3-те лева, но тогава при 35+ млн печалба за годината, догодина ще дадат 7-8 дивидент, а това според мен ще изстреля цената над 100, не е препоръка
                        Last edited by Yori; 12.04.2021, 22:26.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          еха, 60 лева, много се нахъсахте покрай изкуствено създадената истерия за билети на пиесата Халтурко Ма що не, пиши ме и мен ЗА -вери шойн е предприятието, но политическата зависимост тук е сериозно препъникамъче. Аз също мисля, че ще видим лика на Пенчо тук, ма троен Стамболов - знам ли, малко множко ми се види. Дано си прав де, отчетът се очаква да е размазваш, но може да си останем и само с очакванията - ще се разбере до седмица-две, когато вътрешнярите ще почнат със сделките
                          Моят таргет тук е за 70 лв. на акция към края на годината. Това при цел за печалба за годината от 35+ млн. лв., което би дало цена/печалба около 5 - смешно ниско е, но тази акция така се е търгувала исторически и в добрите години. За капак се надявам на едни 3 лв. дивидент, които за който се е усетил на време все още могат да донесат едни 7-8% дивидентна доходност. Така че 60 лв. не го смятам за надъхване.
                          Мненията ми не са препоръка за търговия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Струва ми се че се събира напрежение за скокче към 45 лв. Опита за сваляне цената с дребни бройки и чакане с едър бид на 38 че да го напълни някой плашлив не мина и сега... Ще трябва да се събират нагоре, ако не искат да ги купуват на 60 лв. след отчета и поканата за ОСА
                            еха, 60 лева, много се нахъсахте покрай изкуствено създадената истерия за билети на пиесата Халтурко Ма що не, пиши ме и мен ЗА -вери шойн е предприятието, но политическата зависимост тук е сериозно препъникамъче. Аз също мисля, че ще видим лика на Пенчо тук, ма троен Стамболов - знам ли, малко множко ми се види. Дано си прав де, отчетът се очаква да е размазваш, но може да си останем и само с очакванията - ще се разбере до седмица-две, когато вътрешнярите ще почнат със сделките
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Струва ми се че се събира напрежение за скокче към 45 лв. Опита за сваляне цената с дребни бройки и чакане с едър бид на 38 че да го напълни някой плашлив не мина и сега... Ще трябва да се събират нагоре, ако не искат да ги купуват на 60 лв. след отчета и поканата за ОСА
                              Батя обикновено има добър усет., Пък и общия брой книжа тук е към 100 пъти по-малко, отколкото при хима. Т.е. при еднакво вложен капитал в ЦК - Там тежка гемия,а тук ракета - като сравнение
                              без препоръка, както обикновено

                              Коментар


                              • Струва ми се че се събира напрежение за скокче към 45 лв. Опита за сваляне цената с дребни бройки и чакане с едър бид на 38 че да го напълни някой плашлив не мина и сега... Ще трябва да се събират нагоре, ако не искат да ги купуват на 60 лв. след отчета и поканата за ОСА

                                Коментар

                                Working...
                                X